Nephren-Ka

Factorio

392 postów w tym temacie

Dnia 04.08.2014 o 17:04, Isildur napisał:

Naprawdę by zrobić zieloną miksturkę trzeba zrobić chwytaki i taśmy?


Trzeba... ostatnio bawiłem się w stworzenie linii produkcyjnej od podstawowych surowców do gotowej mikstury (zielonej). Nie sądziłem, że będę musiał się aż tak nagimnastykować... Do tego stopnia, że musiałem wziąć kartkę papieru i wszystko sobie rozrysować, bo niektóre materiały potrzebne są na różnych etapach produkcji, a chodziło o to, żeby całość była ułożona w jednej linii.

Ta gra powinna być zakazana....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.08.2014 o 17:15, Ring5 napisał:

Trzeba... ostatnio bawiłem się w stworzenie linii produkcyjnej od podstawowych surowców
do gotowej mikstury (zielonej). Nie sądziłem, że będę musiał się aż tak nagimnastykować...
Do tego stopnia, że musiałem wziąć kartkę papieru i wszystko sobie rozrysować, bo niektóre
materiały potrzebne są na różnych etapach produkcji, a chodziło o to, żeby całość była
ułożona w jednej linii.


Ja do tego stopnia pogmatwałem sobie, że muszę pomieniać drogi pasów transmisyjnych xD
Jednak mam tę satysfakcję, e sobie jakoś radzę, a nie tak że nie wiem co robić ;)

Dnia 04.08.2014 o 17:15, Ring5 napisał:

Ta gra powinna być zakazana....


Czy ja wiem, ja już dzisiaj 4 godziny nad nią siedzę xD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

I dlatego właśnie polecałem "peacemode".
Nie trzeba rozrysowywać na kartce, wystarczy testować od razu w grze, usprawniając na bieżąco.
Bez presji czasu i alienów nie mamy się o co martwić i testowac najlepsze rozwiązania. ;]

U mnie na aktualnym "for fun" sejwie kompleks naukowy wygląda tak jak na screenie już od dłuższego czasu.
Znaczna część produkcji jest zautomatyzowana w obrębie kompleksu, ale cześć rzeczy dorzucana jest ręcznie, jak chociażby składowe elementy Science Pack 3 (nie liczać Smart Inserters dostarczanych taśmą z fabryczki).
O ile nie pełna automatyzacja w "peacemode" jest do przyjęcia, tak juz w grze z aktywnymi alienami jest to wyraźna prośba o kłopoty, gdy musimy tracić czas na uzupełnianie czegoś zamiast odganiania chmar stworów żądnych pożarcia naszych fabryczek. ;)

20140804174521

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.08.2014 o 17:46, meryphillia napisał:

Nie trzeba rozrysowywać na kartce, wystarczy testować od razu w grze, usprawniając na
bieżąco.


Taka improwizacja średnio się sprawdza, cały czas musiałbym coś przenosić, ulepszać, kombinować. Przy rozrysowaniu na kartce w miarę szybko miałem gotowy plan działania i schemat całego systemu, który następnie zbudowałem za pierwszym podejściem i właściwie niewiele musiałem w nim zmieniać. Ok, może nie jest tak elegancki, jak Twój, ale, jak napisałem, zależało mi na tym, by całość znajdowała się w jednej linii (taki kaprys miałem, bez żadnego konkretnego powodu).

Dnia 04.08.2014 o 17:46, meryphillia napisał:

Bez presji czasu i alienów nie mamy się o co martwić i testowac najlepsze rozwiązania.
;]


I na to przyjdzie czas, choć chyba chwilowo przeszła mi ochota na zabawę w Boba Budowniczego i wróciłem do Far Cry 3 :)

Dnia 04.08.2014 o 17:46, meryphillia napisał:


U mnie na aktualnym "for fun" sejwie kompleks naukowy wygląda tak jak na screenie już
od dłuższego czasu.


Pewnie w końcu będę musiał wziąć się na nowo za Factorio i stworzyć kolejny kompleks, tym razem już bez dziwnych pomysłów, po prostu stawiając na funkcjonalność.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ale masz kompleks xD
Ja na wieczór zrobię screena swojego ubogiego :C

Są w tej grze piece elektryczne czy cały czas trzeba te węglowe mieć?

Ps.Ale będzie rzeźnia jak multi wprowadzą, będę musiał kolegę namówić by sobie kupił wtedy będziemy konkurować ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.08.2014 o 18:32, Isildur napisał:

Są w tej grze piece elektryczne czy cały czas trzeba te węglowe mieć?


Pewnie że są, ale do ich konstrukcji jest plastik potrzebny(albo coś co wymaga plastiku ;p), a to z kolei wymaga rafinerii, itd.;p
Dlatego też na węglowych trzeba pracować, ale chyba dobrze wywalić je jak najszybciej żeby dymem nie zanieczyszczać biednej planety.;p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.08.2014 o 20:40, Nephren-Ka napisał:

Pewnie że są, ale do ich konstrukcji jest plastik potrzebny(albo coś co wymaga plastiku
;p), a to z kolei wymaga rafinerii, itd.;p
Dlatego też na węglowych trzeba pracować, ale chyba dobrze wywalić je jak najszybciej
żeby dymem nie zanieczyszczać biednej planety.;p


Same kłody pod nogi xD
Ja dopiero zacząłem masową produkcję czerwonych buteleczek, teraz muszę obmyślić jak mam zrobić te zielone bo trochę za mało miejsca mam, ale mam już te podziemne pasy transmisyjne więc problemu chyba nie będzie. Mimo wszystko moja fabryka to jeden wielki chaos xD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.08.2014 o 20:44, Isildur napisał:

Same kłody pod nogi xD


To nie są żadne kłody, to jest właśnie to co jest fajne w tego rodzaju grach.;p

Dnia 04.08.2014 o 20:44, Isildur napisał:

Ja dopiero zacząłem masową produkcję czerwonych buteleczek, teraz muszę obmyślić jak
mam zrobić te zielone bo trochę za mało miejsca mam, ale mam już te podziemne pasy transmisyjne
więc problemu chyba nie będzie. Mimo wszystko moja fabryka to jeden wielki chaos xD


Ja w swojej pierwszej może nie miałem chaosu, ale też źle rozplanowałem miejsce. Choćby te piece elektryczne - są większe jak węglowe i nieco inaczej trzeba pod nie budować infrastrukturę.
Teraz mam takie coś jak na obrazku: też nic doskonałego, ale czerwone i zielone miksturki ładnie dostarcza do laboratorium.

20140804210355

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ty w porównaniu z moim to masz ład ja mam bałagan, nie wiadomo co gdzie i jak xD
Ale sam to robiłem i z efektu jestem zadowolony, może powoli będzie produkcja szła ale pierw się nauczę potem wezmę się a planowanie, ważne jest dla mnie to że zaczynam ogarniać ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Otworzyłam sobie produkcje stali do zasilania zastosowałem panele słoneczne, fakt w nocy produktywność spada, ale niestety na tę chwilę nie mam w pobliżu wody by zastosować elektrownię na parę ale wyrabiam z produkcją ;)

20140805152457

20140805152503

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.08.2014 o 15:25, Isildur napisał:

Otworzyłam sobie produkcje stali do zasilania zastosowałem panele słoneczne, fakt w nocy
produktywność spada, ale niestety na tę chwilę nie mam w pobliżu wody by zastosować elektrownię
na parę ale wyrabiam z produkcją ;)


Hmm, czemu założyłeś ''początkową bazę'' tak daleko od wody? Nie żeby to było coś złego, ot ciekawość.
Sam zawsze starałem się wyszukać jakieś miejsce gdzie mam i surowce do wydobywania i jakieś choćby i małe jeziorko. Ale to pewnie przez to że naoglądałem się jakiegoś tutoriala kiedyś, gdzie koleś szybko przechodził na urządzenia elektryczne i wydawało mi się to niezbędne.xD

Sam póki co nie wiem co robić, nie chce mi się grać w ''pokojowym'' trybie, a alienami tak Mery nastraszył że boję się go odpalać.;p
Chyba skończy się tym, że spróbuję stworzyć jakąś małą kolonię wydobywczo-przetwórczą z jakąś skromną obroną w postaci muro-bunkrów z działkami laserowymi wewnątrz i zobaczę ile uda mi się przetrwać.

Swoją drogą, jakie są negatywne skutki zanieczyszczenia planety?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.08.2014 o 17:51, Nephren-Ka napisał:

Hmm, czemu założyłeś ''początkową bazę'' tak daleko od wody? Nie żeby to było coś złego,
ot ciekawość.
Sam zawsze starałem się wyszukać jakieś miejsce gdzie mam i surowce do wydobywania i
jakieś choćby i małe jeziorko. Ale to pewnie przez to że naoglądałem się jakiegoś tutoriala
kiedyś, gdzie koleś szybko przechodził na urządzenia elektryczne i wydawało mi się to
niezbędne.xD


Główną bazę mam obok wody i tam mam elektrownie właśnie parową, natomiast tam gdzie produkuje stal jest daleko od wody więc zastosowałem elektrownię słoneczną ;)

Dnia 05.08.2014 o 17:51, Nephren-Ka napisał:

Sam póki co nie wiem co robić, nie chce mi się grać w ''pokojowym'' trybie, a alienami
tak Mery nastraszył że boję się go odpalać.;p
Chyba skończy się tym, że spróbuję stworzyć jakąś małą kolonię wydobywczo-przetwórczą
z jakąś skromną obroną w postaci muro-bunkrów z działkami laserowymi wewnątrz i zobaczę
ile uda mi się przetrwać.


Gram bez potworków, ale jakieś osady znajduje i obok jednej prowadziłem drogę surowców do bazy głównej to meny mi zaczęły atakować, więc zbudowałem trzy działka od groma amunicji i postawiłem obok ich gniazda, nic się nie ostało jakieś artefakty zdobyłem jedynie, nie wiem do czego xD

Dnia 05.08.2014 o 17:51, Nephren-Ka napisał:

Swoją drogą, jakie są negatywne skutki zanieczyszczenia planety?


A gdzie to się sprawdza?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.08.2014 o 17:58, Isildur napisał:

Główną bazę mam obok wody i tam mam elektrownie właśnie parową, natomiast tam gdzie produkuje
stal jest daleko od wody więc zastosowałem elektrownię słoneczną ;)


A, takie buty. Moje początki(czyli to co obecnie w sumie) jeszcze nie osiągnęły momentu gdzie budowałbym coś dalej niż to gdzie zacząłem. Ale to przez moje zboczenie, żeby chodzić po mapie godzinę i szukać dobrego miejsca gdzie mam blisko do wszystkiego(i nie chciałem iść na łatwiznę, więc wszystko co z surowcami związane w generatorze dałem na medium).

Dnia 05.08.2014 o 17:58, Isildur napisał:

Gram bez potworków, ale jakieś osady znajduje i obok jednej prowadziłem drogę surowców
do bazy głównej to meny mi zaczęły atakować, więc zbudowałem trzy działka od groma amunicji
i postawiłem obok ich gniazda, nic się nie ostało jakieś artefakty zdobyłem jedynie,
nie wiem do czego xD


Ja też nie wiem, na pierwszej kiedy nie wiedziałem że jest peace mode nie zdążyły mnie zaatakować, a drugą grałem już bezpiecznie i niczego nie atakowałem sam.;p
Za to wiem że działka z amunicją się nie sprawdzają ponoć, przyjdzie Ci jakaś większa poczwara i bez laserów ani rusz.;p

Dnia 05.08.2014 o 17:58, Isildur napisał:

A gdzie to się sprawdza?


Jakbym wiedział to bym nie pytał.;p

W ogóle ciekawi mnie jak to jest z tymi atakami. Do tej pory grając we wszelkie rts-y przyzwyczaiłem się do ataków małymi grupkami które z czasem się powiększają, ale szło się jakoś zabunkrować. A tu jakieś wielkie alieny, czerwie podziemne, itp ma być i sam nie wiem czy narażać się na ew. szok.xD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.08.2014 o 18:08, Nephren-Ka napisał:

Jakbym wiedział to bym nie pytał.;p


Włączasz mapę "M" i klikasz "Alt" wtedy widać gdzie sięga zanieczyszczenie ;)

W moim przypadku wygląda to tak:

20140805195952

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.08.2014 o 19:59, Isildur napisał:

Włączasz mapę "M" i klikasz "Alt" wtedy widać gdzie sięga zanieczyszczenie ;)


Tnx ;>

Dnia 05.08.2014 o 19:59, Isildur napisał:

W moim przypadku wygląda to tak:


Z tego wychodzi, że Ty psujesz planetę, a źli kosmici nie psują. Zgadnij, kogo zaatakuje partia zielonych.:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.08.2014 o 21:33, Nephren-Ka napisał:

Z tego wychodzi, że Ty psujesz planetę, a źli kosmici nie psują. Zgadnij, kogo zaatakuje
partia zielonych.:D

Taa a ja jeszcze las wykarczowałem :D
Postawie wierzyczki nawet nie podejdą, właśnie buduje nową dużą elektrownię ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W przypadku gry z aktywnymi alienami są dwa czynniki wpływające na rozwój alienów i częstotliwość i wielkość ich ataków.

Pierwszy to zanieczyszczenie i nie chodzi tu tylko i wyłączine o smog, ale też i dźwięk i wibracje. ;)
Drugm natomiast jest progresja czasu i po chyba 8 godzinach alieny produkują swoją najmocniejsza jednostkę na ktorą zwykłe wieżyczki i karabin gracza nie wystarczą. Tym bardziej gdy biegnie ich an nas dwadzieścia sztuk. ]:>

w trybie gry z alienami nie tylko produkują silniejsze osobniki, ale i szybciej zajmują teren.
Dlatego istotne jest zdobycie sporego kawałka terenu na samym początku i jego znaznaczenie chociazby za pomoca pojedynczego muru, gdyż alieny nie będa zakładać nowych baz zbyt blisko obiektów postawionych przez gracza.

A artefakty z baz alienów potrzebne są do wytwarzania "Science Pack 4", a także kilku innych rzeczy, jak Power Armor czy moduły trzeciego tieru do fabryczek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ale ja zaznaczyłem opcje bez potworów to czemu je mam?
W dzień chodzę obok nich i mnie nie atakują ale w nocy to już inna bajka xD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.08.2014 o 00:46, Isildur napisał:

Ale ja zaznaczyłem opcje bez potworów to czemu je mam?
W dzień chodzę obok nich i mnie nie atakują ale w nocy to już inna bajka xD


Bo są pokojowo nastawione - jak ich nie będziesz niepokoił to same nie zaatakują(ale bronią się jak podejdziesz ;p), a i bazy im się nie rozrosną(chyba).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się