Zaloguj się, aby obserwować  
Shinigami

Bloodborne - Temat Ogólny

341 postów w tym temacie

Czy u Was też drugi boss się pojawia ponownie w tym samym miejscu w którym z nim walczyliście, gdy chce się przejść pieszo do kolejnej latarni?
Czasami walczy z kimś innym ale najczęściej mnie atakuje i trzeba mu zwiewać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To nie jest boss tylko łowca jakiś. A ten ktoś z kim się on leje to dość ciekawy NPC z "wątku pobocznego". Warto temu NPC... lasce pomóc w walce z nim, albo unikać go na tyle długo by sama go zabiła. A jeśli ci się przyfarci to

Spoiler

laska zginie i dropnie ci odznakę do kupna świetnej broni pod ability i spoko kostium.



Tacy łowcy często będą się pojawiać w grze. Często są bólem w pupie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Przeszedłem grę. Daję mocne... 8-/10. Czterech przedostatnich bossów to moim zdaniem kpina. Łatwi, z przewidywalnymi atakami i do tego mało ranią. Ostatni boss

Spoiler

tradycyjnie soulsowo zabija się parując. Istnieje duża szansa, że ostatniego bossa można sobie wybrać dokonując wyboru na sam koniec.



Grę ukończyłem na 77 poziomie. Nie farmiłem zbytnio, jedynie z dwa razy gdy brakło mi fiolek z krwią. Chalice Dungeony zrobiłem z dwa, bo wiały nudą. Design i wszystko genialne, zwłaszcza muzyka, ale jak mówiłem - ostatnich parę bossów jest zbyt łatwych.

Pora na new game +

A co do zakończenia...
Spoiler

Okazuje się, że całość to jeden wielki zły sen. Nieco szkoda.

20150330180331

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.03.2015 o 18:05, Sipso napisał:

Przeszedłem grę. Daję mocne... 8-/10. Czterech przedostatnich bossów to moim zdaniem
kpina. Łatwi, z przewidywalnymi atakami i do tego mało ranią.

Wzorem z Soulsów widzę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czy tez macie problemy z Co-Op? Dokladnie chodzi mi o przyzwanie kogos do siebie zeby pomogl. Nie wazne czy uzywam dzwonka rano, w poludnie, wieczorem czy w nocy, nigdy nikogo nie ma, wczoraj stalem tak 2 godziny, grajac sobie miedzyczasie w Pillars of Eternety na PC i nic. Wszystkich Bossow musze robic sam a te opcjonalne naprawde sa trudne w pojedynke. Rowniez ustawienia Network z Local na World-Wide nic nie zmieniaja w tej kwestii.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.03.2015 o 09:50, Damianuss1 napisał:

Czy mi się wydaje czy w miarę upływu postępu w grze robi się coraz ciemniej? Czy mam
coś z oczami?


Zauważ, że pora nocy się zmienia. Gra zaczyna się o zachodzie słońca i wraz z postępami gracza postępuje też noc.

@Cykada85 - Mam ustawione Network na worldwide i nie mam problemów większych. Dziś po pięciu minutach znalazło mi dwóch gości na Ojca, wczoraj też ze dwóch. Może stoisz w miejscu gdzie dzwonek nie działa? W wielu miejscach, np. na arenach bossów ikonka dzwonka ma krzyżyk na sobie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.03.2015 o 12:24, Sipso napisał:

Zauważ, że pora nocy się zmienia. Gra zaczyna się o zachodzie słońca i wraz z postępami
gracza postępuje też noc.

Czy w nocy coś się dzieje ciekawego?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.03.2015 o 12:24, Sipso napisał:

@Cykada85 - Mam ustawione Network na worldwide i nie mam problemów większych. Dziś po
pięciu minutach znalazło mi dwóch gości na Ojca, wczoraj też ze dwóch. Może stoisz w
miejscu gdzie dzwonek nie działa? W wielu miejscach, np. na arenach bossów ikonka dzwonka
ma krzyżyk na sobie.


Stoje tak zeby tego krzyzyka nie bylo, moze to zalezy od Bossa, ja polowalem na Krola ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja przegapiłem opcjonalnych bossów. Totalnie zapomniałem o wejściu do

Spoiler

kliniki Iosefki

, zawsze zostawiałem na później. Więc nie wiem jak u nich z trudnością. Pozostałych bossów rozwaliłem samemu. Zawsze trafiam na gości, którzy umierają w pierwszych sekundach więc olałem dzwonek po Vicar Amelii (dwóch pomocników i obaj padli...).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To pierwszy "souls" w którym podchodzę do new game +. Jest... ciężko. Vicar Amelia samemu to udręka, a ludzi nie chce w ogóle znaleźć. Chyba wolę sobie przejść grę drugi raz ale nową postacią na innym buildzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Można jakoś dodać do broni na stałe efekt obrażeń od ognia, czy tylko przy użyciu płonących kartek ( które już mi się skończyły )?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.03.2015 o 22:38, lis_23 napisał:

Można jakoś dodać do broni na stałe efekt obrażeń od ognia, czy tylko przy użyciu płonących
kartek ( które już mi się skończyły )?


Tak. Ale. W trakcie gry znajdujesz przedmioty, Blood Gems, które możesz wkładać do broni by je modyfikować. Mają one różne właściwości - zwiększenie obrażeń od danego typu, skalowania, zwiększenie obrażeń przy full hp itp. Możesz wiec znaleźć (warto ogarnąć Chalice Dungeony w tym celu) takie które, i tu uwaga, całkowicie zamieniają typ obrażeń na ogień, czy inny żywioł. Warto pamiętać, że wtedy broń wykorzysta tajemny zamiast siły czy umiejętności i nie będzie zadawać obrażeń fizycznych tylko jedynie od żywiołu.

Gemy wkładasz do broni przy stole gdzie ulepszasz i naprawiasz broń. Ulepszając broń oblokowujesz kolejne (do 3) sloty na gemy.

Broń z żywiołem nie może być potem ulepszona kartką.

EDIT: Kartki możesz kupować za wgląd w śnie łowcy, wchodząc do kapliczki i skręcając w lewo. Musisz mieć przy sobie 10 wglądu by kupować u tych posłańców (czy jak ich tam zwą). Nie pamiętam tylko na jakim etapie gry ta możliwość się odblokowuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 31.03.2015 o 23:01, Sipso napisał:


Gemy wkładasz do broni przy stole gdzie ulepszasz i naprawiasz broń. Ulepszając broń
oblokowujesz kolejne (do 3) sloty na gemy.

Kurczę, a ja już powkładałem do broni jakieś kamienie, których mam pełno ...

Dnia 31.03.2015 o 23:01, Sipso napisał:


EDIT: Kartki możesz kupować za wgląd w śnie łowcy, wchodząc do kapliczki i skręcając
w lewo. Musisz mieć przy sobie 10 wglądu by kupować u tych posłańców (czy jak ich tam
zwą). Nie pamiętam tylko na jakim etapie gry ta możliwość się odblokowuje.



I tu jest problem ... mam już 22 wglądu, a w tym sklepie prawie nic nie ma - ledwie trzy przedmioty w pierwszej zakładce i trochę ciuchów. Może trzeba grać online, żeby pojawiło się więcej przedmiotów?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.03.2015 o 13:59, Sipso napisał:

Ja przegapiłem opcjonalnych bossów. Totalnie zapomniałem o wejściu do

Spoiler

kliniki Iosefki

,
zawsze zostawiałem na później. Więc nie wiem jak u nich z trudnością. Pozostałych bossów
rozwaliłem samemu. Zawsze trafiam na gości, którzy umierają w pierwszych sekundach więc
olałem dzwonek po Vicar Amelii (dwóch pomocników i obaj padli...).


Ja zrobilem wszystkich opcjonalnych oprocz jednego,

Spoiler

tych wielkich potworow co siedza na budynkach w miescie.

Skonczylem gre na 80 lv, mimo platyn w Dark Souls jakos w Bloodborne nie mam ochoty tego robic, szczegolnie ze niektore pucharki sie glitchuja. Nie bede kilka razy przechodzil gry zeby dostac jedna rzecz, poza tym mam zbyt duzo gier zeby siedziec tyle nad jedna. Giera fajna dal bym 9/10 ale za ''wczytywanie'' dam tak jak Ty 8/10. No nic czas na Pillars of Enternety :D

Edit: U mnie gra skonczyla sie tak ze
Spoiler

zostalem i sam zaczalem pelnic warte nad snem :) Sa 3 zakonczenia w zaleznosci ile ma sie tych specjalnych przedmiotow, lacznie jest ich 4.


Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 31.03.2015 o 23:39, lis_23 napisał:

Kurczę, a ja już powkładałem do broni jakieś kamienie, których mam pełno ...


Spoko, możesz je swobodnie wymieniać bez kosztu.

Dnia 31.03.2015 o 23:39, lis_23 napisał:

I tu jest problem ... mam już 22 wglądu, a w tym sklepie prawie nic nie ma - ledwie trzy
przedmioty w pierwszej zakładce i trochę ciuchów. Może trzeba grać online, żeby pojawiło
się więcej przedmiotów?


Nie. Sam grałem online może z dwa razy.
Elektryczne odblokowuje się po zabiciu Darkbeast Paarl, ogniowe odblokowuje się po zdobyciu Radiant Sword Hunter Badge który jest w lokacji za zamkniętymi drzwiami w Catherdal Ward. Te otwierają się po zabiciu Blood-Starved Beast w Old Yharnam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mi czasy wczytywania nie przeszkadzały tak bardzo w późniejszych etapach. Platyny też robić nie będę bo po prostu przeszło mi polowanie na acziwmenty. Przejdę jeszcze raz, żeby tym razem zabić wszystkich bossów i wypróbować inny build. Może w tym czasie usuną z gry chromatic abberation, ten głupawy efekt rozmycia po bokach ekranu :P

Spoiler

Tak, po napisach jest scenka z lalką pchającą postać na wózku. Nie widziałem jej bo pominąłem napisy :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.03.2015 o 23:52, Sipso napisał:



Nie. Sam grałem online może z dwa razy.
Elektryczne odblokowuje się po zabiciu Darkbeast Paarl, ogniowe odblokowuje się po zdobyciu
Radiant Sword Hunter Badge który jest w lokacji za zamkniętymi drzwiami w Catherdal Ward.
Te otwierają się po zabiciu Blood-Starved Beast w Old Yharnam.

Kurczę, ja gram w polską wersję gry ;)
pokonałem już: Bestię Kleryka, Ojca Gascoigne, oraz Bestię Żądną Krwi, na razie darowałem sobie Pastor Amelię

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bestia Żądna Krwi = Blood-Starved Beast. Teraz idź do Cathedral Ward.

Spoiler

Do lampy obok której klęczy ten gollum w czerwonych szatach i namawia cię do zbierania ludzi w tej kapilcy.

Tam otworzyły się teraz drzwi z windą. Zwiedź całą lokację u góry aż znajdziesz Odznakę Promiennego Miecza Łowcy (czy jakoś tak). Wiki i tak jest po angielsku więc wolne tłumaczenia dla zwycięstwa. PS.
Spoiler

Uważaj na yankesów na wózkach ze strzelbami i minigunami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować