Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

EA zapowie na E3 Mass Effect: Origins? Będzie to początek nowej trylogii?

73 postów w tym temacie

Co wy się dziwicie odnośnie ME3 skoro po produkcji ME2 zmienił się scenarzysta. Wcześniej przy 1 i 2 był to Drew Karpyshyn, a później? Później już kto inny. Z tym że wiele do powiedzenia przy scenariusz miał Casey Hudson i dlatego zakończenie wyglądało tak jak wyglądało.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.06.2014 o 14:08, sylwasss napisał:

Według mnie znowu ME 1 było najlepszą częścią. Choćby tylko dlatego że miało więcej opcji
dialogowych, a nie tak jak w ME2 lub 3 poobcinane. Fakt walka kulała, ale klimat był
znakomity.

Plus nie zdążyli wywalić elementów rpg lub dodać masę głupich retconów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

O dziwo takie "scenki obyczajowe", jak ktoś to pisał BioWare wychodzą całkiem nieźle. Np. motyw z Archaniołem z dwójki był bardzo fajny, chciałbym czegoś takiego w większej ilości.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.06.2014 o 14:43, Eternal101 napisał:

Ty chyba nie piszesz tego poważnie prawda?


A co w tym takiego dziwnego że ktoś ma zupełnie odmienne zdanie od ciebie? Nie wszyscy muszą kochać i ubóstwiać.. To że tobie się podobało, nie znaczy że innym też.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.06.2014 o 14:43, Eternal101 napisał:

Ty chyba nie piszesz tego poważnie prawda?

Sama idea wydania PATCHA poprawiającego zakończenie to coś po prostu nienormalnego ;D zreszta jak chcesz zobaczyć dobrą fabułę z DOBRYM zakończeniem to zagraj w takie gry jak Danganronpa , Persona 3,4 EVER17 lub chociaż ostatni Bioshock . Mass effect 3 nawet się do nich nie zbliża. Pod względem rozgrywki , dla mnie gra jak najbardziej ok ale nic ponadto bo fabuła jest denna

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.06.2014 o 14:52, Feallan napisał:

Całe ME3 było frajerskie, zakończenie to tylko wisienka na tym zgniłym torcie. Ta gra
to festyn nadętych dialogów i nudnych misji.

że zacytuję znajomego z wczoraj - "nie przestaje mnie zadziwiać jak ludzie mogą narzekać na trójkę (zwłaszcza jej zakończenie),skoro połowa tego na co marudzą towarzyszyla serii od samego początku"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.06.2014 o 15:41, Morrdin napisał:

Sama idea wydania PATCHA poprawiającego zakończenie to coś po prostu nienormalnego ;D

Nie jest niczym nienormalnym w sytuacji, gdy zwyczajnie zakończenie zmieniano w niedługi czas przed zakończeniem prac nad grą i na pewne rzeczy zwyczajnie nie starczyło im czasu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czekam, mam nadzieję, że Bioware uda się wykreować takiego ikonicznego bohatera jakim był Shepard...Żadnego wyboru ras, to tylko zaszkodziłoby marce.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.06.2014 o 16:21, KRTcutter napisał:

Czekam, mam nadzieję, że Bioware uda się wykreować takiego ikonicznego bohatera jakim
był Shepard...Żadnego wyboru ras, to tylko zaszkodziłoby marce.

nie bardziej niż totalny redesign takich protean.
Ale spokojnie, nie umieszczą raczej wyboru ras, z prostego powodu - to kosztuje. Trzeba napisac i nagrać więcej dialogów, dostosować grę.. za dużo roboty. A tak rzuci się kolejnego kapitana owczarka, parę pompatycznych dialogów i wszyscy będą zadowoleni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.06.2014 o 16:01, Arcling napisał:

Nie jest niczym nienormalnym w sytuacji, gdy zwyczajnie zakończenie zmieniano w niedługi
czas przed zakończeniem prac nad grą i na pewne rzeczy zwyczajnie nie starczyło im czasu.

W sumie racja i dowód na to ze fabuła i zakończenie było marne gdyż ona powinna być najważniejsza w rpg a nie wymyślana dopiero pod koniec ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.06.2014 o 15:50, dark_master napisał:

że zacytuję znajomego z wczoraj - "nie przestaje mnie zadziwiać jak ludzie mogą narzekać
na trójkę (zwłaszcza jej zakończenie),skoro połowa tego na co marudzą towarzyszyla serii
od samego początku"


No niby tak, ale jedynka i dwójka miały w sobie coś, co pozwalało patrzeć na ich wady przez palce. Pełno tam było zapychaczy i idiotycznych rozwiązań w stylu tych "misji lojalnościowych", ale jakoś tak przyjemnie mi się grało.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> nie bardziej niż totalny redesign takich protean.
> Ale spokojnie, nie umieszczą raczej wyboru ras, z prostego powodu - to kosztuje. Trzeba
> napisac i nagrać więcej dialogów, dostosować grę.. za dużo roboty. A tak rzuci się kolejnego
> kapitana owczarka, parę pompatycznych dialogów i wszyscy będą zadowoleni.

Zabrzmiało dość ponuro;). Wiele rzeczy można powiedzieć o Mass Effect ale nikt nie zaprzeczy chyba temu, że Shepard stał się ikoniczną postacią wśród bohaterów gier. Jak Bioware uda sie stworzyć takiego bohatera jakim był Shepard to połowa sukcesu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A ja właśnie gram w ME3 i jestem zachwycony tą grą. Fantastyczne, żywe dialogi, świetny klimat wojny i nadchodzącej zagłady, strzelaniny też mi bardzo odpowiadają, jak również bogaty arsenał i hollywoodzka widowiskowość. Nie podoba mi się tylko mocno okrojona ilość towarzyszy, szczególnie w porównaniu do dwa razy większej pod tym względem dwójki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie zgadzam się. RPG może być sandboxem bez konkretnego celu i też będzie RPG. Zaraz, RPG to w ogóle sandbox tak naprawdę i to dopiero byłby role-play!

Jeśli natomiast o gry komputerowe chodzi to ja mówię stanowcze nie wywyższaniu jednego elementu składowego ponad wszystkie inne, bo to błąd.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.06.2014 o 15:40, Sanders-sama napisał:

A co w tym takiego dziwnego że ktoś ma zupełnie odmienne zdanie od ciebie? Nie wszyscy
muszą kochać i ubóstwiać.. To że tobie się podobało, nie znaczy że innym też.

Wiesz jakie ma zdanie takie ma, ale 0/10? Sorry ale po za kończeniu oceniać całą grę? Absurd, to tak jak bym po napisach końcowych oceniał cały film.

Morrdin Fakt na początku skopali z zakończeniem, ale całość fabularnie była spójna i ok, decyzje zastosowane w jedynce były widoczne w dwójce, i to samo z trójką. Bioshock przyznam że zmiażdżył mnie zakończeniem, i nie wiedziałem co mam powiedzieć i jak to skomentować w myślach, ale dawanie oceny 0/10 to lekka przesada, nawet aliens colonial marines nie dostal tak niskiej oceny xD. W Persone nie zagram bo to gra na PS''a a takowego nie posiadam, jedyna konsola to xbox 360 no cóż kupiłem ją bo kumpel tanio sprzedawał i była okazja. I jak już pisałem, nie podważam twojego zdania tylko ocenę końcową.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mi osobiście ME3 strasznie się podobało, nawet zakończenie po załadowaniu patcha dało się przeżyć. Świetne były też DLC, chociaż taki dodatek z Leviatanem powinien się znaleźć w podstawce. Każdy może mieć swoje zdanie, ale pisanie że ME3 to gniot jest idiotyczne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.06.2014 o 17:39, Eternal101 napisał:

Morrdin Fakt na początku skopali z zakończeniem


Chciałeś powiedzieć na końcu chyba? :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować