moro100

Piractwo

10635 postów w tym temacie

Dnia 08.03.2009 o 15:09, Lukasz924 napisał:

jesli zripuje z audio na mp3 to łame prawo??


Przede wszystkim nie płacisz właścicielowi praw do formatu kompresji. Ok, niby przerabiasz to na użytek własny i będziesz korzystać z przerobionych piosenek we własnym zakresie. ALE! muzykę w końcu kupiłeś (i zapłaciłeś), a więc niekomercyjne wykorzystanie odpada. :D

P.S. Może jakiś konkurs zrobimy, kto znajdzie więcej paranoi związanych z odtwarzaniem muzyk i prawami do "własności intelektualnej"i? ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Najwieksza paranoja jest to gdy upierdliwy DRM w GTA4 nie pozwala mi grac a kupilem oryginal... Nie pozostaje nic innego w tym momencie niz sciagnac cracka i sie wkurzyc bo gra przestaje normalnie dzialac... normalnie suuuuuuper...

Odnosnie DRm i muzyki, najgorsze jest to ze kupuje plyty CD-Audio(ostatni moj nabytek sprzed dwoch tygodni to plyta zespolu PiN - Muzykoplastyka, polecam kazdemu naprawde dobra nuta) i kopiuje je na format MP3 coby posluchac z najlepszego sprzetu grajacego w domu(glosniki najlepsze mam na kompie) i mnie szlag trafia gdy musze instalowac i uzywac winampa bo Vista ma cos takiego ze MP3`jek nie odtwarza bo jest program ochraniajacy prawa autorskie, normalnie suuuper... Najbardziej bolesne jest to ze wszystkie zabezpieczenia tak naprawde uderzaja w uczciwego uzytkownika ktory kupuje rzeczy a nie sciaga je z netu. I to mnie najbardziej boli. Owszem wiadomo kazdy chce zarobic na swoich produktach ktore wyprodukuje wlasna ciezka praca ale na litosc boska te zabezpieczenia przed kopiowaniem najczesciej i tak zostana zlamane to raz a dwa najczesciej ograniczone licencje itp itd uderzaja w uczciwych ludzi! Przez to prodecenci traca czesto klientow. Nie mozna prosciej? Jak Blizzard, zadnych zabezpieczen a mimo to jednak ich produkty sprzedaja sie w MILIONACH egzemplarzy? Bo tak naprawde oni tworza cos dla ludzi i szanuja swoich klientow natomiast ci co tak ostro zabezpieczaja wogole nie szanuja swoich klientow. Mysla tylo o wlasnych pieniadzach, o niczym innym. sam musialem sciagnac cracka do GTA4 bo bez tego nie odpalilbym gry, a przez to nie wiem czemu jakos stracilem radosc z gry...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hmm, a jak mam oryginał który np. jest porysowany i nie działa, to czy mam prawo pobrać tę piracką wersje albo cracka ( do gry którą zakupiłem w pełni legalnie...) aby gra działała? Oczywiście oryginał nadal byłby u mnie ale w praktyce grałbym na tej "pirackiej wersji". Legalne czy nie? :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.03.2009 o 12:59, Lord Polish napisał:

Hmm, a jak mam oryginał który np. jest porysowany i nie działa, to czy mam prawo pobrać
tę piracką wersje albo cracka ( do gry którą zakupiłem w pełni legalnie...) aby gra
działała?


W takim przypadku najlepiej zwrocic sie do Pomocy Technicznej dystrybutora gry. Zachowujac kulture podczas rozmowy da sie bardzo wiele zalatwic. Owszem moze sie zdarzyc, ze powiedza, ze nie maja plyty w magazynie albo nie wymienia bo nie i juz, ale i tak warto sprobowac.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Szumne słowo "kultura" zobowiązuje, ale można przyjąć, że rozumienie wyrażeń "proszę", "dziękuję", czy "można" w takich wypadkach na ogół wystarcza.

Od siebie tylko dodam, że spotkałem się (osobiście) z wymogiem wysyłania nietylko nośnika, ale również katalogów i ulotek, które były wewnątrz opakowania (choć nie sa one częścią produktu i nie są wymieniane na opakowaniu od gry jako zawartość, która stanowi cały produkt). Choć te miałem, to uważam żądanie było dość idiotyczne.

Na szczęście okazało się, że napęd optyczny przestał czytać niektóre tłoczone płyty CD, czyli problemem były zabezpieczenia nałożone na płytę, których brak spowodowałby to, że nawet nie zauważyłbym problemu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zauwarzyłem że w u nas w polsce reklamy gier to rzadkosć, ostanio na xboxa 360 jakąś widziałem, i nic więcej, jakby wprowadzić takie reklamy to może piratwo zmalało, co o tym sądzicie ?, ja jestem za, więcej reklam (ale nie tak duzo) z grami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A ja mam pytanko. Mam płytkę z Cd-Action gdzieś sprzed 2 lat no i pożyczyłem koledze który mi oddał i od tamtej chwili nie chce mnie się zainstalować. O to moje pytanie czy jak mając tą płytę i ściągnę tą grę z internetu to to będzie piractwo czy tylko jako kopia zapasowa???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.03.2009 o 15:02, KOREKTBG napisał:

A ja mam pytanko. Mam płytkę z Cd-Action gdzieś sprzed 2 lat no i pożyczyłem koledze
który mi oddał i od tamtej chwili nie chce mnie się zainstalować. O to moje pytanie czy
jak mając tą płytę i ściągnę tą grę z internetu to to będzie piractwo czy tylko jako
kopia zapasowa???

Jeśli masz oryginał to możesz sobie ściągać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.03.2009 o 15:23, TetraGramaton napisał:

Jeśli masz oryginał to możesz sobie ściągać.


No oczywiście że mam więc mogę no to super ale spróbuje ją dobrze przeczyścić

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.03.2009 o 15:02, KOREKTBG napisał:

A ja mam pytanko. Mam płytkę z Cd-Action gdzieś sprzed 2 lat no i pożyczyłem koledze
który mi oddał i od tamtej chwili nie chce mnie się zainstalować. O to moje pytanie czy
jak mając tą płytę i ściągnę tą grę z internetu to to będzie piractwo czy tylko jako
kopia zapasowa???

Prawnie to będzie piractwo, wiele razy był już wałkowany temat "czy mogę pobrać grę z netu, jak mi padł nośnik" - polecam sobie przejrzeć co obszerniejsze odpowiedzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.03.2009 o 15:33, kordzio1 napisał:

> A ja mam pytanko. Mam płytkę z Cd-Action gdzieś sprzed 2 lat no i pożyczyłem koledze

> który mi oddał i od tamtej chwili nie chce mnie się zainstalować. O to moje pytanie
czy
> jak mając tą płytę i ściągnę tą grę z internetu to to będzie piractwo czy tylko
jako
> kopia zapasowa???
Prawnie to będzie piractwo, wiele razy był już wałkowany temat "czy mogę pobrać grę z
netu, jak mi padł nośnik" - polecam sobie przejrzeć co obszerniejsze odpowiedzi.


Poczytam ciągle szukam informacji na ten temat ale tak naprawdę wydaję mnie się że to mogłoby być jako kopia zapasowa gdzieś na ten temat czytałem tylko nie pamiętam gdzie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.03.2009 o 15:44, KOREKTBG napisał:

Poczytam ciągle szukam informacji na ten temat ale tak naprawdę wydaję mnie się że to
mogłoby być jako kopia zapasowa gdzieś na ten temat czytałem tylko nie pamiętam gdzie

http://forum.gram.pl/forum_post.asp?tid=943&pid=6714 choćby tu, możesz znaleźć też zapewne bardziej rozbudowane posty tego użytkownika mówiące o tym samym. Wg. prawa będzie to piractwo, nie ważne czy uszkodziłeś nośnik, zgubiłeś go, nie możesz go znaleźć itd. - chyba, żeby ktoś w licencji zastrzegł, że możesz to zrobić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.03.2009 o 15:23, TetraGramaton napisał:

> jak mając tą płytę i ściągnę tą grę z internetu to to będzie piractwo czy tylko
jako
> kopia zapasowa???
Jeśli masz oryginał to możesz sobie ściągać.


Musiałbym się skonsultować, bo nic nie wiem o tym, by był określony sposób w jaki można wejść w posiadanie kopii zapasowej. Jeżeli nie jest określony sposób robienia kopii zapasowej, to prawdopodobnie zrobienie sobie kopii np. od kogoś, kto ma najzwyklejszego pirata, sprawi, że osoba, która będzie mieć oryginalna płytę, acz uszkodzoną, będzie mieć kopię (zwracam uwagę: z kopii nielegalnej) zupełnie legalną, ale trzeba się zapytać kogoś, kto w tym siedzi.

Jednak pomijacie podczas dyskusji o tych kopiach kwestię najważniejszą: SOFT MA LICENCJĘ!!! Kopia to jedno, łamanie licencji to drugie. I w zasadzie w odniesieniu do licencji można mówić o piractwie lub jego braku. Piracenie jako kopiowanie płyt jedynie, to w zasadzie nadużycie wyrażenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 10.03.2009 o 16:14, kordzio1 napisał:

http://forum.gram.pl/forum_post.asp?tid=943&pid=6714 choćby tu, możesz znaleźć też zapewne
bardziej rozbudowane posty tego użytkownika mówiące o tym samym. Wg. prawa będzie to
piractwo, nie ważne czy uszkodziłeś nośnik, zgubiłeś go, nie możesz go znaleźć itd. -
chyba, żeby ktoś w licencji zastrzegł, że możesz to zrobić.


No to mam lipę muszę poszukać oryginała

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie musisz go szukać. Zapłaciłeś, firma dostała kasę, niech się odwalą. Ci co nie mają oryginała mają na sumieniu.
Nawet z oryginała możesz sobie robić kopie zapasowe bo ty masz licencję. Masz krążek oryginalny to na nim jest unikalny kod wytłoczony.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hmmm... Piractwo... Miałem kiedyś banderę wywieszoną obok anteny na kominie a kumple przychodzili do mnie z banknotami z Mieszkiem I. A jeden taki mój znajomek nie ściąga z torrentów bo mu na prąd szkoda. Też trzeba się ograniczyć bo rachunki rzędu 1200...uch. Tak na serio to piractwo złem jest, co prawda mam więcej piratów niż oryginałów ale to pożyczone są...taaa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.03.2009 o 17:59, dadas2006 napisał:

co prawda mam więcej piratów niż oryginałów ale to
pożyczone są...taaa

Nie chce ryzykować degrada za spam, aczkolwiek uważam że z takimi tekstami to na to forum wpadać nie powinieneś...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Eh moi koledzy mnie zadziwiają. Mój kolega ostatnio zaczął mi gadać o Deus Exie - że to fajna gra, że to podobno jeden z bardziej nie docenionych gier na pc itp, itd. Deus Exa 1 i 2 można nabyć teraz w packu za 25zł. Niby nie dużo, nie? A mój szanowny kolega ściągnął z rapida, bo ''tylko 500 mb ważyło" o.O. Z pewnością twórcy poczuli się docenieni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak mnie wk******* moi znajomi , paru skonczyło 18 lat i to według nich znaczy że stoją ponad prawem i mogą ściągać ile chcą ! Albo to że mogą ściągnąć np.: Gears of War bo normalnie ta gra ich nie interesuje więc i tak by jej nie kupił i może ją ściągać "firma na tym nic nie straci " , albo teksty typu " piraty są po to bo takie cioty jak CD Projekt RED wydają Wieśka za 80 zł i czemu nie dają ich za darmo jak można sobie spokojnie je ściągnąć "

Wyjaśniam im to że to tak samo jakbyś ty był piekarzem i ktoś by po prostu zabierał twój chleb a oni uważają że ściaganie jest legalne i ze ta kasa potrzebna na robienie nowych gier to ściema , ze reklamy nic nie kosztują , takie osoby by, zamordował ł !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się