Zaloguj się, aby obserwować  
Ecko09

Dragon Age: Inquisition

932 postów w tym temacie

Dnia 14.09.2015 o 00:58, vonArnold napisał:

Czy ktoś grał w te wszystkie DLC?

To i ja wtrącę swoje trzy grosze:
-Jaws of Hakkon - taki średniej wielkości (względem tych z podstawki) otwarty obszar, z takim sobie głównym wątkiem, zadaniami pobocznymi, zamykaniem szczelin, walką ze smokiem i zbieraniem popierdółek.
-The Descent - w zasadzie same dość liniowe podziemia (niewiele bocznych korytarzy), upierdliwa (trwająca ponad godzinę bez możliwości zapisu) walka z falami przeciwników gdzieś w połowie dodatku, za to im głębiej tym ciekawiej pod względem fabularnym. Jest tez stół z zadaniami na mapie wzorem tego z podstawki, ale mało ich.
-Trespasser - baza wypadowa z towarzyszami do pogadania (a działy się u nich ciekawe rzeczy, bo od zakończenia głównego wątku minęły 2 lata), trochę w stylu The Citadel do ME3, a później dość krótki (2-3h) liniowy wątek, z którego najciekawsze chyba ostatnie 15 minut i "zapowiedź" czwartej części.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za dwa powyższe opisy.

A to prawda, że te dlc to się nawet w 2-3h mieszczą? Bo w zaistniałej sytuacji, to chyba już wolę gameplaye na yt obejrzeć, niż bulić po 59 zł za każdy. :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To zależy, ile z tego wszystkiego się robi. W kilku godzinach się mieszczą, na Hakkona może zejść spokojnie z 6, jeśli robi się wszystkie poboczne. Descent i Trespasser to tak z 4-5 godzin. Oczywiście może się to zawsze trochę wydłużyć, jak się próbuje zrobić te kolekcje.

Odnośnie długiej walki w Descent wspomnianej powyżej, to ja na coś takiego się nie natknąłem. Była jedna dłuższa, ale zamknęła się jakoś w 10 minutach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.09.2015 o 23:25, vonArnold napisał:

A to prawda, że te dlc to się nawet w 2-3h mieszczą?

W 2-3h to chyba tylko Trespassera da się skończyć, zakładając że zupełnie olejesz rozmowy w pałacu (a tu scenek trochę jest, wiele zabawnych i warto je zobaczyć). ;p

Edit: zawsze tez możesz poczekać na wyprzedaż, skoro nie ma już durnych punktów Bioware. : >

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zważywszy na powyższe, zdecydowałem się trochę pooszczędzać i zakupić tylko Trespassera, a resztę na yt obejrzeć.

Dobry wybór, zawartość w stosunku do ceny to jakiś żart. Co prawda, pewnie ceny tylko czysty przelicznik po kursie (15 euro bazowo?), więc jakbym w świecie zachodnim żył, to w sumie bym nie narzekał, bo u nich to relatywnie niższe pieniądze. Zasadniczo, jakby znalazł się tu jakiś fanboy DA i miał podobne wahania to polecam pójść w ślady.

Szczęki Hakkona - niewiele wnoszą do fabuły, raczej tylko parę info co do jednej z głównych organizacji. Nic istotnego, choć jak się poskłada wszystko w całość to można uznać to za jako tako ciekawostkę.
Zstąpienie - wyjaśnia jedną z tajemnic uniwersum, ale w takim sposób, że bez grzebania w wikiach, itd., raczej wiele się nie zrozumie. Wątek z całą pewnością będzie eksploatowany w kolejnej części.

A Tresspaser może i krótki (dwa wieczory i jeden ranek mi zajął), ale definitywnie dołącza do moich ulubionych DLC/dodatków co cRPG. Fabularnie wnosi sporo, ot porządny epilog Inkwizycji / prolog DA4 [co pewnie większość tu wie].

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Od dawna chciałem zagrać w DA:I i kiedyś natknąłem się na informację o edycji GOTY. Dzisiaj sobie o tym przypomniałem i chciałem sprawdzić jak się ma to wydanie. Podobno już jest od początku miesiąca, ale gdzie można to kupić? Origin 199zł za wersję digital (zdążyłbym się zestarzeć zanim mi się to pobierze, a do tego ta cena).
Jest jakieś miejsce gdzie znajdę to wydanie w pudełku z jakąś normalną ceną, czy pomysł umarł?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.10.2015 o 17:54, Radekl2 napisał:

Od dawna chciałem zagrać w DA:I i kiedyś natknąłem się na informację o edycji GOTY. Dzisiaj
sobie o tym przypomniałem i chciałem sprawdzić jak się ma to wydanie. Podobno już jest
od początku miesiąca, ale gdzie można to kupić? Origin 199zł za wersję digital (zdążyłbym
się zestarzeć zanim mi się to pobierze, a do tego ta cena).
Jest jakieś miejsce gdzie znajdę to wydanie w pudełku z jakąś normalną ceną, czy pomysł
umarł?


Niestety, ja widziałem tylko wersję cyfrową na Orgin. W sklepach jej nie widziałem i chyba jej nie ma, przynajmniej w Polsce.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A nie wiesz czasami czy kiedyś będzie, czy nie ma na co liczyć?
Podstawka niby trochę staniała, ale dalej to jest trochę słaba cena patrząc na to kiedy ta gra wyszła.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.10.2015 o 22:02, Radekl2 napisał:

A nie wiesz czasami czy kiedyś będzie, czy nie ma na co liczyć?
słaba cena patrząc



Na amazonie nie maja pudelkowego PC GOTY, wiec mocno watpliwe, ze pojawi sie u nas - skoro u nas nie bylo pudelkowego PC Deluxe ani EK do kupienia. A skoro na konsolach z Goty dlc tez trzeba pobrac (na nowszych, bo na ps3/xbox nie ma tez wydania goty, bo tam nie ma kilku dlc- w tym ostatniego najbardziej fabularnego), to w przypadku PC goty tez musialbys pobierac dlce-[dlc nie ma na plycie]. Pare postow wyzej jest miniocena tych dlc, mozesz sobie poczytac albo i nie.

A jaka cena to jest dobra cena ? (bo dla mnie GOTY musiala by kosztowac do 20 zł by kupic, jesli w ogole), bo na orginie podstawke w promocji sprzedaja za ~70, a w sklepach pudelkowego tez do 90 mozna kupic. A pewnie za pare zlotych mozna kupic sama plyte z pudelkiem, ze czesc gry moglbys zainstalowac z plyty ( to tylko pomysl, nie testowalem tego), jakbys mial tanio goty.

Inna sprawa, ze skoro Goty ma wysoka cene to jak dadza srednio znizke to cene mocno spadnie, a jak chcesz "tanio" to musisz czekac. moze w listopadzie/grudniu origin dadza jakas znizke. A jak poczekasz dluzej (kilka lat ?!) to bedzie jeszcze tansza, Korzystajac z regionalizacji cen na origine, tez mozna gre taniej kupic, ale trzeba wiedziec co robic plus origin "regionuje" gry, wiec wydanie PL ma polskie napisy ,a jak kupisz gdzie indziej to nie masz polskich napisow -ale pewnie sa fixy na to, nie wiem czy aktualne.
(po co ja pisze takie dlugie posty?!)


Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Może ktoś mi napisać czy postacie z czasem zdobywają nowe drzewka rozwoju (podklasy) niczym w jedynce, gdzie wojownik mógł zostać dodatkowo łupieżcą, czempionem itp? Czy te drzewka rozwoju dostępne od początku to już jest absolutnie wszystko a ja powinienem nazwać to ''postępem''?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować