moro100

Piractwo

10635 postów w tym temacie

Dnia 09.09.2009 o 14:24, Citkowsky napisał:

A co za różnica czy tą grę ponownie się odsprzeda jakiemus sklepowi czy wystawi ją na
allegro? Tyle samo dostaniesz kasy na allegro co w Niemczech w sklepie. Ja bynajmniej
zawsze tak robię.

Przesyłki sryłki, prowizje sryzje, mnóstwo czekania i oszustów. Nie dzięki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.09.2009 o 14:27, hans_olo napisał:

> A co za różnica czy tą grę ponownie się odsprzeda jakiemus sklepowi czy wystawi
ją na
> allegro? Tyle samo dostaniesz kasy na allegro co w Niemczech w sklepie. Ja bynajmniej

> zawsze tak robię.
Przesyłki sryłki, prowizje sryzje, mnóstwo czekania i oszustów. Nie dzięki.



Gadasz jak typowy zacofany dziadek co wszystko to złe.

Nic prostszego nie ma chyba od zrobienia aukcji, wystawienia jej, odebrania kasy na koncie i wysłania gier.
I właśnie przez takie marudzenie i lenistwo jest jak jest. Bo nikomu się kiwnąć palcem nie chce i tylko narzekać wszyscy potrafią.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.09.2009 o 14:28, Citkowsky napisał:

Gadasz jak typowy zacofany dziadek co wszystko to złe.

Poprostu zdarzyło mi się już naciąć na allegrowiczów i to na nie małe kwoty. Ja wystawiać owszem chętnie, ale zbaczasz z tematu, bo problemem jest zakup, a nie sprzedaż. Problemem jest brak miejsca w którym mogę kupić chcociażby Total Annihilation Core Contingency, albo Jedi Knighta, albo Redneck Rampage. W UK nie ma tego problemu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.09.2009 o 14:32, hans_olo napisał:

> Gadasz jak typowy zacofany dziadek co wszystko to złe.
Poprostu zdarzyło mi się już naciąć na allegrowiczów i to na nie małe kwoty. Ja wystawiać
owszem chętnie, ale zbaczasz z tematu, bo problemem jest zakup, a nie sprzedaż. Problemem
jest brak miejsca w którym mogę kupić chcociażby Total Annihilation Core Contingency,
albo Jedi Knighta, albo Redneck Rampage. W UK nie ma tego problemu.



wszedłem na allegro i odrazu widzę kilka aukcji z jedi knight więc nie widze problemu. To samo tyczy sie tego redneck rampage. I po kij tak narzekać?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.09.2009 o 14:33, Citkowsky napisał:

wszedłem na allegro i odrazu widzę kilka aukcji z jedi knight więc nie widze problemu.
To samo tyczy sie tego redneck rampage. I po kij tak narzekać?

Wartość poszczególnych gier:
JK - 5 dolarów (niecałe 15 zł wobec minimum 60 na allegro)
TACC - 3.5 dolara (podobna analogia)
RR - 2.5 dolara (podobna analogia)
A są dostępne na allegro tylko dlatego, że są one nadal oficjalnie sprzedawane przez dystrybutorów w takich krajach jak UK i USA. Nadal nie widać różnicy? Chcesz to sobie kupuj na allegro, ale nie wciskaj mi swojej głupoty na siłę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.09.2009 o 14:27, hans_olo napisał:

Przesyłki sryłki, prowizje sryzje, mnóstwo czekania i oszustów. Nie dzięki.


Dokladnie o to chodzi! Raz w zyciu kupilem gre z gram.pl. Stubs the zombie. Cena gry 9,99zl. koszt przesylki cos kolo 12zl. Przeciez to sie w glowie nie miesci!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.09.2009 o 14:24, Citkowsky napisał:

A co za różnica czy tą grę ponownie się odsprzeda jakiemus sklepowi czy wystawi ją na
allegro? Tyle samo dostaniesz kasy na allegro co w Niemczech w sklepie. Ja bynajmniej
zawsze tak robię.

Nie wiem czy kupiłeś kiedykolwiek coś w jednym z takich sklepów, czy nie ale jak dla mnie różnica jest spora.
Załatwiasz sprawę od ręki, widzisz stan gry przed zakupem (przewaga nad serwisami aukcyjnymi jest taka, że widzisz na własne oczy nie na zdjęciu, dostajesz produkt w takim stanie w jakim go widzisz - to że na Allegro ktoś wstawi ładne zdjęcie, nie oznacza że produkt który wyśle jest w takim stanie, albo że Poczta Polska nie poturbuje przesyłki), sprawa trwa o wiele krócej. Nie płacisz prowizji, nie płacisz za przesyłkę, nie musisz czekać "czy ktoś kupi", nie wspominając o tym "pewności" co do zakupionego produktu i mniej problemów przy ewentualnej reklamacji... po prostu idziesz do sklepu oddajesz swoją grę bierzesz ze sporym rabatem inną nową, lub używaną - szybciej i dla mnie wygodniej.


Niestety wtórny rynek "stacjonarny" na Wyspach jest o wiele lepiej rozwinięty niż u nas. W mieście z 42tys mieszkańców mogłem sobie kupić konsolę PS2 za 50 funtów z roczną gwarancją w sklepie (podczas, gdy na Allegro najniższa cena jaką wtedy znalazłem wynosiła ok 500zł bez gwarancji z takim samym wyposażeniem), gry w tym samym sklepie także mogłem kupić za grosze (nawet w przeliczeniu na nasze warunki... biorąc pod uwagę, że wtedy płaca minimalna w Anglii wynosiła ok 5.15 funta/h, a gry używane można było w sklepie dostać od 2-2.5 funta to sytuacja tam była o niebo lepsza). Tyle, że u nich sam rynek jest o wiele większy, a skoro klientów jest więcej, to i ceny mogą być znacznie niższe, a rynek sam w sobie może więcej zaoferować.

PS. Bynajmniej =/= przynajmniej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.09.2009 o 10:40, Piciambeer napisał:

Takie małe pytanko... Czy Adobe After Effect jest w pełni darmowy i można go pobrać na
przykład stąd?
http://www.instalki.pl/programy/download/obrobka_video/Adobe_After_Effects.php


Pobrać możesz bez problemu :) jednakże jest to wersja trial - czyli przeznaczona do użytkowania na określony okres czasu. Po upływie np. 30 dni program staje się nieaktywny i należy wówczas albo zakupić pełną wersję albo usunąć ją z dysku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.09.2009 o 13:56, mariowsad napisał:

ostatnio miałem bardzo ciekawy przypadek onośnie piractwa niechce mi się tu jeszcze raz
tego pisać zapraszam do mnie na gs możecie na ten temat poczytać


"Nigdy, przenigdy nie otwieraj drzwi policji" Babcia nie uczyla?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.09.2009 o 18:52, Woo-Cash napisał:

Gdzie mogę legalnie przesłuchać dyskografii zespołów takich jak Nirvana, Bon Jovi czy
Rolling Stones? Oczywiście po płytach, w kolejności :P

może spróbuj last.fm

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.09.2009 o 14:15, Despeir napisał:

> ostatnio miałem bardzo ciekawy przypadek onośnie piractwa niechce mi się tu jeszcze
raz
> tego pisać zapraszam do mnie na gs możecie na ten temat poczytać

"Nigdy, przenigdy nie otwieraj drzwi policji" Babcia nie uczyla?


przez okno!! ;p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.09.2009 o 18:52, Woo-Cash napisał:

Gdzie mogę legalnie przesłuchać dyskografii zespołów takich jak Nirvana, Bon Jovi czy
Rolling Stones? Oczywiście po płytach, w kolejności :P


W sklepie co najwyżej, który umożliwia odsłuch.
W sieci znajdziesz legalnie co najwyżej pojedyncze utwory.

Możesz też szukać wstawianych piosenek na Youtube, wrzuta.pl czy podobny serwis, ale czy znajdziesz tak całe dyskografie zaprezentowane, raczej wątpię.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.09.2009 o 18:52, Woo-Cash napisał:

Gdzie mogę legalnie przesłuchać dyskografii zespołów takich jak Nirvana, Bon Jovi czy
Rolling Stones? Oczywiście po płytach, w kolejności :P


Youtube ma cala dyskografie Nirvany. Co do reszty google it!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tak apropo dość ciekawego zabezpieczenia Batman AA,piraci[co widać nawet po naszym forum,gdyż paru użytkowników ma problemy z ewidentnie piracka wersją gry] brak miejsca na zaczepienie liny,niewidzialne ściany itp.to jednak te zabezpieczenie działa,nie da się przejść pirackiej wersji gry,a piracie chyba jeszcze nie znaleźli rozwiązania problemu,bravo Eidos!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się