Zaloguj się, aby obserwować  
Ecko09

Dragon Age: Inquisition

932 postów w tym temacie

Dnia 20.11.2014 o 14:03, Skie napisał:

No właśnie - polski dubbing, z nielicznymi wyjątkami, jest kiepski - zawsze ci sami aktorzy,
którzy grają jak w kreskówkach dla dzieci itp itd.


Dubbing w grach, w przeciwieństwie do filmów, gdzie poza animacjami go nie trawię, pełni funkcję czysto użytkową. Nie ważne, jacy aktorzy, byleby mówili po polsku ;) przynajmniej z mojego punktu widzenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Niektórzy ludzie po prostu tak wolą, by zachować łączność z językiem, osłuch, obycie. Niektórzy jeszcze mają namieszane w głowie i uważają angielski za nadjęzyk bogów, a polski za szmatławiec literacki. Osobiście ja odczuwam różnicę słabiej - studia anglistyczne i stały kontakt w pracy sprawiły, że mi obojętnie jest polski czy angielski. Ba, nawet polski wolę ostatnio ;D Nie można jednak odmówić ludziom możliwości wyboru i tyle.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.11.2014 o 16:32, Kadaj napisał:

Nowy przeciwnik, bierze całą drużynę na 1 hita. Też na niego trafiacie, czy tylko ja
mam pecha?


Może nowy rodzaj bossa dla ludzi, którzy twierdzą, że gry mają być łatwe i przyjemne i same się przechodzić? :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.11.2014 o 14:34, Leos8 napisał:

Niektórzy ludzie po prostu tak wolą, by zachować łączność z językiem, osłuch, obycie.
Niektórzy jeszcze mają namieszane w głowie i uważają angielski za nadjęzyk bogów, a polski
za szmatławiec literacki. Osobiście ja odczuwam różnicę słabiej - studia anglistyczne
i stały kontakt w pracy sprawiły, że mi obojętnie jest polski czy angielski. Ba, nawet
polski wolę ostatnio ;D Nie można jednak odmówić ludziom możliwości wyboru i tyle.


Ja już filmy oglądam tylko z napisami i to pomimo słabego wzroku, bo nawet lektor mnie drażni, ale w filmie nie muszę myśleć: co ja tam mam dalej zrobić? Gra to medium interaktywne i jednak wolę mieć to dokładnie i po polsku wytłumaczone, a te napisy to absolutne minimum, choć niezbyt komfortowe dla mnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Okej, odpaliłem grę na kilka minut zanim musiałem wychodzić z domu i pojawiło się kilka rzeczy w mojej głowie.

Pierwsza i najważniejsza, skąd my wiemy że nasze wybory z Keep są wgrane? Co prawda był jakiś komunikat ale gdy wybrałem żeby zgrał to tylko pojawiło się coś w stylu "Wczytano świat Pl_pl" Ani żadnych informacji czy to jest ten świat który ja tworzyłem na swoim koncie, ani daty kiedy ostatnio ten świat był robiony na stronie czy coś.. Skąd ma taki Kowalski wiedzieć że gra wczytała świat który on chciał i sam stworzył?

Druga rzecz to jak się ma optymalizacja gry.. mam i7 2600 3,40GHz / 8GB RAM''u Corsair Vengeance DDR3 / GTX 760 + te sterowniki które mają "poprawić jakość rozgrywki w DA:I" od Nvidi. Na ultra, podczas spacerku czy walki z tymi pierwszymi demonami [mowa tutaj o tej całkowicie pierwszej lokacji] jest całkiem znośnie, nie wiem ile bo nie mam czym sprawdzić teraz fps''ów. Ale w cut scenkach czy w zwyczajnych dialogach jest już gorzej, widoczne zrywy i spadki fps''ów gołym okiem, ustawiłem na chwilę z ultra na wysokie i wyglądało okej ale to będe dopiero testował.

Trzecia sprawa jest taka że.. nie wiem czy to przez ten slinik czy to BioWare dało wujowe tekstury dla pań ale na prawdę ciężko jest zrobić ładną niewiastę w tej grze.. Moja którą stworzyłem na szybko w porównaniu do tych co koledzy na forum pokazywali [nie chce tu nikogo obrazić czy coś :D] jakoś się jeszcze uchowa ale widziałem już mnóstwo brzydkich inkwizytorek. Nie wiem co ten BioWare, ale miejmy nadzieję że z czasem przyjdą mody które to poprawią jak w poprzednich częściach gdzie nie było aż tak źle..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.11.2014 o 16:59, lis_23 napisał:

> Niektórzy ludzie po prostu tak wolą, by zachować łączność z językiem, osłuch, obycie.

> Niektórzy jeszcze mają namieszane w głowie i uważają angielski za nadjęzyk bogów,
a polski
> za szmatławiec literacki. Osobiście ja odczuwam różnicę słabiej - studia anglistyczne

No widzisz, a ja uważam, że jeśli jest możliwość obcowania z dziełem (gra, książka, wiersz, film) w języku, w którym pierwotnie powstało, to należy to robić - jeśli oczywiście znajomość danego języka na to pozwala.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.11.2014 o 16:34, pawbuk napisał:

Może nowy rodzaj bossa dla ludzi, którzy twierdzą, że gry mają być łatwe i przyjemne
i same się przechodzić? :D

A żebyś nadepnął na LEGO. ;p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.11.2014 o 17:04, Noma napisał:

Trzecia sprawa jest taka że.. nie wiem czy to przez ten slinik czy to BioWare dało wujowe
tekstury dla pań ale na prawdę ciężko jest zrobić ładną niewiastę w tej grze..


Też o tym mówiłem. A może ty my jesteśmy wybredni?
Z tego wszystkiego zrobię faceta Qunari.

A liczyłem na zorganizowanie romansu z czempionem/strażnikiem. Jeśli w ogóle się da.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.11.2014 o 16:32, Kadaj napisał:

Nowy przeciwnik, bierze całą drużynę na 1 hita. Też na niego trafiacie, czy tylko ja
mam pecha?


Twoja grafika jest za słaba :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Z ultra zmieniłem na wysokie i w dialogach/cut scenkach nadal były widoczne, mniejsze ale jednak ściny.

Swoją drogą czy podczas grania słyszycie czasami jakieś przedziwne dźwięki? Czy to ten nowy DRM coś robi w tle czy jak?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.11.2014 o 21:15, Noma napisał:

Swoją drogą czy podczas grania słyszycie czasami jakieś przedziwne dźwięki? Czy to ten
nowy DRM coś robi w tle czy jak?

Masz odpaloną teselację, cienie dodatkowe inne jak SSAO, AA?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Okej. Nie wiem po jaką cholerę, ale... Podczas cutscenek gra włącz vsync (synchronizację pionową). Pierwsza lokacja - ~60fps na wysokich, vsync off. Cutscenki - powyżej 30fps nie wskoczy. To powodem ścinek, bo gdy tylko fpsy spadną poniżej 30 obraz szarpie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dobra, komu grę wywala, tak czasami, po prostu, za przeproszeniem z d*py ,do pulpitu? Niezależnie od sytuacji, czy to walka, czy to raz przy menu rozwoju postaci, gra mi potrafi nagle wywalić się do pulpitu, gdzie sama zostaje niby zwinięta do paska, oczywiście bez szans na wznowienie.
Komputer - Win 7 64-bit, i5 2500k 3.30 GHz, 8 gb ram, Zotac Geforce Gtx 560 ti
Ustawienia graficzne wszystko na średnie, oprócz jakości siatki 3D (wysokie), cieniowanie dodatkowe wyłączone, Antyaliasing post na wysoki, MSAA wył. Synchronizacja pionowa wyłączone. Sterowniki karty graf. zaktualizowane.

Wspomnę, że grę mi "tylko" wywala do pulpitu, żadnego komunikatu nie dostaję. Ktoś już się spotkał z czymś takim?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Sprawdz (znalezione w necie)
Jeśli komuś haczy przy cut scenkach to niech doda do skrótu -GameTime.MaxSimFps 60 -GameTime.ForceSimRate 60+ Powoduje to zdjęcie blokady na 30 fps.

Wiekszym bledem nazwalbym czarny ekran przy starcie gry, o ktorym czytam na necie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zachęcony pochlebnymi opiniami kupiłem DA : i
I kurcze żałuje bardzo.... gra jest słaba poczynając od grafiki kończąc na beznadziejnej walce w stylu h&s.
Zacznę od grafiki :
Krajobrazy - ok fajne i z klimatem otoczenie także, ale postacie i ich ubiór bardzo nie równy - od ładnych wdzianek po jakieś paskudnie świecące plastikowe pancerze.
O demonach z prologu już pisał nie będę bo pewnie to każdy widział i sam podszedłem z dystansem czytając opinie o słabym początku.
Gra sama w sobie wydaje się coś mieć - dialogi są ok. historia nie powala, ale wciąga, te wszystkie rady wojenne intrygi też spoko, ale walka w tej grze to pomyłka.
Czyste arcade pełne kolorowych światełek ze sterowaniem czysto pod pada i zmora DA 2 , spamujący się wrogowie za plecami !
Już w DA 2 walka lepiej była zrobiona o DA 1 nie wspomnę,
Jestem po 6h zabawy i im gram dalej tym większa frustracja.......
Szkoda że kupno gier to loteria, żeby chodź demo było .. eh.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wiadomo która lub które z opcji najbardziej obciążają wydajność w tej grze? Na i7-3770, 16GB RAM i GTX 660 Titanium nawet na wysokich zdarzają się przycinki, najgorzej po wejściu do Haven/Azylu (prolog co ciekawe był ok).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dzięki, tym postem uświadomiłeś mnie, że dobrze zrobiłem nie kupując gry ;]
Jednak EA i Bioware nie uczą się na błędach xD

Jeszcze jak przeczytam gdzieś, że lokacje się dublują itp. to padnę xD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 20.11.2014 o 22:47, Sarinew napisał:

Jeśli komuś haczy przy cut scenkach to niech doda do skrótu -GameTime.MaxSimFps 60 -GameTime.ForceSimRate
60+ Powoduje to zdjęcie blokady na 30 fps.

Do jakiego skrótu mam to dopisać? Odpalam grę przez Origin..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Miło słyszeć że nie jestem sam, tzn wywaliła mi raz ale grałem tylko 2 godziny. Wywaliło mi gdy

Spoiler

budzimy się po zamknięciu tej większej wyrwy i idziemy pogadać z Kasandrą.

Po zmianie ustawień będąc w menu nagle mi wywaliło do pulpitu..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować