Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Wiedźmin 3: Dziki Gon - analiza trailera

108 postów w tym temacie

Tekst ok, ale dlaczego nie można było dodać ostrzeżenia o spoilerach w tytule artykułu? Nikogo to nie kosztuje, a nie byłoby nieprzyjemnych zgrzytów z osobami, które jeszcze nie czytali, bądź nie grali... Czyli między innymi ze mną.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ten stwór przebijający głowę żołnierza pod koniec nie wygląda mi na ptaka, ale na nietoperza. Może to Regis z wiedźmińskiej sagi?

Spoiler

Sam Sapkowski stwierdził, że teoretycznie rzecz biorąc mógłby się on zregenerować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.06.2014 o 16:01, AdZero napisał:

Ten stwór przebijający głowę żołnierza pod koniec nie wygląda mi na ptaka, ale na nietoperza.
Może to Regis z wiedźmińskiej sagi?

Spoiler

Sam Sapkowski stwierdził, że teoretycznie rzecz
biorąc mógłby się on zregenerować.



Obejrzyj jeszcze raz :) Najlepiej zassaj FullHD
To był kruk.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.06.2014 o 15:14, dark_master napisał:

olejmy całkowicie fabułę W1 i W2 lub sprowadźmy na geralta kolejną amnezję bo przecież
po trójkę mogą sięgnąć różne pokolenia

Jak ktoś zaczyna grać w serię gier od końca to sam jest sobie winien. Nigdy nie było mi szkoda takich ludzi. Kiedy ja chciałem zagrać w najnowszego Hitmana, przeszedłem ciurkiem wszystkie poprzednie części aby być gotowy i obeznany w temacie.
Ale co innego rzucić spojlerem z poprzedniej części gry, a co innego z końcówki Sagi, na której cała seria bazuje. Te dwie rzeczy generalnie nie przeplatają się, nie tworzą jednolitej całości. Sam Sapkowski oznajmił, że to dwa zupełnie różne i niepowiązane ze sobą światy. I o ile wisi mi i powiewa ten cały spojler z tekstu, bo Sagę pierwszy raz czytałem lata temu, o tyle uważam, że nawet jeżeli Mysza koniecznie musiał o tym wspomnieć to mógł to przynajmniej jakoś zaznaczyć czy ostrzec. Szczególnie że póki co nie wiadomo jak to całego tematu podchodzą Redzi. Czy już w prologu wyjaśnią jak to jest z tą relacją pomiędzy Ciri i Emhyrem, czy może będą chcieli budować na tym wątku atmosferę przez jakiś czas w grze.
Myszasty może ma na ten temat inne zdanie, ale według mnie trochę się zagalopował i tyle.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> A Filippy czasem nie było już w drugiej części?
Była, ale jej pojawienie się może oznaczać obecność Loży... Między narodowe spiski... Dijkstra.... Inne światy... Ale to tylko moje domysły

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tak przyglądam się trailerowi i wyłapałem pewną rzecz, która już wiele razy była pewnie tym wątku wspomniana.
Nie wiem ale wydaje mi się że ta postać, którą zaznaczyłem w kółku to:

Spoiler

Regis

. Niech ktoś kto czytał sagę się o wypowie, co o tym sądzi. ;)

20140607184619

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.06.2014 o 14:56, dark_master napisał:

Wiesz co jest najbardziej marne? Tzw. "fani wiedźmina" bo jest akurat modny, podniecający
się trzecią częścią gry i płaczący, że ktoś im zaspoilował ksiązkę, choć od premiery
pierwszej części gry minęło siedem lat i biedni nie mieli czasu jej ogarnąć.


Ha ha! Dokładnie o tym samym pomyślałem :) Bo 7 lat to dla niektórych za mało czasu, żeby ogarnąć 7 książek. Pokolenie McDonalda...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.06.2014 o 19:39, leszeq napisał:

Ha ha! Dokładnie o tym samym pomyślałem :) Bo 7 lat to dla niektórych za mało czasu,
żeby ogarnąć 7 książek. Pokolenie McDonalda...

A nie przyszło Ci do głowy, że ktoś mógł zacząć grać niedawno? Np ja ogarnąłem niedawno jedynkę, zacząłem czytać i jednocześnie przeszedłem dwójkę. Przeczytałem opowiadania i 3 części sagi (pomijam, że w międzyczasie czytałem inne książki). I właśnie został mi zaserwowany taki spojler. I co? Jestem wg Ciebie gorszy bo nie przeczytałem sagi do końca i zagrałem w grę?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Raczej wątpię aby to był on, ponieważ w Sadze nie nosił żadnej maski. Chociaż kto tam wie Redów, jak zrobili Ciri z białymi włosami to mogli mu dodać maskę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.06.2014 o 19:59, sosniasty napisał:

A nie przyszło Ci do głowy, że ktoś mógł zacząć grać niedawno? Np ja ogarnąłem niedawno
jedynkę, zacząłem czytać i jednocześnie przeszedłem dwójkę.


Po co w ogóle odpowiadasz gościom pokroju leszqa? Sam się już przekonałem, że w tematach dotyczących wiedźmina udzielają się w 80% głupcy, którzy mają problem z logicznym myśleniem i są ślepymi fanboyami. A nie daj Boże skrytykuj coś w grze-nabiją najchętniej na pal.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> A Filippy czasem nie było już w drugiej części?

*spolier*

Spoiler

była+ została oślepiona a widać co ten ptak robi na zwiastunie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 07.06.2014 o 20:06, Essau napisał:

Po co w ogóle odpowiadasz gościom pokroju leszqa? Sam się już przekonałem, że w tematach
dotyczących wiedźmina udzielają się w 80% głupcy, którzy mają problem z logicznym myśleniem
i są ślepymi fanboyami. A nie daj Boże skrytykuj coś w grze-nabiją najchętniej na pal.

że się wetnę, bo zaczęło się ode mnie - nope. Tzn tia, tutaj jest pełno fanbojstwa z ktorym nie ma co w ogóle dyskutowac bo i tak nie zrozumie i każdą uwagę będzie odpierało jak zmieszanie całej serii z gównem, ale akurat w tym wypadku jeśli ktoś ma problemy z logicznym myśleniem, to gość który zaczyna od gier, które są kontynuacją sagi, a potem włazi w artykuł o trzeciej części, który z założenia ma wyłuskiwać smaczki i nawiązania. Zesztą, pieprzyć ten artykuł - pograj w jedynkę, to masz tysiąc spoilerów typu

Spoiler

"regis umierze na końcu sagi"

, bo spotykamy jego dawną kochankę która o tym wspomina. Co, gra też powinna mieć spoiler mode dla tych co nie czytali? Zresztą, jedynka jak jedynka, ale mówimy o trzeciej częsci siedem lat po premierze pierwszej, już naprawdę można było ogarnąć. Co dalej, nie mówmy że Jezus w biblii na koniec umiera, bo ktoś mógł nie doczytać do tego momentu?

btw. o co chodzi z tekstem "Pan Nowicki się udziela tylko wtedy, gdy musi bronić recenzji swoich i kolegów. Tłumaczy wtedy, że nie rozumiemy, czym jest recenzja." ? Bo myszastego to akurat kojarzę jako jednego z ostatnich ogarniętych..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.06.2014 o 22:01, dark_master napisał:

akurat w tym wypadku jeśli ktoś ma problemy
z logicznym myśleniem, to gość który zaczyna od gier, które są kontynuacją sagi

http://www.gram.pl/news/2012/02/10/tylko-u-nas-andrzej-sapkowski-nie-uznaje-gier-z-serii-wiedzmin-za-kanoniczna-kontynuacje-swoich-dziel.shtml

"gra komputerowa w najmniejszym nawet stopniu nie może być uważana za kontynuację cyklu wiedźmińskiego, ani za sequel ani za ciąg dalszy wydarzeń opisanych w ostatnim tomie opowieści "wiedźmińskich""

"Wszelkie adaptacje - filmy, komiksy czy też gry, w tym i gra "The Witcher", są wyłącznie adaptacjami, stanowią całkowicie odrębne byty fabularne, będące dziełem ich twórców."

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 07.06.2014 o 17:43, Sandro napisał:

Jak ktoś zaczyna grać w serię gier od końca to sam jest sobie winien. Nigdy nie było
mi szkoda takich ludzi. Kiedy ja chciałem zagrać w najnowszego Hitmana, przeszedłem ciurkiem
wszystkie poprzednie części aby być gotowy i obeznany w temacie.
Ale co innego rzucić spojlerem z poprzedniej części gry, a co innego z końcówki Sagi,
na której cała seria bazuje. Te dwie rzeczy generalnie nie przeplatają się, nie tworzą
jednolitej całości. Sam Sapkowski oznajmił, że to dwa zupełnie różne i niepowiązane ze
sobą światy. I o ile wisi mi i powiewa ten cały spojler z tekstu, bo Sagę pierwszy raz
czytałem lata temu, o tyle uważam, że nawet jeżeli Mysza koniecznie musiał o tym wspomnieć
to mógł to przynajmniej jakoś zaznaczyć czy ostrzec.

Nie, nie bazuje - to bezpośrednia kontynuacja.Sama gra jest pełna spoilerów na temat wydarzeń z ksiązki, jak ten nieszczęsny Regis wspomniany w poście wyżej. Jeśli nie tworzą całości to najwyżej dlatego, że Redzi często mają w dupie jak było w ksiązce (vide zrobienie z Triss płomiennowłosej Yen bo potrzeba było "pyskatej pewnej siebie" w opozycji do ciepłej Shani), ale generalna idea jest taka, że gra robi za kontynuację sagi. Hell, cały wątek gonu w trójce to jeden wielki zasrany spoiler sagi. Co, zaznaczajmy przed każdym trailerem "uwaga, jak obejrzysz popsujesz sobie książkę"?
Zwłaszcza, że ja jakoś nie miałem problemu z ogarnięciem książek zanim usiadłem do gry (a swego czasu zrobiłem to tylko ze względu na nią, by wiedzieć co i jak).

zdania sapkowskiego bym w to zaś nie mieszał, bo on mówi wiele rzeczy, a jeszcze częściej je zmienia jak poczuje szmal.

Dnia 07.06.2014 o 17:43, Sandro napisał:

Szczególnie że póki co nie wiadomo
jak to całego tematu podchodzą Redzi. Czy już w prologu wyjaśnią jak to jest z tą relacją
pomiędzy Ciri i Emhyrem, czy może będą chcieli budować na tym wątku atmosferę przez jakiś
czas w grze.

no to z kolei to byłby ukłon w stronę ignorantów i naplucie w twarz tym co jednak czytali. W zasadzie to całej wschodnioeuropejskiej społeczności i pokazanie im że ma się ich w dupie, bo liczy się tylko rynek zachodni gdzie nie wiedzą co to książka.. ba, nie wiedzą że Wiedźmin 2 i 3 miał też pierwszą część, co udowodniła wspomniana wcześniej dwójka redaktorów IGN bawiąca się w podobną analizę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.06.2014 o 22:11, Dared00 napisał:

"gra komputerowa w najmniejszym nawet stopniu nie może być uważana za kontynuację
cyklu wiedźmińskiego, ani za sequel ani za ciąg dalszy wydarzeń opisanych w ostatnim
tomie opowieści "wiedźmińskich""

"Wszelkie adaptacje - filmy, komiksy czy też gry, w tym i gra "The Witcher", są wyłącznie
adaptacjami, stanowią całkowicie odrębne byty fabularne, będące dziełem ich twórców."


tia, udawajmy że gra tocząca się PO akcji sagi do której co chwila nawiązuje wspominając co się w niej działo (czytaj: spoileruje) to dwa całkowicie oddzielne byty jak, bo ja wiem, transformersy z lat 80 i te obecne.

słoma z butów sapka "HURR MOJE DZIEŁO DURR ZROBIŁEM TO DLA SZMALU, A JAK BĘDĘ CHCIAŁ ZMIENIĆ TO ZMIENIĘ, BO TO MOJE I JA JESTEM ARTYSTĄ JA JA JA >:U" to nie argument w tym wypadku.

Zresztą, narejdżował, pogroził, a jak przyszło co do czego, to by nikomu nie podpaść napisał jednak prequel by odciąć kupony na powrocie do łask dzięki grze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.06.2014 o 22:17, dark_master napisał:

tia, udawajmy że gra tocząca się PO akcji sagi do której co chwila nawiązuje wspominając
co się w niej działo (czytaj: spoileruje) to dwa całkowicie oddzielne byty jak, bo ja
wiem, transformersy z lat 80 i te obecne.

Można to rozumieć tak, że gry nie są kanoniczną kontynuacją książek. Wydarzenia te są tylko kanoniczne dla samej gry, natomiast nie są "oficjalną" kontynuacją, jeśli np. zdecydowałby się dopisać ciąg dalszy. Najbardziej chyba znany przykład - Star Wars. Książki i gry mogą kontynuować wydarzenia z oryginalnej filmowej sagi, ale wyjdzie nowy film, który nie będzie brać ich pod uwagę. Sapkowski wtedy standardowo za bardzo się nadął, a mógł ująć to właśnie w ten sposób i by kontrowersji żadnej nie było.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 07.06.2014 o 23:07, Arcling napisał:

Można to rozumieć tak, że gry nie są kanoniczną kontynuacją książek. Wydarzenia te są
tylko kanoniczne dla samej gry, natomiast nie są "oficjalną" kontynuacją, jeśli np. zdecydowałby
się dopisać ciąg dalszy. Najbardziej chyba znany przykład - Star Wars. Książki i gry
mogą kontynuować wydarzenia z oryginalnej filmowej sagi, ale wyjdzie nowy film, który
nie będzie brać ich pod uwagę. Sapkowski wtedy standardowo za bardzo się nadął, a mógł
ująć to właśnie w ten sposób i by kontrowersji żadnej nie było.

tbh akurat w przypadku SW może się okazać, że fani pokażą disneyowi środkowy palec i za kanon dalej będą uznawać te całe kilometry kiepskich książek, a nie to co dyktuje im jakaś korpo, zwłaszcza jeśli film będzie jeszcze gorszy niż te ksiązki (zwłaszcza że będą mieli koronny argument "bo i tak nie robi go Lucas").
Choć z drugiej, jak fani SW przełknęli animowane wojny klonów (ten badziew w 3d) z jego bezsensownymi retconnami wszystkiego łącznie z filmami, to przełkną wszystko.

Wiedźmin zaś to inna bajka, bo jako całość jest uznawana za nasze hurr durr największe osiągnięcie, więc jakby nagle sapek chciał go zwalczać swoim "jedynym słusznym" dalszym ciągiem, to skazałby się na powszechny rage.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.06.2014 o 22:13, dark_master napisał:

Jeśli nie tworzą
całości to najwyżej dlatego, że Redzi często mają w dupie jak było w ksiązce (vide zrobienie
z Triss płomiennowłosej Yen bo potrzeba było "pyskatej pewnej siebie" w opozycji do ciepłej
Shani)

Pyskatej to jeszcze zrozumiem, ale dlaczego ona jest ruda w tych grach?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ale afera z tym, że Myszasty napisał jedno zdanie za dużo. Ludzie, jak się czyta analizę czegoś to można się spodziewać że będzie ona dogłębna (powinna być). Więc to że jakieś spojlery się pojawiły to jest rzecz oczywista, a kto się ich nie spodziewał to sam jest sobie winny. Z resztą informacja, że Emhyr jest ojcem Ciri moim zdaniem nie jest specjalnie istotna. Przy 5 tomie czytelnik jest już tak znudzony tym wszystkim, że nawet może nie zwrócić uwagi na taki szczegół (jak ja :P ).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za spoiler z ojcem Ciri... nie przeczytałem dwóch ostatnich książek z sagi o Wiedźminie. Skoro jest to serwis o grach to myślałem, że nie doczekam się spoilerów wziętych z książek, byłem jak widać w błędzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować