Zaloguj się, aby obserwować  
Shinigami

Bloodborne - Temat Ogólny

341 postów w tym temacie

Dnia 01.10.2015 o 00:05, Ring5 napisał:

Jesli ktos zdobyl platynke w Bloodborne, otrzyma od Sony theme (eee... temat?) zwiazany
z ta gra. Jutro (a wlasciwie juz dzis...) sprawdze, czy rzeczywiscie to udostepnili.


Trochę slowpoke, ten motyw jest już od prawie tygodnia. ;) Na maila wysyłali kody do ps store.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.10.2015 o 12:52, woko27 napisał:

Trochę slowpoke, ten motyw jest już od prawie tygodnia. ;)


No to wyglada na to, ze rozsylaja partiami, bo ja dostalem wczoraj (dopiero dzis sprawdzilem poczte), a w poscie na fb wypowiadaja sie osoby z Europy, ktore jeszcze nic nie dostaly.

Swoja droga, mily gest ze strony Sony. Mala rzecz, a cieszy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.10.2015 o 23:14, asaptnk napisał:

Siema, czy ktos z was wie w ktorym lochu na pewno znajde czerwona galarete ?


Nie wiem jak z lochami, bo nie gram online, ale na lewno mozna ja kupowac za Insight u Insight Messengers po uzyciu Great Pthumeru Ihyll Chalice (albo

Spoiler

pokonaniu krolowej, juz nie pamietam

).

Poszukaj po roznych forach, w necie krazy sporo google''owych dokumentow z aktualnymi lochami i opisami, co mozna w nich znalezc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.10.2015 o 12:58, asaptnk napisał:

Nie grasz online a przeszedles cale lochy :D?


Oczywiscie. Platynka juz dawno wbita, jestem na NG5+ bodajze i robie teraz losowe lochy na 5 poziomie ze wszystkimi "ulepszaczami" (cursed, fetid, rotten) jednoczesnie, zeby dostac jak najlepsze kamyczki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Podziwiam, bo te lochy gdzie jest powola zycia to koszmar i pewnie gdyby nie inni gracze konsola by wyladowala za oknem. Mi do platynki zostalo osiagniecie za krolowa. :D Pamietasz moze po ktorym bosie lub co trzeba zrobic aby uzyskac haslo i dostac sie do zakazanego lasu ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.10.2015 o 16:13, asaptnk napisał:

Podziwiam, bo te lochy gdzie jest powola zycia to koszmar


Ja mam z nimi glownie jeden problem - grajac solo, otwieranie losowych lochow wymaga za kazdym razem uzycia surowcow (online mozna za darmo korzystac z lochow juz istniejacych), co oznacza, ze trzeba troche pofarmic wczesniej.

No i drugi problem to wlasnie ich losowosc. Jesli dobrze trafi sie z bossami, jest super, ale czasem mozna trafic baaaaardzo zle i wtedy albo sie meczyc, albo sobis darowac i tworzyc nowy loch.

Dnia 04.10.2015 o 16:13, asaptnk napisał:

Pamietasz moze po ktorym bosie lub co trzeba zrobic aby uzyskac haslo i dostac sie do zakazanego
lasu ?


Spoileruj takie rzeczy.

Spoiler

Gdy pokonasz Vicar Amelia, dotykasz czaszke na oltarzu i ogladasz cutscenke, w ktorej pada haslo "Beware the Old Blood" - z tym biegniesz do drzwi za Alfredem i otwiera sie przejscie do Forbidden Woods.


Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W ramach walki z nuda wrocilem do Bloodborne. Stworzylem nowa postac z naciskiem na Bloodtinge. Mam za soba poczatek (walki z

Spoiler

Cleric Beast i Father Gascoigne

). Poniewaz nie rozwijam ani SKL ani STR, inwestuje tylko w VIT oraz END, nie bylo latwo, ale jakos sie udalo. Teraz musze tylko biegusiem do Cainhurst, zeby dorwac katane i dopiero wtedy zacznie sie gra :)

Nie wiem, czy dobrze robie, zaczynajac teraz nowa postac, moze lepiej by bylo poczekac do DLC, ale naprawde juz nie mam co robic (siedze od miesiaca na zwolnieniu po zlamaniu nozki) i jakos mnie naszlo... najwyzej po premierze DLC zaczne kolejna postac ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.10.2015 o 15:12, Ring5 napisał:

W ramach walki z nuda wrocilem do Bloodborne. Stworzylem nowa postac z naciskiem na Bloodtinge.
Mam za soba poczatek (walki z

Spoiler

Cleric Beast i Father Gascoigne

). Poniewaz nie rozwijam
ani SKL ani STR, inwestuje tylko w VIT oraz END, nie bylo latwo, ale jakos sie udalo.
Teraz musze tylko biegusiem do Cainhurst, zeby dorwac katane i dopiero wtedy zacznie
sie gra :)

Nie wiem, czy dobrze robie, zaczynajac teraz nowa postac, moze lepiej by bylo poczekac
do DLC, ale naprawde juz nie mam co robic (siedze od miesiaca na zwolnieniu po zlamaniu
nozki) i jakos mnie naszlo... najwyzej po premierze DLC zaczne kolejna postac ;)

Jak się dorwiesz do

Spoiler

Eveline (czy jak miał ten pistolet z Cainhurst)

to będziesz miał najprostsze przejście BB jakie kiedykolwiek miałeś. Chyba, że zmienili coś w patchach. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.10.2015 o 15:16, Deturis napisał:

Jak się dorwiesz do

Spoiler

Eveline (czy jak miał ten pistolet z Cainhurst)

to będziesz
miał najprostsze przejście BB jakie kiedykolwiek miałeś.


Evelyn. Ale najpierw trzeba tam dotrzeć, a przy braku inwestowania w jakiekolwiek ofensywne statsy (bo na razie ignoruję SKL i STR), nie jest to takie łatwe. Chwilowo postanowiłem trochę pogrindować i zebrać kasę na Blade of Mercy (zupełnie przez przypadek zrobiłem viscerala na Eileen the Crow podczas

Spoiler

jej walki z tym hunterem w miejscu, gdzie walczy się z Father Gascoigne

- durna baba wlazła mi pod lufę :/ ), bo wiem, że ta broń naprawdę wymiata. Problem tylko w tym, że ciężko jest zebrać 40k Blood Echoes, gdy przeciwnicy zostawiają średnio po kilkadziesiąt BE :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No i utknąłem :/ Chyba właśnie znalazłem pierwszą wadę Bloodborne - jeśli inwestuje się w SKL/STR, gra jest banalnie prosta. Ale jeśli ktoś postanowi iść w Bloodtinge, natrafi na mur, jakim jest

Spoiler

Martyr Logarius. Od wczoraj próbuję drania rozwalić i za Chiny Ludowe się nie daje. Maksymalnie udało mi się go zjechać do około 1/4 HP, skończyły mi się Blood Vials i poległem :/ Gość jest nie do przejścia bez inwestowania w inne cechy. Obecnie mam:
LVL: 58
VIT: 32 (1147 HP)
END: 12 (95 Stamina)
STR: 9
SKL: 13
BLT: 33
ARC: 9

Broń:
Saw Cleaver +6
Evelyn +7 (brak mi Blood Stone Chunks na więcej)

Bardzo poważnie rozważam chwilowe odpuszczenie sobie czystego BLT i poinwestowanie w SKL, żeby podnieść obrażenia od Saw Cleaver.

Wpieniłem się trochę, poczytałem podpowiedzi co do walki z nim i wszyscy piszą jedno - gość jest trudny, odpalić "Easy Mode" i dopiero się za niego brać. Super. Problem w tym, że "easy mode" wywalono w łatce 1.03.



Miałem ogromną nadzieję, że przed DLC uda mi się przejść grę nową postacią, zupełnie inną od mojego maina (SKL/STR + Threaded Cane/Ludwig), ale widzę, że albo czeka mnie duuuuużo grindu, żeby podciągnąć BLT do 50 zanim wezmę się za
Spoiler

Logariusa

, albo muszę na razie odpuścić sobie Chikage i przejść trochę dalej w grze, zdobyć jeszcze kilka Blood Stone Chunks i dopiero wtedy wracać do Cainhurst.

Nie ukrywam, że trochę się zawiodłem :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Widzę, że cisza zapadła w temacie, to sam sobie odpowiem.

Spoiler

Martyr Logarius

wreszcie poległ, przez co udało mi się odblokować Chikage. Od tego momentu gra zrobiła się banalnie prosta. Praktycznie wszyscy przeciwnicy giną od jednego ciosu w wersji dwuręcznej, rzadko kiedy muszę komuś poprawić. Wcześniej zostawiłem sobie kilku opcjonalnych bossów (
Spoiler

Amygdala, Ebrietas

) na później, teraz do nich wróciłem i aż przykro się patrzy, jak padają jak muchy. Naprawdę nie przypuszczałem, że Bloodtinge daje takiego kopa O_o Gdy grałem na SKL, za end-game wziąłem się dopiero grubo po 100 poziomie (ukończyłem chyba w okolicach 140 lub nawet dalej), teraz mam 86 i bez większych problemów mógłbym już grę skończyć, ale jakoś nie mam ochoty, wolę najpierw dokończyć wszystkie sprawy, jakie pominąłem wcześniej. Ale żeby nie tracić na darmo zebranych Blood Echoes, inwestuję wszystko w
Spoiler

Ludwig''s Holy Blade, kupując je gdy tylko mam kasę, bo zauważyłem, że najmniej się na nich traci (kosztują 20 tysięcy, a sprzedać można za 14). Jak uznam w którymś momencie, że potrzebuję pilnie kasy na zwiększenie poziomu, po prostu sprzedam je wszystkie :D

.

Teraz zastanawiam się, co dalej, bo właściwie została mi już tylko
Spoiler

walka z Mergo''s Wet Nurse

, ale nie wiem, czy na razie się z tym nie wstrzymam, nie porobię trochę Chalice Dungeons, żeby w razie czego mieć Bloodtinge''ową postać do DLC. Chyba stworzę też nowego gostka, tym razem skupiającego się na Arcane (bo taką postacią jeszcze nie grałem).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.10.2015 o 15:44, Ring5 napisał:

Widzę, że cisza zapadła w temacie, to sam sobie odpowiem.

Po tej zmianie to forum mam wrażenie opustoszało. Sam czekam na dodatek aby ponownie wrócić do Bloodborne. Zrobię nową postać, przejdę sobie raz jeszcze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.10.2015 o 15:59, Damianuss1 napisał:

>


Coś w tym jest, czytelność tego forum, jest tragiczna, więcej przewijania niż to wszystko warte.

W każdym razie czekam na edycję zbiorczą w EU - jak nie to zamówię z play-asia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.10.2015 o 16:47, Shinigami napisał:

W każdym razie czekam na edycję zbiorczą w EU - jak nie to zamówię z play-asia.

Też się zastanawiam nad tym wydaniem, ale trochę innych ciekawych gier też wyjdzie jeszcze więc trochę szkoda wydawać na coś co już się ma :p.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No wlasnie tez sie zastanawiam, co zrobic. Pelna edycje juz mam, wiec moglbym kupic tylko dodatek. Ale nie wiem, czy nie opylic podstawki na allegro (za, powiedzmy, dwie stowki) i nie kupic The Old Hunter Edition. Pospiechu nie ma, bo i tak od 18 listopada przez pare tygodni bede tlukl w Battlefronta, wiec pewnie do Bloodborne wroce dopiero na poczatku 2016.

Nie, chyba nie. Nie bedzie mi sie pewnie chcialo w to bawic ;) Wydam te 15 euraczy w PS Store i tyle :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować