Zaloguj się, aby obserwować  
Ecko09

Dragon Age: Inquisition

932 postów w tym temacie

Tak. Będziesz mógł wybrać specjalizację, jedną z tych, które mają towarzysze o tej samej klasie co ty. Powinieneś mieć operację na stole wojennym, by zaprosić nauczycieli do Twierdzy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To drzewko, które dostałeś jest odpowiedzialne za umiejętności focus. Później będziesz mógł jeszcze wybrać jedną z trzech specjalizacji, które są "dużymi drzewkami", ale i będziesz mieć więcej punktów niż specjalizacja i jedno drzewko. Jeżeli podoba Ci się elektryczność, inwestuj w nią. W razie czego możesz się później respecjalizować, a jedynym czego nie możesz zmienić jest już wybrana specjalizacja. Inwestowanie punktów jest więc odwracalne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A no właśnie wczoraj wieczorem odkryłem, że będę mógł wybrać jedną z trzech specjalizacji dla maga :) .. Tera problem które wybrać! Muszę popatrzeć w internecie jakie zdolności przynosi dana specjalizacja.. Bo boje się, że jesli w grze wybiore np

Spoiler

Nekromancje

to okaze się lipne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A no właśnie wczoraj wieczorem odkryłem, że będę mógł wybrać jedną z trzech specjalizacji dla maga :) .. Tera problem które wybrać! Muszę popatrzeć w internecie jakie zdolności przynosi dana specjalizacja.. Bo boje się, że jesli w grze wybiore np

Spoiler

Nekromancje

to okaze się lipne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Po prostu weź ze sobą na jakiś wypad członka drużyny który ma odpowiednią specjalizację (

Spoiler

Vivienne - zaklinacz, Solas - mag szczelin, Dorian - nekromanta)

i sprawdź, która ci najbardziej pasuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.12.2014 o 08:38, mati285 napisał:

Po prostu weź ze sobą na jakiś wypad członka drużyny który ma odpowiednią specjalizację
(

Spoiler

Vivienne - zaklinacz, Solas - mag szczelin, Dorian - nekromanta)

i sprawdź, która
ci najbardziej pasuje.


A masz racje dzieki! najgorsze to ze nie mam jeszcze w druzynie Vivienne a mam już 80h na koncie :D hehe cekawe kiedy dolaczy do mnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.12.2014 o 09:03, Azazell napisał:

A masz racje dzieki! najgorsze to ze nie mam jeszcze w druzynie Vivienne a mam już 80h
na koncie :D hehe cekawe kiedy dolaczy do mnie.


Żeby ją dołączyć musisz wybrać się na bal, na który zostałeś zaproszony przy pierwszym pobycie w Val Royeaux (na mapie świata trochę wyżej niż wspomniane miasto)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Vivienne jest jedną z pierwszych postaci, którą możesz zrekrutować, więc musiałeś przeoczyć ten quest. Musisz udać się na bal do księcia Ghislaina (tymczasowa lokacja na północ od Val Royeaux) , a jeśli nie masz tej lokacji na mapie to musiałeś przeoczyć posłańca w VR, który daje ci zaproszenie, idź tam i z nim pogadaj.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

mam pytania odnośnie 3 osiągnięć

1. jak ulepszyć tron do końca? dodam ze brakuej mi tego tronu na samym dole i nie wiem gdzir go zdobyc. czy o to chodzi?

2. wejśc do solasianskich ruin?

3. nie zaliczyło mi osiągnięca po zabiciu smoka w misji dla drakologa na pustyni i dalej mam 9/10 kurde i to jest dokładnie ten smok bo oglądałem filmiki na youtube;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

co do oceny gra maksymalnie zasługuje na 7,5/10 za duzo błędów w tej grze się przewnięło a szkoda:/ praktycznie 100% gry 93h dzisiaj jeszcze dokoncze 2 zdania plus te ruiny

Plusy:
- bardzo ładne i urozmaicone lokacje
- świetne rzemiosło
- szkoł magii i lotrzyka
- twierdza jako główna baza
- nawet niezła ta cała sala narad wysyłanie agentów itp wziete z asassyna
- smoki

minusy:
- brak samodzielnego rozdysponowania punktów atrybutów!!! wtf? naprawdę w grze rpg?
- w większości fabuła zbyt prosta i sztampowa
- system walki rodem z h&s, gdzie przez to sytem taktyczny jest mało przydatny
- sterowanie bardziej pod pada, ciągle podczas walki gubił mi sie kursor na ekranie
- za długa! rozciągnieta przez niepotrzebne zadania zw. np. z listami , które po pewnym czasie nużą + powroty do lokacji
- respawn przeciwników + idiotyczne rzeczy takie jak np. w oddali jest niedźwiedź z którym nie mam najmniejszej checi walczyć ale mi sie zaznacza drużyna szykuje się do walki daję odwrót czyli chowam broń ale już nic nie można zrobić i w idiotyczny sposób muszę poźniej gonić tego niedźwiedzia, żeby go zabić bo nie można wtedy np. zrobić szybkiej podrózy
- częste spadki fps nawet po patch np. osada redcliff, bugi typu nachodzenie się postaci na siebie, lewitujące przedmioty, nawet zdarzył mi się błąd, że skrypt nie zaskoczył, albo finałową walkę musiałem powtarzać bo główny zły się zawiesił i nic się nie dało zrobić
- szkoła wojownika nużąca w porównaniu do pozostałych dwóch (taką grałem pewnie jak zagram magiem to ocena wzrośnie o 1 oczko)
- wszystkie walki ze smokami są dokładnie takie same mamy 2 rodzaje smoków reszta rózni sie tylko kolorem i emocjonujące są tylko 2 pierwsze walki pózniej już wiemy co trzeba robić i smoki mają dużo życia więc walka skupia sie na 20 minutach rąbanki smoka po nodze:)
- i jak dla mnie gra w niektórych momentach jest za bardzo przegadana! szczególnie w rozmowach z towarzyszami

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.12.2014 o 10:03, mati285 napisał:

Vivienne jest jedną z pierwszych postaci, którą możesz zrekrutować, więc musiałeś przeoczyć
ten quest. Musisz udać się na bal do księcia Ghislaina (tymczasowa lokacja na północ
od Val Royeaux) , a jeśli nie masz tej lokacji na mapie to musiałeś przeoczyć posłańca
w VR, który daje ci zaproszenie, idź tam i z nim pogadaj.


Tak wiem wiem, ale akurat ona wymaga dużo punktów Władzy i mi szkoda troszkę.. ale chyba nie bawem się wybiorę.

Nie potrzebnie zbyt dużo punktów rozdałem do tych lokacji typu Zaziemia.. gdzie się dużo eksploruje :P

Dnia 21.12.2014 o 10:03, mati285 napisał:

co do oceny gra maksymalnie zasługuje na 7,5/10 za duzo błędów w tej grze się przewnięło
a szkoda:/ praktycznie 100% gry 93h dzisiaj jeszcze dokoncze 2 zdania plus te ruiny


Dziwne. Ja mam teraz 83h rozegranych a jeszcze mam mnóstwo questów pobocznych i prawie nie ruszone questy główne :)


---
Dla mnie gra zasługuje na mocną 9/10. Jest po prostu znakomita.. Pierwszej części raczej pobije ale na swój sposób jest naprawdę genialnie zrobiona. Ja gram w wersji na PS4 i mi tryb taktyczny nie przeszkadza.. Czasami go używam.


Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.12.2014 o 10:33, davis87 napisał:

1. jak ulepszyć tron do końca? dodam ze brakuej mi tego tronu na samym dole i nie wiem
gdzir go zdobyc. czy o to chodzi?


Wysylasz agentow na

Spoiler

misje pozyskania materialow

i za ktoryms razem oprocz materialow dostaniesz ulepszenie do tronu.

Dnia 21.12.2014 o 10:33, davis87 napisał:

2. wejśc do solasianskich ruin?


Solasianska ruina to tam gdzie

Spoiler

wykorzystujesz fragmenty ktore zbierasz po roznych lokacjach aby otworzyc drzwi, jak otworzysz wszystkie to uaktywni sie komnata na srodku, toz przed tymi trzema innymi,

jak tam wejdziesz to dostaniesz trofeum.

Dnia 21.12.2014 o 10:33, davis87 napisał:

3. nie zaliczyło mi osiągnięca po zabiciu smoka w misji dla drakologa na pustyni i dalej
mam 9/10 kurde i to jest dokładnie ten smok bo oglądałem filmiki na youtube;/


Mi zaliczylo 10/10 smokow ale trofeum i tak nie wskoczylo. Musialem loadowac jakis stary zapis gry i zabic jeszcze jednego smoka, wtedy wskoczylo. Moze Tobie tez to pomoze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.12.2014 o 11:04, davis87 napisał:



Ja bym do minusów dorzucił jeszcze fatalne questy poboczne. Najgorsze jakie widziałem w jakimkolwiek RPG.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.12.2014 o 11:36, Azazell napisał:


Dziwne. Ja mam teraz 83h rozegranych a jeszcze mam mnóstwo questów pobocznych i prawie
nie ruszone questy główne :)


to dziwne ze tak dlugo... w sumie dziwiłem sie ze myszasyty gral 130h ja mam 93 godziny i zrobiłem niemalże wszystko dodam, że zebrałem prawie wszystkie mozaiki, które nie sa wymagane do zadań brakuje mi tylko 1, zeksplorowałem dokładnie wswzystkie krainymalo tego przeprowadzałem wszystkie rozmowy i nawet ich nie przeklikiwałem
jedyne co pomijałem to nie czytałem kodeksu i wszystkich notatek/listow co sie znajdywało

Dnia 21.12.2014 o 11:36, Azazell napisał:

---
Dla mnie gra zasługuje na mocną 9/10. Jest po prostu znakomita.. Pierwszej części raczej
pobije ale na swój sposób jest naprawdę genialnie zrobiona. Ja gram w wersji na PS4 i
mi tryb taktyczny nie przeszkadza.. Czasami go używam.


ok ale jak zauważysz na ocene wpłynęła postać którą grałem jak bym grał magiem to dał bym pewnie 8,5/9 tak samo miałem z 1 i 2 na początku grałem wojownikiem jak przechodziłem grę 2 raz to grałem magiem i ocena była 1,5 oczka większa
no i na ps4 a ja na klawiaturze i były zgrzyty jak pisałem:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 21.12.2014 o 11:36, Azazell napisał:





Punkty władzy nie są najmniejszym problemem w tej grze, nie wiem jak możesz mieć ich niedobór po 80h gry.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.12.2014 o 12:33, Ecko09 napisał:

>

Ja bym do minusów dorzucił jeszcze fatalne questy poboczne. Najgorsze jakie widziałem
w jakimkolwiek RPG.

no wiem napisałem to w tym punkcie za długa gra tylko za mało tam sie rozpisałem :) ale w nim mi o to chodziło

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czy w tym systemie Keep można zmienić swój sejf w ten sposób że zmieniam klase postaci ktora grałem poprzednio ? Chodzi mi o to że przechodze pierwsza czesc jeszcze raz, ale łotrxykiem (nie gralem jeszcze ta klasa) a w trojce chce by w sejwie byl zapis iz grałem wojownikiem. Zaznaczam ze chodzi mi o edycje zapisu stanu gry, a nie stworzenie nowego w oparciu o ten system.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.12.2014 o 12:54, Darkstar181 napisał:

Zaznaczam ze chodzi mi o edycje zapisu stanu gry, a nie stworzenie nowego w oparciu o ten system.

Nie kupię. Keep tworzy "world state" w oparciu o importowane postacie. A ten można dowolnie edytować.
Choć nawet i większego to sensu nie ma. Hero of Ferelden nie zobaczysz, a wygląd Hawke mozna zmieniać w samym DA:I

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Panowie gram w wersji na PS4 i czy jest możliwość aby postacie sterowane przez SI uzywaly wybranych przezemnie zdolnosci? Zauwazyłem przy drzewkach zdolnosci ze mozna dowolna zdolnosc zaznaczyc ptaszkiem lub gwiazdką.. co to jest ? Czy to jest to co myślę?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować