Nephren-Ka

Factorio

392 postów w tym temacie

Dnia 06.08.2014 o 00:47, Nephren-Ka napisał:

Bo są pokojowo nastawione - jak ich nie będziesz niepokoił to same nie zaatakują(ale
bronią się jak podejdziesz ;p), a i bazy im się nie rozrosną(chyba).


Rozrosną, jedna już jest olbrzymia, jeszcze nie graniczę z nią, dzieli nas las, ale to kwestia czasu xD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie jak mówi kolega wyżej.
Poza tym gdyby ich nie było nie byłbyś w stanie wykorzystać całego drzewka technologicznego, bo "gluty" z ich baz sa potrzebne do paru rzeczy.
Cały myk polega na tym, że alieny ani nierozrastają się zakładając nowe bazy, ani nie organizują wypraw destrukcyjnych. ;)

Zaatakują tylko gdy zaczniesz do nich strzelać czy zbliżysz sie za bardzo do leżących "glutów" zbyt blisko pełzających alienów.
Jedynie czerwie mają opcję autoataku bez względu na włączony peacemode.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No baz nie zakładają ale wioska jedna się powiększyła i to sporo i tam najczęściej atakują bo mam niedaleko kopalnie xD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.08.2014 o 00:56, Isildur napisał:

No baz nie zakładają ale wioska jedna się powiększyła i to sporo i tam najczęściej atakują
bo mam niedaleko kopalnie xD


Znaczy atakują budynki czy ciebie gdy jesteś w pobliżu?

A "rozrost" alienó polega a tym ze co jakiś czas z bazy wyłai ekpia i zakłada nieco dalej nową bazę.
To że sama baza się rozrasta to akurat normalne i w trybie peacemode (i dobre nawet, bo dzięki temu z jednej bazy uzyskamy więcej artefaktów ;] ).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.08.2014 o 01:04, meryphillia napisał:

Znaczy atakują budynki czy ciebie gdy jesteś w pobliżu?

Zaczęły atakować budynki a jak się zbliżyłem to mnie. Dodam, że tylko nocą za dnia mogę chodzić obok nich i nic.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To może coś zmieniali w peacemode, bo norlamlnie nie powinny atakować budynków chyba że budynki atakowane są przez czerwia ewentualnie stoją zbyt blisko leżących na ziemi artefaktów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.08.2014 o 01:15, meryphillia napisał:

To może coś zmieniali w peacemode, bo norlamlnie nie powinny atakować budynków chyba
że budynki atakowane są przez czerwia ewentualnie stoją zbyt blisko leżących na ziemi
artefaktów.

Poradziłem sobie z nimi, jeden obóz zlikwidowałem za ten duży nawet się nie biorę bo polegnę.

Przechodzę na energię słoneczną, muszę też zacząć wykorzystywać ropę, bo trochę jej zebrałem xD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.08.2014 o 01:19, Isildur napisał:

Poradziłem sobie z nimi, jeden obóz zlikwidowałem za ten duży nawet się nie biorę bo
polegnę.


Srutówka Twoim przyjacielem.
Rozwijaj na poczatek tylko technologie z nia związaną, bowiem szybkostrzelna śrutówka wyładowana po brzegi Piercing Shotgun Shells robi z robali i ich baz miazgę.
Przydatne są także granaty, szczególnie gdy goni ciebie całą chamar robaczywców, to jednym blastem wybijasz te mniejsze i nieco uszkadasz najmocniejsze.
Nie można tez zapomnieć o Slowdown Capsule, dzięki której możemy uciekać przed robalami i je ostrzliwać bezkarnie.
Ale bezkarnie ostrzeliwać je będziemy dopiero mając minimum pierwszy Power Armor na wyposażeniu (na screenie moja konfiguracja).
Dopeiro z takim wyposażeniem można urządzać wyprawy na bazy, gdy są już na mapie największe robale, a i tez najlepiej sejwowac przed każdym starciem.

Dnia 06.08.2014 o 01:19, Isildur napisał:

Przechodzę na energię słoneczną, muszę też zacząć wykorzystywać ropę, bo trochę jej zebrałem
xD


Smrodź na razie na planetę.
Na energię słoneczną przestaw się dopiero jak będziesz w stanie postawić taką elektrownie jak niżej.
Wyatarcza ona do napędzania mojej głównej bazy plus zasila trzy faktorie leżące dalej, a wystarczający zapas energi wystarczyłby jeszcze na minutowy ostrzał działek laserowych. :3

20140806014544

20140806014551

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Boże coś Ty zbudował. ja nie mam surowców na tyle paneli :D


A na screenie masz tą osadę obcych, ta największa... (Na mapę patrz, bo nie odważyłem się tam iść)

20140806015153

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Cos musi być nie tak skoro z takiej odległości zapuszczają się na Twoje budynki...
Zaraz obadam sprawę u siebie tylko przestane krzątac się po bazie. :P

Co do "ilości" surowców, to po prostu trzeba od razu robić faktorie wydobywcze i prztwórcze z rozmachem, dzięki temu szybciej będziemy pozyskiwali duże ilości rzeczy.
Pamietaj, że powtórze po raz kolejny, grasz na peacemode i nie wisi nad Tobą topór kata zobrazowany legionami robali nadciągającymi z wszystkich stron. :D

Och.
I nie rób "ręcznie tak długotrwałych rzeczy i w takch ilościach.
Postaw fabryczkę po prostu. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.08.2014 o 01:56, meryphillia napisał:

Och.
I nie rób "ręcznie tak długotrwałych rzeczy i w takch ilościach.
Postaw fabryczkę po prostu. ;)

A to sobie ustawiłem i poszedłem na Facebooka pisać z dziewczyną ;)
Ogólnie robię przebudowę swojej bazy więc będzie wszystko zautomatyzowane :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Coś masz nie tak.
Albo jesteś w zasięgu czerwia albo za blisko leżą niepodniesione artefakty.
U mnie wsio działa jak powinno na peacemode zarówno w nocy, jak i dzień.

20140806031415

20140806031444

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.08.2014 o 03:14, meryphillia napisał:

Coś masz nie tak.
Albo jesteś w zasięgu czerwia albo za blisko leżą niepodniesione artefakty.
U mnie wsio działa jak powinno na peacemode zarówno w nocy, jak i dzień.

To nie wiem, może coś się zbugowało xD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.08.2014 o 03:28, Isildur napisał:

To nie wiem, może coś się zbugowało xD


IMO sprawdź dokładniej bo na bank musi być albo czerw, który ma w zasięgu twoje budynki albo właśnie leżące na ziemii artefakty powodują że alienom włącza się aggro.
Ja dopiero zmuszam je do ataku samemu atakując, a mimo wszystko jak widać na screenie że nie tykają budynków, które nadal sobie spokojnie pracują.

Na pewno zaatakują budynki na peacemode, gdy użyjesz roboty bojowe.
Najpierw zaatakują owe roboty, a po ich ewentualnym zniszczeniu zaatakują pobliskie budynki.

20140806033831

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nah wszystko jest ok.
Jest to nieco mylące ale tak właśnie powinno być.

Niezapełniony pasek produkcji oznacza że masz taką właśnie rezerwę mocy produkcyjnej generatorów energii.
Jeśli pasek ten zacznie rosnąć oznaca to że wykorzystujesz więcej produkowanej energii i trzeba pomyślec o jej nowych źródłach.
Pamiętaj tylko że nad ranem pasek ten zapełnia się praktycznie cały, gdy ładują się rozładowane nocą akumulatory.

A co do alienów i ich aggro, coś tam musisz mieć nie tak, bo widzę że już nie reagują za każdym razem nawet gdy zbierasz artefakty, a co dopiero stoisz w ich pobliżu.

20140806040340

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dobra dzięki za wyjaśnienie. Atakują mnie nie czerwie tylko pełzaki, teraz poszedłem tam i padłem przez drzewa bo się zaklinowałem, zaatakowały. Chyba, że czerw po polsku to będzie ten właśnie pełzak xD

Na wszelki wypadek postawie w okolicy tamtych kopalni działka laserowe, już je mogę robić :)

Też tak sądzę, że jest coś nie tak, ale nie wiem co. Może za blisko nich mam swoje budowle. Nie wiem...

EDIT: Ta to czerwie, teraz zrobiłem screena zanim mnie zabili i to jest to co Ty pokazałeś na screenie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

"Czerw" (ot takie zapożyczenie z Diuny ;) ), to po prostu "Worm" czyli wystający z ziemi robal, który nie przemieszcza się i funkcjonuje jako wieżyczka strzelnicza.
Jako jedyne mają opcję autoataku na peacemode i zawsze będa atakowały graca i jego twory w swoim zasięgu.

Co do Laser Turret, pamiętaj że potrzebują ogromnych zasobów energii do długotrwałego strzelania.
Dlatego najlepszą metodą ich używania zarówno w peacemode i normalnym trybie, jest budowanie "bunkrów".
Jest to nic innego jak otoczona podwójnym minimum murem samowystarczalna placówka skupiona wokól paneli słonecznych i akumulatorów zasilających owe wieżyczki.
Stawianie dużych ilości wiezyczek laserowych i włączanie ich do głównej sieci elektrycznej odpowiedzialnej za funkcjonowanie naszej głównej bazy, to proszenie się o spore problemy.
Nieistotne może i w trybie peacemode, gdy alieny nas nieatakują w ogóle, ale trzeba sobie zrobić nawyk nie robienia czegoś takiego, bo może to drogo kosztowac podczas gry z aktywnymi alienami.

A poza tym...
Damn You! :3

Miałem pograć w coś innego, a od pierwszej siedzę przy fabryczkach i nie mogę znowu przestać. :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.08.2014 o 04:35, meryphillia napisał:

Miałem pograć w coś innego, a od pierwszej siedzę przy fabryczkach i nie mogę znowu przestać.
:D


To moja wina, poza tym ja też powinienem już spać a siedzę nad fabryczkami :D
Ale Ty jedyny w sumie z gramu grasz i ogarniasz tę grę nie licząc kolegi Nephren-Ka oraz Ring5, ale to dzięki Wam grę zakupiłem ;)

Na tę chwile mam zasilanie z baterii słonecznych i zostawiłem jeszcze to parowe, ogólnie mam zamiar przebudować bazę by była bardziej ogarnięta, wtedy zlikwiduje parowe ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.08.2014 o 04:40, Isildur napisał:

Na tę chwile mam zasilanie z baterii słonecznych i zostawiłem jeszcze to parowe, ogólnie
mam zamiar przebudować bazę by była bardziej ogarnięta, wtedy zlikwiduje parowe ;)


Ja dopiero zlikwidowałem w głównej bazie parowe, gdy wybudowałem tego molocha co wcześniej pokazywałem.
W dwóch większych faktoriach nadal używam parowych, ale głównie dlatego że mam tam spore zapasy stałego paliwa, więc dopóki ich nie wyczerpię, to nie ma sensu przebudowywać.

Długo już brakowało mi podobnej gry, wiec cisnę ile wlezie.
Tym bardziej że Sim City 5 nie mam do dzisiaj, bo uważam za wyjątkowo marne, Tropico 5 jakoś mi nie podeszło z racji bycia odgrzewanym kotletem bez żadnych praktycznie zmian, a Industry Giant II nie mogę zmusić do działania na Win7. ;(
No ale z tą ostatnią może i lepiej, bo tak chociaz mogę tracić czas godzinami w fabryczkach. :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się