Zaloguj się, aby obserwować  
Ecko09

Dragon Age: Inquisition

932 postów w tym temacie

W 9 dni rozegrałeś 87 godzin?! To wychodzi ponad 9,5 h na dzień. Jakim cudem, skąd? Zdradź nam sekret zatrzymania czasu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.11.2014 o 01:44, Kraju napisał:

W 9 dni rozegrałeś 87 godzin?! To wychodzi ponad 9,5 h na dzień. Jakim cudem, skąd? Zdradź
nam sekret zatrzymania czasu.


"Skończę jeszcze jedno zadanie."
Trafił się luźniejszy tydzień, mniej zajęć, kilka odwołanych, bo wykładowcy powyjeżdżali na jakieś konferencje albo się pochorowali, godzin ogólnie dużo nie mam. Nie lubię długo spać, siedzę sobie do 4 nocy, bo jakoś nie odczuwam zmęczenia, odeśpię 4-5 godzin i czuję się jak młody bóg.
Nie lubię wychodzić z domu, żeby się gdzieś szlajać i łazić po klubach. Z kilkoma bliższymi znajomymi rozmawiam przez TeamSpeaka, okazjonalnie skoczę na jakieś piwko.
Wykorzystałem wolny czas, którego powoli zaczynam mieć co raz mniej, bo terminy gonią, dostałem właśnie świeżego maila z informacją, że muszę oddać pierwszy rozdział pracy do 22 grudnia.
Ogólnie gra przypadła mi do gustu, wciągnąłem się i taki oto efekt. :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> Panowie wkurza mnie to że nie wiem jaki poziom ma przeciwnik którego spotkam po drodze.

Dnia 26.11.2014 o 17:58, Azazell napisał:

Kursor sam się na nim ustawia i nie ma żadnej informacji.. Można to jakoś włączyć?

Gram na PS4.



Gram wprawdzie na PC, ale za pomocą pada od X360. Wciśnięcie prawej gałki powoduje, że nad przeciwnikami wyświetla się ich level. Spróbuj, obstawiam, że na PS4 jest podobnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ok, to jak to jest z tym Denuvo/Devuno/whatever? Szkodzi dyskom czy nie? Tydzień temu kupiłem sobie nowy i szkoda by było już go popieprzyć -,-''

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.11.2014 o 10:41, Ecko09 napisał:

Ok, to jak to jest z tym Denuvo/Devuno/whatever? Szkodzi dyskom czy nie? Tydzień temu
kupiłem sobie nowy i szkoda by było już go popieprzyć -,-''

Nic nie robi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.11.2014 o 16:24, Sipso napisał:

Czy ktoś grający qunari wojownikiem znalazł jakąś zbroję, która nie jest innym wariantem
koloru tego łuskowego syfu w którym budzimy się w Azylu? 20h gry i jedyna zmiana w wyglądzie
zbroi to kolor... Już nawet elfia towarzyszka ma więcej wariantów zbroi :/


Nie wiem czy zadziala tez dla postaci, ale u mnie Zbroja Forpoczty daje Bykowi inny wyglad.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Panowie jako, że minęło trochę czasu od premiery chciałbym się zapytać o optymalizację gry. Pójdzie na nisko-średnich (rozdziałka 1280x720 i przynajmniej wyraźne tekstury albo shadery, a nie bohomazy jak w starcrafcie II na najniższych) na moim lapku ?
Intel core i5-3210M 2.5 GHz 2.5 GHz
8 GB ram
Geforce gt 650m 2 GB.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jestem po kilku godzinach gry i moge powiedziec juz spokojnie, ze nie zaluje zakupu i wydania prawie 200zl na wersję PS4.
Nie bede klamal, ze jestem fanem tej serii i ogolnie historia Szarego Straznika byla niezla. Z kolei Dragon Age 2 to bylo calkowite rozczarowanie, praktycznie oprocz troche lepszej historii gra byla sporym krokiem wstecz. DA3 to ogromny skok do przodu wzgledem calej serii, jedyne co mnie troche denerwuje to szukanie po zamku swoich towarzyszy aby porozmawiac...W innych grach nie bylo nic lepszego niz podczas jakis misji czy zadan " odpoczac " troche i porozmawiac ze swoja druzyna ;) Tak czy inaczej po tych kilku godzinach jestem nastawiony pozytywnie, historia, towarzysze czy ogolny wyglad swiata zachecaja do dalszej gry.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.11.2014 o 13:54, Longer napisał:

Jestem po kilku godzinach gry i moge powiedziec juz spokojnie, ze nie zaluje zakupu i
wydania prawie 200zl na wersję PS4.

>
Tez nie zaluje zakupu (PC). Fajnie rozwiazali rozne sprawy i podobaja mi sie duze, otwarte tereny z ciemnymi grotami, ktore nie musza sie wczytywac osobno. Ogolnie dla mnie na razie ocena 9/10 choc sa rzeczy, ktorych mi brakuje (np mozliwosc interakcji, rozmow z kompanami rowniez i w terenie, a nie tylko w bazie). Z poczatku bylam zawiedziona gra tzn pierwsze 3 godziny gra wydawala mi sie nudna (fabula), ale potem sie to rozkrecilo, a postaci, z ktorymi sie rozmawia sa wyraziste i ciekawe. Grafika tez sliczna choc musialam obnizyc mocno bo gra sie u mnie ciela:). Na razie ide i czyszcze praktycznie wszystkie zadania i zwiedzam kazde nowe miejsce, ale juz planuje drugie przejscie co oznacza, ze gra jest dobra.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam pytania odnośnie gry:

1. Warto przemierzać całą mapie Zamierza z początku ? czy robić głównie te najważniejsze questy? Jestem dopiero na początku i nie wiem czy później znów nie będzie powrotów do tej części mapy?

2. Jak ginie któryś z bohaterów w trakcie walki to traci jakieś punkty doświadczenia? Czy to nie szkodzi, że czasami zginą? Wiem że jak cała drużyna zginie to koniec.

3. czy w czasie rozgrywki warto przełączać tryby poziomów trudności np pomiędzy średnim a wysokim i odwrotnie? Gram głównie na średnim

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam nadzieję, że wydadzą dość szybko patcha na te spadki FPS, bo czasami się nie fajnie robi.

P.S. Ktoś używa xfire? Działą wam xfire in game?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.11.2014 o 14:53, Ecko09 napisał:

Mam nadzieję, że wydadzą dość szybko patcha na te spadki FPS, bo czasami się nie fajnie
robi.

P.S. Ktoś używa xfire? Działą wam xfire in game?


U mnie na PS4 gierka śmiga superancko.. tzn czasami spadnie FPS ale to raz na parę ładnych godzin.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.11.2014 o 14:55, Azazell napisał:

U mnie na PS4 gierka śmiga superancko.. tzn czasami spadnie FPS ale to raz na parę ładnych
godzin.


No też w większości śmiga, ale czasem spadną FPS. Innym razem pomimo 55-60 FPS wygląda to tak jakby było jakieś 15-20 FPS.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tak mnie zastanawia czy spotkamy Hawke''a i Bohatera Fereldenu (czy jak oni tam mówią na bohatera jedynki)? I jak duże role by mieli?

Spoiler

W Keep ustawiłem sobie, że Bohater został królem, ciekawi mnie jak diabli czy jeśli go spotkam to jako króla :D Mam nadzieję.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

I skończyłem. Trochę ponad 50 godzin, oto kilka luźnych wniosków:

*plusy
-misje główne
-reżyseria przerywników filmowych
-niezła historia z kilkoma niespodziankami
-zadania towarzyszy krótkie, ale ciekawe
-powrót starych i lubianych postaci (

Spoiler

Hawke, Morrigan, Varric, Leliana

)
-rozmowy z/pomiędzy towarzyszami
-misje i organizacja posunięć na mapie strategicznej
-wyroki
-grafika
-wreszcie obsługa pada - i do tego porządnie zrobiona, bo grało się świetnie

