Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Steam Early Access ostrzega teraz o możliwości niedokończenia prac nad grą

24 postów w tym temacie

Dnia 07.06.2014 o 13:13, aY227 napisał:

Dobrym przykładem jak NIE robić early-accesów jest Starbound...

obawiam się, że jeszcze lepszym może być Star Citizen.. ba, może urosnąć do przykładu jak nie robić całego crowdfoundingu. Long story short, pierwsze 10 milionów potrzebne by projekt ruszył opłaciły największe nerdy i fani starych symulatorów, bo obiecywano dość hardkorową grę od legendarnego (choć nieco na wyrost) twórcy w tym gatunku, zniesmaczonego rynkiem AAA i wydawcami, którzy jeśli dadzą kasę, to na arcade''owe klikadełko.
I wszystko było ok, póki o grze nie zrobiło się głośno, z 10 milionów nie zrobiło 40, a community nie zostało zdominowane przez dzieciaki przyciągnięte grafiką, którym żal niecałych 20 euro na dobrego, podstawowego saiteka. Wypuszczona w tym tygodniu alpha walki to w obecnym stanie w zasadzie naplucie w twarz tym, bez których ci wszyscy casuale w ogóle nie usłyszeliby o Citizenie, ponieważ wszystko jest tak arcade''owate i dostosowane pod najgorszego debila jak tylko można sobie wyobrazić, przy jednoczesnej skopanej obsłudze joya gdzie wszystko wykonujesz wolniej i mniej precyzyjnie niż na KB+M. Ofc będą tweaki i miejmy nadzieję wiele się zmieni, bo to dopiero wersja 0.8 gdzie wszyscy cieszą się, że w ogóle działa, ale smród o to sterowanie już poszedł i drugiej szansy na dobre pierwsze wrażenie nie będzie.

Przy okazji jest to równiez przykład na community gdzie wysoka cena alphy nie odsiewa idiotów, bo co najmniej raz dziennie pojawia się temat "zapłaciłem za grę trzycyfrową sumę dolarów więc domagam się tego i tego" ;)

Dnia 07.06.2014 o 13:13, aY227 napisał:

A tak poza tym... łatwo jest wieszać psy na Valve (hejt na duże korpo modny pewno w gimbie),
a prawda taka że winni są sami gracze/klienci. Early Access to cudowny system dający
szansę małym i biednym twórcom. A że ktoś od czasu do czasu spróbuje go wykorzystać?
Cóż za zaskoczenie! :D

aye.
Ale fakt faktem, valve też nagina skrajnie antykonsumenckie prawo, a nawet posuwa się do szantażu (casus procesu w niemczech o to całe "wypożyczanie zamiiast sprzedawania", gdzie między wierszami grozili, że jeśli któryś kraj ich spróbuje zmusić do zmiany, to odetną w nim dostęp do wszystkiego co już kupiono)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.06.2014 o 22:59, dark_master napisał:

Jakby valve chociaż trochę się wysiliło i robiło choćby minimalną weryfikację tego, co
trafia na early acess (np. warunek, że gra musi być gotowa co najmniej w 1/3), to problemu
by nie było


A teraz sprecyzuj co to znaczy, że gra musi być ukończona w 1/3.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.06.2014 o 15:55, Smooqu napisał:

A teraz sprecyzuj co to znaczy, że gra musi być ukończona w 1/3.

jakikolwiek projekt IT to nie "hej, siadamy na hurra do kompa i wklepujemy co nam akurat przyjdzie do głowy", musi być jakiś plan, co gdzie jak kiedy. A jeśli ktoś jednak tworzy "na hurra", to po prostu valve wymuszałoby spisanie takiego konceptu i weryfikowało ile z niego jest zrealizowane. Obecne zasady są niejasne i wyglądają jak 'pozwalamy wrzucić praktycznie wszystko, jak coś okaże się wałem, to umywamy ręce"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> Płacenie za wersje beta lub alfa to poroniony pomysł.Nie wiem dlaczego głupcy dają za
> to pieniądze.

J/w dlatego nawet jak byłem napalony na The Forest pomyślałem sobie, że nienormalne jest dawanie pieniędzy za nieukończone wersje. Twórcy wiedzą jak się żeruje najlepiej i na kim.

Nachapią się kasy, a potem w dupie mają i robią grę na odwal się, albo odwlekają z premierą widząc, że hajs jeszcze można wyciągnąć.

Walić ten Steam Early Access, głupotę i żenadę w największej postaci.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować