Zaloguj się, aby obserwować  
Ecko09

Dragon Age: Inquisition

932 postów w tym temacie

Wlasnie ubilem drugiego smoka na Nightmare :D Tym razem juz za pierwszym podejsciem. Musze przyznac ze dodatkowa klasa Vivienn jest bardzo silna, uderzenie ktore zadaje mase obrazen i za kazdym trafieniem regeneruje oslone - Tak poprosze! :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ktos jeszcze gra na PS4? Ja mam mase problemow z gra i nie chodzi mi tu o okazjonalny spadek FPS. Wiesza mi sie dzwiek w grze czasami tak ze nic nie slysze, wiesza mi sie muzyka (praktycznie wcale jej nie ma), czasami gra sie zapetla kiedy otwieram ekwipunek lub karte postaci i musze ja wylaczyc. Czasami sie zacina na rozmowach tak ze nie moge wybrac zadnej odpowiedzi a raz nawet zrobil mi sie czarny ekran. Kilka razy wyskoczyl mi error i wywalilo mnie do PS menu, raz nawet zniszczylo mi to moj ostatni zapis gry (naszczescie nie jedyny). Ktos jeszcze ma tak?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ech, dotarłem do endgame''a, gra mnie ostrzega, że następna misja będzie ostatnią i jestem rozdarty. Z jednej strony bardzo jestem ciekaw jak to się wszystko skończy, a z drugiej gra mi się tak dobrze, że nie chcę kończyć. Dawno tak nie miałem z żadną grą. Zostały mi jeszcze zdaje się trzy lokacje, których w ogóle nie ruszałem (z obawy przed "przelevelowaniem" się) i chyba na razie wstrzymam się z fabułą, żeby je zaliczyć. Wiem, że teoretycznie można to (chyba) robić po zakończeniu głównego wątku, ale to jednak nie to samo.

PS. Twórcy zapewne siedzą już nad jakimś DLC. Nie mam nic przeciwko, żeby obejmowało ono

Spoiler

Szarżowników

. Wydają się fajną ekipą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.12.2014 o 00:34, Ecko09 napisał:

1. Z drużyną można rozmawiać tylko w twierdzach?

Tak. Czasami zdarzył się dialog "w terenie", gdzie można było wybrać odpowiedź, ale to rzadzkie przypadki.

Dnia 02.12.2014 o 00:34, Ecko09 napisał:

2. Jest gdzieś jakaś skrzynka na przechowywanie ekwipunku?

Niestety nie ma takowej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Właśnie, jak ma być z DLC fabularnymi do tej gry? BW coś wspominało o tym (szybkie przeszukanie internetu powiedziało mi jedynie, że nie będzie płatnych członków drużyny)?

Gra zapowiada się na dłuższe posiedzenie, a nie mam na tyle czasu by grę za pół roku przechodzić ponownie tylko dlatego, że wyszło poprawne zakończenie w DLC ;) Tak więc - radzicie kupować teraz, czy się wstrzymać?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Gra sama w sobie już teraz oferuje naprawdę sporo, na poważne bugi się jeszcze nie natknąłem, działa w miarę w porządku (aczkolwiek jakąś anomalią mogę być.) Polecam teraz - nawet jeśli wyjdzie jakieś DLC to nie sądzę, by to były dodatkowe zakończenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Oj bugów to w tej grze jest akurat całkiem sporo. Widać Bioware chce rywalizować z Bethesdą i na tym polu ;-) Na szczęście większość z nich nie uprzykrza zbytnio rozgrywki, a nawet ją uprzyjemnia dodając element komiczny (raz, gdy rozmawiałem z Josephine zaczęła ona powoli zapadać się w swój fotel, aż w końcu przeniknęła prze niego, jak i przez podłogę i pod koniec konwersacji rozmawiałem już tylko z jej głową). Jest jednak jeden bug, który strasznie mnie irytuje, a mianowicie zacinanie się dialogów, co gorsza dzieję się to przy ważnych fabularnie dialogach. Oglądałem kilka filmów na Youtube i zauważyłem, że inni też mają z tym problem i to dokładnie w tym samym momencie, więc jeśli się z tym nie spotkałeś to faktycznie możesz być anomalią ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.12.2014 o 13:07, mati285 napisał:

Jest jednak jeden bug, który
strasznie mnie irytuje, a mianowicie zacinanie się dialogów, co gorsza dzieję się to
przy ważnych fabularnie dialogach. Oglądałem kilka filmów na Youtube i zauważyłem, że
inni też mają z tym problem i to dokładnie w tym samym momencie, więc jeśli się z tym
nie spotkałeś to faktycznie możesz być anomalią ;-)


Kilka razy zdarzyło mi się coś podobnego, nie ważnego ile razy nadusiłbym spację to dialog dalej stoi w miejscu i dopiero po paru sekundach wskakiwała kolejna linijka, która się znów zacinała.
Z bugów to trafiłem jeszcze na okazjonalne wyrzucanie postaci w powietrze przy niektórych walkach, ale w sumie jakoś mnie to nie odstraszało :)

Przy okazji - znalazłem kilka mapek, które mogą się przydać kolekcjonerom http://redd.it/2nfgx7

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To przycinanie jest efektem tego limitu 30 fps w cutscenkach, który nie wiadomo po co tam jest (może pozostałość po porcie z konsol). Ja czasem też miałem śmieszne rzeczy z npc, np. podczas rozmowy z Josephine w Val Royeaux jeden npc w tle nagle pojawił się spadając z góry. Czasem można też zauważyć npc przemieszczające się szybko niczym Flash albo teleportujące :D Swoją drogą, czy ktoś natknął się na coś takiego? http://answers.ea.com/t5/Dragon-Age-Inquisition/Problem-Unable-to-complete-Quarry-Quandry-quest/td-p/4036319
Bugów ogólnie trochę jest, niektóre kolekcje również wyglądają na zbugowane.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Trochę źle się wyraziłem. Nie chodzi mi o przycinanie się w sensie klatek tylko o to, że gdy dana postać kończy swoją kwestię to dialog nie idzie dalej i trzeba nacisnąć "pomiń" co zazwyczaj skutkuje pominięciem nie tylko zabugowanej kwestii, ale także jednej lub dwóch, które następują po niej. Jest to tym bardziej irytujące, bo zdarza się kilkakrotnie w przeciągu jednej rozmowy. Na szczęście to jedyny z poważniejszych bugów jakie sam napotkałem, ale ludzie mają chociażby problemy z tym, że gra zmieniła im głos postaci, dzieję się tak rzekomo, gdy ktoś "customizuje "

Spoiler

bohatera/ bohaterkę Kirkwall

, ja użyłem domyślnego, bo takim grałem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tak jeszcze nie miałem, ale dobrze, że nie jest to coś, co by znacząco przeszkadzało tobie w grze. Ludziom dziwniejsze rzeczy ta gra odwala xD

Dnia 02.12.2014 o 14:51, mati285 napisał:

Na szczęście to jedyny z poważniejszych bugów jakie sam napotkałem,
ale ludzie mają chociażby problemy z tym, że gra zmieniła im głos postaci, dzieję się
tak rzekomo, gdy ktoś "customizuje "

Spoiler

bohatera/ bohaterkę Kirkwall

, ja użyłem domyślnego,
bo takim grałem.

Z tego co czytałem to jest tak tylko wtedy, gdy ktoś wybrał głos inny niż domyślny dla danej rasy, a domyślnymi są amerykański dla qunari i dwarfa oraz brytyjski dla człowieka i elfa. W innym przypadku ten głos się zmienia po tym momencie. Ja na szczęście gram z amerykańskim dla mojego qunari. Niby pracują już nad patchami, pytanie tylko ile przyjdzie na nie poczekać oraz ile ze zgłoszonych bugów zostanie naprawione.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Co daje zaniesienie pozostałości po potworach czy innych rzeczy do badań w twierdzy? Podchodzę doi tego stołu, oddaje, jest info, że przekazano i nic więcej?

A tak poza tym to strasznie irytujący ten bug, który sprawia, że towarzysze i doradcy robią się niewidzialni w twierdzy...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.12.2014 o 16:26, Ecko09 napisał:

Co daje zaniesienie pozostałości po potworach czy innych rzeczy do badań w twierdzy?

Jeśli zbierzesz wystarczająco dużo materiałów o danym przeciwniku to dostajesz premię do obrażeń przeciwko temu przeciwnikowi. Poza tym doświadczenie i wpływy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To normalne, że

Spoiler

Sera

po dołączeniu do drużyny jest absolutnie bez żadnego ekwipunku? Bez miecza, łuku, zbroi, czegokolwiek?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

U mnie miała jakieś swoje białe czy tam szare jakościowo rzeczy, z łukiem bo ona taki ma temat. Każda postać z resztą ma na starcie swoje graty. Blackwall ma nawet niebieski hełm, a Byk swój topór. Wszystko syf, ale mają.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.12.2014 o 22:13, PrinceLaCroix napisał:

Czy komuś też

Spoiler

Cole

skojarzył się z Cole''em z Szóstego Zmysłu? Tam też młody chłopczyk
widywał duchy.


Nie widzę tego,

Spoiler

Cole JEST duchem.

Więc raczej na odwrót.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie widzę tego,

Spoiler

Cole JEST duchem.

Więc raczej na odwrót.

Okej, ale to detal.
Spoiler

Jest duchem/demonem, ale tez widzi inne

. Na setki imion padło akurat na to, nie chce mi się wierzyć w przypadek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wlasnie walczylem ze smokiem elite level 19, moja ekipa padla na poczatku walki, zostala tylko moja glowna postac czyli moj mag level 18. Zero potionow, polowa zycia i smok z lekko powyzej 80% zycia...i wygralem haha, praktycznie zasolowalem smoka jedna postacia bez uzycia chocby jednej buteleczki zycia. Ten

Spoiler

Knight Enchanter

jest naprawde Overpower na smoki :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować