Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

"Do samego startu kampanii nie byliśmy pewni, czy i nam się uda" - rozmawiamy z twórcami SUPERHOT, polskiego fenomenu z Kickstartera

8 postów w tym temacie

Piotr Bajda

We wrześniu zeszłego roku SUPERHOT podbił serca graczy. Teraz poszedł za ciosem i zawojował także ich portfele. O niesamowitym sukcesie na Kickstarterze, jego kulisach i kondycji gry opowiada nam Łukasz Spierewka.

Przeczytaj cały tekst ""Do samego startu kampanii nie byliśmy pewni, czy i nam się uda" - rozmawiamy z twórcami SUPERHOT, polskiego fenomenu z Kickstartera" na gram.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wszyscy narzekaja ze w naszym kraju zle sie dzieje a to nie do konca tak jest. Nasz narod jest niezwykle prezny co przejawia sie w masie rzeczy. Mamy zdolnych naukowcow projektujacych mase nowych urzadzen czy tworzacych interesujace teorie (ostatnio leki na raka). Nasz pkb rosnie gdy inne panstwa spowalniaja. Kryzys nie dotknal nas tak jak innych narodow. Polska ma posiadac prawdziwa telewizje 4k a jedynie jeszcze Japonia w najblizszym czasie bedzie mogla sie tym pochwalic. Wszystkie kraje nadaja tv w mpg2 my w mpg4. Zakup nowoczesnych Leopardow czy (fabrycznie nowych) f-16 oraz Pendolino pokazuje ze zmierzamy we wlasciwym kierunku. Nasza jedyna wina jest to ze przez 123 lata bylismy cofani w rozwoju przez zaborcow a potem nastepne 50 przez komunizm (czyli tez zabor). Chlopaki od SUPERHOT''a pokazuja ponownie ze jestesmy predestynowani do wielkosci jako narod i jako kraj. Mimo iz moze to brzmiec nieco na wyrost taka jest prawda, nasz kraj preznie rozwija sie takze w dziedzinie gospodarki jaka sa gry komputerowe ( Wiedzmin, Dead Island) i inne. Przepraszam za komentarz nieco nie na temat ale warto przy okazji kolejnego sukcesu polskiej mysli zauwazyc pewne fakty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja tam oceniam za gry, a nie za pochodzenie jak wielu. Jasne, Dead Island i Wiedźmin 1 (nie 2) wyszły według mnie genialnie i... to w sumie tyle mojej ekscytacji.
Co tego projektu: też nie wygląda źle. Może się skuszę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.06.2014 o 17:43, Rebal napisał:

Jeszcze gra świeci flakami a ci już się podniecają kolejnym klonem Max payna.



Jak wynika z mojego tekstu "DOCENIAM POLSKA MYSL (POMYSLOWOSC)" To jak gra bedzie wygladac jest w tym przypadku mniej istotne. Chcialem zaznaczyc fakt ze jestesmy pomyslowi i zaradni co widac na przykladzie omawianej tutaj gry gdyz wyraznie rozni sie pomyslem na rozgrywke niz inne. Jasne nie jest to odkrycie atomu ale jednak w porownaniu do kolejnych klonow CoD znaczaco sie rozni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.06.2014 o 18:28, CDRV napisał:

> Jeszcze gra świeci flakami a ci już się podniecają kolejnym klonem Max payna.
>
>

Jak wynika z mojego tekstu "DOCENIAM POLSKA MYSL (POMYSLOWOSC)" To jak gra bedzie wygladac
jest w tym przypadku mniej istotne. Chcialem zaznaczyc fakt ze jestesmy pomyslowi i zaradni
co widac na przykladzie omawianej tutaj gry gdyz wyraznie rozni sie pomyslem na rozgrywke
niz inne. Jasne nie jest to odkrycie atomu ale jednak w porownaniu do kolejnych klonow
CoD znaczaco sie rozni.


Z tego co zobaczyłem na prezentacji, ma to coś wpólnego z rozgrywki z May Payna. Mnie osobiście taki scenariusz nie odpowiada. Ludziom się podoba. Zauważyłem wiele mniej innowacyjnych pomysłów, które były nieźle sfinansowane więc wasz ma prawo nawet kasowo wypalić. Pomysłowość nie zawsze gwarantuje atrakcyjność. Jednak postęp na kickstarterze jaki zebraliście udawadnia iż strzelanki nadal są w wielkim popycie.

Niedźwiadek który zebrał ok. 10k dolarów wywrócił moje przekonanie nt. tego że gry komputerowe nie tracą na popularności. Można zarobić skoro taki poroniony pomysł aż tyle zebrał na kickstarterze. Dlatego sam powstanowiłem zebrać ludzi do stworzenia własnej.


Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> Wszyscy narzekaja ze w naszym kraju zle sie dzieje a to nie do konca tak jest. Nasz narod
> jest niezwykle prezny co przejawia sie w masie rzeczy. Mamy zdolnych naukowcow projektujacych
> mase nowych urzadzen czy tworzacych interesujace teorie (ostatnio leki na raka). Nasz
> pkb rosnie gdy inne panstwa spowalniaja. Kryzys nie dotknal nas tak jak innych narodow.
> Polska ma posiadac prawdziwa telewizje 4k a jedynie jeszcze Japonia w najblizszym czasie
> bedzie mogla sie tym pochwalic. Wszystkie kraje nadaja tv w mpg2 my w mpg4. Zakup nowoczesnych
> Leopardow czy (fabrycznie nowych) f-16 oraz Pendolino pokazuje ze zmierzamy we wlasciwym
> kierunku. Nasza jedyna wina jest to ze przez 123 lata bylismy cofani w rozwoju przez
> zaborcow a potem nastepne 50 przez komunizm (czyli tez zabor). Chlopaki od SUPERHOT''a
> pokazuja ponownie ze jestesmy predestynowani do wielkosci jako narod i jako kraj. Mimo
> iz moze to brzmiec nieco na wyrost taka jest prawda, nasz kraj preznie rozwija sie takze
> w dziedzinie gospodarki jaka sa gry komputerowe ( Wiedzmin, Dead Island) i inne. Przepraszam
> za komentarz nieco nie na temat ale warto przy okazji kolejnego sukcesu polskiej mysli
> zauwazyc pewne fakty.

Generalnie zgadzam się z tym, że mamy, jako naród, ogromny potencjał. Ale przykłady podałeś słabe. Ani leopardy, ani pendolino, ano f-16 nie są produkowane u nas, tylko sprowadzane. Przy czym w przypadku pendolino na pewno ktoś wziął w łapę. Nawet nie mamy jak ich dobrze użyć przez następne kilka(naście) lat. Tylko czekać aż wybuchnie kolejna afera.

Mamy dużo zdolnych ludzi. Ale potencjał jest marnotrawiony przez prywaciarzy i korupcję

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować