Zaloguj się, aby obserwować  
Ecko09

Dragon Age: Inquisition

932 postów w tym temacie

Dnia 19.11.2014 o 15:34, Kadaj napisał:

Ja już gram, ale nie róbcie tego w domu. Jak dostanę bana, to się pochwalę. ;p

Poza tym jej, ile ja się namęczyłem, żeby zrobić jakąś ładnie i młodo wyglądającą pannę.
Domyślne brzydkie, a ruszanie suwaków w większości przypadków tylko pogarsza sprawę.

Można zmieniać cała postać czy znów tylko face ? :)

@Arcling - przecież gra i tak będzie po angielsku. Tak bardzo ci przeszkadzają polskie napisy, które można wyłączyć ? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.11.2014 o 16:21, vegost napisał:

@Arcling - przecież gra i tak będzie po angielsku. Tak bardzo ci przeszkadzają
polskie napisy, które można wyłączyć ? :)

Chodzi zapewne o nazwy questów i wpisy w UI gry. Sam teraz przebijam sie przez polską wersję DA2 i Keep w oparciu o angielską wiki na temat całej serii - potworna robota :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie, najbardziej zmienione nazewnictwo w interfejsie może przeszkadzać. Człowiek już przyzwyczaił się do oryginalnych nazw, co trochę może potem nieco dezorientować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.11.2014 o 16:21, vegost napisał:

Można zmieniać cała postać czy znów tylko face ? :)

Tylko twarz, cycki zostają domyślne. ;p

Resztę dnia chyba spędzę na poszukiwaniu jakiejś sztuczki na uruchomienie angielskich napisów, bo mnie szlag trafi. ;p

PS Ktoś chciał obrazki:

20141119164212

20141119164224

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jakby kto się jeszcze pochwalił jakie ma bebechy w budzie, wraz z rozdzielczością, detalami i FyPyeSami.
Abym się jakoś mentalnie przygotował na to co powie majne 660 przy FHD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.11.2014 o 16:29, Graffis napisał:

Chodzi zapewne o nazwy questów i wpisy w UI gry. Sam teraz przebijam sie przez polską
wersję DA2 i Keep w oparciu o angielską wiki na temat całej serii - potworna robota :/


Ale to może być wina złego tłumaczenia, bo jak by się dobrze przetłumaczyło to i problemu ze znalezieniem czegoś w wiki by nie było :) Ale to już marzenia względem polskiego oddziału tego brzydkiego wydawcy. Więc domyślam się, przez co przechodzisz ;/

@Kadaj - ahh szkoda, że znów tylko twarz. Człowiek się czuję jak manekin. Wszędzie atak klonów z sylwetką :) Ale widoczki naprawdę są ładne. Szkoda, że nie zagram. Nie ten sprzęt na taką grafikę. Chodź widzę, że styl z DA2 został, tak jak jak i sylwetki postaci.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W Originie nie widzę nigdzie zmiany języka, a przed rozpoczęciem pobierania nie pytał mnie o język.
W grze są opcje zmiany języka napisów i dubbingu, ale u mnie są tylko kolejno polski i angielski. Da się przeżyć, wystarczy napisy wyłączyć.

Co do gry - odpaliłem ze wszystkim na Ultra, z teksturami na jakimś dziwacznym ustawieniu "Odmienione przez Pustkę"... Nie wiem co to, pewnie Ultra+. Dodatkowo odpaliłem też na Mantle bo mam Radka.
W grze fps nie schodzą poniżej 30, głównie 40+. W cutscenkach... tu jest gorzej. Średnia to takie 35+ do tego potrafi mocno szarpać :/ Na DirectX 11 to samo. Screenów nie wrzucam bo wygląda jak na obrazkach przedpremierowych.

Zaraz zmniejsze te tekstury na Ultra.

PS. Trudno ładną laskę zrobić w tym edytorze :/

A mój kompjutor - i5-3570, Radeon HD7970, 8gb taniego ramu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.11.2014 o 17:28, Sipso napisał:

W Originie nie widzę nigdzie zmiany języka, a przed rozpoczęciem pobierania nie pytał
mnie o język.
W grze są opcje zmiany języka napisów i dubbingu, ale u mnie są tylko kolejno polski
i angielski. Da się przeżyć, wystarczy napisy wyłączyć.

Jeśli potrafisz perfekcyjnie przekładać angielski - polski ze słuchu to napisy są nie potrzebne :)

Dnia 19.11.2014 o 17:28, Sipso napisał:

Co do gry - odpaliłem ze wszystkim na Ultra, z teksturami na jakimś dziwacznym ustawieniu
"Odmienione przez Pustkę"... Nie wiem co to, pewnie Ultra+. Dodatkowo odpaliłem też na
Mantle bo mam Radka.
W grze fps nie schodzą poniżej 30, głównie 40+. W cutscenkach... tu jest gorzej. Średnia
to takie 35+ do tego potrafi mocno szarpać :/ Na DirectX 11 to samo. Screenów nie wrzucam
bo wygląda jak na obrazkach przedpremierowych.


Z tego wynika, że DA jest kiepsko zoptymalizowany a to źle wróży.. ;/ Nawet podczas większych walk masz 35 fpsów ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.11.2014 o 17:28, Sipso napisał:

W grze są opcje zmiany języka napisów i dubbingu, ale u mnie są tylko kolejno polski
i angielski. Da się przeżyć, wystarczy napisy wyłączyć.

Czyli jest angielski czy to tylko błąd? Bo ludzie pisali, że są tylko polski i rosyjski w naszej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.11.2014 o 17:43, vegost napisał:

Jeśli potrafisz perfekcyjnie przekładać angielski - polski ze słuchu to napisy są nie
potrzebne :)


Po napisach z Lords of the Fallen chyba już nigdy ich nie włączę. ;_;

Dnia 19.11.2014 o 17:43, vegost napisał:

Z tego wynika, że DA jest kiepsko zoptymalizowany a to źle wróży.. ;/ Nawet podczas
większych walk masz 35 fpsów ?


Nie powiedziałbym kiepsko. Patrz, że mój sprzęt dupy nie urywa. Przy cutscenkach potrafi ostro skoczyć raz na jakiś czas. Generalnie mogę powiedzieć, że podczas akcji (walka, cutscenki, coś spada z nieba i wybucha) to ~30fps. Podczas swobodnego chodzenia więcej, ale wachlarz jest naprawdę szeroki. Ogólnie jedyne co mi przeszkadza to te drobne spike''i podczas cutscenek. Walka i chodzenie są płynne, ale cutscenki rwą, nie cały czas, ale jak most się zawalił pod moją postacią to płynne to nie było.

Zmniejszyłem tekstury z Pustki na Ultra. Różnicy nie widzę, ani jakościowej ani wydajnościowej.

@Arcling - U mnie (klucz z keye.pl z allegro) jest tylko Polski dla napisów i ang dla głosów.

EDIT: Ja na razie jestem na całkowicie pierwszej lokacji, zobaczy się jak już mnie puszczą w świat :P

EDIT2: Kamera taktyczna SSIE TAK MOCNO... Bez pada nie podchodzić do niej. Normalne sterowanie też raczej konsolowe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Edycja znikła.

Jakiś gnom podwórkowy włączył mi synchronizację pionową. Powód rwania przy cutscenkach wyjaśniony. Wyłączyłem diabła i jest o niebo lepiej. Do tego podłączyłem pada. Różnica kosmiczna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hmm, nazbyt wydatne usta chyba dałem ;p
W samej grze to tak się potrafią rozleźć. bleh

Swoją droga po wywaleniu teselacji, AA. TO kurcze 60fps ze spadkami do 50 mam ;p

20141119182404

20141119182428

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jest też opcja skalowania rozdzielczości. Gram na 1080p. Zmniejszyłem ze 100% na 90%. Różnica praktycznie nie zauważalna, a dało około 5fps. Ogólnie jest masa opcji do regulacji. Zjem obiad to włączę na średnich, żeby mieć porównanie.

Nie jest źle panowie! Ale bez pada można sobie ręce połamać niestety ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A jaki sprzęt pan ma, jakie ustawienia, jeśli mogę wiedzieć? Bo się boję, że moje GTX 560 Ti dostanie zadyszki i umrze, a nowy kompik dopiero w lutym ;)

BTW. Bohaterka wygląda mi na jakąś gwiazdę z Hollywoodów, ale nie mogę sobie przypomnieć, którą. Jak znajdę, to dam znać. Usta nieco na botoksie :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Edycja zniknęła.
Bez pada aż tak źle? Podobnie jak w DA2 i DA:O czy naprawdę jeszcze gorzej? I jak to wygląda z umiejętnościami - te kilka na interfejsie pod pada w zupełności starcza, czy co chwila jednak trzeba otwierać "Okrąg"?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Twój sprzęt w porównaniu z moim to czysta przyjemność rozgrywki :) Ja to dopiero mam relikt z poprzednich dwóch generacji chyba :) Nawet nie marzę o kupieniu tej gry w obecnym stanie. To by była strata pieniędzy a dla mnie przyrost nerwów :) Jeśli rzeczywiście zmniejszenie ustawień z jakieś pustki na ultra nic nie daje, to widać jest to zabieg placebo. Może nie poprawia to grafiki a dodaje jakieś wodotryski, które mogą mulić osprzęt a nawet o tym nie wiesz ? Opisane to chociaż jest ?

Dnia 19.11.2014 o 18:42, Sipso napisał:

Nie jest źle panowie! Ale bez pada można sobie ręce połamać niestety ;)

Bez pada nie da się grać ? Co ty gadasz ? To co to jest, port konsolowy z ustawieniami pod konsole wtf ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wybaczcie, ale nie porównam do sterowania na PC poprzednich części bo w obie grałem na Xboksie. Kamera taktyczna na klawiaturze po prostu żywcem zerżnięta z konsoli. Brakuje intuicyjnych dla klawiatury opcji manewru kamerą... Trudno to opisać, ale po przełączeniu się na pada wszystko staje się o wiele wygodniejsze.
Ogólnie dopóki unika się kamery taktycznej, to sterowanie klawiaturką ujdzie, ale i tak zalatuje konsolą, bo to praktycznie przypisanie funkcji pada na klawiaturę :P
Łącznie można 8 skilli pod pada przypisać. Tyle samo na klawiaturze pod cyferki (9=mikstura zdrowia). Klawiatura ma do tego skróty do mikstur i jakichś komend dla towarzyszy, na padzie te znajdują się już na okręgu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Generalnie dziwnie się gra w DA:I trzeba się przyzwyczaić.

Można skakać. Domyślnie pod spacją... a pauza pod ctrl... od razu zamieniłem ;p Bo zamiast upragnionej pauzy skakałem jak debil... Na swój sposób fajny bajer. Lepsze jak Wiedźmin 2 [musiałem :P]
Dodatkowo na kamerze z 3 osoby jest patent, że klepie się podstawowym atakiem lpm lub "r" (wystarczy trzymać). Przy tej kamerze, nawet spoko, ale... przy przejściu na kamerę taktyczną gra znowu się inaczej.
Latanie kamerą po mapie też jest upierdliwe, bo kurcze strzałkami muszę sobie latać?
Na padzie musi być wygodniej ;p

Osobiście po prostu wysrałem się na to.
Jeszcze miałem buga,

Spoiler

bo nie mogłem wyłomu zamknąć w walce z bosem w świątyni, bo się nie podświetlało gówno od rozpoczęcia akcji xD

. Można uznać, że moja wina bo grałem jak ostatnia lama i przerywali mi akcję z 10 razy. But... still.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie. Kupuje ktoś wersje cyfrowe w gram?

DA:I jest dostępne na gramie jeśli chodzi o cyfrówkę, jak zapłacę przez payu to klucz mi od razu wyśle automat czy muszę czekać do jutra aż sklep będzie czynny, bo kody ludzie wysyłaja?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować