Zaloguj się, aby obserwować  
Ecko09

Dragon Age: Inquisition

932 postów w tym temacie

Dnia 20.11.2014 o 23:25, Arcling napisał:

Wiadomo która lub które z opcji najbardziej obciążają wydajność w tej grze? Na i7-3770,
16GB RAM i GTX 660 Titanium nawet na wysokich zdarzają się przycinki, najgorzej po wejściu
do Haven/Azylu (prolog co ciekawe był ok).

To pewnie chamsko zabrzmi z mojej strony ale ciesze się że ktoś z podobnym sprzętem do mojego też ma problemy. Mam nadzieję że choć trochę poprawia optymalizację.. ta jasne..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.11.2014 o 22:59, scott napisał:

Krajobrazy - ok fajne i z klimatem otoczenie także, ale postacie i ich ubiór bardzo nie
równy - od ładnych wdzianek po jakieś paskudnie świecące plastikowe pancerze.

Gusta.

Dnia 20.11.2014 o 22:59, scott napisał:

O demonach z prologu już pisał nie będę bo pewnie to każdy widział

Widział i?

Dnia 20.11.2014 o 22:59, scott napisał:

i sam podszedłem z dystansem czytając opinie o słabym początku.

Ja się nawet zastanawiałem, co w tym konkretnie "słabego". Jak dla mnie, w zasadzie jak każdy inny..

Dnia 20.11.2014 o 22:59, scott napisał:

Gra sama w sobie wydaje się coś mieć - dialogi są ok. historia nie powala, ale wciąga

A jak mam rozumieć "powalającą" fabułę?

Dnia 20.11.2014 o 22:59, scott napisał:

zmora DA 2 spamujący się wrogowie za plecami !

Jedyne gdzie coś takiego odczułem to przy walce ze smokiem, albo przy tych wyłomach. Tylko z tymi drugimi jest problem. Jest pokazane gdzie się pojawią.

Dnia 20.11.2014 o 22:59, scott napisał:

Już w DA 2 walka lepiej była zrobiona o DA 1 nie wspomnę,
Jestem po 6h zabawy i im gram dalej tym większa frustracja.

Z walką można się nawet i zgodzić. Ale co do reszty?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tak przeczytałem co napisałeś i zdałem sobie sprawę że rzeczywiście dema nie dali, a przecież EA/BioWare zawsze robiło demo [które było zwyczajnie prologiem, ale było]. Tak mnie namówili do kupna DA2 [sporo po premierze ale jednak] czy do ME 3 które kupiłem kilka dni po premierze prosto na Origin''ie..

Co do walki, bardzo mi ona odpowiada, jako dzieciak 10 lat temu zawsze marzyłem o grze gdzie walka jest płynna, nie durne stanie w miejscu i animacje. Gram magiem więc stać w miejscu żeby puszczać czary muszę, ale jako łotrzyk z łukiem można podobno się cały czas przemieszczać i strzelać w biegu. Cieszy mnie że coraz więcej gier idzie z walką w kierunku który zawsze chciałem, ale dla tych którzy lubią stary "drewniany" styl też przecież są gry w dzisiejszych czasach [i nie mówię tego jako obelgę czy coś w tym rodzaju].

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.11.2014 o 23:44, Arcling napisał:

A jakie ustawienia są mniej więcej optymalne u ciebie? Próbowałem zmienić kilka parametrów,
ale zbyt wiele to nie pomaga.

Tak jak wspomniałem na wysokich spacerki/walka były okej ale przerywniki/dialogi cięły. Na średnich było normalnie, ale nie mogę grać z taką grafiką jaka jest na średnich, znając tą z wysokich/ultra.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hm, no u mnie na wysokich już właśnie ścięcia się zdarzają. Trudno stwierdzić co może być tego przyczyną, konfiguracja niby ok, o ile faktycznie to zabezpieczenie tak wpływa albo są to problemy z konkretnymi modelami kart na przykład. Dlatego również niezbyt mi się podoba rozgrywka na średnich :/ No i tym bardziej na takim sprzęcie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 20.11.2014 o 23:45, Zgreed66 napisał:

> Gra sama w sobie wydaje się coś mieć - dialogi są ok. historia nie powala, ale wciąga
A jak mam rozumieć "powalającą" fabułę?


