Zaloguj się, aby obserwować  
Ecko09

Dragon Age: Inquisition

932 postów w tym temacie

Dnia 15.02.2015 o 22:34, korinek2 napisał:

Przy okazji pytanko odnośnie zleceń, które daje nam babka przy każdym obozie. Czy realizowanie
tych zadań daje jakiekolwiek inne profity niż władza ?

Później już nie opłaca się robić tych zadań, bo one powtarzają się w nieskończoność. Surowce lepiej wykorzystać na bronie i pancerze. Na wpływy można też kupować traktaty od kupca w twierdzy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.02.2015 o 14:41, Arcling napisał:

Później już nie opłaca się robić tych zadań, bo one powtarzają się w nieskończoność.
Surowce lepiej wykorzystać na bronie i pancerze. Na wpływy można też kupować traktaty
od kupca w twierdzy.


Tak myślałem, szkoda tylko, że zorientowałem się o tym jak już wytraciłem mase surowców. Miałem nadzieje, że potem to wpłynie na końcowy epilog i wzmianki typu, dzięki dostarczonemu rozeznaniu geologicznym, inkwyizycja coś tam, coś tam... no ale rozwialiście wszelkie wątpliwości. Dzięki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hmm, po tym nowym patchu to tylko zostaje nudne farmienie materiałów, na nowe pancerze itp. Co się dzieje z materiałem arcymistrzowskim jak ma np. 20% szans na dodanie atrybutów, a okaże się, że nie dodał? Przepada?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.02.2015 o 10:46, maniekk napisał:

Co się dzieje z materiałem arcymistrzowskim jak ma np. 20% szans na dodanie atrybutów,
a okaże się, że nie dodał? Przepada?


Jak zauważyłeś każdy materiał arcymistrzowski, który ma pewien procent na dodanie atrybutów, może tych atrybutów nie dodać.
Tworząc nowy ekwipunek zużywasz materiały, więc nawet jeśli nie uda Ci się dodać tych atrybutów, to materiał jest wykorzystany. Więc tak, de facto przepada. Co jest logiczne :)

Może Ci się przydać informacja, że jeśli masz w ekwipunku kilka sztuk tego samego materiału arcymistrzowskiego - np. pazurów niedźwiedzia dających 40% szans na stworzenie przedmiotu arcymistrzowskiego z bonusem do atrybutów - to to, który z tych materiałów faktycznie zadziała jest w danej puli stałe.
Oznacza to, ze zapisywanie przed wytworzeniem np zbroi, i załadowanie sejwa po nieudanym dodaniu bonusu po to by spróbować jeszcze raz, nie ma sensu.
Polega to na tym, że jeśli masz tych pazurów 4 i przy tworzeniu pierwszy Ci nie zadziałał, to w tej puli tych czterech, ten pierwszy nigdy nie zadziała.
Można dzięki temu łatwo sprawdzić, które materiały zadziałają zapisując grę, tworząc sprzęt ze wszystkich i notując, że działa np tylko 2 i 3, a 1 i 4 nie.
Co ciekawe, jeśli sprzedasz jedną sztukę, aby pozbyć się tego pierwszego niedziałającego to nic się nie zmieni. Po prostu pula przesunie się o jeden i nadal, ten który pierwszy zużyjesz nie zadziała a zadziała drugi :)

Mam nadzieję, że za bardzo nie zagmatwałem :)

Edit: Aha, jeśli zużyjesz całą pulę, którą aktualnie posiadasz (zostańmy przy tych 4). I znajdziesz ponownie kilka sztuk takiego materiału, to jest to nowa pula i to, które sztuki zadziałają będzie inne niż w przypadku pierwszej puli, ale ponownie, stałe w tej danej puli.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.02.2015 o 11:13, Phobos_s napisał:

> Co się dzieje z materiałem arcymistrzowskim jak ma np. 20% szans na dodanie atrybutów,

> a okaże się, że nie dodał? Przepada?

Jak zauważyłeś każdy materiał arcymistrzowski, który ma pewien procent na dodanie atrybutów,
może tych atrybutów nie dodać.
Tworząc nowy ekwipunek zużywasz materiały, więc nawet jeśli nie uda Ci się dodać tych
atrybutów, to materiał jest wykorzystany. Więc tak, de facto przepada. Co jest logiczne
:)


Zamieszali, pomyślałbym raczej, że za każdym razem jest losowanie ;) Bardziej chodziło mi o to, czy dodaje coś, a tych 20% nie w przypadku porażki. Co nie zmienia faktu, iż aby teraz coś sensownego zrobić, będę musiał biegać i farmić, co przy ilości mobów w niektórych miejscach, może być bardzo kiepskie i rozlazłe w czasie. :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.02.2015 o 22:12, Desann235 napisał:

Jest sposób żeby w Origin zmienić napisy na angielskie w DA 3? Jeśli tak to gdzie mogę
to znaleźć? Z góry dzięki za info.


Jest sposób. Trzeba grzebać w plikach.
Więcej info tutaj: http://forum.bioware.com/topic/517835-please-give-people-in-certain-regions-freedom-to-choose-an-english-version/page-20#entry17819521

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tak skądinąd bo mi się przypomniało info z sprzed chyba premiery.

Mianowicie, towarzysze mieli wchodzi w głębsze relacje (nie tylko miłosne ofc) między sobą, w zależności też od tego, jak poszczególnych traktuje gracz. Co miało tworzyć po prostu sieć przyjaźni/miłości niezależnych do gracza, oraz stosownych interakcji, które miano móc obserwować. Niczego takiego nie uświadczyłem, zatem, typowa obiecanka przedpremierowa?

PS
Ta gra jest naprawdę do bólu momentami politycznie poprawna.
W rozmowie z Dorianem przejawia się wątek niewolnictwa. Oczywiście, dostępne są tylko głosy potępienia. To już nawet Fallout 3 nie był tak płytki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.02.2015 o 23:09, vonArnold napisał:

Mianowicie, towarzysze mieli wchodzi w głębsze relacje (nie tylko miłosne ofc) między
sobą, w zależności też od tego, jak poszczególnych traktuje gracz. Co miało tworzyć po
prostu sieć przyjaźni/miłości niezależnych do gracza, oraz stosownych interakcji, które
miano móc obserwować. Niczego takiego nie uświadczyłem, zatem, typowa obiecanka przedpremierowa?


Teoretycznie, w banterach można czasami usłyszeć jak komentują że ktoś coś z kimś. Nie pamiętam wszystkich ale na pewno był banter z Blackwallem o Josephine, ktoś powiedział że coś do siebie czują, Blackwall na to że absolutnie nie bo mezalians, za wysokie progi, on tego nie widzi i takie tam. Głębszych interakcji raczej nie ma.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jedynie jest krótko wspominany ten potencjalny romans Blackwalla z Josephine. Poza tym, w dialogach części drużyny można usłyszeć o relacji Doriana z Iron Bullem. To w sumie tyle, nic specjalnego. Zostaje tylko jeszcze wpływ approval. Zmienia to tylko powitania i trochę dialogów, niektóre postacie mają specjalną scenkę przy zbyt niskim, w której wyrażają brak poparcia. Można wtedy kazać odejść takiej postaci, powiedzieć żeby została lub samemu kazać jej się wynosić. Nie dotyczy to drużyny startowej, bo oni pomimo niskiego poparcia nigdy nie odchodzą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.02.2015 o 22:39, lukasir napisał:

Cześć, mam do Was pytanie. Jak mogę zdobyć specjalizację: wyszkolony przez elfy/qunari?


To bardzo proste. Musisz mieć postać danej rasy, odpowiednio elfa albo qunari.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kolejne pytanie. Czy są jakieś sklepy, czy inne miejsca gdzie mogą zdobyć jakieś PORZĄDNE zbroje/miecze/ostrza? W DA Inkwizycji, nie natknąłem się na wiele sklepów :/ W Val Royeaux, nie ma w sumie niczego ciekawego, o Redclife już nie wspomnę. Mam 17 poziom, chyba niedługo skończę grę, przegrałem w DA 57h, a nie czuję się "wykoksowany", jak to jest zazwyczja pod koniec gry. Mam jakąś śmieszną "znakomitą zbroje łotrzyka" która ma 165 obrony. Dla łotrzyka niczego raczej nie wykonam, bo nie mam schematów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.02.2015 o 14:37, lukasir napisał:

Kolejne pytanie. Czy są jakieś sklepy, czy inne miejsca gdzie mogą zdobyć jakieś PORZĄDNE
zbroje/miecze/ostrza? W DA Inkwizycji, nie natknąłem się na wiele sklepów :/ W Val Royeaux,
nie ma w sumie niczego ciekawego, o Redclife już nie wspomnę. Mam 17 poziom, chyba niedługo
skończę grę, przegrałem w DA 57h, a nie czuję się "wykoksowany", jak to jest zazwyczja
pod koniec gry. Mam jakąś śmieszną "znakomitą zbroje łotrzyka" która ma 165 obrony. Dla
łotrzyka niczego raczej nie wykonam, bo nie mam schematów.


Jak dla mnie to tylko crafting wchodzi w grę. Jak trafisz na parę dobrych schematów, to można uzyskać broń lepszą niż jakakolwiek inna w danej chwili dostępna.

Chociaż trochę potrzeba szczęścia też do uzyskania stosownych run i innych ulepszeń.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.02.2015 o 14:37, lukasir napisał:

Kolejne pytanie. Czy są jakieś sklepy, czy inne miejsca gdzie mogą zdobyć jakieś PORZĄDNE
zbroje/miecze/ostrza? W DA Inkwizycji, nie natknąłem się na wiele sklepów :/ W Val Royeaux,
nie ma w sumie niczego ciekawego, o Redclife już nie wspomnę. Mam 17 poziom, chyba niedługo
skończę grę, przegrałem w DA 57h, a nie czuję się "wykoksowany", jak to jest zazwyczja
pod koniec gry. Mam jakąś śmieszną "znakomitą zbroje łotrzyka" która ma 165 obrony. Dla
łotrzyka niczego raczej nie wykonam, bo nie mam schematów.


Tak to już jest. Ja miałem podobnie z Magiem. Tylko, że rozegrałem aż 220h :) Przy 200h nie miałem z nikim żadnych problemów - z żadnym przeciwnikiem (może jedynie ze smokami), Moja magiczna broń też miała dość niski poziom zadawania obrażen. Lecz bez problemów poradziłem sobie z końcowym bossem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.02.2015 o 15:21, Azazell napisał:

> Kolejne pytanie. Czy są jakieś sklepy, czy inne miejsca gdzie mogą zdobyć jakieś
PORZĄDNE
> zbroje/miecze/ostrza? W DA Inkwizycji, nie natknąłem się na wiele sklepów :/ W Val
Royeaux,
> nie ma w sumie niczego ciekawego, o Redclife już nie wspomnę. Mam 17 poziom, chyba
niedługo
> skończę grę, przegrałem w DA 57h, a nie czuję się "wykoksowany", jak to jest zazwyczja

> pod koniec gry. Mam jakąś śmieszną "znakomitą zbroje łotrzyka" która ma 165 obrony.
Dla
> łotrzyka niczego raczej nie wykonam, bo nie mam schematów.

Tak to już jest. Ja miałem podobnie z Magiem. Tylko, że rozegrałem aż 220h :) Przy 200h
nie miałem z nikim żadnych problemów - z żadnym przeciwnikiem (może jedynie ze smokami),
Moja magiczna broń też miała dość niski poziom zadawania obrażen. Lecz bez problemów
poradziłem sobie z końcowym bossem.

Moim zdaniem, to głupie, że zbroja dla Inkwizytora która jest na okładce gry, na trailerach jest tylko dostępna gdy kupi się pakiet za 40 zł. Trochę chamskie, zapłaciłem za grę 150 zł, a oni chcą jeszcze więcej...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

I jeszcze jedno, zapomniałem. Jak "włożyć" do zbroi ulepszenia, np.rękawice itp.Zrobiłem je w kuźni, chce zmodyfikować zbroje, albo wchodzę w ekwipunek, i nie ma żadnej opcji.Z góry dziękuję za wszystkie odpowiedzi!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować