• 0
Zaloguj się, aby obserwować  
Thomas_Wind

Windows 7 problem z formatem

Pytanie

Witam, posiadam następujący problem. Mianowicie posiadam Windows 7 i chciałbym całkowicie sformatować dysk C: (zabezpieczyłem najważniejsze dokumenty poza dyskiem twardym komputera), a następnie ponownie zainstalować Windows 7. Problem pojawia się już na samym początku, nie wiem jak sformatować dysk po włożeniu do napędu płyty z Windows 7. Pamiętam, że kiedyś formatowałem dysk z tymże Windowsem i opcja formatowania była dostępna przy instalacji. Potrzebowałbym przypomnienia jak sformatować dysk z BIOSU, a następnie uruchomić również z BIOSu płytę z instalatorem Windows 7.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

5 odpowiedzi na to pytanie

  • 0
Dnia 14.06.2014 o 00:39, Thomas_Wind napisał:

Witam, posiadam następujący problem. Mianowicie posiadam Windows 7 i chciałbym całkowicie
sformatować dysk C: (zabezpieczyłem najważniejsze dokumenty poza dyskiem twardym komputera),
a następnie ponownie zainstalować Windows 7. Problem pojawia się już na samym początku,
nie wiem jak sformatować dysk po włożeniu do napędu płyty z Windows 7. Pamiętam, że kiedyś
formatowałem dysk z tymże Windowsem i opcja formatowania była dostępna przy instalacji.
Potrzebowałbym przypomnienia jak sformatować dysk z BIOSU, a następnie uruchomić również
z BIOSu płytę z instalatorem Windows 7.


Napisz co się dzieje gdy uruchamiasz instalator ? Nie mozna z jego poziomu wejść do opcji ustawień partycji i formatowania ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 14.06.2014 o 00:39, Thomas_Wind napisał:

Witam, posiadam następujący problem. Mianowicie posiadam Windows 7 i chciałbym całkowicie
sformatować dysk C: (zabezpieczyłem najważniejsze dokumenty poza dyskiem twardym komputera),
a następnie ponownie zainstalować Windows 7. Problem pojawia się już na samym początku,
nie wiem jak sformatować dysk po włożeniu do napędu płyty z Windows 7. Pamiętam, że kiedyś
formatowałem dysk z tymże Windowsem i opcja formatowania była dostępna przy instalacji.
Potrzebowałbym przypomnienia jak sformatować dysk z BIOSU, a następnie uruchomić również
z BIOSu płytę z instalatorem Windows 7.


Z biosu chcesz zrobić format ? Raczej się nie da. Format możesz zrobić przez instalator Windowsa, Linuxa czy innego sysa o którym nie słyszałem. Chyba, że masz na penie czy gdzieś tam program do obsługi partycji dysków, ale nie wiem czy tak na sucho zadziała. Format zrobisz przed samą instalacją systemu za pośrednictwem instalatora. Można też zrobić format dysku z poziomu systemu. Klikasz prawym i bierzesz format, ale na dysku na którym nie ma systemu. Ewentualnie w panelu administratora, tam masz więcej opcji zabawy z dyskiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

No właśnie główny problem polega na tym, że gdy klikam opcje "Zaawansowane" po jakimś czasie instalacja zostaje przerywana i jestem powiadamiany, że komputer powróci do starej wersji systemu. Nie jestem nawet dopuszczony do opcji formatowania...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 14.06.2014 o 01:36, Thomas_Wind napisał:

No właśnie główny problem polega na tym, że gdy klikam opcje "Zaawansowane" po jakimś
czasie instalacja zostaje przerywana i jestem powiadamiany, że komputer powróci do starej
wersji systemu. Nie jestem nawet dopuszczony do opcji formatowania...

ściągnij jakieś livecd z Linuksem, "wypal" je na pendrivie i spod niego sformatuj.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 14.06.2014 o 00:39, Thomas_Wind napisał:

Witam, posiadam następujący problem. Mianowicie posiadam Windows 7 i chciałbym całkowicie
sformatować dysk C: (zabezpieczyłem najważniejsze dokumenty poza dyskiem twardym komputera),
a następnie ponownie zainstalować Windows 7. Problem pojawia się już na samym początku,
nie wiem jak sformatować dysk po włożeniu do napędu płyty z Windows 7. Pamiętam, że kiedyś
formatowałem dysk z tymże Windowsem i opcja formatowania była dostępna przy instalacji.
Potrzebowałbym przypomnienia jak sformatować dysk z BIOSU, a następnie uruchomić również
z BIOSu płytę z instalatorem Windows 7.


Chodzi ci zapewne o ustawienie w biosie botowania dvd jako pierwszego przed dyskiem twardym żeby płyta windowsa 7 mogła zabotować .Musisz wejść w opcje biosu, w opcje botowania zmienić kolejność (zamienić miejscami hdd z dvd, zatwierdzić ustawienia i wszystko ;-) podczas uruchamiania kompa z płytą w napędzie zostaniesz poproszony o naciśnięcie dowolnego klawisza i rozpocznie się instalacja. zobacz sobie np na youtube.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować