Zaloguj się, aby obserwować  
Ecko09

Dragon Age: Inquisition

932 postów w tym temacie

Właśnie brakuje tej grze jakiegoś opisu, oznaczeń na mapach, gdzie jakie poziomy mają moby. Na główny wątek zawsze miałem za wysoki level, więc tam żaden wróg nie stanowił wyzwania. Miałem podobną sytuację w Crestwood i Świętych Równinach, bo najpierw czekałem trochę z tymi lokacjami, czyszcząc większość w pozostałych dostępnych. Swoją drogą, nie da się osiągnąć level capa, bo nie sposób znaleźć mobów, które dawałyby później doświadczenie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam problem gdzie znajdę materiał "Błona Smocza" .. Zabijałem te smoczki przy tych dużych smokach nie maja :( Robiłem to na 3 różnych mapach.

Te Smocze Błony dodają bonusa do obrażeń dla lasek magicznych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.01.2015 o 15:53, Azazell napisał:

Te Smocze Błony dodają bonusa do obrażeń dla lasek magicznych.


Musisz zabić dużego smoka. Czasem da się też znaleźć jako drop w różnych sakwach ale to bardzo rzadko.
Przede wszystkim zabijanie dużych smoków.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.01.2015 o 08:39, Phobos_s napisał:

> Te Smocze Błony dodają bonusa do obrażeń dla lasek magicznych.

Musisz zabić dużego smoka. Czasem da się też znaleźć jako drop w różnych sakwach ale
to bardzo rzadko.
Przede wszystkim zabijanie dużych smoków.


Już ubiłem 4 i nie miałem nic takiego :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam?
1. ktoś wie jak sie dostać do elfich riun w Szmaragdowych Mogiłach (pólnocny wschód mapy zaraz w pobliżu smoka)? NIe mam żadnych opcji dialogowych rozpoczynajacych zadanie, drzwi są nieaktywne a widziałem w necie mapke na której zaznaczone jest tam wejście do jaskini?
2. znajdę gdzies w necie spis wszystkich schematów na broń/zbroje? mam np. schemat topora z anderfals i chciałęm go zrobić ze smoczych podrobów ;D ale troszkę mi ich szkoda jeśli zaraz moge coś znaleźć z lepszymi obrażeniami?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.01.2015 o 08:30, Zand79 napisał:

1. ktoś wie jak sie dostać do elfich riun w Szmaragdowych Mogiłach (pólnocny wschód mapy
zaraz w pobliżu smoka)? NIe mam żadnych opcji dialogowych rozpoczynajacych zadanie, drzwi
są nieaktywne a widziałem w necie mapke na której zaznaczone jest tam wejście do jaskini?


Można się tam dostać, gdy

Spoiler

porozmawia się z Opiekunem na Świętych równinach. Z tego co wiem, obszar ten odblokowuje się dopiero po wykonaniu misji Wicked Eyes and Wicked Hearts.


Dnia 08.01.2015 o 08:30, Zand79 napisał:

2. znajdę gdzies w necie spis wszystkich schematów na broń/zbroje? mam np. schemat topora
z anderfals i chciałęm go zrobić ze smoczych podrobów ;D ale troszkę mi ich szkoda jeśli
zaraz moge coś znaleźć z lepszymi obrażeniami?


Prosz:
http://dragonage3.wiki.fextralife.com/Schematics
http://uk.ign.com/wikis/dragon-age-inquisition/Armor_Schematics
http://uk.ign.com/wikis/dragon-age-inquisition/Weapon_Schematics

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

/ciach/
dzięki, na pomysł źeby

Spoiler

pogadać z Opiekunem sam wpadłem ale niestety nie ma opcji dialogowych Widocznie byłem zbyt dobry i nie plądrowałem grobów ;D


wychodzi że najlepsze schematy na broń dwuręczną już mam ;D najciekawsze jest to że sztylety zadają wieksze obrażenia niż broń dwuręczna :o

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Panowie:

1. Jak wejść do tej jaskini na wybrzeżu sztormów, ta gdzie są żyły czerwonego lyrium? Wiem, że powinienem dostać jakiś quest, ale jaka jest scieżka prowadząca do tego questu? Zdobyłem właśnie podniebną twierdzę, ale żaden quest na temat czerwonych templariuszy się nie odblokował.

2. Czy tylko mam wrażenie, czy magowie są jacyś tacy słabi i brak im dps''u? Łotrzykowie na pierwszym miejscu, potem wojownicy, a na końcu magowie? Jak kolega wyżej dziwi mnie, że dwuręczny topór zadaje mniej obrażeń niż sztylet ;)

3. Czy można jakoś inaczej pozbierać te pamiątki Szarych Strażników dla Blackwalla? Jeden jest w wieży na mokradłach, a nie mogę jej otworzyć. Czy musze w takim razie wydać perki na tego skilla sprawne ręce, czy też mogę zrobic respec łotrzyka na inne drzewko i wtedy będę mógł otwierać zamki?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.01.2015 o 11:21, maniekk napisał:

Panowie:

1. Jak wejść do tej jaskini na wybrzeżu sztormów, ta gdzie są żyły czerwonego lyrium?
Wiem, że powinienem dostać jakiś quest, ale jaka jest scieżka prowadząca do tego questu?
Zdobyłem właśnie podniebną twierdzę, ale żaden quest na temat czerwonych templariuszy
się nie odblokował.


Musisz mieć questa

Spoiler

Czerwona Woda. Jest to misja która pojawia się na stole i dopiero odblokowane jest wejście do tej jaskini. Nie pamiętam po jakim czasie się ona pojawiała, ale wydaje mi się, że jakoś po 15 poziomie. Jest to trzecia operacja na stole związana z Wybrzeżem Sztormów.


Dnia 08.01.2015 o 11:21, maniekk napisał:

2. Czy tylko mam wrażenie, czy magowie są jacyś tacy słabi i brak im dps''u? Łotrzykowie
na pierwszym miejscu, potem wojownicy, a na końcu magowie? Jak kolega wyżej dziwi mnie,
że dwuręczny topór zadaje mniej obrażeń niż sztylet ;)


Zwróć uwagę, że to są obrażenia na sekundę. Sztylety są bardzo szybkie a bronie dwuręczne powolne, więc to wcale nie aż tak dziwne, że sztylety wypadają lepiej.
Magowie zadają mniejsze obrażenia bo zadają obrażenia od żywiołów a nie fizyczne i normalny pancerz przed nimi nie chroni.

Dnia 08.01.2015 o 11:21, maniekk napisał:

3. Czy można jakoś inaczej pozbierać te pamiątki Szarych Strażników dla Blackwalla? Jeden
jest w wieży na mokradłach, a nie mogę jej otworzyć. Czy musze w takim razie wydać perki
na tego skilla sprawne ręce, czy też mogę zrobic respec łotrzyka na inne drzewko i wtedy
będę mógł otwierać zamki?


Nie można. Te drzwi, które są na mapie oznaczone kłódką można otworzyć wyłącznie jeśli ma się odblokowany perk "sprawne ręce...", żaden inny skill na nie nie działa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.01.2015 o 11:21, maniekk napisał:

2. Czy tylko mam wrażenie, czy magowie są jacyś tacy słabi i brak im dps''u? Łotrzykowie
na pierwszym miejscu, potem wojownicy, a na końcu magowie? Jak kolega wyżej dziwi mnie,
że dwuręczny topór zadaje mniej obrażeń niż sztylet ;)


Niektore bronie dwureczne zadaja obrażenia obszarowe, więc realny dmg tez rośnie. Ale zwaz na to, że wytrzymalosc rogali jest kiepska, wiec cos za coś.

I biorąc pod uwagę fakt, że Knight Enchanter jest uznawany za najbardziej op postac w grze to byłbym ostrozny w klasyfikacji magów jako najsłabszych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.01.2015 o 15:02, vonArnold napisał:

Niektore bronie dwureczne zadaja obrażenia obszarowe, więc realny dmg tez rośnie. Ale
zwaz na to, że wytrzymalosc rogali jest kiepska, wiec cos za coś.

I biorąc pod uwagę fakt, że Knight Enchanter jest uznawany za najbardziej op postac w
grze to byłbym ostrozny w klasyfikacji magów jako najsłabszych.


Właśnie widziałem jak ktoś rogalem soluje smoka na koszmarze, także chyba jest całkiem ok z wytrzymałością ;) Natomiast jeszcze nie doszedłem do knight enchatera, także o tym nie wiedziałem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.01.2015 o 11:35, Phobos_s napisał:

Musisz mieć questa

Spoiler

Czerwona Woda. Jest to misja która pojawia się na stole i dopiero
odblokowane jest wejście do tej jaskini. Nie pamiętam po jakim czasie się ona pojawiała,
ale wydaje mi się, że jakoś po 15 poziomie. Jest to trzecia operacja na stole związana
z Wybrzeżem Sztormów.



Ok poszukam, przyznam, że dużo solucji różnie podaje, ale w końcu raczej trafię na rozwiązanie

Dnia 08.01.2015 o 11:35, Phobos_s napisał:

Nie można. Te drzwi, które są na mapie oznaczone kłódką można otworzyć wyłącznie jeśli
ma się odblokowany perk "sprawne ręce...", żaden inny skill na nie nie działa.


Dziękuję wszystko jasne :) podobno jest jakiś sposób z

Spoiler

uderzeniem tarczą

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.01.2015 o 15:44, maniekk napisał:

Właśnie widziałem jak ktoś rogalem soluje smoka na koszmarze, także chyba jest całkiem
ok z wytrzymałością ;) Natomiast jeszcze nie doszedłem do knight enchatera, także o tym
nie wiedziałem :)


Jeśli to ten filmik, o którym myślę to warto zwrócić uwagę, iż postać jest mocno zboostowana (np. rogal ma gardę z tytulu ekwipunku), więc wygląda to tak jak wygląda. Inna sprawa, że smoki jakoś nie są specjalnie mocno w tej grze, mi szereg innych przeciwników sprawiało większe problemy.

Natomiast rogal ma to do siebie, że wskazane jest nim grać, bo AI radzi sobie kiepsko, wtedy faktycznie można rozwiązać problem niskiej wytrzymałości poprzez krycie się, itd. A jak go puścisz frontem, co często robi AI, to hp leci niemiłosiernie szybko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.01.2015 o 15:46, maniekk napisał:

Ok poszukam, przyznam, że dużo solucji różnie podaje, ale w końcu raczej trafię na rozwiązanie


No wiesz, ja to już zrobiłem i tę jaskinię oczyściłem, więc jedyne czego nie jestem pewien, to tego w którym momencie misja na stole się odblokowuje :)

Dnia 08.01.2015 o 15:46, maniekk napisał:

Dziękuję wszystko jasne :) podobno jest jakiś sposób z

Spoiler

uderzeniem tarczą



Tego nie słyszałem. Za to wiem (testowane), że niektóre zamknięte jaskinie,

Spoiler

np. ta na Zachodnim Podejściu, która odblokowuje się po zabiciu smoka

, można otworzyć za pomocą
Spoiler

Haka na łańcuchu

:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Po ok. 40h grania poziom "trudny/wysoki" stał się za łatwy więc odpaliłem koszmar. Przy zwykłych przeciwnikach zauważyłem tylko wzrost paska HP i to tyle. Może mocniej biją ale jakoś tego nie odczułem. Do smoków jeszcze na koszmarze nie podchodziłem. Na GOLu przeczytałem, że im wyższy poziom trudności tym lepsze SI przeciwników.
Pytanie, czy macie jakąś tabelkę/zestawienie jak się różnią poziomy trudności między sobą ? o ile więcej HP mają przeciwnicy, jak mocniej biją itp.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tylko mnie się wydaje, że łotrzyk na początku (6-8 poziom) jest jak z papieru?

2 strzały od pierwszego lepszego przeciwnika i lecę na pysk, i wczytywanie poprzedniego save''a.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.01.2015 o 09:46, Kyranoth napisał:

Tylko mnie się wydaje, że łotrzyk na początku (6-8 poziom) jest jak z papieru?

Łotrzyki generalnie są "jak z papieru" w porównaniu do innych klas, ale nadrabiają to ilością zadawanych obrażeń.

>2 strzały od pierwszego lepszego przeciwnika i lecę na pysk, i wczytywanie poprzedniego save''a.
Przecież "śmierć" jednej postaci nie kończy gry :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.01.2015 o 12:12, mati285 napisał:

Przecież "śmierć" jednej postaci nie kończy gry :-)


W 1 i 2 łotrzykiem grało mi się świetnie. Obrażenia były bardzo duże i nie padałem praktycznie wcale (w 1 całą grę przeszedłem bez gleby głównego bohatera), natomiast w Inkwizycji padam praktycznie co chwila, co jest "lekko" irytujące :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować