moro100

Piractwo

10635 postów w tym temacie

Dnia 29.09.2009 o 21:47, Shadowtear napisał:

Mam pytanie. Nie dawno kupiłem laptopa z zainstalowaną Vistą (instalcja chyba przez producenta,
nie salon sprzedaży). Nie otrzymałem cd-key''a, jednak w gazecie komputerowej wczytałem,
że pewien program może mi ujawnić na jakim serialu system został zainstalowany. Jak wygląda
z perspektywy legalności instalacja od zera identycznej wersji Visty (ew. później Windowsa
7), jeśli bym wykorzystał cd-key''a z którego aktualnie korzysta system?


CD-Key powinien być na naklejce na spodzie laptopa.
Jeżeli zainstalujesz go na tym samym laptopie, nie ma problemu.
Łamiesz postanowienia licencyjne dopiero po instalacji na innym sprzęcie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bardziej chodziło mi o to, że jeżeli ktoś na jednym z największych portali growych przyznaje się otwarcie do piractwa i np. prokuratura nic z tym nie robi to powstaje w społeczeństwie przekonanie, że "można bo wszędzie tak robią". A co do moderatorów GOL to też trochę ich wina... Wyobrażasz sobie, żeby ktoś na gram.pl wrzucił screeny z ruskiego pirata albo zrecenzował film 2 miesiące przed polską premierą?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pewnie, że sobie wyobrażam i raczej na pewno takie sytuacje miały tutaj miejsce, bo niby skąd moderator ma wiedzieć kiedy jest premiera każdej wydawanej płyty, gry czy filmu?

Po drugie nie rozumiesz chyba, że GOL, to nie gram.pl z bazą kilku tysięcy aktywnych w miarę członków.
Przez GOL''a przewija się kilkadziesiąt tysięcy użytkowników i wystarczy wejść tam w tematy podlinkowane pod opisy najpopularniejszych grach, jak Gothic III czy GTA IV, by naszym oczom ukazały się tony bluzgów, a czasami nawet linków do cracków, bowiem moderacja serwisu jest daleko niewystarczająca by wszystko kontrolować należycie.


Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

GOL po prostu nie ma odwagi zająć się problemem, bo musieli by banować ludzi, a tego się boją bo to w końcu komercyjna strona. Poza tym ludzi będzie bardziej przyciągać to jak mogą sobie pogadać o piratach (poszli by na inne forum jakby nie mogli).
http://www.gry-online.pl/S043.asp?ID=9549287&N=1 <-- tu wyjaśnienie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.09.2009 o 01:10, Xantus napisał:

GOL po prostu nie ma odwagi zająć się problemem, bo musieli by banować ludzi, a tego
się boją bo to w końcu komercyjna strona. Poza tym ludzi będzie bardziej przyciągać to
jak mogą sobie pogadać o piratach (poszli by na inne forum jakby nie mogli).
http://www.gry-online.pl/S043.asp?ID=9549287&N=1 <-- tu wyjaśnienie.


Czyli mówiąć :D klasyczne "Nie pomagamy piratom"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.09.2009 o 22:36, meryphillia napisał:

Pewnie, że sobie wyobrażam i raczej na pewno takie sytuacje miały tutaj miejsce, bo niby
skąd moderator ma wiedzieć kiedy jest premiera każdej wydawanej płyty, gry czy filmu?


Z tej prostej przyczyny, ze Moderatorzy tez graja, ogladaja filmy, czytaja ksiazki czy sluchaja muzyki. A Google naszym przyjacielem, dzieki niemu bardzo latwo sie dowiedziec kiedy jest premiera gry/filmu/ksiazki/albumu muzycznego.

Dnia 29.09.2009 o 22:36, meryphillia napisał:

Po drugie nie rozumiesz chyba, że GOL, to nie gram.pl z bazą kilku tysięcy aktywnych
w miarę członków.


gram.pl tez ma kilka tysiecy aktywnych uzytkownikow. A jakos sobie radzimy. :)

Dnia 29.09.2009 o 22:36, meryphillia napisał:

Przez GOL''a przewija się kilkadziesiąt tysięcy użytkowników i wystarczy wejść tam w
tematy podlinkowane pod opisy najpopularniejszych grach, jak Gothic III czy GTA IV, by
naszym oczom ukazały się tony bluzgów, a czasami nawet linków do cracków, bowiem moderacja
serwisu jest daleko niewystarczająca by wszystko kontrolować należycie.


U nas po prostu za propagowanie piractwa jest BAN, a linki sa usuwane. W ten sposob po prostu niektorzy wiedza, ze tak czy inaczej nie ma sensu podawac linkow do nielegalnej tresci, bo Moderatorzy je usuna. To jest po prostu kweistia podejscia Moderatorow do ich obowiazkow.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.09.2009 o 08:04, Wojman napisał:

Z tej prostej przyczyny, ze Moderatorzy tez graja, ogladaja filmy, czytaja ksiazki czy
sluchaja muzyki. A Google naszym przyjacielem, dzieki niemu bardzo latwo sie dowiedziec
kiedy jest premiera gry/filmu/ksiazki/albumu muzycznego.


Oczywiście w niczym nie usprawiedliwiam moderacji konkurencyjnego forum, szczególnie że za sprawą różnic w zdaniu z ową moderacją od nieco ponad roku, to tutaj napisałem kilka tysięcy swoich postów, a tam ani jednego. ;)
Jednakże ten kto był aktywnym uczestnikiem społeczności GOL''owej, tak jak ja przez te kilka lat, wie że moderacja tam jest dość specyficzna to raz, a po drugie zdecydowanie jednak wielkość forum potrafi przytłoczyć każdego.

Dnia 30.09.2009 o 08:04, Wojman napisał:

gram.pl tez ma kilka tysiecy aktywnych uzytkownikow. A jakos sobie radzimy. :)


Nie będę nawet porównywał pod względem wielkości zawartości obydwu forów, bo zwyczajnie nie ma to sensu, szczególnie gdy zna się fakt, iż GOL, to jedno z największych forów w Polsce ogólnie.
Porównać za to mogę (i bynajmniej nie podlizywać się ;]) moderację, która zdecydowanie jest na lepszym poziomie na gram.pl, ale tak jak już pisałem wcześniej ma to głównie związek z wielkością tutejszego serwisu, jak i całkiem innym podejściem do moderacji w stylu klasycznym dla forów internetowych, niż na GOLu gdzie jest jeden admin/mod dyktator ]:> i kilku pomocników, o których istnieniu niewielu użytkowników w ogóle wie cokolwiek.

Dnia 30.09.2009 o 08:04, Wojman napisał:

U nas po prostu za propagowanie piractwa jest BAN, a linki sa usuwane. W ten sposob po
prostu niektorzy wiedza, ze tak czy inaczej nie ma sensu podawac linkow do nielegalnej
tresci, bo Moderatorzy je usuna. To jest po prostu kweistia podejscia Moderatorow do
ich obowiazkow.


Otóż to! :]
Ale i tutaj trafiają się osoby, które nie czytały regulaminu, tudzież mają go głęboko gdzieś i potrafią zarzucić niezgodnym z regulaminem linkiem.
Gdyby forum miało wielkość GOL''a i nawet kilkunastu moderatorów, podejrzewam, że i tak podobnie jak tam, trudniej byłoby utrzymać tutaj porządek i czasami link jakiś gdzieś by się zabłąkał uwadze moderatorów.
Jednak tak jak pisałem, to wcześniej o jakości moderacji ;D, tutaj nawet po paru miesiącach od stwierdzenia faktu piractwa, delikwent taki dostałby BANa, a co na GOLu jednak uchodzi płazem...
Oczywiście nie znaczy, to że GOL popiera piractwo z drugiej strony, a zwyczajnie nie ma wystarczająco rozwiniętej ekipy moderacyjnej, by na forum zapanować z podobną skutecznością co Wy tutaj.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.09.2009 o 06:01, Pablo1989 napisał:

Czyli mówiąć :D klasyczne "Nie pomagamy piratom"


IMHO wręcz przeciwnie. Sądzę,że nie mieli by nic przeciwko wątkowi z tekstem:
"Jakie strony torrentowe znacie? Ja znam XXX i mozna tam pobac najnowsze gierki i muzyke. A wy jakie inne strony z fimami, serialami i grami znacie. Pytam oczywiscie w celach informacyjnych zeby wiedziec jak wygladaja te pirackie strony, a nie zeby cos sciagac"
No i tak mamy ładny wątek z linkami do pirackich stron jednocześnie będący w zgodzie z podanymi zasadami.

meryphillia --> A ja obstawiam, że jest im piractwo na rękę. Uważam, że tam jest większy odsetek piratów, więc nie będą im szkodzić. W końcu czy pirat czy ''oryginał'' nie ma znaczenia dla nich, a im więcej ktoś ma gier tym częściej będzie odwiedzał serwis (i na przykład kupował poradniki).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

może nawet bardzo na rękę, w piratach mogą być jakieś blokady co by sobie nie po przechodzili gry za darmo, to kupi potem poradnik szukając pomocy, i co z tego że to nie pomoże, kasa już dostarczona to i GOL zadowolony. znajdzie się takich jeszcze kilkunastu i sporo pieniędzy może być.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zauważyłem, że piszemy tu tulko o piractwie komputerowym. A co np z komórkami? Gracie na nich w ogóle? Jeśli tak to kupujecie czy ściągacie gry? Czy wg Was opłaca się wydać 11 zł za max 1,5 godziny zabawy z nieciekawą grafiką i kiepskim sterowaniem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zamiast tych 11zł za grę wolę napisać 11000sms''ów z Nią np. ;) Szczerze mówiąc, kiedyś wydawałem po te 2,44zł na grę, zdarzyło się nawet i więcej gdy były te początki i FIFA 2006 na nokia 3510i itd ;) Old times...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.10.2009 o 12:43, abbott123 napisał:

Zauważyłem, że piszemy tu tulko o piractwie komputerowym. A co np z komórkami? Gracie
na nich w ogóle? Jeśli tak to kupujecie czy ściągacie gry? Czy wg Was opłaca się wydać
11 zł za max 1,5 godziny zabawy z nieciekawą grafiką i kiepskim sterowaniem?


Dla mnie to nie są prawdziwe gry :)

Chociaż z drugiej strony na moim telefonie to i tak by nic nie działało :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.10.2009 o 20:43, Volvox napisał:

Dla mnie to nie są prawdziwe gry :)


A jakie? Sztuczne? Gry na komorki czy iPhone tez sa objete prawami autorskimi. A skoro o iPhone mowa to jest sporo fajnych gier.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.10.2009 o 20:45, Wojman napisał:

A jakie? Sztuczne? Gry na komorki czy iPhone tez sa objete prawami autorskimi. A skoro
o iPhone mowa to jest sporo fajnych gier.


Rzeczywiście moja wypowiedź mogła być troszkę opacznie zrozumiana w kontekście tego wątku ;)
Chodziło o "Nie prawdziwe" jako "pstrykadełka dla casuli", a nie "prawdziwe gry dla prawdziwych graczy" :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.10.2009 o 21:01, KuroNeko napisał:

http://i.demotywatory.pl/uploads/1247512218_by_dmafia_500.jpg

Czujecie się zdemotywowani?
W sumie to taka jest prawda :D
Chwalmy piratów ponieważ dbają o środowisko naturalne i zmniejszenie ilości odpadków!


Ale komputer który pobiera duże ilości danych musi "chodzić" kilka/kilkanaście h żeby ukończyć pobieranie a to oznacza zużycie prądu, co przekłada się na wydzielanie CO2 do atmosfery.
Więc kupowanie gier w sklepie również jest ekologiczne :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.10.2009 o 22:40, Lukass20 napisał:

Ale komputer który pobiera duże ilości danych musi "chodzić" kilka/kilkanaście h żeby
ukończyć pobieranie a to oznacza zużycie prądu, co przekłada się na wydzielanie CO2 do
atmosfery.
Więc kupowanie gier w sklepie również jest ekologiczne :)


Ściąganie gry zawsze może odbywać się w tle. :D Zresztą o czym my mówimy - jeśli działanie komputera jest nieekologiczne, to samo granie również, więc przemysł growy jest nieekologiczny :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witajcie! Jak kupiłem sobie np. Czwarty Sezon Dr. House z UK i chcę sobie dodać do niego napisy ale angielskie bo ten serial akurat nie ma podczas gdy inne mają to to jest legalne?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się