Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Rockstar oficjalnie zapowiada GTA V na nowe platformy. Będzie edytor na PC i zawartość na wyłączność PS4

46 postów w tym temacie

Dnia 12.06.2014 o 11:12, XywkaToy napisał:

Jeśli nawet tak będzie to wolę poczekać rok lub dwa aby zagrać w 4K i z modyfikacjami
od graczy niż się bawić w nieostry obraz na konsoli.


Jaki rok/dwa? :] Większość graczy komputerowych nie ma nawet monitora obsługującego FHD, a Ty wspominasz o 4K, które przyjmie się może za 10 lat i modach, do których trzeba mieć mocny sprzęt (czyli ponownie większość zobaczy co najwyżej na youtube).

20140612111301

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Używanie 1080p nie oznacza, że gra używa 100% mocy konsoli.
Może być nawet w 720p i robić z konsoli papkę, bo ma takie efekty, które są niemożliwe do wyrenderowania w wyższej rozdzielczości.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.06.2014 o 11:16, Henrar napisał:

Używanie 1080p nie oznacza, że gra używa 100% mocy konsoli.
Może być nawet w 720p i robić z konsoli papkę, bo ma takie efekty, które są niemożliwe
do wyrenderowania w wyższej rozdzielczości.


Niektóre kioskowe koszmarki za 9.99 PLN potrafiły zarżnąć potężne karty w 720p i niżej. Wniosek? Nowoczesne pecety słabe ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No to trudno nie zagram w GTA 5 na PC skoro jesteś prorokiem i mówisz, że gra będzia miała ogromne wymagania.

Większość graczy komputerowych nie ma nawet monitora obsługującego FHD

Skoro ty nie masz i masz podłączoną konsolę do monitora CRT to już nie moja wina, teraz byle jaki monitor FHD kosztuje od 300 do 500zł.

Zastanawiałem się żeby kupić specjalnie konsole pod tą grę ale jak sobię wyobraziłem, że miałbym grać z tym fatalnym sterowaniem i nieostrym obrazem to wywnioskowałem, że kupno konsoli będzie tylko stratą pieniądze, no nic poczekam te 10 lat to sobię zagram przyzwoicie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.06.2014 o 11:26, XywkaToy napisał:

Większość graczy komputerowych nie ma nawet monitora obsługującego FHD

>

Dnia 12.06.2014 o 11:26, XywkaToy napisał:

Skoro ty nie masz i masz podłączoną konsolę do monitora CRT to już nie moja wina, teraz
byle jaki monitor FHD kosztuje od 300 do 500zł.

http://store.steampowered.com/hwsurvey/

Przekaż to 60% graczy na Steamie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.06.2014 o 11:26, XywkaToy napisał:

No to trudno nie zagram w GTA 5 na PC skoro jesteś prorokiem i mówisz, że gra będzia
miała ogromne wymagania.


Prorokiem nie jeste, po prostu patrzę na sprawę z perspektywy poprzednich GTA na PC (każda miała spapraną optymalizację).

Dnia 12.06.2014 o 11:26, XywkaToy napisał:


Większość graczy komputerowych nie ma nawet monitora obsługującego FHD

Skoro ty nie masz i masz podłączoną konsolę do monitora CRT to już nie moja wina, teraz
byle jaki monitor FHD kosztuje od 300 do 500zł.


Oj nie, ja mam. Po prostu posłużyłem się danymi z najpopularniejszej platformy sieciowej na PC, gdzie ponad 60 proc. graczy nie gra nawet w FHD, przykro mi :(

Dnia 12.06.2014 o 11:26, XywkaToy napisał:

Zastanawiałem się żeby kupić specjalnie konsole pod tą grę ale jak sobię wyobraziłem,
że miałbym grać z tym fatalnym sterowaniem i nieostrym obrazem to wywnioskowałem, że
kupno konsoli będzie tylko stratą pieniądze, no nic poczekam te 10 lat to sobię zagram
przyzwoicie.


Dobre :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Z tym, że każde GTA na PC miało spapraną optymalizację to kłamstwo wyjątkiem jest tylko GTA 3 i GTA 4, VC i SA chodziło na każdym gracie.

Oj nie, ja mam. Po prostu posłużyłem się danymi z najpopularniejszej platformy sieciowej na PC, gdzie ponad 60 proc. graczy nie gra nawet w FHD, przykro mi :(

A jestem ciekaw ile % graczy na konsole + 40 calowy telewizor.

http://store.steampowered.com/hwsurvey/

Przekaż to 60% graczy na Steamie.


Wydaje mi się, że ponad 50% użytkowników steam nie brało w tym teście nigdy udziału.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.06.2014 o 11:33, XywkaToy napisał:

Z tym, że każde GTA na PC miało spapraną optymalizację to kłamstwo wyjątkiem jest tylko
GTA 3 i GTA 4, VC i SA chodziło na każdym gracie.


Eee no nie. W dniu swoich premier wymagały pecetów o mocy, której w żaden sposób nie usprawiedliwiała grafika w tej grze.

Dnia 12.06.2014 o 11:33, XywkaToy napisał:

A jestem ciekaw ile % graczy na konsole + 40 calowy telewizor.


Pewnie z 90. Tak strzelam.

Dnia 12.06.2014 o 11:33, XywkaToy napisał:

Wydaje mi się, że ponad 50% użytkowników steam nie brało w tym teście nigdy udziału.


Nah, pewnie z 51. Ale wystarczy, ze z tych 50 kilku milionów wzięło 200k i wynik mozna uznać za miarodajny.

I żeby nie było - ja się ciesze z edycji V na komputery. Sam taką zakupię...za jakiś czas, bo na pierwszy ogień pójdzie edycja PS4. Po prostu śmieszy mnie hipokryzja i wypominanie "fpsów", podczas gdy taka IV ledwie dobija do 60 kl/s na komputerach, gdzie sama karta graficzna i procesor sa w cenie niemalże dwóch PS4. To w jakiej jakości gra większość "normalnych" graczy, wysmiewających te "konsolowe fpsy"? No właśnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.06.2014 o 11:33, XywkaToy napisał:

Wydaje mi się, że ponad 50% użytkowników steam nie brało w tym teście nigdy udziału.

Wystarczy około 5%, wtedy błąd statystyczny wynosi mniej niż 0,2 procenta.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dalsza rozmowa nie ma z tobą sensu drugi raz mi piszesz kłamstwo, że VC i San Andreas miał duże wymagania, a tak nie było. W ogóle 10 i 11 lat temu na grafikę nikt nie narzekał.
Ja się z nikogo nie wyśmiewam widziałem na żywo wiele gier na konsole też w nie grałem u znajomych i nie akceptuje czegoś tak paskudneo do grania. I tak jak pisałem wcześniej wolę poczekać rok czy dwa nawet pięć lat i zagrać przyzwoicie na PC niż grać na Konsoli.
A skoro ciebię stać aby zagrać w GTA 5 na konsoli i PC to się ciesz, tylko, że tego PS4 jeszcze nie masz, a twoje jedyne argumenty, że gry na nowe konsole są lepsze pochodzą z jakiś śmiesznych streamów.
Więc dowidzenia, zobaczymy jakie argumenty będą po premierze gry na PC i "Konsolach Nowej Generacji"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.06.2014 o 11:59, XywkaToy napisał:

Dalsza rozmowa nie ma z tobą sensu drugi raz mi piszesz kłamstwo, że VC i San Andreas
miał duże wymagania, a tak nie było.


Przeczytaj jeszcze raz na spokojnie to co napisałem, bo z rozumieniem tekstu pisanego nie jest u ciebie najlepiej.

Dnia 12.06.2014 o 11:59, XywkaToy napisał:

W ogóle 10 i 11 lat temu na grafikę nikt nie narzekał.


No pewnie, a szynka smakowała inaczej.

Dnia 12.06.2014 o 11:59, XywkaToy napisał:

A skoro ciebię stać aby zagrać w GTA 5 na konsoli i PC to się ciesz, tylko, że tego PS4
jeszcze nie masz, a twoje jedyne argumenty, że gry na nowe konsole są lepsze pochodzą
z jakiś śmiesznych streamów.


Eeee, co? Gdzie ja napisałem, że sa lepsze? Gdzie ja cokolwiek porównuje? :O Jakie streamy? Ostatnio widziałem tylko z Destiny bo ciekaw byłem alphy, ogólnie to nie oglądam bo mnie śmieszą i to IMO strata czasu. Masz jakieś urojenia?

Dnia 12.06.2014 o 11:59, XywkaToy napisał:

Więc dowidzenia


Nie kłam bo i tak odpiszesz.

Dnia 12.06.2014 o 11:59, XywkaToy napisał:

, zobaczymy jakie argumenty będą po premierze gry na PC i "Konsolach Nowej
Generacji"


Nara, napisz za 10 lat jak ci się pogrywa w GTA V, ja napisze jak fajnie jest w GTA VII.

ps. "do widzenia" a nie "dowidzenia"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mi tam wystarczy jak jest 40 fps, we wszystko jedno jakiej grze i gra mi się dobrze, mam tak we wszystkich grach aktualnie i jest ok a mój sprzęt jest warty teraz tyle co PS4.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

8 lat czekania na nowa czesc i moje marzenie sie spelnilo :))) W koncu ! zbieram na nowy sprzet i bedzie smigac na FHD hiper ultra :DD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować