Zaloguj się, aby obserwować  
Ecko09

Dragon Age: Inquisition

932 postów w tym temacie

Nie wytrzymałem czytając Wasze posty i zdecydowałem się na zakup DA:I już teraz(po tragicznej dwójce, miałem zamiar kupić trójkę na przecenie). Przegrałem 6 godzin i naprawdę wygląda to na kawał dobrej roboty, jak narazie gra mi się świetnie. Jedynie co mi mocno doskwiera to głos głównego bohatera. Zrobiłem sobie postać o dość młodym wyglądzie i ten niski ton w ogóle się nie wpasowuje w moją postać. Walka IMO też trochę gorsza niż w jedynce, ale po za tym jest ok :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A tego wyboru dokonywało się przy tworzeniu postaci, czy gdzieś indziej ? Bo teraz tak spojrzałem i mam jakieś dodatki przy DA:I i jeden z nich ma nazwę "angielskie dialogi audio", ale traktowałem to jako jakiś bug, bo ja cały czas miałem i mam grę udźwiękowioną w języku angielskim :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.02.2015 o 23:16, korinek2 napisał:

A tego wyboru dokonywało się przy tworzeniu postaci, czy gdzieś indziej ? Bo teraz tak
spojrzałem i mam jakieś dodatki przy DA:I i jeden z nich ma nazwę "angielskie dialogi
audio", ale traktowałem to jako jakiś bug, bo ja cały czas miałem i mam grę udźwiękowioną
w języku angielskim :D


Ta, przy tworzeniu postaci.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.02.2015 o 22:28, L33T napisał:

Działa, bez problemu :)


U mnie też zadziałało. Trzeba było tylko zmienić jeszcze te pliki w katalogu Update a o tym zapomniałem :)
Ale już wczorajszy wieczór spędziłem we w pełni angielskim Thedas :) W końcu moje oczy mogą odpocząć :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam :) Mam do Was pytanko. Nie wiedzieć czemu, zmieniła mi się karta Varrika, mam z nim dobre kontakty, jestem po misji w której musiałem odbić zamek i walczyłem w Pustce. Przed sobą mam misję z przyjęciem w Orlais. Karta Varrika, przedstawia go klęczącego z kuszą na tle czarno-czerwonych duchów? Ta karta oznacza coś złego? Słyszałem że to oznacza żałobę :O Czy ma to jakiś wpływ na konsekwencje, grę? Czekam na odpowiedzi! :)
Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.02.2015 o 00:55, lukasir napisał:

Ta karta oznacza coś złego? Słyszałem że to
oznacza żałobę :O Czy ma to jakiś wpływ na konsekwencje, grę?

Zapewne

Spoiler

Hawke nie przeżył

wizyty w pustce. Nie martw się jednak - po tym zadaniu powinno się uruchomić kolejne, taki personal quest tej postaci. Gdy go odpowiednio rozegrasz to karta zmieni się ponownie. U mnie było in-plus na koniec.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie ma żadnego wpływu. Karta zawsze zmienia się w tym samym punkcie gry, niezależnie od tego kto zginął w tamtym zadaniu. Później się znowu zmieni po kolejnym zadaniu (w tym przypadku - po scence). Podobnie zmieniają się karty u innych kompanów po ich osobistych questach, są też osobne wersje od romansów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.02.2015 o 00:57, Graffis napisał:

> Ta karta oznacza coś złego? Słyszałem że to
> oznacza żałobę :O Czy ma to jakiś wpływ na konsekwencje, grę?
Zapewne

Spoiler

Hawke nie przeżył

wizyty w pustce. Nie martw się jednak - po tym zadaniu
powinno się uruchomić kolejne, taki personal quest tej postaci. Gdy go odpowiednio rozegrasz
to karta zmieni się ponownie. U mnie było in-plus na koniec.

Spoiler

Hawke właśnie przeżył, zginął ten Szary Strażnik.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.02.2015 o 12:39, lukasir napisał:

Spoiler

Hawke właśnie przeżył, zginął ten Szary Strażnik.



To nie ma znaczenia. Karta i tak się zmienia w tym punkcie fabuły. Generalnie każda z postaci ma kilka kart, które zmieniają się wraz z postępami fabuły. No i plus specjalnie związane z romansami.
Już Arcling Ci to napisał.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Przeszedł może ktoś grę na poziomie trudności nightmare i z friendly fire? Jakieś wskazówki?

Przechodziłem tak każdą poprzednią część, więc i DAI by należało, ale mam obawy czy bez porządnego trybu taktycznego to nie będzie masochizm.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

I jak odczucia po grze ? Właśnie kupiłem DA:I co prawda na PS4 czego żałuję, ale nie mam innej opcji bo PC jest za słaby. Warta świeczki gra ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.02.2015 o 14:37, vegost napisał:

I jak odczucia po grze ? Właśnie kupiłem DA:I co prawda na PS4 czego żałuję, ale nie
mam innej opcji bo PC jest za słaby. Warta świeczki gra ?


Gra jest dobra. Nie wybitna i na pewno nie osiąga poziomy DA:O ale jest znacznie lepiej niż DA2.
Jest wciągająca szczególnie przez pierwszych kilka "map/obszarów". Później trochę nuży często robienie tego samego co we wcześniejszych lokacjach i bardzo wyraźnie widać, że BW miało kłopot z zagospodarowaniem tak wielkich przestrzeni w grze i wrzuciło sporo "zapychaczy" przez co misje poboczne są często niemal identyczne.
Od strony technicznej jest dobrze, choć niektóre rozwiązania nie są trafione, ot kamera taktyczna jest niemal nieprzydatna, a nawet jeśli się z niej korzysta, to jest to bardzo niewygodne. Nadal są bugi choć BW wydało już 4 patche.
Mimo to spędziłem z grą 170 godzin (pierwsze przejście, kobietą magiem Qunari) i teraz przechodzę po raz drugi na koszmarze (Elfem łotrzykiem). Zobaczymy czy dotrwam do końca.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.02.2015 o 14:45, Phobos_s napisał:

Gra jest dobra. Nie wybitna i na pewno nie osiąga poziomy DA:O ale jest znacznie lepiej
niż DA2.


Tak myślałem, że nie powtórzą sukcesu jedynki. Liczyłem na to ;/

Dnia 10.02.2015 o 14:45, Phobos_s napisał:

Jest wciągająca szczególnie przez pierwszych kilka "map/obszarów". Później trochę nuży
często robienie tego samego co we wcześniejszych lokacjach i bardzo wyraźnie widać, że
BW miało kłopot z zagospodarowaniem tak wielkich przestrzeni w grze i wrzuciło sporo
"zapychaczy" przez co misje poboczne są często niemal identyczne.
Od strony technicznej jest dobrze, choć niektóre rozwiązania nie są trafione, ot kamera
taktyczna jest niemal nieprzydatna, a nawet jeśli się z niej korzysta, to jest to bardzo
niewygodne. Nadal są bugi choć BW wydało już 4 patche.
Mimo to spędziłem z grą 170 godzin (pierwsze przejście, kobietą magiem Qunari) i teraz
przechodzę po raz drugi na koszmarze (Elfem łotrzykiem). Zobaczymy czy dotrwam do końca.


Hm.. więc co do obszarów to nie uległo zmianie z DA2. Wciąż dostajemy parę mapek, które potem będą się powtarzać w poszczególnych questach i misjach tak ? Kamera taktyczna nie spełnia swojej roli ? Co to znaczy ? Bez tego gra magiem to absurd, bo nie można rzucać magii obszarowej bez wglądu na obszar rzucania.. Ogólnie liczyłem na czas grania, że będzie długi i widzę, że się będę cieszył :D Hmm.. a co do Dragon Age Keep ? Na PS4 od też istnieje ? Nie będzie problemu z importem ? To jest moja pierwsza część na konsole. Resztę mam z PC.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.02.2015 o 14:51, vegost napisał:

Hm.. więc co do obszarów to nie uległo zmianie z DA2. Wciąż dostajemy parę mapek, które
potem będą się powtarzać w poszczególnych questach i misjach tak ?


Nie nie. Mapy są zupełnie inne i są bardzo duże. Na każdej z nich jest też dużo znajdziek i misji pobocznych.
Chodziło mi o to, że same misje są podobne, np: "znajdź 15 kwatków X", "znajdź pierścionek i zanieś do Y" itp itd.

Dnia 10.02.2015 o 14:51, vegost napisał:

Kamera taktyczna nie spełnia swojej roli ? Co to znaczy ? Bez tego gra magiem to absurd, bo nie można rzucać
magii obszarowej bez wglądu na obszar rzucania...


Chodzi o to, że system walki jest tak skonstruowany, że tryb taktyczny jest niemalże zbyteczny. Magiem można grać bez problemu. Jak mówiłem ukończyłem już grę magiem i nie było żadnych problemów.
Od strony technicznej kamera taktyczna jest też skopana, bo np nie przesuniesz jej na wyższy poziom mapy tak po prostu, tylko musisz "wjechać" nią po schodach. Z drugiej strony jeśli wsuniesz się tą kamerą pod np. bardzo niski sufit to widzisz kamera się obniża do poziomu podłogi i jedyne co widzisz to metr na metr gleby.

Dnia 10.02.2015 o 14:51, vegost napisał:

Ogólnie liczyłem na czas grania, że
będzie długi i widzę, że się będę cieszył :D Hmm.. a co do Dragon Age Keep ? Na PS4 od
też istnieje ? Nie będzie problemu z importem ? To jest moja pierwsza część na konsole.
Resztę mam z PC.


Z tego co wiem, z importem nie ma żadnych problemów. Musisz w Keep połączyć swoje konto Origin z kontem PSN i transfer Stanu Świata, który sobie w Keep wyrzeźbisz jest bezbolesny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Taka ciekawostka o tym, jak różni się finalna gra od pierwszej prezentacji: http://kotaku.com/dragon-age-inquisition-used-to-be-a-way-different-game-1684304172

Zajmowanie twierdz miało być dużo bardziej rozbudowane (osłabianie obrony itd.), elementy otoczenia do zniszczenia (można było palić łodzie, aby zatrzymać posiłki wroga), był jakiś wskaźnik militarnej siły w regionie i Crestwood mocno się różniło od tego znanego z finalnej gry.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za informację. Przydadzą się w trakcie gry :) Co do Keep to muszę teraz to zrobić ręcznie z poziomu PC ? Bo jak widzę z PS4 się nie da. W ogóle tryb on-line mam wyłączony, gdyż PS4 niby ciągle instaluje grę..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować