moro100

Piractwo

10635 postów w tym temacie

Dnia 15.04.2009 o 14:19, T-Tronix napisał:

Czy wklejanie linków z demami gier (darmowymi do PSP) na forum jest legalne? Bo nie jestem
do końca pewien, a nie chce robić rzeczy sprzecznych z regulaminem...


Podaj licencję konkretnego programu i będziemu wiedzieć, co wolno, a co nie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.04.2009 o 15:33, kotolew napisał:

> Czy wklejanie linków z demami gier (darmowymi do PSP) na forum jest legalne? Bo
nie jestem
> do końca pewien, a nie chce robić rzeczy sprzecznych z regulaminem...

Podaj licencję konkretnego programu i będziemu wiedzieć, co wolno, a co nie.


Chodzi o to że szukam demo, lecz nie mogę znaleźć i proszę o pomoc na forum.. Więc czy jak podadzą mi linka to czy będzie to legalne czy nie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.04.2009 o 15:59, T-Tronix napisał:

Chodzi o to że szukam demo, lecz nie mogę znaleźć i proszę o pomoc na forum.. Więc czy
jak podadzą mi linka to czy będzie to legalne czy nie?


To jest problem, bo np. czasem licencja niby darmowych rzeczy jest taka, że można daną rzecz pobrać ze strony producenta wyłącznie, a udostępnianie jej innej osobie może łamać jej licencję, choć niekoniecznie prawo. Pytanie, czy tutaj na forum uznaje się wyższość prawa, czy wyższość licencji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.04.2009 o 19:23, Infes napisał:

Baa nawet odszkodowanie niech im dadzą.


No pewnie. Pytanie, kto za całą zabawę włącznie z odszkodowaniami zapłaci.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.04.2009 o 20:30, Infes napisał:

A kto ich oskarżył? Kto ich zamkną? Oni się tego podjeli a nie słusznie teraz powinni
ponieść kare.


Czekaj, czekaj. Skoro ja zapłacę za to i Ty, to przynajmniej to my moglibyśmy być sprawcami całej sprawy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.04.2009 o 21:01, Infes napisał:

Dlaczego MY? Oni mają to dać ze swoich pieniędzy nie z Naszych. SWOICH ZAROBIONYCH.

Problem jest taki, że wszystko zależy od tego jak dokładnie załatwiono tą sprawę. Jeżeli "Gutki" po prostu złożyły zawiadomienie o popełnieniu przestępstwa, a policja zadziałała jak zadziałała to pewnie tylko policja za to zapłaci (czyli my zapłacimy), jeśli załatwiono to na lewo, to może nie tylko policja za to beknie. W sumie jeśli sprawa się zakończy sukcesem napisów, to powinni wziąć jakichś prawników i walczyć o swoje (jeśli będą niewinni to słowa ze strony wydawców były zwykłymi oszczerstwami).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Muszą walczyć o swoje. Ja na ich miejscu po prostu nie odpuściłbym tego co Oni zrobili. Cały serwis powinien wrócić, ba wszystko oni za swoje powinni odpłacić nie za Nasze i Ci co oskarżyli i policja. Dobrze wiedzieli co chcą uzyskać a teraz wpadli bo prawda wyszła na jaw.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.04.2009 o 23:15, Infes napisał:

Muszą walczyć o swoje. Ja na ich miejscu po prostu nie odpuściłbym tego co Oni zrobili.
Cały serwis powinien wrócić, ba wszystko oni za swoje powinni odpłacić nie za Nasze i
Ci co oskarżyli i policja. Dobrze wiedzieli co chcą uzyskać a teraz wpadli bo prawda
wyszła na jaw.

Policja jest finansowana z podatków, więc nawet jeżeli sami by musieli zapłacić to zrobią to z naszej kieszeni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ideałem by było, gdyby wszelkie działania wprowadzało się u nas w kraju po wyroku sądu. Kiedyś funkcjonowało "domniemanie niewinności", a teraz istnieje "domniemanie winności".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wątpie. Po drugie napisali że nie zamknie serwisu więc co,wyjdzie i znowu po chwili go wsadzą za to samo? I znowu to samo odszkodowanie będzie musiał płacić?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wyrok w sprawie PirateBay to zwycięstwo zdrowego rozsądku nad prawem. Bo niby ten serwis nie łamie prawa, ale mimo to kara jest jak najbardziej słuszna :]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.04.2009 o 16:46, Miklak napisał:

Wyrok w sprawie PirateBay to zwycięstwo zdrowego rozsądku nad prawem. Bo niby ten serwis
nie łamie prawa, ale mimo to kara jest jak najbardziej słuszna :]


Kara to by była słuszną, gdyby nie twórcy poratlu zostali skazani na więzienie i wielomilionowe kary, a ludzie którzy ściągali pirackie pliki...
Bo w taki sposób, to można uznać za słuszną karę dla konstruktorów Mercedesa przykładowo, bowiem miesięcznie ileś tam ludzi ginie zabijanych przez pijanych kierowców Mercedesów...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.04.2009 o 15:14, witkab napisał:

Będą składać apelację, więc sprawa jeszcze nie jest zakończona. Może tym razem im Paulo Colho pomoże ; )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.04.2009 o 16:51, kordzio1 napisał:


Czy jest gdzieś jakaś obszerniejsza relacja? Bo w tytuł "Do więzienia za Torrenty" jest raczej mocno naciągany. Na torrentach raczej nic się nie da uzasadnić, więc być może coś innego im udowodniono.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się