Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Phil Spencer: E3 to nie miejsce dla gier na PC

107 postów w tym temacie

"Xbox jest marką grową (....) To marka, na której zależy ludziom."

Ach te setki topowych exclusiveów AAA, a nie sorry to na PS4 XD
Jeśli mam kupować Xkloxa tylko po to, żeby grać w te same gry (tylko o wiele droższe) niż na PC to podziękuję. PS > Xbox zawsze i wszędzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.06.2014 o 15:48, Kajmal napisał:

Nawet nie skomentuję tych bzdur tego pana, a do tego jeszcze gram powiela te bzdury.Poziom
żedany wzrósł do maximum...a tak pro po.


Phil nic o sprzedaży nie mówił. To autor newsa chciał zabłysnąć i mu nie wyszło.

Czy E3 to show konsol? Jasne, właściwie to już show MS, Sony, EA i Ubi, reszta jest dodatkiem. Są po to, aby tych czterech mogło ponapinac muskuły albo zaliczyć spektakularne wpadki. Pecety jako takie własciwie nigdy na tych targach nie błyszczały, a teraz nie maja na to okazji jeszcze bardziej, skoro całą imprezę zagarnęły cztery firmy, z czego dwie są producentami konsol.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> "Xbox jest marką grową (....) To marka, na której zależy ludziom."
>
> Ach te setki topowych exclusiveów AAA, a nie sorry to na PS4 XD
> Jeśli mam kupować Xkloxa tylko po to, żeby grać w te same gry (tylko o wiele droższe)
> niż na PC to podziękuję. PS > Xbox zawsze i wszędzie.

Po co komu setki? Chyba zamopniałeś o Gears of War - najlepszemu TPS, Serii Halo gdzie część pierwsza była najlepiej ocenianą grą wszech czasów, czy Fable gdzie pod każdym newsem dotyczącym tej gry jest płacz czy będzie dostępne na PC i PS4. A zapomniałem jeszcze o kilku grach np: Forza KJ itd ale masz rację setki ich nie ma.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Taaaa... na PC się nie zarabia. Powiedział redaktor co wiedział, ale źródeł nie sprawdził. Choćby z serwisu gram.pl. Taki Alan Wake, który na PC pojawił się po dwóch latach od premiery konsolowej zwrócił zainwestowane w wersję komputerową środki w niespełna dwie doby. http://www.gram.pl/news/2012/02/20/alan-wake-na-pc-juz-wypracowuje-zyski.shtml

Na PC się nie zarabia i dlatego coraz częściej exclusivy z konsol pojawiają się na PC.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Za tą głupotę co powiedział stracił 100% szacunku w moich oczach... Gościu chyba zapomniał jak tu koledzy wyżej pisali że świat PC''towców nie kręci się wokoło LoL''a WoT''a, WoW''a i innych tego typu gier, a 3/4 gier które wychodza to wychodza multiplatformowe w tym również na PC, kolejna bzdura tego gościa. Jak czytam takie bzdury to mam wrażenie jakbym czytał tych wszystkich speców z Polskii co gadają jakie to gry nei są złe i jaki chaos nie wprowadzają, ogólnie śmiech.

Wojman Dokładnie a najwięcej zarabiają firmy wydające gry F2P własnie na PC, patrz LoL, Dota 2, WoT

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Poza tym jakby nie patrzeć to PC przeniósł się w strefę cyfrową, i więcej gier jednak sprzedają się tą drogą niż ich pudełkowe odpowiedniki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.06.2014 o 16:04, YaoGuai napisał:

Po co komu setki? Chyba zamopniałeś o Gears of War - najlepszemu TPS,


Fani Uncharted moga tu mieć inne zdanie

Dnia 14.06.2014 o 16:04, YaoGuai napisał:

Serii Halo gdzie
część pierwsza była najlepiej ocenianą grą wszech czasów,


Pierwsza cześć Halo to nie ex.

Dnia 14.06.2014 o 16:04, YaoGuai napisał:

czy Fable gdzie pod każdym
newsem dotyczącym tej gry jest płacz czy będzie dostępne na PC i PS4.


Fable, które od początku było przereklamowane, a trzecia część to porażka? Faktycznie, ma się Xbox czym chwalić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.06.2014 o 16:04, YaoGuai napisał:

Po co komu setki?


Część gier została wydana na PC GoW, Alan Wake, Halo czy Fable - oczywiście nie wszystkie, jednak to pokazuje, że jednak się opłacało. Szkoda, że nie kontynuują tego trendu. Widocznie, za mało konsol by się wtedy sprzedało.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.06.2014 o 15:56, BlueV3lv3t napisał:

Na konsolach zarabiają konkretne firmy, które dbają o ich właściwy rozwój. Rynek PC to
wolna amerykanka. Tutaj przepływ pieniędzy nie jest tak oczywisty jak w branży konsolowej,
więc brakuje "wielkiego brata" (a w zasadzie trzech wielkich braci: Sony, MS i Nintendo).
Co ma mówić facet, który odpowiada za salonową konsolę, która sprzedaje się gorzej od
produktu konkurencji?


Jak to nie jest oczywisty? Wszystko przez ostatnie 4 lata to Steam, Steam, Steam, Steam. Jeszcze 5 lat temu nie sądziłem, że będę bronił "hamujących" rozwój gier konsol, ale prawda jest taka, że dzisiaj więcej wolności jest na tych wrednych piekielnych machinach niż na PC. Kupuję grę i mogę z nią zrobić wszystko (chodzi oczywiście o nośnik fizyczny). Może GOG Galaxy to zmieni (oh, a by musieli przekonać do siebie więcej zewnętrznych producentów gier AAA, co obecnie wydaje się być mało możliwe). Gdyby Steam nagle ogłosił, że pójdzie drogą GOGa i będzie DRM, oh pardon "Steam" free (nie chcę, żeby mi to działo w tle), to pierwszy otworzę szampana i może wrócę do kupowania gier PC w dniu premiery.

Co do możliwości stream''owania gier na urządzenia. Jako jakaś dodatkowa usługa na boku to będzie to miało sens, ale inaczej? Już sobie wyobrażam te ceny. 5$ (optymistyczne minimum) za dzień, 25$ za miesiąc. Ostatecznie granie w jedną grę wyjdzie pewnie drożej niż obecnie. Może się mylę. Zobaczymy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Fable bardzo średniak, Halo bezmózga kaszanka nic specjalnego.
Tak naprawde to Xbox ma tylko 2 dobre exclusive''y Gears of War i Forza, a PS3:
-Unchartedy
-The Last of Us
-Heavy rain
-God of War 3 i Ancestion
-Beyond Two souls
-Killzony
-Gran Turismo
-Little Big Planet
-Dragon''s Dogma chyba była nie najgorsza

Jeszcze napewno o czymś zapomniałem, odpowiedź co jest lepsze Xbox czy PS jest chyba jasna. Obecna generacja też nie zapowiada sie kolorowo dla Microsoftu: Bloodborne, Uncharted 4, The Order 1886 no i najprawdopodobniej God of War 4.


Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Już widze bul dupy PCtowców. Przecież wiadomo, że na zachodzie, a zwłaszcza w US i A gra się głównie na konsolach i to one są numerem 1 na tamtejszym E3. Granie na PieCach jest za to popularniejsze w naszej części Europy, więc logiczne wydaje się, że dla gier na blaszaki lepiej nadaje się Gamescom, targi gier zza naszej zachodniej granicy i to właśnie na niej twórcy skupią się na grach PC.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.06.2014 o 16:23, Shinigami napisał:

Część gier została wydana na PC GoW, Alan Wake, Halo czy Fable - oczywiście nie wszystkie,
jednak to pokazuje, że jednak się opłacało. Szkoda, że nie kontynuują tego trendu. Widocznie,
za mało konsol by się wtedy sprzedało.

Taki Dark Souls też pokazuje że się opłaca bo gdyby było inaczej druga częśc by nie wyszła nigdy na PC.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Patrząc na to, że kolejne części Halo czy Gearsów na PC się nie pojawiły - chyba jednak nie do końca im się to opłacało.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie dziwie się temu co on mówi. Rynek PCtowy jest po prostu do dupy. Sam osobiście gram na PC w większości na padzie, mam dość wydajną konfiguracje, ale jest jak jest. Osoby, które się burzą i myślą, że pozjadali wszystkie rozumy, bo wiedzą lepiej niż gościu, który siedzi w tym od lat i ma wgląd w zasadzie pewnie w każde statystyki/wyniki, no ale jest jak jest... pewnie i tak w jakiejś części te osoby piracą gry, bo po co kupować grę, która i tak jest tańsza od konsolowej jak można "kupić" coś od reloaded czy skidrow. No jest jak jest, bo tak to pewnie wygląda. Do tego ten rynek to jedno wielkie bagno, gier jest za dużo.. za dużo tandety a taki steam tylko to popularyzuje. Wprowadzanie gier niezależnych bardzo to wszystko moim zdaniem popsuło, rzadko kiedy zdarzają się perełki. Do tego systemy Wczesnego Dostępu jeszcze bardziej pogarszają ten rynek, wydawanie wersji totalnie zbugowany, potem porzucanie ich, niedopracowywanie to wszystko spowodowało, że takie serie jak Battlefield wydawane są w wersji alfa na płytach, kiedyś tak nie było. Do tego strasznie spadają ceny gier na PC, to widać od razu. Teraz Titanfall za połowe ceny, sam kupowałem w premierę a tu takie rzeczy. Nie podoba mi się to, że takie firmy jak Nvidia przez swoją pazerność na kase, również go rujnują przez ceny i marketingowe strzały. Bardzo lubię grać na Ultra detalach, będę dalej wspierał ten rynek jak będę mógł, ost. Watch Dogs zakupiłem, ale jest jak jest. Nie dziwię się, ze PC jest pomijany ogólnie i na targach. Sam na boku mam konsole Xbox 360 i PS4, a zaraz Xbox One, bo tam są lepsze gry, mówię o tych ekskluziwach a na PC tylko multiplatformy z lekko lepszą grafiką, żeby grać z tą lepszą grafiką musiałem kupić kartę za 3 tys. zł [780 TI] pod koniec zeszłego roku i nawet jeszcze w niektórych grach jest wydajność żałosna [np: AC4]. Nie podoba mi się jak to wszystko wygląda, ale jeżeli mogę to korzystam. Jestem sercem za PC.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Akurat domena niedopracowanych i zbugwanych gier to nie tylko dotyczy PC ale również konsole np. taki BF 4 miał piękną falę hejtu od posiadaczy PS3. No i jakby nie patrzeć konsole również są zalewane grami jak rynek PC poprzez np. PS Plus.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> Nawet nie skomentuję tych bzdur tego pana, a do tego jeszcze gram powiela te bzdury.Poziom
> żedany wzrósł do maximum...a tak pro po.Tak wygląda to wsparcie pc przez Microsoft? :D
>
> PS:Kiedyś w CDA przeczytałem taki cytat autora "E3 jest imprezą pychy wielkiej trójcy
> konsolowej(MS, Sony i Nintendo) skupiającej się tylko na ich zabawkach(nie raz i nie
> dwa zbędnych).Jakie to prawdziwe...
Człowieku oczy krwawią jak się ciebie czyta, a tak po za tym dobrze gadasz;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tacy ludzie jak Spencer powinni byc ignorowani, a to ze tutaj zostalo napisanych tyle komentarzy swiadczy tylko o tym ze wypowiedz spelnila swoj cel. Nie wazne co sie mowi, wazne ze sie mowi.
Oczywiscie zaden szanujacy konsolowiec nie moze przejsc kolo tego tematu bezczynnie i wrecz ze swietym obowiazkiem musza nam napisac jakie to maja wspaniale exy, jak to wszystko wspaniale chodzi, ile to na pc jest piratow i w ogole konsole 3x tansze i lepsze. To samo od kilku lat, ze tez wam sie nie znudzilo :)

X0r3X

> Bardzo lubię grać na Ultra detalach

>Sam na boku mam konsole Xbox 360 i PS4

To chyba nie grasz na konsolowach skoro tak bardzo lubisz ultra detale? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować