moro100

Piractwo

10635 postów w tym temacie

Dnia 23.03.2009 o 10:22, pendejo napisał:

z tego co wiem nie mamy embargo animowego z Japanią, więc nie ma problemu ze sprowadzeniem
sobie filmu, a że drogie? ferrari też jest jest drogie i co z tego?

Porownujesz ferrari do kreskowek?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 23.03.2009 o 10:32, SoundWave napisał:

Porownujesz ferrari do kreskowek?


nie, nie ma tam spójnika "jak" :) on chciałby animca (sam ich nie lubię i tej manii nie rozumiem) ja chciałbym ferrari.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.03.2009 o 11:00, pendejo napisał:


> Porownujesz ferrari do kreskowek?

nie, nie ma tam spójnika "jak" :) on chciałby animca (sam ich nie lubię i tej manii nie
rozumiem) ja chciałbym ferrari.

Tylko porównywanie rzeczy materialnej, do rzeczy niematerialnej ma jedną wadę- zazwyczaj można strasznie łatwo pokazać jak takie porównanie jest chybione. Zwłaszcza, że prawo pozwala na całkiem sporo jeśli chodzi o muzykę, filmy, książki itd..
Swoją drogą są strony (mimo iż linki do strony były na forum już podawane, celowo nazwę strony pominę- safety rule;)) które umożliwiają oglądanie m.in. tych "animców", które ponoć u nas są "nielegalne" jednak płacą maf... tzn. płacą na rzecz Stowarzyszenia Filmowców Polskich – Związku Autorów i Producentów Audiowizualnych i organizacja pilnująca przestrzegania praw autorskich w PL uważa, że wszystko jest ok... czyż to nie ciekawe? zwłaszcza, jeżeli weźmiemy pod uwagę treści z linków i samych artykułów wklejanych na forum? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

książka jest materialna czy nie? Papier jest tylko nośnikiem dla treści, czy może cała książka to już produkt materialny?

Wracając do muzyki to już jest apokalipsa autor wcale nie praw do swojego utworu, tylko wytwórnia, a ona ma gdzieś dobra kulturowe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.03.2009 o 20:48, pendejo napisał:

książka jest materialna czy nie? Papier jest tylko nośnikiem dla treści, czy może cała
książka to już produkt materialny?

Papier+farba+inne dodatki to nośnik, podobnie jak płytka CD/DVD jest nośnikiem dla gry/programu/muzyki itd.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 23.03.2009 o 20:56, kordzio1 napisał:

Papier+farba+inne dodatki to nośnik, podobnie jak płytka CD/DVD jest nośnikiem dla gry/programu/muzyki
itd.


Ferrari nośnikiem prestiżu ;] Sprawa nie jest taka łatwa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.03.2009 o 20:58, pendejo napisał:

Ferrari nośnikiem prestiżu ;] Sprawa nie jest taka łatwa

Bardziej tyłków zamożnych kierowców lubiących sportowe auta ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.03.2009 o 19:04, kotolew napisał:

> http://technologie.gazeta.pl/technologie/1,93213,6431990,www_napisy_org_nie_lamaly_prawa__Wroca_do_sieci_.html

> He, he, he, a był taki spektakularny i medialny sukces ; )

Czy to za tę akcję rozdano kiedyś Złote Blachy?

O ile mnie pamięć nie myli to tak i to jest dodatkowy smaczek, ciekawi mnie jakie będą konsekwencje całej sprawy, jeżeli są stwierdzi, że napisy działały zupełnie legalnie - a policja "milusio" potraktowała pracowników legalnie działającej firmy z powodu innych większych i bogatszych firm, w wyniku czego legalnie działająca firma zakończyła swą działalność, a inne podobne firmy poszły jej śladem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

jezu ludzie ja mam 10 piratkow i tyle , bo mi szkoda kasy na orginały , jak ja wydaję kasę bo się ma laskę wiadomo , po 2 na tibie kupuję co miech kasę na postać ;) a co do orginałków to mam z 30...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.10.2005 o 19:49, moro100 napisał:

Boże, jak słysze to słowo to mnie trafia, PIRACTWO to najokropniejsza rzecz jaka może
być, wszyscy moi znajomi mówią mi, Marcin, po co marnujesz tyle kasy na gry i filmy,
skoro możesz to sobie poprostu ściągnąć z internetu. Gdy słysze takie lub podobne wypowiedzi
to mnie na wymioty bierze. A wy co sądzicie o piractwie, wypowiadajcie się.

posłuchaj kolegów jak ci radzą , bo mają racje zal na orginały ,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.04.2009 o 22:08, Alruhn napisał:

(...) jak ja wydaję kasę bo się ma laskę wiadomo (...)



Łoho! Czuję nowy wątek w dyskusji! Teraz trzeba uruchomić ankietę:

A: Czy twoja dziewczyna leci na ciebie, bo masz piraty?
B: Czy twoja dziewczyna leci na ciebie, bo masz oryginały?

:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.04.2009 o 22:22, kotolew napisał:

> (...) jak ja wydaję kasę bo się ma laskę wiadomo (...)


Łoho! Czuję nowy wątek w dyskusji! Teraz trzeba uruchomić ankietę:

A: Czy twoja dziewczyna leci na ciebie, bo masz piraty?
B: Czy twoja dziewczyna leci na ciebie, bo masz oryginały?

:D

stary ja nie wiem sam :P , ona się czasem coś powie , poco ci piratki masz allegro , sprzedarż ^^orginał oh nie :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.04.2009 o 22:22, kotolew napisał:

> (...) jak ja wydaję kasę bo się ma laskę wiadomo (...)


Łoho! Czuję nowy wątek w dyskusji! Teraz trzeba uruchomić ankietę:

A: Czy twoja dziewczyna leci na ciebie, bo masz piraty?
B: Czy twoja dziewczyna leci na ciebie, bo masz oryginały?

:D

ona nie leci na to że mam od diabła płyt , ona woli tibie tak jak ja xDD hoc nie ma bladego pojęcia o tej grze , ale warto ją podkuć :PPP czy powinienem ? ;p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Śledzę sobie ten Wasz topic i .... pomijając temat wkręcania kobiet do gry to jedno jedyne mi się nasuwa no może dwa :D
Jakość softu via gry. Demo jak wiadomo jakie jest takie jest i na ten przykład demo Juiced 2 autka zachowywały się jak bozia nakazała. No to z rogalem po premierze poleciałem do sklepu po oryginał i ....zonk w pełnej wersji autka ja woły na autostradzie się zachowywały. Ledwo to to skręcało przyśpieszało też nie lepiej i jedyne co mogłem to "zabulgotać" na czym świat stoi. Teraz nie tak dawno na podstawie dema kupiłem NFS pro street. No na podstawie recenzji ponoć sterowanie kulało ale nie żeby jakoś znacząco czy grafika jakiś recenzent się burzył że wyprana i że brzydka. No i znów ... ryba demko swoje ( milutko się śmigało) pełna wersja że tak ujmę .... no ja pi.......ę :[
sterowanie leżało. Grafa wszystko inne świetne ...ale sterowanie do deeeee :/
I teraz konkluzja ... następna ścigałaka nie zawierzę demu. Co zrobię??? Tak najpierw sobie to "obadam" i jak bedzie wporzo to pognam do sklepu. bo jakoś 50~150 złoty za nie wypał to mi szkoda zwłaszcza że jeszcze muszę na tą kase zapracować

I nie żebym tam pochwalał piractwo ale podoba mi się idea shareware/Trial
Płacę za to co naprawde jest warte mojej forsy a nie za kota w worku który tylko na okładce ładnie wygląda.
I to tyle moich rozważań.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tak teraz przeglądam ten temat i natrafiłem na Twoją wypowiedź. Dlaczego w ogóle zamknięto napisy.org? Chodzi mi dokładnie za co. Jest jakiś przepis który zakazuje się dzielić napisami?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.04.2009 o 23:11, Infes napisał:

Tak teraz przeglądam ten temat i natrafiłem na Twoją wypowiedź. Dlaczego w ogóle zamknięto
napisy.org? Chodzi mi dokładnie za co. Jest jakiś przepis który zakazuje się dzielić
napisami?

http://film.wp.pl/id,77729,title,Dziewieciu-zatrzymanych-za-nielegalne-tlumaczenia,wiadomosc.html?rfbawp=1179438128.552&ticaid=17d9f
Co prawda teraz ten news wygląda już lekko bzdurnie. Z grubsza z tego co pamiętam to sprawa tak wyglądała, że Gutek Film i ktośtam jeszcze poczuli się urażeniu działalnością serwisu, policja dzielnie zgodziła im się pomóc, wpadła, serwis zamknięto, a osoby z nim powiązane aresztowano. Później policjanci, o ile mnie pamięć nie myli, dostali za tą akcję "Złote Blachy" i wszyscy byli dumni i szczęśliwi. Przynajmniej ja tak to zapamiętałem.
Ogólnie po całej akcji wybuchła wielka burza w internecie, każdy uważał co innego w tej sprawie, aż mądrzy ludzie w trosce o swoje bezpieczeństwo doszli, że wymiana napisami między osobami spokrewnionymi nie budzi już absolutnie wątpliwości w stosunku co do legalności (więc jakiś serwis zaczął działać na takiej zasadzie, że ludzie wrzucali napisy, a dostęp mieli ludzie zarejestrowani, a żeby się zarejestrować ktoś "z rodziny" musiał nam aktywować konto ;)). Teraz się okazuje, że jednak tłumaczenie ze słuchu i dzielenie się z każdym, kto tego zapragnie wcale nie musi być nielegalne.
Jeżeli sprawa zostanie rozstrzygnięta na korzyść napisów, to będzie to wielka kompromitacja policji i panów od praw autorskich.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

I bardzo dobrze, przydałaby się taka kompromitacja:) Nie wiem co oni się tak czepili tej stronki. Do dnia dzisiejszego działa kilka jak nie kilkanaście stronek z napisami i jakoś nikt nic z tym nie robi. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czy wklejanie linków z demami gier (darmowymi do PSP) na forum jest legalne? Bo nie jestem do końca pewien, a nie chce robić rzeczy sprzecznych z regulaminem... :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się