Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

E3 2014: Jeszcze jeden gameplay z Wiedźmina 3!

36 postów w tym temacie

Dnia 11.06.2014 o 16:29, Numenpl napisał:

Poczekaj potem okaże się, że gra na ultra miała odpalony legendarny już ubersampling
który nic nie dawał wartościowego by mieć go na ON. Przecież nadal w W2 mało która karta
daje temu ustawieniu radę.

Wiem. Sam na GTX660 Ti musiałem grać z wyłączonym ubersamplingiem, bo za dużo wydajności to zżerało. Tutaj pewnie będzie tak samo, a i jeszcze chwalili się specjalnymi efektami dla futra.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.06.2014 o 15:34, Vroo napisał:

Gdzie dokładnie można zlokalizować te Ziemie Niczyje? Okolice Twierdzy La Valettów?
Jeśli tak, to Oxenfurt musiałby pojawić się w grze. (Miasta w RPGach to moje zboczenie)
:D


Oxenfurt pojawi się w grze, potwierdzone info z wywiadu z Konradem Tomaszkiewiczem przeprowadzony przez polygamie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.06.2014 o 16:57, Arcling napisał:

Sam na GTX660 Ti musiałem grać z wyłączonym ubersamplingiem, bo za dużo wydajności
to zżerało. Tutaj pewnie będzie tak samo, a i jeszcze chwalili się specjalnymi efektami
dla futra.


Bo ubersampling od samego początku był bardziej ciekawostką niż faktycznie istotną cechą. Już nawet pomijam fakt, że wyraźną różnicę widać dopiero na monitorze pokaźnych rozmiarów. Z ubersamplingu korzystał niewielki ułamek graczy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja mam 780 TI kręconego na 1262/7400 przy procku I7 4770K @ 4.3 ghz + 8 gb ramu 1866@2200 i "Wiedźmin 2" ze wszystkim na maksa + ubersampling w fhd potrafi mi spać do 40-39 klatek...Co prawda mam jeszcze dorzucone mody poprawiające tekstury itp.No ale jednak.
Obawiam się (chociaż mam nadzieję że nie słusznie) że moja karta nie poradzi sobie z "Wiedźminem 3" ze wszystkim na maksa, a co za tym idzie nowe karty pokroju GTX 880/Radeon r390 - Musiałyby być z 40-50% mocniejsze od obcenych 780/780Ti/r290/r290x by móc pograć na maksa...Co jak wiadomo realne nie jest, 10-15% to maks bo biznes to biznes. Chociaż specyfikacja (nieoficjalna) GTX 880 sugeruje że nie będzie szybszy od 780 Ti...
Więc pewnie SLI z 780 TI będzie grane jak nic...Do wymaksowania W3 w FHD.
No ale mam nadzieję że się mylę, bo na tytuł mega jestem napalony,EK już zamówione ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ta a bez ubersamplingu to idzie grać na o wiele słabszym sprzęcie bez jaj potem trzeba tylko zrobić tweak do aa by opcja off nie wył. tekstur wysokiej jakości.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.06.2014 o 17:22, Numenpl napisał:

ta a bez ubersamplingu to idzie grać na o wiele słabszym sprzęcie bez jaj potem trzeba
tylko zrobić tweak do aa by opcja off nie wył. tekstur wysokiej jakości.


Ja mam monitor 27 cali (z tym że 1080p) i widzę KOLOSALNĄ różnicę między ubersamplingiem włączonym a wyłączonym.
Najlepsze jest to że w gry takie jak Crysis 3 czy Metro LL mogę grać ze wszystkim na maksa (Crysis 3 AA jako SMAAx4 a Metro LL z SSAAx2 bo przy SSAAX4 mam spadki do 40 fps) i trzyma mi te 60-55 fps.
Grafika jest lepsza niż w W2 i lepiej chodzi, tam jest po prostu coś z optymalizacją nie tak.
Więc w sumie może i jest szansa na pogranie ze wszystkim na ultra płynnie na 780 Ti czy nawet 780/770 :) Ale jakoś nie mam wiary w to ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@Archi155

Dzięki za info, obejrzałem sobie ten wywiad. Novigrad, Oxenfurt i Kaer Trodle z większych miast, które pojawią się w grze. Dla mnie orgazm :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

REDzi odwalają dobrą robotę. Podkreślają, że to własnie słowniańska kultura przemyca swoje koncepcje do gry. Myślę ,że to dlatego Wiedzmin jest taki unikalny - nie tylko dla nas ,ale dla zachodu.Może ktoś ma podobne odczucia do moich. Pierwsza część miała "coś" czego nie mają dwie (lepsze na swój sposób!) części Wieśka. Chodzi mi tu o relację z polskim graczem, hmm ..
Mają dużo czasu na dopięcie wszystkiego więc zyczę powodzenia!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.06.2014 o 23:54, obiwan911 napisał:

REDzi odwalają dobrą robotę. Podkreślają, że to własnie słowniańska kultura przemyca
swoje koncepcje do gry. Myślę ,że to dlatego Wiedzmin jest taki unikalny - nie tylko
dla nas ,ale dla zachodu.


Wiedźmin 1 owszem, był słowiański i klimatyczny, natomiast nie można już tego powiedzieć o dwójce. Guzik tam słowiańszczyzny i ostra jazda w klimaty na lewo od Odry. Oby tym razem wrócili na właściwe tory.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli to prawda to albo gra jest niesamowicie dobrze zoptymalizowana, albo nie chodziła na maksa :)
No i jeśli by tak było, to nie mam co się martwić i drugi 780 TI do SLI nie będzie potrzebny żeby grać w 1080p na maksa :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.06.2014 o 01:56, GosuPl napisał:

Jeżeli to prawda to albo gra jest niesamowicie dobrze zoptymalizowana, albo nie chodziła
na maksa :)


Gra nie jest praktycznie w ogóle zoptymalizowana, więc przypuszczam, że wersja finalna będzie wyglądać lepiej. Nie ma się co łudzić; aby oglądać W3 w pełnej krasie, należy mieć mocny sprzęt. Nie ma się jednak co spieszyć z modernizacją, sprzęt może stanieć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.06.2014 o 14:17, Vojtas napisał:

> Jeżeli to prawda to albo gra jest niesamowicie dobrze zoptymalizowana, albo nie
chodziła
> na maksa :)

Gra nie jest praktycznie w ogóle zoptymalizowana, więc przypuszczam, że wersja finalna
będzie wyglądać lepiej. Nie ma się co łudzić; aby oglądać W3 w pełnej krasie, należy
mieć mocny sprzęt. Nie ma się jednak co spieszyć z modernizacją, sprzęt może stanieć.


Skąd wiesz że nie jest praktycznie w ogóle zoptymalizowana?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

>> Gra nie jest praktycznie w ogóle zoptymalizowana, więc przypuszczam, że wersja finalna
>> będzie wyglądać lepiej. Nie ma się co łudzić; aby oglądać W3 w pełnej krasie, należy
>> mieć mocny sprzęt. Nie ma się jednak co spieszyć z modernizacją, sprzęt może stanieć.

Dnia 12.06.2014 o 15:08, GosuPl napisał:

Skąd wiesz że nie jest praktycznie w ogóle zoptymalizowana?


Bo taki wniosek wyciągnąłem po przeczytaniu, że grafika będzie wyglądać jeszcze lepiej. Trudno optymalizować gorszą grafikę, nieprawdaż?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować