moro100

Piractwo

10635 postów w tym temacie

Dnia 22.12.2009 o 14:15, Piterixos napisał:

No to dobra załóżmy że piszę zwyczajnie posta w tym temacie, w którym piszę tylko że
piracę gry. Od tak po prostu. Bez żadnych dodatkowych informacji i bez niczego innego
tylko treść "piracę gry". I jak by to zostało przez moderatora potraktowane? (wiem, wiem,
jestem trochę natrętny, ale cóż na to poradzę.)

Biorąc pod uwagę obecną sytuację, dostałbyś BANa za prowokację. ;)
Żartuję. Przejrzyj sobie choćby ten temat (wpisz w wyszukiwarkę słowa "BAN" albo "żegnam" lub podobne) i zobacz, za co i komu się dostawało.

Im dalej od piractwa, tym lepiej, proszę się nei oglądać na Moderatorów, tylko na własne sumienie ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie zawsze ma się kasę na np grę PC, ale jak już się ją kupi, to ma się satysfakcje, i ochotę do przejścia jej całej. A tym bardziej odechciewa nam się ową komukolwiek pożyczać, w trosce o nią :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.12.2009 o 19:21, DesMonD__PL napisał:

Witam!
Mam pytanie czy

Spoiler

wrzuta.pl

jest legalną stroną?
Bo nie wiem czy np. moge wrzucic sobie kod HTML NA GS z tej oto strony

Zdefiniuj pojęcie: legalna?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.12.2009 o 20:00, zadymek napisał:

> Witam!
> Mam pytanie czy

Spoiler

wrzuta.pl

jest legalną stroną?
> Bo nie wiem czy np. moge wrzucic sobie kod HTML NA GS z tej oto strony
Zdefiniuj pojęcie: legalna?


LOl
Chodzi mi o to ze sa na dole kody HTML.
I tutaj rodzi sie pytanie czy skopiowanie takiego kodu jest legalne ?czy moge miec go na gs

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.12.2009 o 20:07, DesMonD__PL napisał:

LOl
Chodzi mi o to ze sa na dole kody HTML.
I tutaj rodzi sie pytanie czy skopiowanie takiego kodu jest legalne ?czy moge miec go
na gs

A na jakiej zasadzie działa embedowanie np z Youtube :P
LoL

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

huh...
ostatnio widzialam w jakiejś ''gazetce'' ''malutki'' cennik programów Adobe...
chcialam sprawdzić, który z nich jest najdroższy :
rekord?
14 159.32 zl ( z VAT''em xD }

cena mówi sama za siebie :P

{ ale nie patrzcie tak na mnie, ja tego nie ruszam ;D }

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

http://wiadomosci.gazeta.pl/Wiadomosci/1,80276,7418566,Bono__Internet_mozna_kontrolowac__Tak_jak_to_robia.html

Komuś tutaj już wyraźnie na dekiel padło...
Wychodzi na to, że Bono wcale taki inteligentny nie jest i tylko udawał jaki to on nie jest sprawiedliwy i dobroczynny.

Niestety szkoda, że tak znaczący dla kultury ludzie staja w obronie opasłych ryb z korporacji, bo faktycznie robia dobry PR do tego, by ostatecznie któregoś dnia nie tylko kontrolowano co pozyskujemy z sieci, ale i na siłe wpychano nam to czego nie chcemy w rzeczywistości...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.01.2010 o 14:42, meryphillia napisał:

http://wiadomosci.gazeta.pl/Wiadomosci/1,80276,7418566,Bono__Internet_mozna_kontrolowac__Tak_jak_to_robia.html

Komuś tutaj już wyraźnie na dekiel padło...
Wychodzi na to, że Bono wcale taki inteligentny nie jest i tylko udawał jaki to on nie
jest sprawiedliwy i dobroczynny.

A kto twierdził, że jest inaczej? Chyba nie wierzysz w ONZ??:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.01.2010 o 14:42, meryphillia napisał:

http://wiadomosci.gazeta.pl/Wiadomosci/1,80276,7418566,Bono__Internet_mozna_kontrolowac__Tak_jak_to_robia.html

Komuś tutaj już wyraźnie na dekiel padło...
Wychodzi na to, że Bono wcale taki inteligentny nie jest i tylko udawał jaki to on nie
jest sprawiedliwy i dobroczynny.


Nie no, Bono można jeszcze wybaczyć. Skoro status (uwaga: potencjalna obraza uczuć religijnych)

Spoiler

Chrystusa przełomu XX i XXI wieku

zobowiązuje.

Mnie natomiast śmieszy coś innego: nagonka polskich grajków na proceder ściągania muzyki z sieci, a zaraz później stwierdzenia dotyczące tego jak to im fajnie jest po wyjaranym skręcie. Podwójna moralność? No proszę Was...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiam się jak od strony prawnej wygląda sytuacja ze ściąganiem filmów z sieci - ale nie nowości filmowych np jakiś TS ripów czy DVD/BR ripów produktu który aktualnie np lata w kinach dopiero od 2-3 dni tylko zwykłe ściąganie staroci które już wielokrotnie były emitowane dajmy na to w tvp1 i tvp2.

Na przykładzie - ściągam z netu film powiedzmy "Ostatni Mohikanin", jak wiadomo w tv leciał już dziesiątki razy, mógł bym go sobie nagrać z polsatu/tvnu/tvp1/tvp2 etc na vhs lub dvd co jest z tego co wiem zupełnie legalne. Więc moje pytanie - czy popełniam przestępstwo ściągając ten sam film z netu ?

Bo wiadomo od strony merytorycznej każdy normalnie myślący człowiek powie że sprawa jest w 100% w porządku [no ok przynajmniej z mojego pkt widzenia nie dopatruje się tu jakiegoś łamania prawa, ot zasysając ten film z netu np w formacie rmvb oszczędzam sobie czas i miejsce na dysku/płytkach dla własnego komfortu, to tak samo jak np nagrał bym go na vhsie w trybie long play oszczędzając miejsce na zakupionej kasecie], ale jak to wygląda od strony stricte prawnej ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.01.2010 o 21:54, Pietro87 napisał:

Zastanawiam się jak od strony prawnej wygląda sytuacja ze ściąganiem filmów z sieci -
ale nie nowości filmowych np jakiś TS ripów czy DVD/BR ripów produktu który aktualnie
np lata w kinach dopiero od 2-3 dni tylko zwykłe ściąganie staroci które już wielokrotnie
były emitowane dajmy na to w tvp1 i tvp2.

Na przykładzie - ściągam z netu film powiedzmy "Ostatni Mohikanin", jak wiadomo w tv
leciał już dziesiątki razy, mógł bym go sobie nagrać z polsatu/tvnu/tvp1/tvp2 etc na
vhs lub dvd co jest z tego co wiem zupełnie legalne. Więc moje pytanie - czy popełniam
przestępstwo ściągając ten sam film z netu ?


Sprawa wygląda dokładnie tak jak w przypadku każdego innego rozpowszechnionego utworu audiowizualnego. Oczywiście nie mówimy tutaj o sytuacji, w której autorskie prawa majątkowe wygasły. To już zupełnie inna para kaloszy :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam do was pytanko.
Dzisiaj przygarnąłem PSX-a razem z zestawem gierek (MGS i inne klasyki). Chciałem nagrać gameplay z kilku gier, ale nie mam tunera TV. Czy piractwem jest granie w ORYGINALNE gry z PSX poprzez emulator na PC (tak żebym mógł frapsem nagywać) ? Z góry dzięki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ciekawi mnie jedna rzecz. Jeżeli można słuchać bez ograniczeń piosenek na YT. To czemu "złe" jest ściąganie piosenek na komputer i słuchanie ich z niego. Na to samo wychodzi, tylko, że zamiast z neta to puszczasz piosenkę z kompa. Czy może słuchanie piosenek z YT jest nielegalne ? ;>

Pozdr.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.01.2010 o 13:43, Albii napisał:

Ciekawi mnie jedna rzecz. Jeżeli można słuchać bez ograniczeń piosenek na YT. To czemu
"złe" jest ściąganie piosenek na komputer i słuchanie ich z niego. Na to samo wychodzi,
tylko, że zamiast z neta to puszczasz piosenkę z kompa. Czy może słuchanie piosenek z
YT jest nielegalne ? ;>

Pozdr.

Chodzi o to, że google pobiera opłaty od reklamodawców za każde wejście, a z tych opłat utrzymuje umowy z producentami muzyki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.01.2010 o 13:47, Albii napisał:

No ale ludzie mogą wrzucić wszystko. Czyli muszą podpisać umowę z każdym, kogo piosenki
są na YT ?

Umowy podpisują z oficjalnym dystrybutorem, który występuje w imieniu artystów (osobna sprawa, że to tak naprawdę fikcja). Jak wrzucisz czyjaś piosenkę do swojego filmiku, to zależnie od dystrybutora moze ona zostać wycięta z filmu na żądanie dystrybutora (WMG FTW), albo po prostu google chroni cię swoją umową z dystrybutorem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się