Zaloguj się, aby obserwować  
Ecko09

Dragon Age: Inquisition

932 postów w tym temacie

Pierwsze podejście do Fereldeńskiego Mrozogrzbieta to kolejne poniżenie Skyrimowych wiwern :P Wygląda genialnie.
Udało mi się go zjechać do połowy zdrowia, do momentu gdy poza usadowieniem zadka na podwyższeniu i spluwaniem we mnie kulami ognia wezwał jeszcze smoczątka do pomocy. 11 poziom to widać nadal za mało.

Gdyby AI towarzyszy cuciło upadłych gdy im się każe byłbym tak bardzo szczęśliwy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.11.2014 o 09:46, davis87 napisał:

Ila ta gra ma BUGÓW!!!!!

macie takie problemy jak ja?:

1. Gram męźczyzną, a w dialogch zwracają sie do mnie w rodzaju żeńskim

U mnie jest odwrotnie gram kobietą ale czasem dialogi są w rodzaju męskim, ale zdarza się to rzadko

Dnia 22.11.2014 o 09:46, davis87 napisał:


2. wszystkim świeca sie włosy jak by były z plastiku i nie da sie na to patrzeć

Nie u wszystkich ale często mają tak postacie z czarnymi lub brązowymi włosami (zwłaszcza jedna znana znana z poprzednich części wygląda jakby przesadziła z żelem do włosów)

Dnia 22.11.2014 o 09:46, davis87 napisał:


3. przycinają sie filmiki

Tak, tak i jeszcze raz tak.To jest chyba najgorszy z bugów. Co robisz w tym przypadku? Czasami u mnie wystarczy opcja pomiń i następnba kwestia idzie dalej, ale są momenty gdy nie poza ponownym uruchomieniem gry nie pomaga? Macie inny sposób?

Dnia 22.11.2014 o 09:46, davis87 napisał:


4. dublują się dialogi w filmikach

tego nie mam

Dnia 22.11.2014 o 09:46, davis87 napisał:


5. gra gubi tekstury co jakis czas

Tu trudno mi sie wypowiedzieć bo to standard na konsoli a właśnie na niej gram, choć też mogli by z tym powalczy

Dnia 22.11.2014 o 09:46, davis87 napisał:


na razie tyle ale dopiero skończyłem samouczek co będzie dalej!?

ps
dodam, że ściągnąłem najnowsze sterowniki do grafy, bo gra sama na mnie to wymogła

Ja dodam, że gram na Xboxie 360 więc raczej w tym przypadku to nie wina konfiguracje jak na PC :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.11.2014 o 09:06, Nagaroth napisał:

Czy ktoś wie jak zmienić język napisów z polskiego na angielski na Origin?


W polskim wydaniu? Nie da się.

Google wypluło link z forum BioWare.
Klasyczna podmianka plików z wkładką.

http://forum.bioware.com/topic/517835-please-give-people-in-certain-regions-freedom-to-choose-an-english-version/page-16

Post #391, na najnowszej stronie też coś jest.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jestem po 6 pierwszych godzinach gry i szczęśliwie nie żałuję zakupu. Fabularnie zaliczyłem dopiero sam początek i szwędam się po Zarzeczu ale ilość rzeczy do roboty póki co nie pozwala iść dalej:) Pewnie za parę godzin będę miał dość zbierania tych wszystkich znajdziek, ale na razie myszkowanie po mapie sprawie sporą frajdę. Fajne jest, że ciągle coś się dzieje a za prawie każdym zakrętem jest coś do odkrycia albo przeczytania. Martwi trochę jakość questów pobocznych - 90% to zwykłe przynieś X sztuk żarcia, albo zabij Y by odebrać mu Z. Trochę więcej się spodziewałem po grze robionej tyle czasu, ale to dopiero początek i mam nadzieję, że się rozkręci.
Ktoś powiedział, że gra kojarzy mu się z MMO - ja mam bardziej skojarzenia z serią Assassin''s Creed - tu zdobądź obszar, tam zwerbuj agenta, tutaj poszukaj skrzyń. Nawet Templariusze są:P
Fajne jest to, że gra nie jest samograjem - są takie momenty, że trzeba wczytywać stan gry a nawet wcześniej odpowiednio się doposażyć i awansować żeby sobie z przeciwnikiem poradzić. Szkoda przy tym kamery taktycznej, która przydatna jest tylko czasem bo a) praktycznie nie działa w pomieszczeniach, b) jest przystosowana pod pada i makabrycznie niewygodna. Ale sama walka jest efektowna i dosyć "soczysta".
To, że czasem wywali do pulpitu to inna sprawa - mój GeForce GTX 660 nie za bardzo lubi się z DA:I, ale crashe zdarzają się z raz na 2 godziny więc da się przeżyć.
Na razie najchętniej wziąłbym tydzień urlopu, żeby spokojnie pograć:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Powiem Wam, że moim największym, a właściwie w tej chwili jedynym problemem technicznym z grą są spadki klatek, gdy patrzę w kierunku dużej ilości ludzi. I generalnie nie byłoby z żadnego tym problemu, gdyby nie dziwny fakt, że spadki do 50 klatek są bardzo widoczne. W Crysisie 3 potrafiło spaść nawet poniżej 40 fps i nadal było wrażenie idealnej płynności. Dlatego nie mam pojęcia jakim cudem przy 50 klatkach na sekundę, Dragon Age wygląda jakby chodził w w okolicach 20 fps. Mam nadzieję, że twórcy poprawią to w patchu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.11.2014 o 13:20, ScaredOfGhosts napisał:

To, że czasem wywali do pulpitu to inna sprawa - mój GeForce GTX 660 nie za bardzo lubi
się z DA:I, ale crashe zdarzają się z raz na 2 godziny więc da się przeżyć.

Mi do tej pory zdarzyły się dwa crashe, co ciekawe oba w momencie włączenia mapy przy war table.

Mam podobnie jak Orion, gra sprawia wrażenia jakby działała w dużo niższych fps, gdy teoretycznie jest inaczej. Oby w jakimś patchu to naprawili. Gra pod wieloma względami niestety przypomina niezbyt udany port z konsol, w dodatku są tego widoczne pozostałości. Np. niektóre poboczne npc poruszają się w mniejszej ilości klatek, co przy stojących obok "normalnych" postaciach wygląda nieco dziwnie :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś grający qunari wojownikiem znalazł jakąś zbroję, która nie jest innym wariantem koloru tego łuskowego syfu w którym budzimy się w Azylu? 20h gry i jedyna zmiana w wyglądzie zbroi to kolor... Już nawet elfia towarzyszka ma więcej wariantów zbroi :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.11.2014 o 16:06, Arcling napisał:

Np. niektóre poboczne npc poruszają się w mniejszej ilości klatek, co przy stojących
obok "normalnych" postaciach wygląda nieco dziwnie :D

Też na to zwróciłem uwagę już w Azylu ale machnąłem ręką, przy dosyć sporej ilości npc wolę żeby paru miało mniej klatek animacji niż żeby cała gra zwalniała...
Ja crashe miałem losowo - 1 jeszcze w pierwszym kwadransie gry, drugi już faktycznie przy naradzie, a trzeci przy włączaniu mapy...Także u mnie prawidłowości nie ma. Z czego zawsze wyświetla ten sam błąd o jakiejś nieznanej komendzie dla karty graficznej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Panowie gdzie znajdę instrukcje gry na ps4 ?? Bo mam problem ze zrozumieniem niektórych opcji .. Np cechy naszych bohaterów tam gdzie jest Obrażenia i Obrona.. cztery dolne ikonki są dla mnie nei zrozumiałe ;/


U mnie na PS4 gra śmiga bez najmniejszego problemu. Bardzo ładny RPG zarówno pod względem graficznym jak i samej rozgrywki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zakończenie co najmniej interesujące. Stara znajoma ma więcej tajemnic niż mogłoby się wydawać* ;p

Spoiler

W przypadku jak Morrigan ma dziecko, przynajmniej xD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.11.2014 o 20:48, Zgreed66 napisał:

Zakończenie co najmniej interesujące. Stara znajoma ma więcej tajemnic niż mogłoby się
wydawać* ;p


Już skończyłeś? jakim cudem? xD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.11.2014 o 20:49, Kadaj napisał:

Już skończyłeś? jakim cudem? xD

Poza tym, ze Origin wskazuje 49h, z czego chyba jakaś połowa to pochlastane bieganie i zbieranie. Więc stosunkowo szybko sobie to podarowałem. Można do tego dodać, że jeszcze oszukiwałem ze "stołem" zmieniając godzinę i datę systemową skracając pewne rzeczy XD

Ale nawet biorąc to pod uwagę, to nawet złotówki nie żałuję za to co widziałem przez resztę czasu :D
Pustka epicka, wręcz (jeszcze mnie ta gra uwaliła, bo wybór miałem koszmarny). Zakończenie też.

Spoiler

Heh no i się dowiedziałem, że moja bohaterka z jedynki jednak żyje i ma się dobrze!


Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.11.2014 o 14:08, Noma napisał:

Znalazłeś jakieś rozwiązanie na ten problem z wywalaniem gry może?


Nah, sprawdź czy masz komputer spełniający wymagania minimalne (no rly?), zaktualizuj sterowniki, módl się do Boga, te sprawy. Tam może w czymś pomóc wyłączenia origina w grze (ja najchętniej bym to coś odinstalował), ale mi nie pomogło.
Cóż, czekam na patche (hah).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czy u was w grze (zwłaszcza w napisach i w opisach na mapie) też jest taka mała czcionka? W wersji angielskiej jest w ogóle inny font niż w polskiej przy napisach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bo my mamy gustowny Polish Master Race Arial w 80% gry.
Co do rozmiaru czcionki to u mnie jest w porządku, jedynie napisy nad przedmiotami w grze np. "Przeszukaj", "Elfi korzeń" mogłyby być ciut większe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.11.2014 o 09:06, Nagaroth napisał:

Czy ktoś wie jak zmienić język napisów z polskiego na angielski na Origin?


Tak! Ten sposób działa:
1. Download the en.toc and en.sb files from the link provided in this topic.
2. Put them into the Data\Win32\loctext directory of your installation.
3. Rename the pl.sb and pl.toc (or ru.sb and ru.toc) to pl.sb.bak and pl.toc.bak (or ru, respectively).
4. Rename the en.sb and en.toc to pl.sb and pl.toc (or ru.sb and ru.toc).
5. Open the files with any editor that does not break binary data (Notepad++ will do nicely).
6. Replace all occurences of /en/ with /pl/ (or /ru/).

Pochodzi z:
http://forum.bioware.com/topic/517835-please-give-people-in-certain-regions-freedom-to-choose-an-english-version/
gdzie znajdziesz te potrzebne pliki
Ważne: edytowanie rób tym Notepad ++, a nie wordpadem, który chyba czegoś nie widzi. Przy ładowaniu gry naciśnij esc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.11.2014 o 11:20, Skie napisał:

> Czy ktoś wie jak zmienić język napisów z polskiego na angielski na Origin?

Tak! Ten sposób działa:
1. Download the en.toc and en.sb files from the link provided in this topic.
2. Put them into the Data\Win32\loctext directory of your installation.
3. Rename the pl.sb and pl.toc (or ru.sb and ru.toc) to pl.sb.bak and pl.toc.bak (or
ru, respectively).
4. Rename the en.sb and en.toc to pl.sb and pl.toc (or ru.sb and ru.toc).
5. Open the files with any editor that does not break binary data (Notepad++ will do
nicely).
6. Replace all occurences of /en/ with /pl/ (or /ru/).

Pochodzi z:
http://forum.bioware.com/topic/517835-please-give-people-in-certain-regions-freedom-to-choose-an-english-version/
gdzie znajdziesz te potrzebne pliki
Ważne: edytowanie rób tym Notepad ++, a nie wordpadem, który chyba czegoś nie widzi.
Przy ładowaniu gry naciśnij esc.


Funkcje online z tym działają? Z tego co widziałem, to sposób z Outcome uniemożliwia jakiekolwiek połączenie z serwerami gry, czyli multi i Keep.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.11.2014 o 14:20, Sipso napisał:


Funkcje online z tym działają? Z tego co widziałem, to sposób z Outcome uniemożliwia
jakiekolwiek połączenie z serwerami gry, czyli multi i Keep.


Keep działa, gra łączy się z serwerami EA bez problemu. Multi jeszcze nie sprawdzałem i pewnie szybko nie sprawdzę, bo jakoś mnie nie interesuje. Nawet nie wiem jak ono wygląda - to jest osobny zupełnie moduł od kampanii? Jakaś kooperacja?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować