moro100

Piractwo

10635 postów w tym temacie

Dnia 07.02.2015 o 17:16, kerkas napisał:

/.../ > Odnośnie sytuacji opisanej w zrzucie ekranu NC+ zablokowała możliwość nagrywania na urządzenia
zewnętrzne czyli tak jak w moim przypadku na nagrywarkę dvd.

Oczywiście nadal mogę nagrywać na dysk zewnętrzny tyle tylko że nagrania są szyfrowane
i nie odtworzę ich nigdzie indziej niż podłączając dysk do konkretnego dekodera w moim
przypadku to SAGEMCOM DSI87. /.../

Otóż ja nie wierzę, żeby nie można było nagrywać tak, aby nie dało się tego odtworzyć w normalnej nagrywarce DVD. Przecież na monitor (na wyświetlacz monitora, bo monitor jako całość jest czymś w rodzaju komputerka) idzie już sygnał odkodowany, prawda? Zatem jest to kwestia techniczna: trzeba podłączyć się do bezpośrednio monitora, omijając wszystko inne, co w obudowie monitora jest. Kiedyś, dawno temu, nawet rozmawiałem z komputerowcem i ten stwierdził, że jest to możliwe, ale zdekodowany film zajmuje za dużą objętość. Dzisiejsze dyski twarde likwidują tę niedogodność i film można nagrać, a potem, używając któregoś z kodeków, zmniejszyć jego objętość tak, aby na 1-2 DVD wszedł. Czyli przeszkody techniczne można obejść i jednak mieć kopię zapasową filmu, za oglądanie którego się jednak zapłaciło. Oczywiście pomijam tutaj kwestie moralne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.02.2015 o 07:19, kerkas napisał:

TVP KULTURA sobie poradziła z tym problemem więc nie widzę powodu aby nie poradzili sobie
inni.


TVP Kultura to telewizja publiczna, która dostaje kasę od rządu i ma realizować konkretną misję - kwestie finansowe są tutaj drugorzędne - mogą przynosić straty i zaspokajać potrzeby niszy, bo zysk nie jest ich celem. Netflix to inna para kaloszy, to przedsięwzięcie komercyjne - jeśli coś nie przynosi zysków, to jest nieopłacalne i się z tego rezygnuje. Więc Netflix może olać stare filmy nie dlatego, że nie może zdobyć do nich praw, tylko dlatego że mu się to po prostu nie opłaca.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.02.2015 o 10:53, KrzysztofMarek napisał:

Otóż ja nie wierzę, żeby nie można było nagrywać tak, aby nie dało się tego odtworzyć
w normalnej nagrywarce DVD. Przecież na monitor (na wyświetlacz monitora, bo monitor
jako całość jest czymś w rodzaju komputerka) idzie już sygnał odkodowany, prawda?


Nie zawsze: https://pl.wikipedia.org/wiki/HDCP

Poza tym filmy są kodowane stratnie, czyli na płycie już masz zniekształcony obraz. Kodując go ponownie dokładasz kolejne zniekształcenia - technicznie rzecz biorąc nie masz więc tamtego filmu, tylko jego gorszą kopię.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.02.2015 o 10:53, KrzysztofMarek napisał:

Otóż ja nie wierzę, żeby nie można było nagrywać tak, aby nie dało się tego odtworzyć
w normalnej nagrywarce DVD. Przecież na monitor (na wyświetlacz monitora, bo monitor
jako całość jest czymś w rodzaju komputerka) idzie już sygnał odkodowany, prawda?


Ale w tym momencie mowisz o przechwytywaniu screenów ale to nie to samo co nagrywanie z kabla. Mozna to zrobic ale faktycznie wielkosc moze być ogromna, jakość taka sobie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.02.2015 o 11:34, rob006 napisał:

TVP Kultura to telewizja publiczna, która dostaje kasę od rządu i ma realizować konkretną
misję - kwestie finansowe są tutaj drugorzędne


Ehm. Telewizja Polska nie otrzymuje żadnych pieniędzy od rządu, a tym bardziej od państwa. Utrzymuje się z abonamentu i reklam. Może jedynie POŻYCZYĆ od banków lub innych instytucji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.02.2015 o 10:53, KrzysztofMarek napisał:

Zatem jest to kwestia techniczna: trzeba podłączyć się do bezpośrednio monitora, omijając wszystko
inne, co w obudowie monitora jest.


Właściwie to nie bardzo rozumiem co miałeś na myśli, mógłbyś jakoś doprecyzować o co chodzi? Bo można oczywiście zainwestować kilkaset złotych w kartę przechwytującą HDMI i podpiąć komputer bezpośrednio do np. nagrywarki DVD ale to się ma nijak do podpinania się bezpośrednio do monitora z pominięciem monitora ;) Wydaje mi się że monitor mamy cały czas podłączony do komputera. Poza tym przeciętny Kowalski raczej nie bedzie się bawił w takie wydatki, jeśli już to użyje jakiegoś programu do screencastingu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.02.2015 o 12:39, Terrorite napisał:

> /.../
Właściwie to nie bardzo rozumiem co miałeś na myśli, mógłbyś jakoś doprecyzować o co
chodzi? /.../

Otóż czy telewizja jest kodowana, czy płyta DVD/Blu ray/ jest zabezpieczona przed kopiowaniem, jedno nie ulega wątpliwości: jeśli ma się odpowiedni dekoder na monitorze odbiera się obraz. Prawda?
Ja mam monitor z głośniczkami. W większości wypadków to wystarcza, jednak niekiedy sygnał audio jest za słaby. Aby go słuchać trzeba sygnał audio puścić na oddzielne głośniki ze wzmacniaczem. Takie ciągłe przełączanie z monitora na głośniki jest nużące, to kupiłem rozdzielacz i sygnał idzie do głośniczków monitora i do samodzielnych głośników. Głośniki są wyłączone, ale w razie potrzeby mogę je włączyć.
Nie wiem, jak jest zabezpieczony sygnał, o którym pisał kerkas, ale jest odszyfrowywany i na monitorze wyświetlany jest widoczny obraz. Skoro odczytanie tego sygnału jest możliwe, to musi być możliwe wykonanie nagrania - albo przez podłączenie się do monitora w miejscu, gdzie sygnał, już odszyfrowany, kieruje się na ekran, albo przez specjalnie skonstruowany deszyfrator. Tak, czy inaczej, jest to możliwe, analogicznie jak to zrobiłem ze swoimi głośnikami. Sądzę, że dla elektronika, jest to kwestia rozebrania obudowy monitora i dolutowania kilku/kilkunastu kabelków w odpowiednim miejscu i skierowanie sygnału do nagrania na dysk twardy, a potem skompresowanie pliku z nagraniem za pomocą któregoś z kodeków.
Oczywiście, nie każdy potrafi to zrobić, ale chodziło mi tylko o wskazanie, że jest to możliwe - to znaczy, ze możliwe jest wykonanie kopii zarówno z zabezpieczonej płyty, jak i bezpośrednio z sygnału telewizyjnego, niezależnie od stosowanych zabezpieczeń.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.02.2015 o 12:24, Tuchaczevsky napisał:

Ehm. Telewizja Polska nie otrzymuje żadnych pieniędzy od rządu, a tym bardziej od państwa.
Utrzymuje się z abonamentu i reklam. Może jedynie POŻYCZYĆ od banków lub innych instytucji.


W sumie racja, za duży skrót myślowy. Chodziło mi o to, że abonament jest w zasadzie podatkiem, który powinieneś płacić bez względu na to czy z TVP korzystasz, czy nie, wystarczy korzystać z telewizji. Przywilej pobierania takiego "podatku" wynika ze spełnienia określonych warunków przez TVP. TVP Kultura nie musi więc być opłacalna komercyjnie, żeby była opłacalna ogólnie. Netflix nie ma przywileju pobierania takiego podatku, więc dla niego nieopłacalność komercyjna to po prostu nieopłacalność.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.02.2015 o 13:38, KrzysztofMarek napisał:

Oczywiście, nie każdy potrafi to zrobić, ale chodziło mi tylko o wskazanie, że jest to
możliwe - to znaczy, ze możliwe jest wykonanie kopii zarówno z zabezpieczonej płyty,
jak i bezpośrednio z sygnału telewizyjnego, niezależnie od stosowanych zabezpieczeń.

Aaaa, no to już rozumiem, ale nadal uważam że to zbytnie komplikowanie sprawy, jak już pisałem wcześniej, HDMI grabber jeśli komuś zależy na jakości, a niekoniecznie na kosztach, screencast dla pozostałych :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

http://forum.satkurier.pl/viewtopic.php?f=174&t=38128&p=1037712&hilit=nagrywanie+na+nagrywark%C4%99+dvd#p1037712


Witam wszystkich serdecznie
Podobnie jak kilka osób na tym forum zostałem zaskoczony gwiazdkowym prezentem nc+. Wczoraj okazało się, że nie zdążę dojechać do domu na konkurs skoków, więc zadzwoniłem do Żonki i poprosiłem o nagranie na jedną z naszych zewnętrznych nagrywarek (Panasonic DMR-EH68 i DMR-EX645). Żonka szybko oddzwoniła - okazało się, że sygnał "idący" przez łącze euro został zabezpieczony przed zapisem na zewnętrznym urządzeniu.

Konsultantka do której po dobrym kwadransie udało mi się dodzwonić dość bezczelnie wpierała mi, że zawsze tak było, a jeśli mogłem nagrywać, to był to błąd.

Mam już swoje lata i przyzwyczajenia jeszcze z ery VHS - lubię nagrywać. Raczej nie filmy, które wolę z oglądać z DVD - bez logo stacji i z oryginalną ścieżką dźwiękową - wyjątkiem są klasyki puszczane przez TCM, często niedostępne na dyskach. Zasadniczo jednak moje nagrywanie dotyczy programów z BBC Knowledge itp. oraz wyścigów MotoGP nadawanych na Polsat Sport News.
Potraktowanie mnie jak złodzieja chcącego nagrywać i chyba rozprowadzać te nagrania przepełniło przysłowiową "czarę goryczy" (od pewnego czasu cyfra coraz bardziej mnie irytowała - np. przypominaniem na ekranie o fakturze, którą dawno opłaciłem) i z nowym rokiem zrezygnuję z usług platformy, której klientem jestem/byłem do 2002 roku. Przechodzę do Vectry - nagrywarka u mojej Mamy nagrywa bez problemów.

Przepraszam za przydługi wstęp, ale jeszcze mi "nie zeszło" ciśnienie i musiałem się trochę wyżalić :evil: .

A teraz do rzeczy - mam antenę z konwerterami Hotbirda i Astry no i wciąż jeszcze kartę cyfry+ taką jak ta:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.02.2015 o 07:19, kerkas napisał:

TVP KULTURA sobie poradziła z tym problemem więc nie widzę powodu aby nie poradzili sobie
inni.


Z tym, że TVP Kultura to kanał nastawiony na kulturę i zarządzany przez ludzi, którym zależy na emisji mniej popularnych filmów. Netlifx to ogromna usługa nastawiona tylko i wyłącznie na zysk.

Dnia 08.02.2015 o 07:19, kerkas napisał:

screen poniżej


Taka prawda. Ale w Polsce, po tym nieszczęsnym Acta, już się chyba nauczyli, że internetu nie należy ruszać. ^^

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.02.2015 o 18:15, Feallan napisał:

/.../ > Taka prawda. Ale w Polsce, po tym nieszczęsnym Acta, już się chyba nauczyli, że internetu
nie należy ruszać. ^^

Mylisz się i to baaaardzo. Nauczyli się tego, ze trzeba to robić wolniej i ostrożniej. I cichaczem. Bo na pewno nie zrezygnowali.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.02.2015 o 13:46, rob006 napisał:

abonament jest w zasadzie podatkiem, który powinieneś płacić bez względu na to czy z TVP korzystasz, czy nie,


Mowisz tu o "moralnym" obowiazku, czy o prawnym? Bo jesli tym pierwszym, to ok, na upartego moglbym sie zgodzic. Jesli tym drugim, to poprosze podstawe prawna. A z tego, co mi wiadomo, takowej obecnie nie ma. Stara ustawa nie dotyczy TVP SA, tylko Telewizji Polskiej, a to dwie rozne instytucje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.02.2015 o 16:11, Ring5 napisał:

Mowisz tu o "moralnym" obowiazku, czy o prawnym? Bo jesli tym pierwszym, to ok, na upartego
moglbym sie zgodzic. Jesli tym drugim, to poprosze podstawe prawna. A z tego, co mi wiadomo,
takowej obecnie nie ma.

Powiem szczerze że nie wiem, ale zakładam że opłat i kar nie ściągają na ładne oczy - raczej ktoś by się tym zainteresował.

Dnia 09.02.2015 o 16:11, Ring5 napisał:

Stara ustawa nie dotyczy TVP SA, tylko Telewizji Polskiej, a
to dwie rozne instytucje.

A czym się różnią?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.02.2015 o 16:18, rob006 napisał:

Powiem szczerze że nie wiem, ale zakładam że opłat i kar nie ściągają na ładne oczy -
raczej ktoś by się tym zainteresował.


A warto, bo okazuje sie, ze jednak sciagaja. I dlatego wlasnie PROSZA o placenie abonamentu, bo dopoki nie wejda w zycie nowe przepisy, nie sa w stanie zrobic nic wiecej.

Dnia 09.02.2015 o 16:18, rob006 napisał:

A czym się różnią?


Tym, czym krzeslo od krzesla elektrycznego ;) a powazniej - TVP bylo instytucja panstwowa, TVP SA nia nie jest, jest po prostu spolka akcyjna, ktorej wydaje sie, ze jesli ma podobna nazwe (podobna, NIE taka sama), to powinny jej dotyczyc rowniez stare przepisy. To troche tak, jakby policja opierala sie na przepisach dotyczacych milicji albo ABW na ustawie o UOP. To tak nie dziala i stad tak niska sciagalnosc abonamentu - placa ci, ktorzy sie przyzwyczaili albo ci, ktorzy sie przejeli "grozbami". Problem w tym, iz grozby te maja taka sama wartosc, jak to, ze teraz bym kazal ci wplacic mi na konto 50 zlotych. Bo tak.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.02.2015 o 16:29, Ring5 napisał:

Tym, czym krzeslo od krzesla elektrycznego ;) a powazniej - TVP bylo instytucja panstwowa,
TVP SA nia nie jest, jest po prostu spolka akcyjna, ktorej wydaje sie, ze jesli ma podobna
nazwe (podobna, NIE taka sama), to powinny jej dotyczyc rowniez stare przepisy.


TVP SA jest własnością skarbu państw, to zasadniczo odróżnia ją od "zwykłych" spółek akcyjnych. Przynajmniej formalnie jest też telewizją publiczną i taką rolę spełnia, więc to trochę doszukiwanie dziury w całym.

Ale poza tym możesz mieć rację, mi jeszcze na konto komornik z tego tytułu nie wszedł, więc nie miałem okazji się z tym zderzyć. :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 09.02.2015 o 16:18, rob006 napisał:

Powiem szczerze że nie wiem, ale zakładam że opłat i kar nie ściągają na ładne oczy -
raczej ktoś by się tym zainteresował.


To się podobnie bodajże odbywa jak te przedsądowe pseudo wezwania do zapłaty. Te często ruszane w necie, wysyłane losowo do ludzi na 500-600zł za pobranie rzekomo jakiegoś filmu z torrentów [najczęściej filmy polskie]
Generalnie u nas w kraju wiele się takich spraw odbywa "na ładne oczy" czytaj "na frajera".
Sam dostałem kiedyś w spadku numer stacjonarny po innym abonencie, okazało się, ze owy abonent bawił się w readers digest. Odebrałem kiedyś od jakiejś firmy pseudo windykacyjnej telefon, szukali tegoż abonenta [starego właściciela mojego numeru]. Podałem informację, że taki tu już nie mieszka, a ja się nazywam inaczej [tu zrobiłem błąd, podałem imię i nazwisko].
Wyciągnęli sobie potem moje dane teleadresowe gdzieś z oficjalnej bazy [po tych jajach zastrzegłem wszelkie swoje bazy] i wysłali mi [na moje imię i nazwisko] wezwanie do zapłaty 800zł za jakieś noże, książki i inne ciulstwo.
Śmiech na sali jak maksymalnie pazerne i głupie są takie firmy [w stanach wyrwał bym z nich grube odszkodowanie z dobrym adwokatem]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.02.2015 o 16:59, Pietro87 napisał:

To się podobnie bodajże odbywa jak te przedsądowe pseudo wezwania do zapłaty. Te często
ruszane w necie, wysyłane losowo do ludzi na 500-600zł za pobranie rzekomo jakiegoś filmu
z torrentów [najczęściej filmy polskie]


Tylko na podstawie takich przedsądowych wezwań nikomu komornik nie wchodzi na konto, a za niepłacony abonament już różne cyrki się działy :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.02.2015 o 17:40, rob006 napisał:

Tylko na podstawie takich przedsądowych wezwań nikomu komornik nie wchodzi na konto,
a za niepłacony abonament już różne cyrki się działy :D


Zgoda, ALE... pamietaj, ze w tym kraju komornicy sa... hmm... wyjatkowym gatunkiem. Sprzedaz traktora nalezacego do sasiada dluznika jest tego swietnym przykladem.

A TVP SA moze sobie bys spolka skarbu panstwa, ale nikt ode mnie nie oczekuje finansowania ORLENu czy PKP. Kiedy korzystam z ich uslug - wtedy im place. Wymaganie placenia na cos na podstawie regulacji prawnych odnoszacych sie do zupelnie innych podmiotow jest niczym innym, jak zwyklym wymuszeniem. Wyobraz sobie taka sytuacje: nastepuje prywatyzacja sluzby zdrowia, NFZ wchodzi na gielde i staje sie NFZ SA, a ode mnie nadal oczekuje sie placenia skladki. Przeciez to zwykly absurd. A jednak tak to wlasnie u nas dziala. Pomine juz tu kompletnie fakt, ze Telewizja Polska juz dawno nie realizuje swoich zalozen "misyjnych". Ze swieca szukac programow w stylu Zrob To Sam, Sondy, Przybyszy z Matplanety, Z Kamera Wsrod Zwierzat czy innego Pieprzu i Wanilii. Teraz mamy Gwiazdy Spiewaja Na Lodzie i inne bzdury, telenowele zajmuja polowe czasu antenowego, a stare polskie filmy predzej znajdziemy na youtube, niz w telewizji. Ale placic trzeba. I ogladac reklamy tez. Bo pani Lis czy inny pan Krasko musza miec piecio- albo szesciocyfrowe wyplaty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 09.02.2015 o 18:43, Ring5 napisał:

Zgoda, ALE... pamietaj, ze w tym kraju komornicy sa... hmm... wyjatkowym gatunkiem. Sprzedaz
traktora nalezacego do sasiada dluznika jest tego swietnym przykladem.


Owszem, aczkolwiek telewizja to zwykła szmira i porusza promil przypadków [nie bronie komorników, boże broń - bo to instytucja która działa niemalże bandycko jak spojrzeć na stosunek kosztów komorniczych do faktycznej skali danej egzekucji]
Pewnie gdyby coś innego było nośnym tematem na daną chwilę - tv tez zrobiła by z tego wielki szum.

Dnia 09.02.2015 o 18:43, Ring5 napisał:

A TVP SA moze sobie bys spolka skarbu panstwa, ale nikt ode mnie nie oczekuje finansowania
ORLENu czy PKP. Kiedy korzystam z ich uslug - wtedy im place. Wymaganie placenia na cos
na podstawie regulacji prawnych odnoszacych sie do zupelnie innych podmiotow jest niczym
innym, jak zwyklym wymuszeniem.


To nawet nie o to chodzi.
Chodzi o jakość usług a raczej jej brak. Jak płacę za "kablówkę" to wiem za co płacę, tj za XXX kanałów, tematycznych w hd. Jak płacę abonament radiowo-telewizyjny, to płacę za ten sam denny poziom jakości tych kilku kanałów na krzyż [odnosząc się do części - "telewizyjny"], który od lat leci na ryj [bo kiedyś był teatr tvp, były opery i operetki w rożnych cyklach, było sporo kultury ogółem, a obecnie są 3-4 dokumenty na krzyż wałkowane od nowa i masa gównianych programów pokroju seriali M jak matoły].

To jest kolejna dojna krowa do łatania budżetu i nabijania sobie kasy na premie i wakacje za forsę podatników.

To samo jest z cenami chociażby biletów miejskich. Jakość usług przewozowych w stolicy jest marna a cena wali w górę [owszem - wymienili te stare autobusy i tramwaje - bo musieli je wymienić na euro, po euro wymienili tylko te kilka niedobitków które się jeszcze telepały, bo niektóre autobusy linii chociażby 727 czy 189 wołały o pomstę do nieba, strach w to to było wsiąść bo się mogło rozlecieć]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się