*minusy
-brak angielskich napisów
-większość zadań pobocznych do zapomnienia po 5 minutach
-design przestrzenny lokacji (poza tymi z wątku głównego)
-słaby początek
-krok wstecz, czyli zmienianie towarzyszom gaci
-słabe teksty głównego zuego w ostatniej misji
-i dlaczego w każdej grze to musi być jakiś brzydal?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.11.2014 o 01:39, Kadaj napisał:

I skończyłem. Trochę ponad 50 godzin, oto kilka luźnych wniosków:

Tylko 50 godzin? Relatywnie szybko. U mnie 92 i do końca jeszcze sporo. Może dlatego, że wszystko staram się maksować i dużo gadam z towarzyszami.

Dnia 30.11.2014 o 01:39, Kadaj napisał:

-wreszcie obsługa pada - i do tego porządnie zrobiona, bo grało się świetnie

Za to obsługa klawiatury i myszy na trybie taktycznym jest beznadziejna. Do tego niezbyt dobra optymalizacja i zablokowanie animacji niektórych npc na niższej liczbie klatek. Generalnie za bardzo to wszystko przypomina port z konsol. Nie zmienia to oczywiście faktu, że wciąż jest to bardzo dobra gra.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.11.2014 o 14:01, Arcling napisał:

Tylko 50 godzin? Relatywnie szybko. U mnie 92 i do końca jeszcze sporo. Może dlatego,
że wszystko staram się maksować i dużo gadam z towarzyszami.

Też dużo gadałem, często robiłem rundę w twierdzy po wszystkich towarzyszach, za to olałem zupełnie zbieractwo, większość smoków i część questów znajdź/przynieś/zabij.

Do tego grałem na najniższym poziomie trudności, więc walki pewnie trwały krócej. ;p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czy tylko ja mam problem z wczytanym stanem gry z keep?

Spoiler

Niby rozpoznaje, że mój bohater był w związku z Lelianą i został królem, ale jednocześnie syn Eamona mówi, że królem jest Allistair (który zginął zabijając arcydemona), a Morrigan mówi, że miała ze Strażnikiem dziecko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.11.2014 o 15:29, Gvyn napisał:

Czy tylko ja mam problem z wczytanym stanem gry z keep?

Spoiler

Niby rozpoznaje, że mój bohater
był w związku z Lelianą i został królem, ale jednocześnie syn Eamona mówi, że królem
jest Allistair (który zginął zabijając arcydemona), a Morrigan mówi, że miała ze Strażnikiem
dziecko.


Wychodzisz z błędnego założenia,

Spoiler

w origins nie było takiej opcji by protagonista został królem, najwyżej konkubiną opcjonalnego króla Alistaira jeśli postać była kobietą lub doradcą. Co do dziecka, Morrigan pod koniec origins składa ci ofertę (jeśli protagonista był z nią w związku), jeśli odmówiłeś mówiła wyraźnie że prześpi się z innym strażnikiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.11.2014 o 16:32, DarkWolf_PL napisał:

Wychodzisz z błędnego założenia,

Spoiler

w origins nie było takiej opcji by protagonista został
królem, najwyżej konkubiną opcjonalnego króla Alistaira jeśli postać była kobietą lub
doradcą. Co do dziecka, Morrigan pod koniec origins składa ci ofertę (jeśli protagonista
był z nią w związku), jeśli odmówiłeś mówiła wyraźnie że prześpi się z innym strażnikiem.


Spoiler

Była opcja, bohater musiał być ludzkim szlachicem, mógł się wtedy ożenić z Anorą (oficjalny tytuł jaki uzyskiwał to Prince Consort, ale zwracano się do niego jako do króla). Allistair zginął. I tak Morrigan, złożyła ofertę, lecz jej nie przyjołem (podkreślę, że Allistair zginął zabijając Arcydemona), a w dialogu z nią w Inquisition wyraźnie mówiła, że dziecko jest jej i Bohatera Fereldenu, nawet, że jakiś czas spędził potem z nimi i był "dobrym ojcem".


Inaczej mówiąc, gra reaguje tak jakby połączyła dwa różne stany świata.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować