moro100

Piractwo

10635 postów w tym temacie

Dnia 17.04.2009 o 17:08, kotolew napisał:

Czy jest gdzieś jakaś obszerniejsza relacja? Bo w tytuł "Do więzienia za Torrenty" jest
raczej mocno naciągany. Na torrentach raczej nic się nie da uzasadnić, więc być może
coś innego im udowodniono.

Jak na razie to nic szczególnie obszernego nie widziałem, z tego co widzę to nawet na samej stronie TPB nie ma nic na ten temat(może coś jest w komentarzach na blogu, ale ok 1500 postów nie chce mi się czytać). Pewnie niedługo pojawią się jakieś obszerne inf. na poważniejszych serwisach (bo większość "popularnych" serwisów ma newsy oparte na cytowaniu, cytatów z cytatów), które będą bardziej szczegółowe.

http://technologie.gazeta.pl/technologie/1,81010,6509043,Jest_wyrok_w_sprawie_przeciwko_The_Pirate_Bay.html
tu są filmiki w których może są jakieś konkrety, ale nie che mi się sprawdzać ich bo na razie jestem bardziej zaabsorbowany "samochodowym podatkiem ekologicznym"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

>> Czy jest gdzieś jakaś obszerniejsza relacja? Bo w tytuł "Do więzienia za Torrenty" jest

Dnia 17.04.2009 o 17:08, kotolew napisał:

raczej mocno naciągany. Na torrentach raczej nic się nie da uzasadnić, więc być może
coś innego im udowodniono.


http://wyborcza.pl/1,75248,6508858,Piraci_utopieni__zalozyciele_Pirate_Bay_zostali_skazani.html

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Przeglądam komentarze na OSnews.pl:

nie popieram nielicencjonowanego korzystania z jakiejkolwiek twórczości.

W tym przypadku, serwis służył jako wyszukiwarka plików, nie sprawdzał czy plik jest legalny czy nie. Okazuje się, że ryzykowne w tych czasach może być stworzenie wyszukiwarki, a nawet linkowanie do innych. :-/

http://osnews.pl/pirete-bay-przegrywa-sprawe-w-sadzie/#comment-4226892

Używasz google? Jesteś piratem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Niedługo za pisanie ze sobą dzięki komunikatorom internetowym będzie karane. To jest to samo jak z napisy org to samo idiotyczne pozwanie i oskarżenie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.04.2009 o 16:42, Infes napisał:

Wątpie. Po drugie napisali że nie zamknie serwisu więc co,wyjdzie i znowu po chwili go
wsadzą za to samo? I znowu to samo odszkodowanie będzie musiał płacić?



Ale może chociaż trafi im do świadomości to, że coś zaczyna się z tym dziać i ktoś podejmuje jakąś walkę z piractwem. Choć znając polskie prawo, to nie prędko poradzimy sobie z piractwem (tak naprawdę to chyba jeszcze nie zaczęliśmy...)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tak zamykając coś czego nie powinniśmy,oskarżając tych co nie powinniśmy,wsadzając tych co nie powinniśmy. W ten sposób tylko strach a nie prawo pokażemy na świecie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.04.2009 o 18:57, Infes napisał:

Tak zamykając coś czego nie powinniśmy,oskarżając tych co nie powinniśmy,wsadzając tych
co nie powinniśmy. W ten sposób tylko strach a nie prawo pokażemy na świecie.


Chodzi mi tylko o to, żeby walczyć z piractwem w Polsce, bo jak na razie, to jest to nielegalne tylko w papierach, zupełnie nie przekłada się to na życie. Piractwo u nas kwitnie i ma się znakomicie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie tylko u Nas. Po drugie ciężko byłoby wyeliminować. Już to widze jak policji się chce do każdego domu zaglądać i sprawdzać i co drugie czy trzeciego za kratki dawać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.04.2009 o 19:21, Infes napisał:

Nie tylko u Nas. Po drugie ciężko byłoby wyeliminować. Już to widze jak policji się chce
do każdego domu zaglądać i sprawdzać i co drugie czy trzeciego za kratki dawać.

Policja to nie domokrążcy, aby po domach chodzić. Chodzić sobie ot tak po domach w celu sprawdzenia, czy ktoś nie popełnił przypadkiem przestępstwa to mogą co najwyżej w policyjnych krajach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No więc jak inaczej by mieli sprawdzać piractwo? Chyba że mówisz o takim większym piractwie a tych pomniejszych domowych se odpuścić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.04.2009 o 19:44, Infes napisał:

No więc jak inaczej by mieli sprawdzać piractwo?


Żaden problem. Dodać akcyzę do każdej sprzedawanej gry, która opłaci urzędników odwiedzających domy. Myślę, że oddziaływanie gier można porównać do używek, więc i nomenklatura przy uzasadnianiu akcyzy będzie prościusieńka do opanowania i zrozumienia..

Ponieważ nie wszyscy grają, a piraci i tak nie zapłacą w/w akcyzy, dodatkowo należy obłożyć każdy komputer abonamentem, a same komputery należy zarejestrować. Skoro z telewizorami można, to czemu nie z kompami?

Ilość pobieranych danych też można obłożyć akcyzą.

Ponieważ DRM będzie konkurencyjny wobec działań urzędników, będzie można go zupełnie legalnie zakazać, lub obłożyć też jakimś 50, czy nawet 70% podatkiem - no skoro już dany wydawca nie wierzy w sprawność urzędników, niech płaci.

Źródeł finansowania kontroli piractwa jest sporo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.04.2009 o 19:44, Infes napisał:

No więc jak inaczej by mieli sprawdzać piractwo? Chyba że mówisz o takim większym piractwie
a tych pomniejszych domowych se odpuścić.

Bo piractwo nie jest największym problemem w Polsce i na świecie i nie zamierzam łożyć z mojej kieszeni na takie zabawy, właściwie nie wiem czemu miało by być w ogóle w jakiś specjalny sposób traktowane (bo czemu policja nie miałaby latać po wszystkich domach w Polsce w poszukiwaniu np. mojego telefonu?) . Poza tym takie działania, gdy nie ma jakichkolwiek przesłanek co do winy danej osoby, podchodziłyby pod stalinowskie "dajcie mi człowieka, a paragraf się znajdzie" niż pod domniemanie niewinności.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Moje zdanie jest takie:
Piractwo to piractwo. Piracisz - jesteś złodziejem, a jeśli masz na to jakiekolwiek uzasadnienie to jesteś kretynem i nie ma się co nad tym rozwodzić.
Ale co zrobić w sytuacji kiedy rodzice zwyczajnie nie pozwalają Ci kupować gier, płyt, filmów bo przecież można zassać ?! [Sytuacja mojego kuzyna -.-]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.04.2009 o 20:45, Rangarog napisał:

Moje zdanie jest takie:
Piractwo to piractwo. Piracisz - jesteś złodziejem, a jeśli masz na to jakiekolwiek uzasadnienie
to jesteś kretynem i nie ma się co nad tym rozwodzić.

Chyba myla ci sie pojecia. Radze w slowniku sprawdzic co to jest "kretyn" i "złodziej".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Swoje wiem, może nie znam paragrafów i słownika na pamięć, wybacz.
Ale to nie oznacza że nie mogę mieć własnego zdania z którym Ty oczywiście możesz się nie zgadzać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.04.2009 o 20:59, Rangarog napisał:

Swoje wiem, może nie znam paragrafów i słownika na pamięć, wybacz.
Ale to nie oznacza że nie mogę mieć własnego zdania z którym Ty oczywiście możesz się
nie zgadzać.

Oh, juz wycofujesz sie do "opinii" ? Jakie to smutne. Slownika na pamiec nie musisz znac, ale wypada znac slowa, ktorych sam uzywasz ;) Piracenie to nie jest zlodziejstwo. Tak jak i samo piracenie samo w sobie nie ma nic wspolnego z byciem kretynem.
To nie jest sprawa opinii- albo cos pasuje do definicji lub nie. Piracenie to nie jest przejaw kretynizmu. Uzywanie pojec w zly sposob z drugiej strony...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiam się nad jednym. Gdy wpisze się w Google nazwę jakiejś popularnej gry ( dajmy na to GTA IV, SPORE, Oblivion ) liczba proponowanych wyników typu crack, torrent itp. nierzadko przekracza 1mln. Nie bardzo rozumiem, dlaczego policja nie może wejść na jedną z takich stron, sprawdzić, kto udostępnia nielegalne pliki i ukarać. Czy to wbrew prawu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.04.2009 o 21:04, SoundWave napisał:

Piracenie to nie jest zlodziejstwo.

To, że tzw. "Piractwo" nie jest wg. ciebie złodziejstwem nie oznacza, że nie jest to przestępstwo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.04.2009 o 21:06, witkab napisał:

Zastanawiam się nad jednym. Gdy wpisze się w Google nazwę jakiejś popularnej gry ( dajmy
na to GTA IV, SPORE, Oblivion ) liczba proponowanych wyników typu crack, torrent itp.
nierzadko przekracza 1mln. Nie bardzo rozumiem, dlaczego policja nie może wejść na jedną
z takich stron, sprawdzić, kto udostępnia nielegalne pliki i ukarać. Czy to wbrew prawu?


Bo policja medialna musi byc , jak beda usuwac cichaczem to co im po tym... nawet premii nie bedzie ~~

Nie bez poowdu kazda taka akcja policji jest rozglosniona w mediach.. zaufanie obywateli tzreba budowac ze policja dziala ;d

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Brawo, doszukałeś się wielkiej ideologii w dwóch zdaniach, tylko trochę się w twoim poście pogubiłem, twierdzisz że wycofałem się do opinii, co przez to rozumiesz? Acha i czytaj ze zrozumieniem, nie piractwo jest kretynizmem ale jego uzasadnianie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się