Zaloguj się, aby obserwować  
Ecko09

Dragon Age: Inquisition

932 postów w tym temacie

Dnia 12.11.2014 o 18:01, Arcling napisał:



Mam nadzieję, że w Keep będzie wyjaśnione kto jest kto, bo za cholerę nie pamiętam 99% postaci z tego uniwersum.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.11.2014 o 23:16, Ecko09 napisał:

Mam nadzieję, że w Keep będzie wyjaśnione kto jest kto, bo za cholerę nie pamiętam 99%
postaci z tego uniwersum.

W Keep są krótkie opisy przy każdym wyborze, ale nawet ja dużej części tych pobocznych postaci już nie pamiętałem :D Wygląd bohaterów się nie przenosi, Warden się nie pojawi, a wygląd Hawke będzie można ustawić w grze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.11.2014 o 23:16, Ecko09 napisał:

>

Mam nadzieję, że w Keep będzie wyjaśnione kto jest kto, bo za cholerę nie pamiętam 99%
postaci z tego uniwersum.


Powiem Ci, że ja czytając opisy decyzji sporo sobie przypomniałem, a jeśli nic mi nie świtało to wpisywałem nazwę postaci czy questa w google albo youtube. W ten sposób czuję się dobrze przygotowany na Inkwizycję :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.11.2014 o 08:23, Damianuss1 napisał:

Nie ukończyłem nigdy ani pierwszej części ani drugiej. Myślicie, że ogarnę to co dziać
się będzie w tej części?

Fabuła dragon age do skomplikowanych nie należy, na pewno nie z drugiej części.

Parę wątków wyżej masz informację o systemie Keep za pomocą którego możesz stworzyć unikalny zapis przebiegu wydarzeń z poprzednich odsłon. Przy każdym okienku, wyborze, są krótkie informacje co się działo w grze, i czego wybór dotyczył.
Nawiasem mówiąc, gorąco polecam zagranie chociaż w jedynkę, która naprawdę jest dobrą grą. Dwójkę faktycznie można olać.

Zresztą fabułę możesz sobie wygooglować. Największy problem możesz mieć z poszczególnymi postaciami (trochę ich jest) o których trójka za pewne wiele nie mówi. Zwłaszcza że trochę tutaj zależy od wyborów z pierwszej części.
Sam zamierzam zagrać, choć wszystkich pobocznych postaci już nie kojarzę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.11.2014 o 08:23, Damianuss1 napisał:

Nie ukończyłem nigdy ani pierwszej części ani drugiej. Myślicie, że ogarnę to co dziać
się będzie w tej części?

Na dragonagekeep.com oprócz krótkiego opisu, który został wspomniany, możesz również obejrzeć najważniejsze wydarzenia z dwóch pierwszych części w formie animowanego filmiku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tak swoją drogą to już teraz to co ustawimy przechodzi do Inkwizycji? Bo chyba nie zrobią tak że wypuszczą to oficjalnie dzień czy być może w dniu premiery.. To powinno być zrobione moim zdaniem przynajmniej tydzień przed a nie gdy gra wyjdzie to dopiero tracić czas na ustawianie tego wszystkiego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Keep jest już i działa.

Już teraz możesz sobie ustawić, albo po prostu wczytać sejwy i eksportować do Inkwizycji. W premierę odpalasz grę i tylko wybierasz importowany stan świata (save). Voila.
Warto tam posiedzieć i dokładnie sprawdzić wszystkie opcje oraz obejrzeć ten filmik. Mi wszystko się zgadzało poza postacią. Zamiast człowieka wgrywał mi krasnala z jakiegoś powodu, więc lepiej na wszelki wypadek wszystko sprawdzić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pytanie chyba brzmi, poniewaz keep ma w nazwie beta, to czy bedzie wipe(kasowanie danych) z okazji wyjscia z bety czy nie bedzie. Takie zwykle padaja pytanie gdy jest okres bety.
Plota mowi, ze polskie napisy w keep juz sa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.11.2014 o 21:40, Sipso napisał:

Już teraz możesz sobie ustawić, albo po prostu wczytać sejwy i eksportować do Inkwizycji.

Keep nie wczytuje sejwów, jedynie portrety bohaterów, ich imiona i osiągnięcia, jeśli były one uploadowane w czasie gry na Bioware social. Wybory zawsze są ustawione na domyślne i trzeba ręcznie zmieniać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.11.2014 o 22:07, Arcling napisał:

Wybory zawsze są ustawione na domyślne
i trzeba ręcznie zmieniać.

I nie da się tego w żaden sposób zautomatyzować?
Ja już w wielu przypadkach nawet nie pamiętam o co chodziło. : /

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jakby kolega czytał dokładniej to by zobaczył że na forum to jako pierwszy tutaj pisałem o Keep chyba, dostałem się do tej zamkniętej bety jeszcze ale wtedy nikt tego nie miał i NDA było czy jak to się nazywa dokładniej. Sprawdziłem to wtedy i zostawiłem. Chodzi mi o to co napisał kolega Sarinew, czy to co teraz tam po ustawiamy nie zostanie skasowane w dniu premiery i trzeba będzie robić wszystko od nowa? Swoją drogą mówiąc że bohaterowie byli uploadowani na Bioware Social masz na myśli że trzeba było wchodzić specjalnie na tą stronę, czy to gra sama robiła gdy byliśmy zalogowani? Bo wykryło mi achievementy moje ale portretów nie znalazło. Cały czas trzymam save''y z DA:O i DA2. Tworzyć te sztuczne foldery BioWare''u i wsadzać je tam czy wszystko ustawiać od nowa? Bo wydawało mi się że nie można importować obojętnie jaka platforma.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Gra sama je uploadowała, chociaż nie zawsze to działało idealnie. Mi np. nie przeniosło mojego Hawke. Z tego co pamiętam, to zależało od tego czy była włączona opcja o przesyłaniu danych w czasie gry do Bioware. Wtedy zapisywały się profile postaci na Bioware Social (poprzedniej wersji strony, która była przed obecną). Keep stamtąd je czytało. Czy obecnie da się kolejne postacie tam wrzucić, nie wiem. Może save sprzed finału i ponowne przejście go by uploadowało postać (o ile to jeszcze w ogóle działa), a potem ponowne synchro w Keep? Skasowania danych już nie będzie, a przynajmniej nie mam żadnej informacji żeby tak było. Mogą jedynie dodać sugerowane brakujące pomniejsze wybory, ale skoro nie było ich wcześniej, to teraz tym bardziej nie odegrają żadnej roli. Eksportować można oczywiście crossplatformowo, a same save''y z DA:O i DA2 już się do niczego nie przydadzą, bo w DA:I nie będzie opcji ich odczytania.

Kadaj: Automatyzacja polega jedynie na tym, że nie da się wybrać decyzji, które by konfliktowały z innymi lub np. nie pasowały do wybranej płci/pochodzenia postaci. W takim przypadku zapyta czy zmieniać. Tak to zawsze otrzymujemy default state.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

http://www.forum.gamewalk.pl/viewtopic.php?p=460563#p460563
Mozesz sprobowac tej metody,(w sumie wynika z niej, ze mozna wysylac postac na profil bsn)

Keep filmik podsumowanie decyzji ciekawy bajer, ale jak ktos chce go obejrzec z wszystkimi mozliwymi kombinacjami to musi sie na klikac i nasiedziec. Nasiedziec trzeba sie takze jak chce sie np. stan, gdzie wszystko dobrze i drugi stan gdzie jest wszystko na odwrot:P Na ratunek moze przyjsc wymiana "stanami" swiatow "shared by friends" :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.11.2014 o 21:03, Ecko09 napisał:

W tym keepie są już wszystkie wybory czy na premiere pełnej wersji dojdą kolejne, a w
becie tylko kawałek jest?

Są wszystkie, ale nie wykluczali, że w przyszłości (nawet po premierze) jakieś dodadzą. W każdym razie wszystkie znaczące wybory tam są, jeśli jakieś zostaną dodane później, to tylko tak pro forma. Nawet z tych obecnych nie wszystkie decyzje poboczne będą miały odzwierciedlenie w Inkwizycji, w takim przypadku należy je po prostu traktować jako taki "dziennik" z podsumowanie poprzednich przygód. Ostatnio dodali jeszcze zakładkę z Inkwizycji, ale na razie nic tam nie ma i nie wiadomo do czego taki eksport będzie służyć. Zgadywałbym, że może do jakieś osobnego dlc w stylu Witch Hunt do jedynki albo do ponownego rozpoczęcia gry w tej samej kombinacji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.11.2014 o 21:21, Arcling napisał:

>


I taki save muszę gdzieś na dysku C umieścić w jakimś folderze czy se mogę go byle gdzie na jakiś pulpit zapisać?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować