Zaloguj się, aby obserwować  
Shinigami

Bloodborne - Temat Ogólny

341 postów w tym temacie

Dnia 26.03.2015 o 10:32, Piotrek_K napisał:

Ehh... mnie wczoraj Saturn wkurzyl, bo mi anulowali preorder w dniu premiery (choc na
stronie gry bylo napisane, ze jest obecnie dostepna w sklepiej w ktorym mialem odebrac.
Podejrzewam, ze pracownicy sie dorwali). Na szczescie udalo mi sie zrobic preorder w
MediaM jeszcze i dostalem. Ale fakt, faktem, jakbym nie zamowil to bym nie dostal. Przeszedlem
sie pozniej po sklepie i zadnej kopii nie widzialem. Byl tylko banerek Bloodborne ;)


Wrocław? Kolega wczoraj musiał się ostro nagimnastykować, żeby dorwać Bloodborna. W Gekonie, Saturnach i Empikach wyprzedane, dopiero w MM w Galerii się załapał. Ja swoją kopie kupiłem w ps store, więc nie narzekam. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.03.2015 o 22:02, Damianuss1 napisał:

O matko, daje popalić ta gra równo. Nie ogarniam jeszcze tego nowego trybu walki. Te
szybkie kontry itd. To nie Soulsy.


Przeszedłem przez 2 pierwsze bossy i z tego punktu mogę powiedzieć, że gra wydaje się prostsza od drugich Soulsów. System zwracania utraconych punktów życia znacznie ułatwia rozgrywkę, w ekwipunku mam prawie ciągle max ilość 20 potionów (jak to się nazywało? ;p). System walki rzeczywiście trochę się zmienił i znacząco poszedł w stronę dodgowania ataków przeciwników (są jakieś w ogóle bronie dystansowe?). Wg mnie gra jest strasznym killerem tej generacji, noty i oceny ma całkowicie zasłużone. Jedyne do czego bym się przyczepił to loadingi, które trwają nawet do 40 sekund i latarnie, które prowadzą tylko do Hunter''s Dream - nie można bezpośrednio przenosić się pomiędzy lokacjami. Ogólnie ogniska w Soulsach były lepiej zaprojektowane i miało się te fajne uczucie kiedy się je aktywowało.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.03.2015 o 22:26, woko27 napisał:

Przeszedłem przez 2 pierwsze bossy i z tego punktu mogę powiedzieć, że gra wydaje się
prostsza od drugich Soulsów.

Może muszę się przyzwyczaić, trochę potrenować. Pierwszą lokację czyszczę bez problemów do czasu spotkania dwóch wilkołaków na moście.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Loadingi sringi... Brak antialiasingu boli nieco.

Sama gra 10/10. Po Soulsach graficznie, cytując znajomego, takich kokosów się nie spodziewałem. Gdyby tylko jakiś anti aliasing dali... Walka super, podobają mi się dashe przy stargetowanym przeciwniku. Podoba mi się parry spluwą. Podoba mi się łączenie rozkładania/składania broni wplecione w walkę. Podoba mi się odzyskiwanie krwinek (Blood Echoes imo best "tłumaczenie") poprzez zabicie wroga, który mnie ukatrupił (choć czasem wystarczy zabić innego). Podoba mi się łączenie poprzez hasło. A fakt, że gra jest ciemna podoba mi się ponad miarę.
Ale co mi się nie spodobało to fakt, że aby zacząć levelować muszę ukatrupić lub zostać ukatrupionym przez pierwszego bossa. Jak głupi nafarmiłem dusz, z 20k i wszystko oczywiście przepadło...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Heh, do wilkołaków na moście nawet nie podchodzę. A ruszył ktoś takiego gościa z siekierą w zaułku przy bramie? Na razie jest on dla mnie niepokonywalny, pomimo 23 poziomu.
Teraz zbieram " kasę " na ten drogi klucz, ciekawe, co on da?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.03.2015 o 23:50, lis_23 napisał:

Heh, do wilkołaków na moście nawet nie podchodzę. A ruszył ktoś takiego gościa z siekierą
w zaułku przy bramie? Na razie jest on dla mnie niepokonywalny, pomimo 23 poziomu.
Teraz zbieram " kasę " na ten drogi klucz, ciekawe, co on da?

Ja dopiero co odwiedziłem pierwszego bosa więc dopiero teraz mogę levelować. Mam 13 poziom :p, wcześniejszą krew utopiłem na ciuszki i jakieś tam ulepszenia. Trochę przykoksuję i ruszę na niego kolejny już raz. Postać we śnie, ta

Spoiler

lalka jest niesamowita

, tak prosty pomysł na kreację postaci, a wypada to wręcz wybornie. Wilkołaki trzeba załatwić osobno. W 1vs1 da się je ubić. Gość z siekierą ma strasznie duży dmg, raz go pokonałem i to chyba przez przypadek, ale później olałem go bo tylko się z nim męczę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.03.2015 o 23:30, Sipso napisał:

ukatrupionym przez pierwszego bossa. Jak głupi nafarmiłem dusz, z 20k i wszystko oczywiście
przepadło...

No to musiałeś ostro pomykać po tej drabinie w tą i z powrotem :p. Czy przed pierwszy bosem jest gdzieś jeszcze bliżej latarnia?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ruszył. I zaciupał na 10 poziomie bez większego problemu. Jego klony dość często później się pojawiają, ale lubią sobie broń zmienić.
Jak ktoś dojdzie do mostu, a do tego pokona te dwie, padające na dwa mołotowy, bestie, to polecam trzymać się jego prawej strony, zejść po rozwalonych schodach. Nieco eksploracji i można sobie skrót od ogniska do pierwszego bossa otworzyć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.03.2015 o 00:20, Sipso napisał:

Po drabinie? Zaraz po niej jest druga latarnia.

Ta na górze. Właściwie to jest ona już tak blisko bosa, że nie ma możliwości aby była jeszcze jakaś więc zadałem głupie pytanie. Może i padają na dwa koktaile, ale potrafią też ich unikać. Padłem od nich może z 3-4 razy. Powiedzcie lepiej jak powalić pierwszą czarną bestię? Kamera niekiedy tak skacze, że nie wiem gdzie jestem. Zwłaszcza jak jestem pod jego nogami, nie widzę nic.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.03.2015 o 00:26, Damianuss1 napisał:

też ich unikać. Padłem od nich może z 3-4 razy. Powiedzcie lepiej jak powalić pierwszą
czarną bestię? Kamera niekiedy tak skacze, że nie wiem gdzie jestem. Zwłaszcza jak jestem
pod jego nogami, nie widzę nic.


Ja go pokonałem za pierwszym razem. ;p Kamera rzeczywiście potrafi przeszkadzać. Czekaj aż zrobi zamach do ataku i turlaj się za jego plecy po czym atakuj wzmocnionym atakiem. Odstępy pomiędzy jego atakami są tak długie, że można też w niego rzucać koktajlami molotova, które zabierają mu solidną porcję życia.

BTW. Kolejna latarnia jest na moście od razu za bossem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Skrot sie przydaje :P. Szkoda, ze Cleric Beast mnie jedzie jak chce i nie mam odpowiednich nawykow na razie. Zuzylem 20 Fiolek, a bestia moze stracila pol zycia. Ehh, pobawie sie troche i zaczne od nowa - troche duz juz stracilem na polowaniu potworow przy tym wielkim ognisku ;)

Musze sie nauczyc strzelania, kontr i "criticow", bo z tym mi jeszcze nie idzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Cleric jest łatwy jeśli wiesz dwie rzeczy:
-jego lewa (większa) łapa jest jego słabym punktem, jak ją wbija w ziemie to walisz w nią, po kilku atakach dostaje staggera i można mu zrobić criticala
-kontruj bronią, jak zniża mordę w Twoim kierunku to strzelaj, szansa na staggera jest bardzo duża

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bloodborne powiela bledy Dark Souls i Demon Souls, oni sie chyba nigdy nie naucza. Potowry dalej atakuja przez sciane, kamera lata jak powalona, targeting nawala momentami, evade tez nie do konca dziala jak powinien. Poki co pokonalem pierwszego Bossa ale jakos ten nowy system walki mnie nie przekonuje, zobaczymy co dalej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Cleric Boss też mnie lał z 10 razy, dopóki nie przypomniałem sobie, że tutaj zdrowie odzyskuje się poprzez atakowanie wroga zaraz po tym jak cię zranił. Praktycznie cały czas stałem pod bossem i naparzałem lekkie ataki. Co mnie zranił to szybko odzyskiwałem zdrowie.

@Cykada85 - Widzę lubisz grać w gry, które ci się nie podobają. To jakiś fetysz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czy wie ktos co dropi

Spoiler

koles ktory siedzi na wiezy i wali do nas z wielkiego dziala maszynowego?

Bo mi sie gra zbugowala podczas walki z nim, spadlo mu sie i zginal tak ze nie moge podniesc jego duszy.

@Sipso
A jak mam wiedziec czy gra mi sie podoba nie grajac w nia? Twoj zlosliwy sarkazm jest pozbawiony sensu zreszta jak zwykle. Poza tym napisalem ze mi sie nie wczuwa system walki a nie ze mi sie gra nie podoba, nadal daje jej szanse moze bedzie lepiej, poki co lazenie po miescie zaczyna juz nuzyc. A to ze gra ma bledy to juz nie moja wina.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować