moro100

Piractwo

10635 postów w tym temacie

A mnie ten temat drażni. Dlaczego? Bo z doświadczenia wiem, że 70% osób, które się wydziera, że piractwo jest fe, robi to tylko na pokaz, a sami posiadają ładny stosik płytek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja podzielam zdanie mojego starszego brata "Im sie jest starszym to sie kupuje więcej oryginałów" poprostu tak jest sam jestem tego przykładem (kiedyś same piraty a teraz cała szafka oryginałów i koleksja na biurku). Tak jak ktoś wcześniej powiedział ja też miałem taka sytłacje na gg, że mówie kumplowi że kupuje oryginała (akurat to była złota edycja Morrowinda) a on do mnie jakieś dziwne hasła zaczynał puszczać tak jakby to było coś złego i że moge sobie załatwić pirata od jakiegoś tam kolegi z klasy. Następnym argumentem żeby kupować gry oryginalne jest mnóstwo dodawanych specjalnych dodatków i dobre instrukcje i na dodatek bardzo niskie ceny gier na kompa (w porównaniu z PS2 lub innych konsol) i jest jeszcze jedna prawda, którą jest to że gre oryginalną zawsze przechodzi sie pare razy lub na 100% a pirata odstawia po 5 minutach bo jest jeszcze 9 innych. Podsumowując byłem kiedyś piratem ale teraz trochę dorosłem i kupuje coraz więcej oryginałów

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Piszecie tu bardzo dużo na temat wielki jak Atlantyk.

Powiem wam jak ludzie a przynajmniej moi znajomi reagują na widok opakowania po oryginalnej offie lub na widok windy legalnej..... cytuje...." ciebie facet to już poj.......ło by tak forse wydawac ?"
A w Empiku jak coś kupujesz w stylu gra PC to jedyna osoba która patrzy na ciebie normalnie to kasjerka ....reszta to tak jakby ufoka zabaczyć :)

Co by się niepowiedziało niezaprzeczajcie wszyscy tu zaczynaliśmy od lewego softu nasz kochany moderator kNOT (kNOT = BÓG więc mogę sie tu mylić ) i reszta też . To jest więcej jak pewne. Tylko że tutejsi forumowicze wyrośli z tego problemu .

Ty Feniks opisujesz sytuację jaką każdy z nas przechodził. Nawet dziś gdy moi rodzice widzą moje boje z oryginałami to oferują jeszcze pomoc w załatwieniu tego czy owego. Mają takiego znajomka któremu powiesz a po godzinie masz co chciałeś i to takie tytuły o których niewiedziałem że istnieją.

Zresztą moja starsza w firmie którą prowadzi miała wizyte mundurowych....i gdyby nie to że dbam o legalnosć (przetrzepali wszystko i w firmie i w domu bo się pochwaliła że w domu piecu też jest) była by zima.......
(przyszło ich trzech dwie gliny jeden gościu w garniaku po wizycie ich zostało taki śmieszny dokument który starsza ma w depozycie w banku :???)


Temat piractwa jest nieskończony............

A właśnie mam pytanie??? Na Allegro wczoraj dorwałem TRD2 tylko że niemiał gościu do nieja karty rejestracyjnej czy CDA jest w stanie wydać mi takową na podstawie klucza produktu ??? Czy raczej moge sobie pomażyć o rejestracji tego cudeńka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 04.01.2006 o 22:26, S.V.P.A.M napisał:


A właśnie mam pytanie??? Na Allegro wczoraj dorwałem TRD2 tylko że niemiał gościu do nieja
karty rejestracyjnej czy CDA jest w stanie wydać mi takową na podstawie klucza produktu ???
Czy raczej moge sobie pomażyć o rejestracji tego cudeńka.


Kurcze miało być CDP znowu ta gazeta ....:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

nielubie piractwa ale niestety w naszym kraju to jest bardzo pospolite, na szczescie szybko się zmienia dzieki takim firmom jak CDP mająca EXK(ekstra klasyka czy jakos tak :P) w bardzo niskich cenach oraz zapewniaja pomoc techniczą a rusek z bazaru nie :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

>jest jeszcze jedna prawda, którą jest

Dnia 04.01.2006 o 21:58, Grigor4 napisał:

to że gre oryginalną zawsze przechodzi sie pare razy lub na 100% a pirata odstawia po 5 minutach
bo jest jeszcze 9 innych.


swieta prawda :) a jak sie ma tylko kilka godzin dziennie na rozrywki (studia i praca) to kupuje sie rzadko, tylko najlepsze tytuly i smakuje jak dobre wino :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

najlepiej nie grac nie bedziesz musial kupowac oryginalkow :) a jak juz cos to kupuje sie to co sie naprawde lubi a nie wszystko co jest dostepne i na co tylko masz ochote... wiekszosc z nich ci sie nie spodoba i zucisz w kat albo odrazu sprzedasz na allegro np i stracisz...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja kupuje orginały jak mnie na nie stać, jak nie stać a korci mnie gra to biore pirata przyznajde się bez bicia... Ale przyznaje się też do tego że jak bym miał siano to bym nie miał ani jednego pirata w domu:) (Żywego też tym bardziej:P)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.01.2006 o 23:15, stachupl napisał:

Ja kupuje orginały jak mnie na nie stać, jak nie stać a korci mnie gra to biore pirata przyznajde
się bez bicia... Ale przyznaje się też do tego że jak bym miał siano to bym nie miał ani jednego
pirata w domu:) (Żywego też tym bardziej:P)


Złożyłeś samokrytykę... zobaczymy czy Cię partyjny boss oszczędzi ;P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.10.2005 o 01:02, kNOT napisał:

A ja wielokrotnie starałem się dowodzić, że ceny ani zarobki na piracenie wpływu nie mają.
Kradną biedni, kradną bogaci, kradnie się programy drogie, kradnie też tanie. Dlatego Twoje
trzy punkty przerabiam na dwa, a dokładniej na 3 i 2. Punktem wyjścia do zmiany musi być moralność...


A dlaczego tak jest? Odp. jest prosta. Po piewsze zdobycie pirackiego softu jest w 99% bezpieczne bo jakaie jest prawdopodobieństwo, że pewnego dnia zapuka do nas policja i zrewiduje kompa? Jest ale znikome.
Po drugie ukraść grę "z komputera" to jednak co innego niż iść i ukraść ją w sklepie. Oczywiście pod wzg. prawnym i moralnym to to samo ale łatwiej coś ukraść gdy nikt nas nie obserwuje, nie jesteśmy
poddani stresowi i praktycznie nie ma żadnego ryzyka, więc dlatego to takie łatwe.
A po trzecie prawda jest taka, że nawet większość rodziców nie ma nic przeciwko śćiąganiu z internetu, gdyż albo się tym wogóle nie interesują albo poprostu nie uważają, że to jest złe. A gdyby taki syn czy córka
poszedł do sklepu i ukradł taką gre i został by przyłapany to wtedy taki rodzic odpowiednio by ukarał swoje dziecko.
No i może jeszcze po czwarte piracki soft niczym się nie różni od oryginalnego. Oryginały też mają błędy.

I taka jest prawda, a czy da się zmienić naszą mentalność w sensie społeczeństwa? Na pewno w jakimś tam stopniu się da ale sami widzicie, że to jest trudne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o rodziców, to spotkałem się z przypadkami, gdy sami kazali ściągać gry niż kupować dziecku - bo to strata kasy. I tak rodzą się mali kryminaliści. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.01.2006 o 21:58, Grigor4 napisał:

Ja podzielam zdanie mojego starszego brata "Im sie jest starszym to sie kupuje więcej oryginałów"


Też podzielam ten pogląd , odkąd się uniezależniłem $ to tylko oryginały, choć niestety teraz żonka narzeka (tyle kasy tyś zwariował ) ale na herosów już czeka :-)) . Poza tym żadko kupuję nowości raczej czekam trochę aż stanieją choć są wyjątki np. FM2006 , no i oczywiście heroes V .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Przestancie narzekac na piractwo!
Piractwo w Polsce spada i to bardzo. A przynajmniej stosunek oryginalow do piratow rosnie.
Nie wierzycie? Zobaczcie chocby dystrybutora gier - CDP. CDP ma coraz wieksze zyski, otwiera firmy w innych krajach, ja im wroze, ze za kilka lat beda miedzynarodowym gigantem wydajacym wlasne gry (tylko niech nie idzie w slady EA! mniej gier, ale dobrych!).
CDP daje reklamy gier w telewizji, a czegos takiego nie bylo pare lat temu. Reklamy w TV kosztuja, ale jak widac, to sie oplaca. Ludzie w polsce kupuja duzo oryginalow. Coraz wiecej.
CDP nawet rozdaje gry za darmo (sam czekam na paczke z konkursu gram.pl).
Nie wiem czy to dlatego, ze ludziom jest lepiej? Bo jest mniejsze rozwarstwienie spoleczne? A moze wieksze? Wiecej zarabiaja? Nie wiem, ale widze, ze rynek sie rozwija.
Piractwo bedzie systematycznie spadac. Nigdy nie zejdzie do zera, ale nikt sie nim nie bedzie przejmowal, bo dochody z gier beda tak duze, ze piractwo bedzie marginesem.

* Jest dobrze *

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.01.2006 o 14:48, CH1CKEN napisał:

Mam pytanie. Jak kupię sobię ORYGINALNĄ płytę z muzą to czy zripowanie jej na komputer,
by móc jej słuchać gdy np, siedzę na forum ;p jest piractwem??? A jeśli taką zripowaną muzę
później wgram sobie na mp3, by móc jej słuchać na mieście, bedąc poza domem???? Oczywiście
nie będę tej muzy nikomu nagrywał, przesyłał, lub udostępniał ją w sieci.


tak, możesz zrippować na własny użytek na MP3 a także wrzucić na odtwarzacz. Możesz nawet zrippowane MP3 dać do posłuchania bratu czy swojej dziewczynie, ponieważ "dozwolony użytek osobisty" rozwiąga się także na członków rodziny czy bliskie osoby z którymi jesteś w tzw. stosunku towarzyskim. Osoba ta nie może jednak robić kolejnych kopii dalej, nie możesz też czerpać z tego źadnych dochodów.

Pamiętaj jednak proszę, że wspomniany powyżej "dozwolony użytek osobisty" który pozwala wykonać kopię utworu nie odnosi się do oprogramowania komputerowego (w tym gier).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.01.2006 o 12:09, Bobo napisał:

Nie wiem czy to dlatego, ze ludziom jest lepiej? Bo jest mniejsze rozwarstwienie spoleczne?
A moze wieksze? Wiecej zarabiaja?


W moim przypadku jest to po prostu własne konto, z którego ubytków nie muszę się tłumaczyć ;) Ważne, żebym opłacił stancję i rachunki, resztę rozwalam na różne cele. Kiedyś musiałem mówić na co dokładnie potrzebna mi forsa. Teraz mogę sobie pozwolić na jeden oryginał miesięcznie za 100 zł. Wcześniej było to trudne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się