Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Phil Spencer: E3 to nie miejsce dla gier na PC

107 postów w tym temacie

Omyłkowo. Przepraszam. Ale to forum rządzi się swoimi prawami.... teraz np nie dodało kompletnie tego do czego się odniosłem...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Co do wcześniejszych pkt. Na pc też można kupować używki i to nawet za 20 zł wraz z kontem steam origin itd... jeśli to nikomu nie przeszkadza... Co do GtA V za 120 zł, to po pół roku nową grę na xbox-a możabyło dostac za 190 do 200 zł także nie wiem gdzie kolega znalazł za 120( może za ukraińską granicą...)


"Co mi po mocy obliczeniowej, jeżeli na PC jest totalnie niewykorzystywana. Weźmy przykład inFamousa Second Son albo The Order 1866. Ew, spójrzmy na grafikę w średniaku, jaki jest Ryse. To leci na sprzęcie, który ma moc obliczeniową dobrych PCtów do gier sprzed 3-4 lat (GF 480, itp). Jakoś 3-4 lata temu nie widziałem gier o takiej grafice. Na PC nikt takich gier nie stworzył. Po co więc mam kupować high-endowego PCta, skoro ja tej mocy nie wykorzystam, chyba że do magicznego efektu dymu, który zarżnie mi Titana za cenę dwóch PS4?"

Gdyby kolega zechciał przeczytać ze zrozumieniem to co napisałem to nie pisał by takich kuriozalnych tekstów.. Ale odpowiem. Otóż 4 lata temu sama karta GF 480 miała większą moc obliczeniową niż xbox360 czy ps3. I tak jak pisałem Korporacje Sony jak i MS rządzące tym rynkiem nie pozwolą na to żeby cos wychodziło na PC z diametralnie lepszą grafiką niż na konsole old gen.. A takiemu AMD czy Nvidi w to graj za pół roku zrobimy kolejne karty pokażemy ich możliwości a i tak gówno za przeproszeniem w grach z tego zobaczycie bo wszystko jest ustalone na jedną płaszczyznę... Chce zobaczyć jak kolega biegnie do sklepu po Nowiuśkie PS4 za 1800 zł kiedy na PC odblokowano by max możliwości przerobowych sprzętu i taki pc za 2000 zł miał by prawie 2 razy lepszą grafikę niż ta konsola... Na rynku więcej sprzedaje się gier na konsole więc to do nich obniża się grafike.. Fifa świetny przykład 2 lata temu można było bezproblemowo wprowadzić fizykę z 14-nastki na pc no ale wtedy x360 już by nie dał rady... wie kolega co to by się działo na świecie.. A tak dzięki nowej uber konsoli można wszystko... a nie czekaj wciskają ci średniaka mówiąc, że to cudo techniki. Tak więc uważam jako gracz po prostu nie fan konsol czy PC bo mam te dwie platformy, że robi się z ludzi idiotów debili indoktrynuje, żeby mówili tak jak komuś odpowiada. Sony i MS czeszą kasę a wy gracie na czym co nie jest warte swoich pieniędzy a wmawia się wam że ten Polonez to tak naprawdę ferai. Na PC zaś kupujesz ferafi(jak cię stać bo ceny też bindują strasznie zaporowe) a ktoś ogranicza ci jego moc do Poloneza. Dla tego napisałem o tym co z silników robią moderzy gdzie twórcy twierdzą, że z silnika wyciągneli wszystko, a ludzie robią z tego arcydzieła, i właśnie często zdziała to dobrze na starszych sprzętach.. No ale konsole masz mieć 8 lat a nie 4.... wiec do the match... A co jeszcze do za wysokich wymagań to przepraszam jakie mają być jeśli wszyscy chcą zarobić a nikt nie chce zrobić czegoś uczciwie i porządnie. Nic w tym temacie się nie zmieni bo taki mamy rynek. Ale nikt nie powinien mieć prawa ograniczać mocy mojego sprzętu tak jak nikt nie powinien mieć prawa dyktować mi na czym i w co chcę grać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.06.2014 o 14:29, Scaven napisał:

Co do wcześniejszych pkt. Na pc też można kupować używki i to nawet za 20 zł wraz z kontem
steam origin itd...

Jest to łamanie postanowień umowy licencyjnej. Można za to złapać bany i stracić grę. Kolejna sprawa, to kwestia wygody a raczej jej braku - zakładanie kolejnych kont mailowych, kolejnych haseł, kolejnych kont na Steamie, Originie, przelogowania z głównego konta - na co mi to?
jeśli to nikomu nie przeszkadza... Co do GtA V za 120 zł, to po pół

Dnia 15.06.2014 o 14:29, Scaven napisał:

roku nową grę na xbox-a możabyło dostac za 190 do 200 zł także nie wiem gdzie kolega
znalazł za 120( może za ukraińską granicą...)

Allegro. Nówka sztuka w folii.
Tymczasem na zachodzie gra kosztuje 25 funtów
http://www.amazon.co.uk/Grand-Theft-Auto-V-PS3/dp/B0062KICQ6/ref=sr_1_3?ie=UTF8&qid=1402836053&sr=8-3&keywords=grand+theft+auto+v czyli w przeliczeniu 130 zł.

Dnia 15.06.2014 o 14:29, Scaven napisał:

Gdyby kolega zechciał przeczytać ze zrozumieniem to co napisałem to nie pisał by takich
kuriozalnych tekstów.. Ale odpowiem. Otóż 4 lata temu sama karta GF 480 miała większą
moc obliczeniową niż xbox360 czy ps3. I tak jak pisałem Korporacje Sony jak i MS rządzące
tym rynkiem nie pozwolą na to żeby cos wychodziło na PC z diametralnie lepszą grafiką
niż na konsole old gen..

Oczywiście że nie pozwalają. Wcale a wcale. Wiedźmin 2 się pojawił. Pierwszy Crysis też. Metro 2033. Sleeping Dogs też wyglądało o wiele lepiej na PC niż na konsoli. Battlefield, który na PC jest zupełnie inną grą niż na PS3/X360.

Dnia 15.06.2014 o 14:29, Scaven napisał:

A takiemu AMD czy Nvidi w to graj za pół roku zrobimy kolejne
karty pokażemy ich możliwości a i tak gówno za przeproszeniem w grach z tego zobaczycie
bo wszystko jest ustalone na jedną płaszczyznę... Chce zobaczyć jak kolega biegnie do
sklepu po Nowiuśkie PS4 za 1800 zł kiedy na PC odblokowano by max możliwości przerobowych
sprzętu i taki pc za 2000 zł miał by prawie 2 razy lepszą grafikę niż ta konsola...

Tak nigdy nie będzie, bo nie ma PCta w cenie PS4 wydajniejszego graficznie od PS4 (kwestia CPU to inna sprawa).
Na

Dnia 15.06.2014 o 14:29, Scaven napisał:

rynku więcej sprzedaje się gier na konsole więc to do nich obniża się grafike.. Fifa
świetny przykład 2 lata temu można było bezproblemowo wprowadzić fizykę z 14-nastki na
pc no ale wtedy x360 już by nie dał rady... wie kolega co to by się działo na świecie..
A tak dzięki nowej uber konsoli można wszystko... a nie czekaj wciskają ci średniaka
mówiąc, że to cudo techniki.

Wciskają mi najwydajniejszy produkt, jaki można dostać za 399$. Prawa ekonomii się kłaniają. Nikt do interesu dokładać nie będzie po poprzedniej generacji, gdzie stracono na tym miliardy.

Dnia 15.06.2014 o 14:29, Scaven napisał:

Tak więc uważam jako gracz po prostu nie fan konsol czy
PC bo mam te dwie platformy, że robi się z ludzi idiotów debili indoktrynuje, żeby mówili
tak jak komuś odpowiada. Sony i MS czeszą kasę a wy gracie na czym co nie jest warte
swoich pieniędzy a wmawia się wam że ten Polonez to tak naprawdę ferai.

Na PC masz dokładnie to samo. Wydajesz masakryczną kasę na sprzęt i nie możesz go nawet w pełni wykorzystać, bo nikomu się to nie opłaca. Jak myślisz, dlaczego Crysis wyszedł na konsole? Bo na siebie na PC seria nie zarobiła. Po prostu. A najpopularniejsze gry na PC to takie, które odpala się na integrach intela (LoL) a nie na high-endowych maszynach. Gdyby posiadaczy drogich Pctów było więcej i kupowaliby gry, to sprawa wyglądałaby inaczej. Deal with it.

Dnia 15.06.2014 o 14:29, Scaven napisał:

Na PC zaś kupujesz
ferafi(jak cię stać bo ceny też bindują strasznie zaporowe) a ktoś ogranicza ci jego
moc do Poloneza. Dla tego napisałem o tym co z silników robią moderzy gdzie twórcy twierdzą,
że z silnika wyciągneli wszystko, a ludzie robią z tego arcydzieła, i właśnie często
zdziała to dobrze na starszych sprzętach.. No ale konsole masz mieć 8 lat a nie 4....
wiec do the match...

Zrobię zapałkę. Chodziło Ci o "math".

Dnia 15.06.2014 o 14:29, Scaven napisał:

A co jeszcze do za wysokich wymagań to przepraszam jakie mają być
jeśli wszyscy chcą zarobić a nikt nie chce zrobić czegoś uczciwie i porządnie. Nic w
tym temacie się nie zmieni bo taki mamy rynek. Ale nikt nie powinien mieć prawa ograniczać
mocy mojego sprzętu
tak jak nikt nie powinien mieć prawa dyktować mi na czym i w co chcę
grać.

Kto ci ogranicza moc sprzętu? Nikt. To jest decyzja twórcy, jakie efekty do gry wrzuci. On tobie nie jest winien nic jeżeli chodzi o moc twojego sprzętu. Witamy na platformie, gdzie nie masz jednego opiekuna. Coś za coś. Albo zamknięta platforma i wyciskanie ostatnich soków albo otwarta, bez właściciela i jednej konfiguracji wraz z wolną amerykanką.
Wybrałeś PCta, teraz nie narzekaj na to, że ci niby konsole wszystko zabierają, bo tak nie jest.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Boże drogi jak głową o ścianę... Nikt mi nie ogranicza jak mam ochotę to i 20 tysięcy wydam na kompa... Ale tak naprawdę w tym ile mogę wykorzystać na moim sprzęcie ogranicza mi Sony, MS i firmy robiące gry. Moderów jakoś nic nie ogranicza w wyciskaniu z silników tego co tak naprawdę mogą a potem okazuje się, że, raz nie trzeba wcale jakiegoś op drogiego komputera a 2 wygląda to lepiej niz oryginał kury niby był perfekcyjny. Gry które wymieniłeś ukazały się po 5,6 latach bytu konsoli na rynku i tylko totalny idiota dał by się dalej zwodzić tekstami, że PC więcej nie da rady, a i po tych grach pojawiły się pierwsze oznaki niezadowolenia co do koncepcji twórców konsol, a że to już za długo , że nie dają rady.. a gdyby te gry z taką grafiką wyszły jakieś 2,3 lata wcześniej a uwierz mi że było to możliwe . Co wtedy działo by się w obozie konsol, nie wiem czy dalej sprzedawały by się w takim tempie.... A nie będzie tak bo powtarzam Ci to enty raz prym wiodą konsole i wszystko robione jest pod nie i dorównywane do nich właśnie. Niech jedna jedyna firma zdecyduje się zrobić i pokazać pełnie możliwości osobno jednego i drugiego.. i wtedy pogadam. Na chwilę obecną, pewnie po co mam wydać pieniądze na uber karty skoro i tak jej nie wykorzystam bo poleciała kasa od Sony Ms amd intela i nvidi żeby wszystko było pod ich dyktando, ale proszę żyj tym stekiem chełp się dalej świetnym krapem za bagatela 2000 zł. A co do wydajniejszego PC za 2000 zł to nie rozśmieszaj mnie bo już wielu ludzi mądrzejszych w tej dziedzinie od ciebie i ode mnie udowadniało że się da a już zwłaszcza po roku czasu och pardom 3 ltach(bo prawie tyle mają komponenty PS4), tylko trzeba chcieć i wiedzieć co i jak.... Jeśli myślisz, że cały ten cykl zarabiania pieniędzy na ludziach jest inny to brawo. i jeszcze w 2016 roku będziemy się podniecać świetną grafiką bo konsole nie dadzą rady więcej a w 2018 do nowych będą ładowane GF 780Ti i wtedy już się da... Twórcy decydują.. boże Czego chce?? Ano osobnego dla konsol i osobnego dla PC bez pier.. że więcej się nie da a w teście wychodzi, że mój obecny procesor działa z 80% wydajnością a konsola po 2 latach dalej kosztuje 2000zł o grach za 200 nie wspomnę. Ale w naszym świecie chcieć nie znaczy móc... I to właśnie mnie boli nic więcej ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.06.2014 o 15:03, FeelThePoveR napisał:

@Henrar

Co do ograniczania PC względem konsol to ci przypomnę.

http://forums.guru3d.com/showthread.php?t=390114
http://forums.guru3d.com/showthread.php?t=390092

Wymagania się nic a nic nie zwiększyły za to grafika...


Henrar to amelinowy człowiek Jemu nie wytłumaczysz.. Konsola na zawsze nawet jeśli w normalnym świecie dostał by normalną konsolę, a tak ma średniaka za 2000zł i + spowalnianie rozwoju grafiki i płynności w grach. A no i brak fabuły bo więcej czasu poświęca się na to jak tu zrobić żeby się nie na robić a działało, o fabule często się zapomina. No ale za pół roku ten sam krap graficzny z lekkim renderingiem (może ) no i postaramy się trochę o fabułę.. Rynek gier nie.....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.06.2014 o 15:20, Scaven napisał:

Ale w naszym świecie chcieć nie znaczy móc... I to właśnie mnie
boli nic więcej ...

>

Z takich absurdalnych wymagań zazwyczaj się wyrasta...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.06.2014 o 15:20, Scaven napisał:

Boże drogi jak głową o ścianę... Nikt mi nie ogranicza jak mam ochotę to i 20 tysięcy
wydam na kompa...

To wydaj i 30 tysięcy.

Dnia 15.06.2014 o 15:20, Scaven napisał:

Ale tak naprawdę w tym ile mogę wykorzystać na moim sprzęcie ogranicza
mi Sony, MS i firmy robiące gry.

Nie, nie ograniczają. Gdyby posiadaczy PCtów gamingowych z wyższej półki było więcej, to dostawalibyście gry skrojone pod takowe PCty. Tak nie jest. Ani Sony, ani MS niczego nie ograniczają.
Ograniczają tylko możliwości finansowe samych graczy.

Dnia 15.06.2014 o 15:20, Scaven napisał:

Moderów jakoś nic nie ogranicza w wyciskaniu z silników
tego co tak naprawdę mogą a potem okazuje się, że, raz nie trzeba wcale jakiegoś op
drogiego komputera a 2 wygląda to lepiej niz oryginał kury niby był perfekcyjny.

Takie przypadki można policzyć na palcach jedne ręki. W rzeczywistości tak różowo nie jest.

Dnia 15.06.2014 o 15:20, Scaven napisał:

Gry
które wymieniłeś ukazały się po 5,6 latach bytu konsoli na rynku i tylko totalny idiota
dał by się dalej zwodzić tekstami, że PC więcej nie da rady, a i po tych grach pojawiły
się pierwsze oznaki niezadowolenia co do koncepcji twórców konsol, a że to już za długo
, że nie dają rady.. a gdyby te gry z taką grafiką wyszły jakieś 2,3 lata wcześniej a
uwierz mi że było to możliwe .

Ale nie zrobił takich gier NIKT. Nikt się nie przejął, nikt o PCtach nie pomyślał. Dlaczego? Bo by na siebie nie zarobiły. Nikt nie broni twórcom wydawać gier tylko na PC. Nikt.

Dnia 15.06.2014 o 15:20, Scaven napisał:

Co wtedy działo by się w obozie konsol, nie wiem czy dalej
sprzedawały by się w takim tempie....

Praktycznie każda gra na PC od początku poprzedniej generacji wyglądała lepiej na odpowiednio mocnym PC niż na konsoli. Nie przeszkodziło to jednak w sprzedaży konsol przez cały cykl ich życia.
A moc PS4 w porównaniu do gamingowych PCtów nie przeszkadza w byciu najlepiej sprzedającą się konsolą od czasów Wii. Moc nie ma znaczenia - liczy się cena.

Dnia 15.06.2014 o 15:20, Scaven napisał:

A nie będzie tak bo powtarzam Ci to enty raz prym
wiodą konsole i wszystko robione jest pod nie i dorównywane do nich właśnie.

Teraz odpowiedz sobie na pytanie dlaczego. Nie, nie dlatego, że jest spisek cyklistów, żydów i masonów. Dzieje się tak dlatego, że na konsolach takie gry sprzedają się po prostu lepiej.

Dnia 15.06.2014 o 15:20, Scaven napisał:

Niech jedna
jedyna firma zdecyduje się zrobić i pokazać pełnie możliwości osobno jednego i drugiego..

Byli tacy. Nazywali się Crytek. Skończyło się na tym, że poszli w multiplatformy. Byli też inni - Epic. id Software. DICE. Na jakie platformy teraz tworzą? Na wszystkie, nawet na telefony. Dlaczego? Bo tam jest kasa.

Dnia 15.06.2014 o 15:20, Scaven napisał:

i wtedy pogadam. Na chwilę obecną, pewnie po co mam wydać pieniądze na uber karty skoro
i tak jej nie wykorzystam bo poleciała kasa od Sony Ms amd intela i nvidi żeby wszystko
było pod ich dyktando, ale proszę żyj tym stekiem chełp się dalej świetnym krapem za
bagatela 2000 zł.

Tak, Intel i nVidia na pewno mają interes w rozowju konsol, skoro ich układów od dawna tam nie ma :D Leżę i kwiczę xD

Dnia 15.06.2014 o 15:20, Scaven napisał:

A co do wydajniejszego PC za 2000 zł to nie rozśmieszaj mnie bo już
wielu ludzi mądrzejszych w tej dziedzinie od ciebie i ode mnie udowadniało że się da
a już zwłaszcza po roku czasu och pardom 3 ltach(bo prawie tyle mają komponenty PS4),

ŹRÓDŁO.

Dnia 15.06.2014 o 15:20, Scaven napisał:

tylko trzeba chcieć i wiedzieć co i jak.... Jeśli myślisz, że cały ten cykl zarabiania
pieniędzy na ludziach jest inny to brawo. i jeszcze w 2016 roku będziemy się podniecać
świetną grafiką bo konsole nie dadzą rady więcej a w 2018 do nowych będą ładowane GF
780Ti i wtedy już się da... Twórcy decydują.. boże Czego chce?? Ano osobnego dla konsol
i osobnego dla PC bez pier.. że więcej się nie da a w teście wychodzi, że mój obecny
procesor działa z 80% wydajnością a konsola po 2 latach dalej kosztuje 2000zł o grach
za 200 nie wspomnę.

a) PS4 nie kosztuje 2000 zł
b) PS4 nie wyszło dwa lata temu
c) gry wymagające niewiadomo jakiego sprzętu na PC wychodzić nie będą, bo to się nie opłaca. Witamy w świecie multiplatform.

Dnia 15.06.2014 o 15:20, Scaven napisał:

średniaka za 2000zł i + spowalnianie rozwoju grafiki

Najpierw udowodnij, że PCtowcy sami nie spowalniają sobie rozwoju grafiki grając na takim sprzęcie
http://store.steampowered.com/hwsurvey/

Wiesz, ile ludzi ma GPu lepsze od tego, co jest w PS4?
http://store.steampowered.com/hwsurvey/videocard/
Coś koło 15%.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie mam po prostu pytań... człowiek beton... Nie zabraniają nie ograniczają. Poczekamy aż kolega zacznie zarabiać na siebie... A po 45 latach pracy dostanie 600 zł emerytury i powie"EEE a moje składki..." wtedy pogadamy czy życie jest takie kolorowe i nikt na nic nikomu nie zabrania, ani na nikogo nie wpływa... Rosja, Ukraina i UE... kto wygrał ci co krzyczeli czy ci co działali... a czy ktoś coś zrobił?? Nie a kogo to dzisiaj interesuje.. Nikogo, zacznie dopiero kiedy przyjdzie czas na innych... A bebechy konsoli mają już 2 lata mimo iż ona sama nie... Ale cóż wspomagaj tych mega twórców mega gier na mega sprzęty. Nic już więcej nie napiszę, szkoda klawiatury..

"Z takich absurdalnych wymagań zazwyczaj się wyrasta..." Wnioskuję, że twoim wymaganiami jest nie widzieć nic co jest dalej niż czubek twojego nosa, a że cię ktoś ładuje na kasę to uważasz za uczciwość, z którą należy się zgadzać... tak zwany Euroentuzjasta.

A i tak na marginesie przepraszam wszystkich za długie wywody..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 15.06.2014 o 12:46, Henrar napisał:

Co za pierdoły. Na konsolach też masz wyprzedaże (ostatnio okazało się, ze na Xboksie
Skyrim był tańszy niż na Steamie). Masz też używki. I dla przykładu, cena GTA V na konsole
po paru miesiącach od premiery wynosi 120 zł, czyli połowę ceny oryginalnej. Zauważ,
piszemy o polskim rynku. Na zachodzie gry PCtowe nie są dwa razy tańsze od konsolowych.


Mamy się licytować? BF3 można było dostać w bundlu z innymi grami za jakieś 5 USD. Na steam ostatnio Sniper Elite V2 i RO2 zupełnie za darmo. Dead Space na Origin też. Roczne tytuły AAA na steam potrafią być przeceniane do kilku, kilkunastu EUR. Można sprzedwać itemy z DOTA2 (i kilku innych gier) i zasilać w ten sposób swój portfel, dzięki czemu jest taniej albo nawet za darmo. Żeby tego było mało, klucze steam na allegro do jeszcze świeżych tytułów potrafią chodzić za śmieszne pieniądze.

Dnia 15.06.2014 o 12:46, Henrar napisał:

Na konsolach po roku kupisz sobie używkę za 4 dychy, przejdziesz i sprzedasz, bo akurat
Hardline to typowa gra do pogrania na chwilę do momentu wyjścia kolejnej części.


Ja nie muszę w ogóle kupować używek! Do tego wspieram producentów, bo jakieś tam, chociażby drobne kwoty do nich wpływają. W przeciwieństwie do handlu używkami, bo z punktu wydawcy/producenta niczym się to nie różni od piractwa.

Dnia 15.06.2014 o 12:46, Henrar napisał:

PC także spowalnia rozwój gier. Albo inaczej - to sami PCtowcy go spowalniają. Widziałeś
statystyki sprzętowe na Steamie? No właśnie. Dopóki większość PCtowców nie ma kart pokroju
tych, które siedzą w obecnych konsolach, dopóty nikt nie będzie poprzeczki na PC podbijał.


W znakomitej większości gier PC mamy dostępne opcje ustawień graficznych (często bardzo rozbudowane), które pozwalają na dostosowanie płynności i jakości efektów graficznych do posiadanego sprzętu. W części gier dodatkowo można edytować pliki .ini lub istalować mody (np. SweetFX, ENB series), co pozwala na dalsze dostosowanie, a nawet uzyskanie dodatkowych efektów. Na PC jest WYBÓR. Chcesz grać na lapku przy 1366x768 na low, spoko Twoja sprawa. Chcesz grać w 4k? Jak masz więcej hajsu niż rozumu już teraz też możesz.

Dnia 15.06.2014 o 12:46, Henrar napisał:

A wystarczy wejść w praktycznie dowolny ostatnio temat o wymaganiach sprzętowych, by
zobaczyć teksty pokroju "dlaczego takie wysokie?", "skopana optymalizacja", itp. Zobacz
sobie temat o FIFIE i nowym silniku sprzed roku i minimalnych wymaganiach nowej FIFY.
W pierwszym przypadku narzekania ludzi, że dlaczego jest stary silnik, PCty sobie na
pewno poradzą, w drugim nagle narzekania na wysokie wymagania sprzętowe.


Wrzucasz do jednego wora dwa różne zjawiska. Niekiedy optymalizacja jest totalnie zwalona i niech Rome II będzie tego sztandarowym przykładem.

Z drugiej strony niektórym ludziom wydaje się, że na lapku za 1500 zł, albo starym i słabym sprzęcie będzie można grać w najnowsze tytuły. Potem następuje zderzenie z rzeczywistością i w efekcie marudzenie na forum. ;)

Dnia 15.06.2014 o 12:46, Henrar napisał:

> A tak to wszystko
> wygląda nie mal tak samo na PC i na konsolach z tym że część gier po prostu na pecetach

Dnia 15.06.2014 o 12:46, Henrar napisał:

Co mi po mocy obliczeniowej, jeżeli na PC jest totalnie niewykorzystywana. Weźmy przykład
inFamousa Second Son albo The Order 1866. Ew, spójrzmy na grafikę w średniaku, jaki jest
Ryse. To leci na sprzęcie, który ma moc obliczeniową dobrych PCtów do gier sprzed 3-4
lat (GF 480, itp). Jakoś 3-4 lata temu nie widziałem gier o takiej grafice. Na PC nikt
takich gier nie stworzył. Po co więc mam kupować high-endowego PCta, skoro ja tej mocy
nie wykorzystam, chyba że do magicznego efektu dymu, który zarżnie mi Titana za cenę
dwóch PS4?


To jest jakiś przymus kupowania Titana? Można kupić tańszy sprzęt a gry generalnie i tak będa lepiej wyglądały niż na konsolach.

Dnia 15.06.2014 o 12:46, Henrar napisał:

Gry AAA na tym rynku są martwe, bo gracze PCtowi przestali je kupować w zadowalającej
ilości. Skupili się na MMO, F2P i MOBA i pokazali wydawcom i twórcom, że na tym można
zarobić. Miejscami (a nawet w większości) więcej niż na grze AAA na konsoli.


Martwe powiadasz? Ciekawe zatem dlaczego znakomita większość tytułów AAA pojawia się również na PC (oprócz exów, za które Sony i MS prawdopodobnie płacą niemałe pieniądze. )
Dobre gry za darmo? Chyba wpadnę w rozpacz... Osobiście korpo i markom AAA pokazuje środkowego palca, bo niewiele ciekawego się tam dzieje. Masa tasiemców i przereklamowanych do granic zdrowego rozsądku przeciętniaków typu W_D.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.06.2014 o 16:17, fenr1r napisał:

Mamy się licytować? BF3 można było dostać w bundlu z innymi grami za jakieś 5 USD. Na
steam ostatnio Sniper Elite V2 i RO2 zupełnie za darmo. Dead Space na Origin też. Roczne
tytuły AAA na steam potrafią być przeceniane do kilku, kilkunastu EUR. Można sprzedwać
itemy z DOTA2 (i kilku innych gier) i zasilać w ten sposób swój portfel, dzięki czemu
jest taniej albo nawet za darmo. Żeby tego było mało, klucze steam na allegro do jeszcze
świeżych tytułów potrafią chodzić za śmieszne pieniądze.

Nie, nie mamy się licytować. Mi chodziło o tekst, że na konsolach nie ma tanich gier ani wyprzedaży, co jest bzdurą.

Dnia 15.06.2014 o 16:17, fenr1r napisał:

Ja nie muszę w ogóle kupować używek! Do tego wspieram producentów, bo jakieś tam, chociażby
drobne kwoty do nich wpływają. W przeciwieństwie do handlu używkami, bo z punktu wydawcy/producenta
niczym się to nie różni od piractwa.

Ale w przeciwieństwie do piractwa jest to legalne. I przy okazji - używki zostały zaakceptowane rok temu przez producentów konsol. Gracze zdecydowali, firmy się ugięły. Zapomniałeś, jak wyglądała sytuacja Xboksa One rok temu? Na PC wszyscy blokady przyjęli jak potulne baranki i jeszcze tego bronią.

Dnia 15.06.2014 o 16:17, fenr1r napisał:

W znakomitej większości gier PC mamy dostępne opcje ustawień graficznych (często bardzo
rozbudowane), które pozwalają na dostosowanie płynności i jakości efektów graficznych
do posiadanego sprzętu.

Jest jeden problem. Dość duży. W nieskończoność obniżać detali nie możesz. Powiększać też nie - jedno powoduje, że gra może zostać uproszczona i nie przypominać wizji twórców (ot, np. system fizyki jest zbyt skomplikowany dla zwykłego i3 - tego nie wytniesz ani nie uprościsz, bo akurat uparłeś się, że fizyka jest częścią gameplay''u). To drugie kosztuje.

Dnia 15.06.2014 o 16:17, fenr1r napisał:

W części gier dodatkowo można edytować pliki .ini lub istalować
mody (np. SweetFX, ENB series), co pozwala na dalsze dostosowanie, a nawet uzyskanie
dodatkowych efektów. Na PC jest WYBÓR. Chcesz grać na lapku przy 1366x768 na low, spoko
Twoja sprawa. Chcesz grać w 4k? Jak masz więcej hajsu niż rozumu już teraz też możesz.

Czy ta dyskusja jest akurat o tym? Ja doskonale zdaję sobie sprawę z tego jak to wygląda.

Dnia 15.06.2014 o 16:17, fenr1r napisał:

Wrzucasz do jednego wora dwa różne zjawiska. Niekiedy optymalizacja jest totalnie zwalona
i niech Rome II będzie tego sztandarowym przykładem.
Z drugiej strony niektórym ludziom wydaje się, że na lapku za 1500 zł, albo starym i
słabym sprzęcie będzie można grać w najnowsze tytuły. Potem następuje zderzenie z rzeczywistością
i w efekcie marudzenie na forum. ;)

To już nie moja sprawa. Ważnym jest, że w obu przypadkach były to te same osoby, którym wydawało się, że ich PCty są niewiadomo jakie mocne. Nie były.

Dnia 15.06.2014 o 16:17, fenr1r napisał:

To jest jakiś przymus kupowania Titana? Można kupić tańszy sprzęt a gry generalnie i
tak będa lepiej wyglądały niż na konsolach.

I tak i nie. Żeby gry wyglądały lepiej niż na konsolach musisz zapłacić odpowiednio więcej. PS4 jest po prostu tanie i nie widziałem PCta, który ot tak radził by sobie ze wszystkim lepiej od tej konsoli kosztując przy tym tyle samo.

Dnia 15.06.2014 o 16:17, fenr1r napisał:

Martwe powiadasz? Ciekawe zatem dlaczego znakomita większość tytułów AAA pojawia się
również na PC (oprócz exów, za które Sony i MS prawdopodobnie płacą niemałe pieniądze.
)

Pojawiają się, bo portowanie z konsoli w chwili obecnej to groszowe sprawy. W drugą stronę to samo. To nie czasy PS3/X360. Ale sprzedaż multiplatform w większości wyższa jest na konsolach niż na PC. Zyski też, bo duża część sprzedaży pochodzi z promocji a nie pierwszych kilku tygodni po premierze.

Dnia 15.06.2014 o 16:17, fenr1r napisał:

Dobre gry za darmo? Chyba wpadnę w rozpacz... Osobiście korpo i markom AAA pokazuje środkowego
palca, bo niewiele ciekawego się tam dzieje. Masa tasiemców i przereklamowanych do granic
zdrowego rozsądku przeciętniaków typu W_D.

Generalizacja. Jest mnóstwo crapów F2P i jest parę perełek. Po stronie AAA też.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.06.2014 o 16:17, Scaven napisał:

Nie mam po prostu pytań... człowiek beton... Nie zabraniają nie ograniczają. Poczekamy
aż kolega zacznie zarabiać na siebie...

Pracuję i zarabiam. Wiem, co wybieram i dla mnie konsola jest o wiele bardziej opłacalną rzeczą niż PC do gier.

Dnia 15.06.2014 o 16:17, Scaven napisał:

A po 45 latach pracy dostanie 600 zł emerytury
i powie"EEE a moje składki..." wtedy pogadamy czy życie jest takie kolorowe i nikt na
nic nikomu nie zabrania, ani na nikogo nie wpływa... Rosja, Ukraina i UE... kto wygrał
ci co krzyczeli czy ci co działali... a czy ktoś coś zrobił?? Nie a kogo to dzisiaj interesuje..

Co to ma do tematu?

Dnia 15.06.2014 o 16:17, Scaven napisał:

Nikogo, zacznie dopiero kiedy przyjdzie czas na innych... A bebechy konsoli mają już
2 lata mimo iż ona sama nie... Ale cóż wspomagaj tych mega twórców mega gier na mega
sprzęty. Nic już więcej nie napiszę, szkoda klawiatury..

a) bebechy mają dwa lata - ale moc obliczeniowa tego typu była dostępna na PC cztery lata temu. Nikt jej nie wykorzystał. Tych Titanów obecnie też nikt nie wykorzystuje
b) za 399 dolarów lepszej konsoli nie stworzysz
c) gdybyś chciał sprzedawać za więcej, nikt jej nie kupi (PS3, Xbox One, Jaguar, etc)

Dnia 15.06.2014 o 16:17, Scaven napisał:


"Z takich absurdalnych wymagań zazwyczaj się wyrasta..." Wnioskuję, że twoim wymaganiami
jest nie widzieć nic co jest dalej niż czubek twojego nosa, a że cię ktoś ładuje na kasę
to uważasz za uczciwość, z którą należy się zgadzać... tak zwany Euroentuzjasta.

Widzę, że ktoś kupił ostatnio gamingowego PCta i narzeka, bo nie ma jak tej mocy wykorzystać :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@Henrar

Tej mocy obliczeniowej nie wykorzystuje się właśnie z powodu konsol.
A) Konsolowcy popłakaliby się że mają gorzej (Patrz: petycja o niewydanie GTA V na PC),
B) Aktualnie wersje PC są zazwyczaj portami z konsol bo tak wychodzi najtaniej,
C) Jeśli nawet grę robi się pod PC osobno, a jest to gra multiplatformowa to zostanie poblokowana żeby się nie wyróżniała (Patrz: Watch_Dogs).

I tak już działa od wielu lat koło autodestrukcji Developerzy mają gdzieś PeCetowców i robią fuszerkę, a PeCetowcy odwdzięczają się im olewając ich ciepłym moczem kupując w MEGA promocjach, bundlach itp. albo nie kupując wcale...

Co NIE ZNACZY że gier na PC się nie opłaca wydawać.

PS:Tak wgl. to nie trzeba (jak niektórzy sądzą) kupować PC co rok dwa by cieszyć się nowymi produkcjami. Ja mojego PC złożyłem 2 lata temu za 1,5 tyś i ciągnie mi on spokojnie WD na średnich.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam PC-ta wartego dziś może 2500zł.. Większość gier odpalam na ultra w granicach 40, 45 fps+ w BF 4 40-75 klatek w 3 około 90 w WD 45- up -oczywiście zryty system jazdy samochodem ale to nie wina mojego sprzętu... Więc nie, nie dałem nie wiadomo ile za mój komputer, a i nie kupiłem go ostatnimi czasy i jeśli miał bym być uszczypliwy to w każdej z tych gier wychodzę lepiej z płynnością i jakością niż na PS4...Tylko, że normalnie gra mogła by wyglądać jak wd na modzie zamieszczonym przez jednego z użytkowników a w oryginalnej wersji jest jak jest. Tak że o mój ból głowy nie musisz się martwić. A no i dałem za te gry łącznie 80 za bf3 około 150 za BF4 i 129 za WD. A ty ile 180 za BF3 ponad 200 zł za 4 i to samo za WD??? Tak więc kto tu sypie kasą.... Chodziło tylko o sam fakt jak wygląda sprawa z tworzeniem gier a ty przywołujesz co jest rentowniejsze, a to proste że rentowniejsze jest zrobić średni produkt i zgarnąć 200zł bo konsle SĄ dzisiaj popularniejsze czego nie negowałem...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.06.2014 o 15:53, Henrar napisał:

Nie, nie ograniczają. Gdyby posiadaczy PCtów gamingowych z wyższej półki było więcej,
to dostawalibyście gry skrojone pod takowe PCty.

A ja się tak zastanawiam: czy na PC jest już tyle casuali, że sobie detali nie zmniejszą? Bo po wymaganiach takiego Watch_dogs nie można powiedzieć, że "coś przycięto pod ludzi ze słabym configiem". Z kolei wymagania zalecane sugerują, że gra powinna oszałamiać grafiką, przepowiadać pogodę i robić frytki ;)

Dnia 15.06.2014 o 15:53, Henrar napisał:

Ograniczają tylko możliwości finansowe samych graczy.

Czy aby na pewno? To po co te wyśrubowane wymagania zalecane?
przedawały by się w takim tempie....

Dnia 15.06.2014 o 15:53, Henrar napisał:

Teraz odpowiedz sobie na pytanie dlaczego. Nie, nie dlatego, że jest spisek cyklistów,

Ale jaki spisek, to racja ekonomiczna: chcesz sprzedać dużo gier na konsole= wersja PC nie może robić konkurencji- to ma, tylko i aż, sens. Przemawiają za tym choćby materiały reklamowe: na co komu afera o kolejny oszukańczy trailer?
Oczywiście jest jeszcze prostsze wytłumaczenie: po edycji PC nie oczekuje się dużych przychodów to po co się starać jak można dać mniej skompresowane tekstury i voila? I na to też jest argument: nie sądzę, że te 110K mniej sprzedanych na PC egzemplarzy ubodło by mocno wydawcę Watch_Dogs.

Który wybrać, na co się zdecydować?

Dnia 15.06.2014 o 15:53, Henrar napisał:

c) gry wymagające niewiadomo jakiego sprzętu na PC wychodzić nie będą, bo to się nie
opłaca. Witamy w świecie multiplatform.

Zdaje mi się, że on ci klaruje, że właśnie nie trzeba nie wiadomo jakiego sprzętu.

Dnia 15.06.2014 o 15:53, Henrar napisał:

Wiesz, ile ludzi ma GPu lepsze od tego, co jest w PS4?
http://store.steampowered.com/hwsurvey/videocard/
Coś koło 15%.

Pragnę tylko zauważyć, że nie wszyscy siedzą na Steam, a też i nie każdy (pewnie mało kto, jak zwykle) pozwala na skan systemu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.06.2014 o 17:32, zadymek napisał:

A ja się tak zastanawiam: czy na PC jest już tyle casuali, że sobie detali nie zmniejszą?
Bo po wymaganiach takiego Watch_dogs nie można powiedzieć, że "coś przycięto pod ludzi
ze słabym configiem". Z kolei wymagania zalecane sugerują, że gra powinna oszałamiać
grafiką, przepowiadać pogodę i robić frytki ;)

Z Watch Dogs jest o tyle problem, że gra dropi w momentach, w których nie powinna.

Dnia 15.06.2014 o 17:32, zadymek napisał:

Czy aby na pewno? To po co te wyśrubowane wymagania zalecane?

One nie są aż tak wyśrubowane, jak mogły by być. Przypomnij sobie, co się działo, gdy wychodził pierwszy Unreal. Albo - całkiem niedawno - pierwszy Crysis.

Dnia 15.06.2014 o 17:32, zadymek napisał:

Ale jaki spisek, to racja ekonomiczna: chcesz sprzedać dużo gier na konsole= wersja PC
nie może robić konkurencji- to ma, tylko i aż, sens. Przemawiają za tym choćby materiały
reklamowe: na co komu afera o kolejny oszukańczy trailer?

Tak robi Ubisoft. Reszta już nie bardzo.
A lepsze graficznie wersje PCtowe nie przeszkadzały sprzedaży innym grom na konsolach. Weźmy pierwszego Dragon Age''a czy Skyrima. Wersje PCtowe są o wiele lepsze od konsolowych - ale sprzedaż na konsolach była wyższa lub równa tej, która była na PCtach.

Dnia 15.06.2014 o 17:32, zadymek napisał:

Oczywiście jest jeszcze prostsze wytłumaczenie: po edycji PC nie oczekuje się dużych
przychodów to po co się starać jak można dać mniej skompresowane tekstury i voila? I
na to też jest argument: nie sądzę, że te 110K mniej sprzedanych na PC egzemplarzy ubodło
by mocno wydawcę Watch_Dogs.

To jest firma nastawiona na zysk. Każda kopia się liczy.

Dnia 15.06.2014 o 17:32, zadymek napisał:

Który wybrać, na co się zdecydować?
> c) gry wymagające niewiadomo jakiego sprzętu na PC wychodzić nie będą, bo to się
nie
> opłaca. Witamy w świecie multiplatform.
Zdaje mi się, że on ci klaruje, że właśnie nie trzeba nie wiadomo jakiego sprzętu.
> Wiesz, ile ludzi ma GPu lepsze od tego, co jest w PS4?
> http://store.steampowered.com/hwsurvey/videocard/
> Coś koło 15%.
Pragnę tylko zauważyć, że nie wszyscy siedzą na Steam, a też i nie każdy (pewnie mało
kto, jak zwykle) pozwala na skan systemu.

Są to jedyne dostępne na tak szeroką skalę statystyki sprzętowe. Prowadzone są w dodatku przez platformę, na której wychodzi większość gier AAA na PC. Besides, jakoś nie widziałem ludzi z mocnym configiem, którzy by się nim nie chwalili. Jeżeli nie biorą udziału w badaniach - ich strata.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.06.2014 o 16:26, Henrar napisał:

Gracze zdecydowali, firmy się ugięły.


Raczej Gamestop pogroził palcem i MS potulnie wrócił do budy jak na grzecznego pieska przystało ;]

Dnia 15.06.2014 o 16:26, Henrar napisał:

Zapomniałeś,
jak wyglądała sytuacja Xboksa One rok temu?


"TV, TV, TV, CoD, TV, TV,TV, przy okazji - koncentrujemy się na dystrybucji cyfrowej i kontrolujemy jedyny sklep z nią na naszej platformie, w ogóle zrobimy tak, ze bez naszej zgody nawet do kibla nie wyjdziecie. A teraz przypominamy - TV, TV, TV, CoD, TV, TV,TV". No marketing pierwsza klasa, nie rozumiem, czemu się nie udało...

Dnia 15.06.2014 o 16:26, Henrar napisał:

Na PC wszyscy blokady przyjęli jak potulne
baranki i jeszcze tego bronią.


Jak GOG chciał wprowadzic regional pricing, żeby mieć dodatkowy argument przy negocjacji z wydawcami to taki shitstorm im zrobili ludzie, że po miesiącu się wycofali i jeszcze przepraszali, ze w ogóle o czymś takim pomyśleli. Tylko cudowna polska prasa nie podchwyciła, bo przecież kliki by się nie zgadzały

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować