moro100

Piractwo

10635 postów w tym temacie

Dnia 05.02.2010 o 16:45, Spayki napisał:

A dlaczego uważasz, że ograniczenie tego katalogu byłoby lepsze?


Wlasnie dlatego, ze odebrac co poniektorym pretekst do wymieniania sie wszelkiej masci plikami z osobami, ktore naprawde nie naleza do ich znajomych. No bo jak inaczej wytlumaczysz np. kilkunastotysieczne sieci osob wymieniajacych sie plikami, gdzie dostep jest/lub nie jest tylko na zaproszenie. Przeciez wiadomo, ze te wszystkie osoby sie nie znaja :P Oczywiscie tego sie raczej nie udowodni...

Dnia 05.02.2010 o 16:45, Spayki napisał:

mateuszbanach0 > tak się zaczyna naginanie prawa. Kiedy każdy tłumaczy je sobie
jak chce ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.02.2010 o 17:39, kuba9876543210 napisał:

Wlasnie dlatego, ze odebrac co poniektorym pretekst do wymieniania sie wszelkiej masci
plikami z osobami, ktore naprawde nie naleza do ich znajomych. No bo jak inaczej wytlumaczysz
np. kilkunastotysieczne sieci osob wymieniajacych sie plikami, gdzie dostep jest/lub
nie jest tylko na zaproszenie. Przeciez wiadomo, ze te wszystkie osoby sie nie znaja
:P Oczywiscie tego sie raczej nie udowodni...


Nie zgodzę się. Nie spotkałem się ani z żadnym przypadkiem wykładni, ani tym bardziej orzecznictwa, które w ten tłumaczyłoby zjawisko wymiany plików przez sieć. Na tym przecież popłynęła swego czasu Kazaa, a później The Pirate Bay. Tu chodzi o rzeczywisty krąg towarzyski, a jego ograniczeni byłoby bzdurą, bo np. swojej dziewczynie lub współlokatorowi nie mógłbym pożyczyć płyty z muzyką.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.02.2010 o 19:57, Gregwil napisał:

Czy to jest dozwolone jeśli ściągnę tapetkę z neta i umieszczę ja na jakimś forum. np.
na gram.pl?


Jeżeli nie ma wzmianki na temat rozpowszechniania pracy po sieci, to możesz jak najbardziej. Oczywiście nie wypada przypisywać sobie autorstwa :) Swoją drogą, Twój przykład to dla mnie już popadanie w skrajności.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czy to prawda, że problem piractwa na PS3 nie istnieje?
Jeśli tak, to jak to możliwe?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.02.2010 o 20:19, jcl99 napisał:

Czy to prawda, że problem piractwa na PS3 nie istnieje?
Jeśli tak, to jak to możliwe?

Podobno istnieje, mój kolega trochę picuje ale na pewno ktoś się bawi i próbuje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Istnieje, istnieje. Nawet w najnowszym CDA była wzmianka o tym. Ale "skrakowanie" tej konsoli jest bardzo trudne. Wątpię, żeby ktoś się do tego przyczynił :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.02.2010 o 20:40, Czarek188 napisał:

Istnieje, istnieje. Nawet w najnowszym CDA była wzmianka o tym. Ale "skrakowanie" tej
konsoli jest bardzo trudne. Wątpię, żeby ktoś się do tego przyczynił :P

Wiesz, jak ktoś umie to zarobi przez miesiąc więcej niż najmniejsza krajowa ;p Biorąc 2 stówki za skrakowanie, wystawić się na alegro i gościu by ubił trochę kaski ;d

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ha, ha. Może i masz rację ale ja policji w domu jakoś nie trawię. A wyszło ostatnio coś takiego (bardzo możliwe z ostatnią ogromną akcją Microsoftu), że Allegro będzie usuwać ogłoszenia dotyczące piractwa ("krakowanie" konsoli itp.). Więc z takim czymś na Allegro długo nie pojedzie :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.02.2010 o 20:48, Czarek188 napisał:

Ha, ha. Może i masz rację ale ja policji w domu jakoś nie trawię. A wyszło ostatnio coś
takiego (bardzo możliwe z ostatnią ogromną akcją Microsoftu), że Allegro będzie usuwać
ogłoszenia dotyczące piractwa ("krakowanie" konsoli itp.). Więc z takim czymś na Allegro
długo nie pojedzie :P

Było było w PC formacie ;D
Mnie chcieli wystawić mandat 50 zł za brak numeru domu ;D
To był mam nadzieję pierwsza i ostatnia wizyta u mnie ;p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.01.2010 o 10:38, Bardock693 napisał:

Raczej oglądanie Mang na YT jest nielegalne.Czemu?Nie mogę znaleźć mangi Teknoman (z
polskim dubbingiem ) właśnie na YT.Cały internet jest pusty od takiej wersji filmu jakby
wo gole nie ista niala.Potem dowiedziałem się ,ze takowa wersja była na YT ale dwa lata
temu została usunięta na prośbę firmy która stworzyła dubbing do tego anime.Chyba powinno
wam dać do myślenia i odpowie na pytanie.


Hmm a nie było tak, że anime licencjonowane u nas i ściągane z netu jest naruszeniem prawa, a nie licencjonowane już nie? Podobnoż sami Japończycy o tym mówili (chodzi o cały świat, a nie tylko nasz kraj).
Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Siema ;) Widziałem, że stronkę wcześniej ktoś się pytał o film dvd, a że nie wiem, czy media są traktowane jednakowo, to wysuwam takie oto moje zapytanie : czy pożyczając grę od kumpla na Xboxa i przechodząc ją łamie prawo?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.02.2010 o 14:22, kaczek93 napisał:

I druga sprawa. Obecnie leci w tv reklama IPlusa, w której to jest mowa o typie, który
z palcem w nosie ściagnął ileśtam tysiecy utworów. Czyżby propagowanie piractwa?

Też zwróciłem na to uwagę. Zawsze można się wytłumaczyć, że chodziło o legalne ściąganie z iTunes np. (choć wtedy wydałby fortunę na bicie rekordu), ale skojarzenie jest co najmniej dwuznaczne i IMO zdecydowanie promuje nieciekawe wzorce zachowań. Ale takie już są reklamy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.02.2010 o 14:55, Hellmut napisał:

Też zwróciłem na to uwagę. Zawsze można się wytłumaczyć, że chodziło o legalne ściąganie
z iTunes np. (choć wtedy wydałby fortunę na bicie rekordu), ale skojarzenie jest co najmniej
dwuznaczne i IMO zdecydowanie promuje nieciekawe wzorce zachowań. Ale takie już są reklamy.


Oj, bez przesady. W sieci jest masa miejsc gdzie można ściągać muzykę w pełni legalnie, a fakt, że ludziom się kojarzy to już nie problem reklamodawcy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam. Mam pewne pytanie o legalność mojego pomysłu (wiem, że głupio brzmi).
Patche do gry Wiedźmin, zajmują dość dużo, a niekiedy po formacie trzeba je pobierać i instalować, a to dość zajmuje. Czy legalne byłoby ściągnięcie sobie wszystkich patchy, nagranie na płytkę i korzystanie z niej w razie potrzeby? Dodam, iż mam legalną wersję gry w wersji premierowej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się