Wiesz coś co zaskakuje tu mam natomiast wrażenie że gram w Obliviona i ponownie zamykam durne szczeliny...

Dnia 20.11.2014 o 23:45, Zgreed66 napisał:


> zmora DA 2 spamujący się wrogowie za plecami !
Jedyne gdzie coś takiego odczułem to przy walce ze smokiem, albo przy tych wyłomach.
Tylko z tymi drugimi jest problem. Jest pokazane gdzie się pojawią.

Dla mnie to minus - wolę walkę taktyczną i wymagającą - mniej jatki, ale soczystej i dobrej jakości
Od katowania lpm mam diablo3 np.

Dnia 20.11.2014 o 23:45, Zgreed66 napisał:

> Już w DA 2 walka lepiej była zrobiona o DA 1 nie wspomnę,
> Jestem po 6h zabawy i im gram dalej tym większa frustracja.
Z walką można się nawet i zgodzić. Ale co do reszty?

Reszta to gusta także - mnie się gra nie podoba innym może się podobać - wyrażam swoją opinię,

Dodam jeszcze :
beznadziejny ekwipunek i drzewko talentów wzorowane na siłe na o niebo lepszym Skyrim-e.
Całe Ui i menusy są robione pod konsole i mało czytelne.

Reszta jak twierdza, rady wojenne i misje są ciekawe, ale to i w miarę dobre dialogi nie utrzymają mnie przy tej grze bo jednak masę czasu spędzamy w walce, a ta jest tragicznie słaba, mam wrażenie że cała ta nasza drużyna jest na siłe i raczej przeszkadza niż pmoga w zabawie, przy takiej siece lepiej było by chyba grać bohaterem solo ..... po tych kilku godzinych nie czuję miety do DA I - wręcz przeciwnie żal z wydanych 150 zł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.11.2014 o 23:55, Noma napisał:

Tak przeczytałem co napisałeś i zdałem sobie sprawę że rzeczywiście dema nie dali, a
przecież EA/BioWare zawsze robiło demo [które było zwyczajnie prologiem, ale było]. Tak
mnie namówili do kupna DA2 [sporo po premierze ale jednak] czy do ME 3 które kupiłem
kilka dni po premierze prosto na Origin''ie..


Lubie seirię ME - mam, ukończyłem i czasem wracam. Lubię także od BW SWTora - za mega klimat Star Warsów.
DA 1 - jest dla mnie b.dobrą grą i bardzo ją cenię

Dnia 20.11.2014 o 23:55, Noma napisał:

Co do walki, bardzo mi ona odpowiada, jako dzieciak 10 lat temu zawsze marzyłem o grze
gdzie walka jest płynna, nie durne stanie w miejscu i animacje. Gram magiem więc stać
w miejscu żeby puszczać czary muszę, ale jako łotrzyk z łukiem można podobno się cały
czas przemieszczać i strzelać w biegu. Cieszy mnie że coraz więcej gier idzie z walką
w kierunku który zawsze chciałem, ale dla tych którzy lubią stary "drewniany" styl też
przecież są gry w dzisiejszych czasach [i nie mówię tego jako obelgę czy coś w tym rodzaju].

Rozumiem Twoje podejście jak najbardziej, tylko raczej BW nie udało się tego zrobić dobrze bo :
Dynamiczna walka sprawdza się super w rpg-ach solowych jak Skyrim, Wiesio2 czy DS i DSII
Tu mając drużynę liczyłem na walki bardziej taktyczne a tak to - trudno grać dynamicznie 4 postaciami jednocześnie.

Dnia 20.11.2014 o 23:55, Noma napisał:


Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.11.2014 o 00:06, scott napisał:

Wiesz coś co zaskakuje tu mam natomiast wrażenie że gram w Obliviona i ponownie zamykam
durne szczeliny...

To już da się zrozumieć. Tylko, że tak jest z każdym elementem gry. Punkty widokowe itd. to jak wspomniała Magwisienka - AC. Co więcej nawet to zamykanie szczelin, nie różni się imho specjalnie od innych aktywności. Dodatkowo ja zdążyłem wrócić do WoWa i nad profesjami posiedzieć i szczerze mówiąc, rzygać mi się chce już na sam widok tych kwiatków i złoż. Raczej już nikt nie wymyśli nic nowego, gdzie nigdzie, się nie pojawiło.

Dnia 21.11.2014 o 00:06, scott napisał:

Dla mnie to minus - wolę walkę taktyczną i wymagającą - mniej jatki, ale soczystej i
dobrej jakości
Od katowania lpm mam diablo3 np.

Bardziej pytałem o tych spawnujących się ludzikach na plecach ;p
Co do walki i diablo.. nie zostawię dla siebie.

Dnia 21.11.2014 o 00:06, scott napisał:

Reszta to gusta także - mnie się gra nie podoba innym może się podobać - wyrażam swoją
opinię,

Ja tego nie neguję. Po prostu chciałem wiedzieć co konkretnie ssie. Szczególnie w przypadku "fabuła nie powala". bo to trochę się różni od "mam wrażenie, że"

Dnia 21.11.2014 o 00:06, scott napisał:

Dodam jeszcze :
beznadziejny ekwipunek i drzewko talentów wzorowane na siłe na o niebo lepszym Skyrim-e.
Całe Ui i menusy są robione pod konsole i mało czytelne.

Ekwipunek ok, ale nie wiem co jest z drzewkiem talentów. Jest przerobione. Ok, można powiedzieć, że ala Skryim, ale dlaczego był lepszy od Skyrim? Jak dla mnie jest lepsze jak było w poprzednich DA :P Szczególnie jak widzę drzewka u Warka. Forpoczta, Herszt, czy Broń i Tarcza sa imo cool. I w żaden posób nie wygląda to jak te w Skryim :D Ui i mi się nawet podoba. Fakt eq bym zmienił. Nazbyt wieśniacki Wiedźmin 2 IMHO. Przełączanie się po postaciach też. Ale styl jeżeli chodzi o użycie Tarota jest imho świetny. Bardzo mi się podoba.
To rozmieszczenie i przełączanie się ssie, fakt.

Dnia 21.11.2014 o 00:06, scott napisał:

Reszta jak twierdza, rady wojenne i misje są ciekawe, ale to i w miarę dobre dialogi
nie utrzymają mnie przy tej grze bo jednak masę czasu spędzamy w walce

Ja chyba więcej czasu spędzam jednak na samym bieganiu xD
Co mało mnie ciekawi, no, ale cóż ludzie narzekali, że małe i mało było. To dowalili...

Dnia 21.11.2014 o 00:06, scott napisał:

mam wrażenie że cała ta nasza drużyna jest na siłe i raczej przeszkadza niż pmoga
w zabawie, przy takiej siece lepiej było by chyba grać bohaterem solo

Wątpię, abym daleko zajechał bez nich. Skoro nawet jak jeden mi zdechnie i widzę, że będzie ciężko z podniesieniem go to ląduje z miejsca "load game".

Dnia 21.11.2014 o 00:06, scott napisał:

po tych kilku godzinych nie czuję miety do DA I - wręcz przeciwnie żal z wydanych 150 zł.

Na ile ja recenzje czytałem, ile osób się wypowiedziało w tym temacie.. bez obrazy.
Ale chyba byłbym świadom w co się ładuje jeżeli chodzi o warstwę taktyczną :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 21.11.2014 o 00:47, Zgreed66 napisał:

Raczej już nikt nie wymyśli nic nowego, gdzie nigdzie, się nie pojawiło.


Wtem: Middleearth: Shadow of Mordor! A konkretnie przewspanialy system Nemesis - idealny też do gier RPG. Np w DA:I wyobraźcie sobie ''spersonalizowane'' demony, z imionami, które chcą się na nas mścić za odegnanie przy poprzednich riftach. To byłoby coś!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

a mnie to minus - wolę walkę taktyczną i wymagającą - mniej jatki, ale soczystej

Dnia 21.11.2014 o 00:47, Zgreed66 napisał:

i
> dobrej jakości
> Od katowania lpm mam diablo3 np.
Bardziej pytałem o tych spawnujących się ludzikach na plecach ;p
Co do walki i diablo.. nie zostawię dla siebie.


ok już tłumaczę - pierwsze takie kwiatki zobaczyłem w wiosce (o nazwie jak to jeden z npc-ów mówił zadupie) a dokładniej w jej okolicach - więc: Maszeruję żwawo do punku x - aby zebrać przedmiot y i przechodzę przez zgliszcza jakiejś osady, w ruinach kilku wrogów - no to ciach ich - walka dobiega końca idę kilka metrów do przodu i nagle za plecami wyrośli z pod ziemi kolejni - ponownie walka - idę dalej i nagle przedemną z zmaterializowało się kilku zbrojnych ;/ - efekt był taki że nie doszedłem do punktu x bo brakło mi już mikstur i musiałem wrócić do obozu "zregenerować się". Podejście do leczenia w tej grze też trochę dziwne chodź mogło by się wydawać że zmusza do gry oszczędnej / taktycznej, ale przy dziwnym spamie wrogów który doświadczyłem ma się nijak.

Dnia 21.11.2014 o 00:47, Zgreed66 napisał:

150 zł.
Na ile ja recenzje czytałem, ile osób się wypowiedziało w tym temacie.. bez obrazy.
Ale chyba byłbym świadom w co się ładuje jeżeli chodzi o warstwę taktyczną :D

Tu masz rację, podszedłem do tematu trochę naiwnie z przekonaniem. że gorzej niż w DA 2 na pewno nie będzie ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Dopiero zaczynam zabawę w DA:I prolog przeszedłem na ustawieniach ultra - zero ścinek w trakcie gry w przerywnikach też nie zauważyłem. Wizualnie całkiem przyjemna, początek jak to w każdej grze, normalny że tak powiem, bez och-ów i achów. Walka ujdzie, ciągłe wciskanie R grajć magiem troche mnie męczy - może to kwestia przyzwyczajenia...zobaczymy, a może jest jakaś opcja auto-ataku (sprawdze). Jedyne co mnie zraziło na początku to braki w kreatorze postaci, a najbardziej ilość fryzur- torząc postać kobiety chciałem wyrwać swoje włosy i jej przykleić, żęby fryzura była ciekawsza ;), wybór koloru włosów mógłbyć zrobiony jak w opcjach cieni pod oczami itd. Pomijając te drobnostki, gra jak narazie jest niezła - mam nadzieję, że idąc dalej będzie ciekawiej/lepiej/piękniej.
Pozdrawiam i życze dobrej zabawy, bez agresji ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.11.2014 o 18:58, Mefisto napisał:

> Można spytać jaki sprzęt masz?
I5 2500K, 16GB ram, GTX670 2GB.

I na ultra żadnych ścin czy to w walce czy to w dialogach/cut scenkach? Masz te wszystkie teselacje, synchronizacje pionowe i inne cienie również powłączane oraz ustawione na ultra?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hmmm, ja mam hd6870, Phenoma II x4 955 be i 12 gb ram. Bedzie to jakos dzialalo, czy odpuscic i wziac na PS4? Pytanie drugie - jak zwracalem przy DA2, to brac? Czy czekac na przeceny?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wreszcie zaczęło się rozkręcać. Cały fragment od akcji z

Spoiler

magistrem w Redcliffe

aż do ucieczki
Spoiler

z oblężonego Azylu

- świetny. ;d

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.11.2014 o 20:37, Noma napisał:

> > Można spytać jaki sprzęt masz?
> I5 2500K, 16GB ram, GTX670 2GB.
I na ultra żadnych ścin czy to w walce czy to w dialogach/cut scenkach? Masz te wszystkie
teselacje, synchronizacje pionowe i inne cienie również powłączane oraz ustawione na
ultra?

tak, jakośc tekstur "odmieniona przez pustkę" to wyżej niż ultra, jakośc efektów post mam na wysoki, ale to dlatego że nie lubie tego całego rozmycia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować