Nephren-Ka

Factorio

392 postów w tym temacie

Dnia 06.08.2014 o 04:53, meryphillia napisał:

Ja dopiero zlikwidowałem w głównej bazie parowe, gdy wybudowałem tego molocha co wcześniej
pokazywałem.
W dwóch większych faktoriach nadal używam parowych, ale głównie dlatego że mam tam spore
zapasy stałego paliwa, więc dopóki ich nie wyczerpię, to nie ma sensu przebudowywać.


To sugerujesz pierw wykorzystać wszystkie zapasy węgla i dopiero przejść całkowicie na słoneczne?

Dnia 06.08.2014 o 04:53, meryphillia napisał:

Długo już brakowało mi podobnej gry, wiec cisnę ile wlezie.
Tym bardziej że Sim City 5 nie mam do dzisiaj, bo uważam za wyjątkowo marne, Tropico
5 jakoś mi nie podeszło z racji bycia odgrzewanym kotletem bez żadnych praktycznie zmian,
a Industry Giant II nie mogę zmusić do działania na Win7. ;(
No ale z tą ostatnią może i lepiej, bo tak chociaz mogę tracić czas godzinami w fabryczkach.
:D

Szczerze to mi rowneż brakowało od Industry Giant II nie pojawiła się żadna gra, która by mnie satysfakcjonowała ;)

Ps. Tak grałem, że usnąłem w ubraniu xD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.08.2014 o 11:16, Isildur napisał:

To sugerujesz pierw wykorzystać wszystkie zapasy węgla i dopiero przejść całkowicie na
słoneczne?


Węgiel raczej powinno się wykorzystywać do opału tylko na początku, gdy nie mamy po prostu wyboru.
Poźniej potrzebujemy go w dużych ilościach do wytwarzania materiałów wybuchowych oraz granatów, a także Slow i Poison Capsules.

Mi chodzi konkretnie o przetworzony olej na stałe paliwo, które idealnie sprawdza się jako paliwo do silników parowych pojazdów i pociagów z racji wysokiej energii którą zapewnia.

Zasnąć przy grze w ubraniu.
Dobrze, bo świadczy chociaż że wciągnęło na prawdę. :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.08.2014 o 11:45, meryphillia napisał:

Węgiel raczej powinno się wykorzystywać do opału tylko na początku, gdy nie mamy po prostu
wyboru.
Poźniej potrzebujemy go w dużych ilościach do wytwarzania materiałów wybuchowych oraz
granatów, a także Slow i Poison Capsules.


Dobrze wiedzieć, niebawem przechodzę na piece elektryczne :)

Dnia 06.08.2014 o 11:45, meryphillia napisał:

Zasnąć przy grze w ubraniu.
Dobrze, bo świadczy chociaż że wciągnęło na prawdę. :D


Taa nie wiem jak to zrobiłem, ale jak się obudziłem to wielkie zdziwienie xD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam jakiś dziwny problem, postawiłem kolejkę, zrobiłem stacje z jednej mi jedzie normalnie a z drugiej twierdzi, że brak drogi, o co chodzi? oO

EDIT: Dobra fail z mojej strony, ustawiłem nie tak lokomotywę i głowię się dlaczego nie chce jechać xD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zawsze ustawiać znaczniki stacji i światła kolejowe po prawej stronie torów, a nie będzie problemów.
Z racji iż materiałów na torowisko raczej nigdy nie braknie, to najlepije robić normalną petlę dla każdego odcinka unikać jeżdzenia jednym kawałkiem torów w obie strony (za pomocą pociagów z lokomotywami na obu końcach pociągu).
Nigdy też nie krzyżować ze sobą torowisk, i robiąc to za pomocą płynnych rozjazdów.

No i światła kolejowe.
Te stawiać zawsze przed stacjami, by nic nie wjechało w zad stojącego pociagu, a także przy wszelkich rozjazdach, by pociagni nie zderzały się gdy znajdą się tam w tym samym moemencie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Na razie jeździ jeden pociąg, ale pewnie będę rozbudowywał :)

Ile Twoja elektrownia liczy solarów? Tak z ciekawości pytam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.08.2014 o 23:17, meryphillia napisał:

Nie pamiętam dokładne, ale chyba 1900 paneli.
Teraz buduję drugą, a ta będzie jeszcze większa, bo więcej miejsca jest na nią tam gdzie
ją stawiam. ;]


To moje chwilowe 1200 nie przebiło Ciebie, ale miejsce jeszcze mam a panele się produkują bo mi brakło, może się zbliżę do 2K, w ogóle robię w bazie reorganizację więc prawie nic nie stoi, produkują się tylko niezbędne rzeczy :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hehe.
Panele akurat zbyt problemowe w produkcji nie są.
Wystarczy mieć tylko stały dopływ stali by produkcja ładnie śmigała.
Jedyny natomiast mankament przestawienia się na elektrowne słoneczne, to potrzeba sporego kawałka wolnego miejsca.
O ile na peacemode nie ma to tak na prawdę wielkiego znaczenia, tak już w grze z aktywnymi alienami, obrona tak wielkiego kompleksu stanowic może problme dlatego najlepiej stawiać taką elektrownie w miejscu gdzie nie ma ataków alienów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To są jeszcze inne panele? oO
Myślałem, że te są tylko, ale miejsce potrzebuje właśnie dla laboratoriów bo mi brakowało stąd te zamieszanie xD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nah.
Chodziło mi o te normalnie funkcjonujące w grze. ;)
Innych nie ma i raczej w podstawowej wersji nie będzie, bo różnorodność takiego tałatajstwa, to już raczej domena modów.

I nie nęć mnie podstępnie (sugerując bym nazwy bardziej poprawnie i adekwatne pisał ;P) by włączyć fabryczki, bo jak na razie chcę grać w coś innego. ;D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.08.2014 o 23:54, meryphillia napisał:

I nie nęć mnie podstępnie (sugerując bym nazwy bardziej poprawnie i adekwatne pisał ;P)
by włączyć fabryczki, bo jak na razie chcę grać w coś innego. ;D

Ale ja nie nęce podstępnie :D
Ale się wkręciłem wczoraj cała noc i cały dzień i teraz też nocka się zapowiada :)

1400 solarek jak na tę chwilę, jeszcze muszę akumulatory poustawiać ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.08.2014 o 00:49, Isildur napisał:

Ale ja nie nęce podstępnie :D


Nie no gdzie tam...
Aż mnie skręca by włączyć, ale wiem jak to się skończy (tym bardziej że zacząłem nową wielką faktorię budować pod produkcję Advanced Circuits), a chciałbym jeszcze nieco posiedzieć przy World Of Makaks dzisiaj. ;P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.08.2014 o 01:40, Isildur napisał:

Prądu mi chyba nie braknie :D


Hyhy.
Masz tak dużo podłączonych fabryczek do sieci że ho ho ho. ;P
Poczekaj tylko aż nabudujesz fabryczek, dorzucisz do większości moduły szybkości, by zwiększyć tempo wytwarzania produktów i zobaczysz jak łatwo zapchać linę energentyczną. ;D

Przedwczoraj mialem taką własnie akcję.
Wymieniłem moduły produkcyjne szybkości z 1 na 2 w większości fabryczek (wzrost poboru energii fabryczki o 70% jesli pamięć mnie nie myli) i musiałem dostawiać nowe panele i akumulatory, bo elektrownia nie wyrabiała. :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam tyle tylko, bo dużo jest zdemontowanych, robię porządek. A potrzebuje miejsca bo muszę niebieskie fiolki zacząć produkować a nie miałem miejsca taki chaos, solary się produkują gorzej z bateriami, z 400 ich postawiłem czy coś koło tego, ale to do produkuje, jak już wrócę do normalnej produkcji :)

W sumie tę fabrykę mogę zdemontować bo mi produkowała te szybkie taśmy, ale jeszcze nie najszybsze xD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Te czerwone taśmy i tak są niezbędnym składnikiem do najszybszych, więc fabryczkę i tak będziesz musiał mieć.
Dla takich rzeczy najlepiej robić niezależne fabryczki z zasilaniem potrzebnymi materiałami ze skrzynek, a nie bezpośrednio z pieców czy fabryk (jeśli wymagają jakichś złożonych podzespołów).
Nie są potrzebne w aż tak olbrzymich iloścach, by opierać się na pełnej automatycznej produkcji.

No chyba że ktoś jest na tyle leniwy że nie chce mu się krzątać co jakiś czas i uzupełniać materiał w skrzynkach. ;P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Leniwy czytaj Marcin :D

Zacząłem już organizować wszytko powoli :)

Są tylko cztery składniki potrzebne do badań?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.08.2014 o 02:45, meryphillia napisał:

Tak.
Tylko trzy produkowane fabryczkami i czwarty wytwarzany tylko i wyłącznie z obcych artefaktów.

Pytałem by wiedzieć jak to wszystko zrobić by laboratoria były dobrze zaopatrzone :)

Wymyśliłem coś takiego, góra czerwony i zielony a na dole niebieski i fioletowy :)

20140807033101

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się