Nephren-Ka

Factorio

392 postów w tym temacie

Za dużo skrzynek i system nie wyrobi.
Będziesz miał zaopatrywane tylko pierwsze i gróra drugie w kolejce laboratoria.
Chodzi tu oczywiście o Science Pack 3, gdyż on jest dość czasochłonny w produkcji, a przede wszystkim materiałochłonny.
Dwa pierwsze są trywailne, ostatni zależy tylko od twoich chęci na mordowanie robali, ale trzeci to już dość skomplikowany proces produkcyjny i by wystarczyło go do zasilania tylu skrzynek potrzebowałbyć naprawdę ogromnego kompleksu.

Cos edytowalem, ale chyba nie tu. ;P

Możesz zmienić chwytaki na tym dolnym na najwolniejsze (musisz tylko postawić bezpośrednio przed chwytakiem najwolniejszą taśmę, by nadążał odbierać przedmiot) i zobaczyć jak będzie wyrabiał system.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ok to skrzyneczki do poprawy z chwytakami też coś zrobię ;)
Co do tego trzeciego to faktycznie czasochłonne dziadostwo, ale też je zrobię automatyczne, bo nie chce mi się, co chwilę ręcznie robić xD

Co do czwartego zautomatyzuje bo to będzie najprostsze i do skrzynki będzie ładował, a chce się rozprawić z dwoma obozami bo za blisko podchodzą, więc trochę zbiorę tych składników, ale najpierw się dozbroje xD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.08.2014 o 03:52, Isildur napisał:

Ok to skrzyneczki do poprawy z chwytakami też coś zrobię ;)
Co do tego trzeciego to faktycznie czasochłonne dziadostwo, ale też je zrobię automatyczne,
bo nie chce mi się, co chwilę ręcznie robić xD


Raczej trudno będzie w pełni zautymatyzować bowiem wymaga Advanced Circuits i Baterii, a oba te przedmioty potrzebujesz do od groma innych rzeczy.

Sam jestem aktualnie na budowie wielkiego kompleksu, który będzie wytwarzał Advanced Circuits.
Ich największym problemem jest wymaganie Plastic Bars do produkcji których trzeba ogarnąć spore ilości Petroleum Gas (tu przydaje się opcja zamiany Light Oil na właśnie Petroleum Gas).
Problem powiększa się bowiem Petroleum Gas potrzebujesz także do produkcji Siarki.
Tak więc ostatecznie kompleks który miałby w pełni zautomatyzować trzecią fiolkę musi być prawdziwym molochem dośc dobrze zaprojektowanym.
No ale właśnie na tym polega zabawa w tę zacną gierkę przecież. ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Taa już napotkałem problemy, baterie mam, plastik mam, ale nie mam miejsca na resztę, muszę kombinować xD
Poza tym w nocy strasznie pobór energii mi rośnie muszę dołożyć więcej akumulatorów chyba xD

A takie pytanie będą jeszcze pojemniejsze akumulatory czy nie mam co liczyć?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.08.2014 o 14:06, Isildur napisał:

Poza tym w nocy strasznie pobór energii mi rośnie muszę dołożyć więcej akumulatorów chyba
xD


Niestety tylko ten jeden rodzaj akumulatorów jest.
Nie pamiętam już ile ma być paneli słonecznych na akumulator, ale chyba coś w granicach 4 i taki stosunek staraj sie zachować.
Wtedy nie będzie problemów z ładowaniem akumulatorów o brzasku i tym sposobem większość dnia fabryczki będą się opierały na energii tylko z paneli słonecznych.

Zwiększony pobór mocy nocą jest jakąś anomalią i nie powinien mieć miejsca (chyba że nastawiałeś z 200000 lampek :D).
Najprawdopodobniej masz za mało akumulatorów w stosunku do potrzeb i zbyt szybko zużywają nagromadzony prąd.


Ja oczywiście od samego rana zamiast iśc spać, to włączyłem fabryczki. :D
Część nowego kompleksu wysokich technologii (na razie tylko Advanced Circuits) zrobiona i narazie czekam na nieco robotów konstrukcyjnych by wykorzystać w końcu Blueprinty w grze i szybciej rozbudowywać ów kompleks.
W między czasie trzeba zapolować na nieco robali, bo przydałoby się w końcu zrobić najlepszy pancerz. ;P

Polecam obadac opcję blueprintów i robotów konstrukcyjnych, bowiem przydają się mocno do budowy czegoś co nam wyszło i funkcjonuje, tak że możnaby to skopiować w innym miejscu nie tracąc czasu na ręczne budowanie samemu (widoczne na screenie fabryczki zostaną skopiowane przez robociki nieco niżej po prawej stronie, zwiększając produktywność całego kompleksu ;] ).
Akurat te roboty nie burzą aż bardzo rozgrywki jak dla mnie i z nich korzystam z chęcią.
Logistyczne boty, to natomiast zuo wcielone powodujące tylko u mnie szybkie znudzenie grą, gdy nie było już więcej potrzeby krzątania się to tu, to tam. :F

20140807153151

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja akumulatory dostawiam cały czas, więc problem zniknie ;)
Musze iść na ekspansję i poszukać nowych złóż wtedy zacznę kombinować z produkcją poszczególnych elementów ;)

Odległość ma znaczenie dla przesyłu prądu?

Nie denerwuj mnie nawet, ja jeszcze raczkuje mimo, że już mam dostęp do większości rzeczy a ten już się chwali takimi bajerami xD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.08.2014 o 15:50, Isildur napisał:

Odległość ma znaczenie dla przesyłu prądu?


Prąd nie, ale płyny już tak.
Nie pamiętam jaka nam jest maksymalna odległość, ale nic nie szkodzi na dłuższym odcinku wbudować w rurę Small Pomp by ppychała płyn dalej.

Dnia 07.08.2014 o 15:50, Isildur napisał:

Nie denerwuj mnie nawet, ja jeszcze raczkuje mimo, że już mam dostęp do większości rzeczy
a ten już się chwali takimi bajerami xD


Testować, testować wszystko.
W końcu to piaskownica i na dodatek w trybie peacemode. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.08.2014 o 16:22, meryphillia napisał:

Prąd nie, ale płyny już tak.
Nie pamiętam jaka nam jest maksymalna odległość, ale nic nie szkodzi na dłuższym odcinku
wbudować w rurę Small Pomp by ppychała płyn dalej.



Dzięki bo się bałem, że muszę jakieś transformatory stawiać co jakiś czas :D

Zniszczyłem kolejny obóz obcych, zebrałem trochę tych artefaktów xD
Ale wypełzły większe i mi działka poniszczyły, ale warto było :D

EDIT: (18:54)

Masakra chyba największy mój system, zrobiłem automatyczną produkcję niebieskich miksturek, ale masakrycznie duże to wyszło :D

EDIT 2 (08-08-20014 - 04:16)

Zacząłem produkcję najszybszych taśm, myślałem że będą ździebko szybsze xD
Kurde zaczyna mi brakować surowców w okolicy, muszę pomyśleć nad migracją xD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.08.2014 o 17:20, Isildur napisał:

Zacząłem produkcję najszybszych taśm, myślałem że będą ździebko szybsze xD
Kurde zaczyna mi brakować surowców w okolicy, muszę pomyśleć nad migracją xD


Zamiast migrować po prostu stwórz faktorię gdzieś gdzie są nowe zasoby surowców i stwórz linię kolejową dostarczającą albo goły surowiec do pieców w głównej bazie albo też przerabiaj go na miejscu i do bazy wysyłaj tylko gotowy półprodukt.
Mi w głównej bazie już tak zapchały się magazyny, że część pociagów jeżdzi w tę i nazad nierozładowana. ;P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.08.2014 o 05:20, meryphillia napisał:

Zamiast migrować po prostu stwórz faktorię gdzieś gdzie są nowe zasoby surowców i stwórz
linię kolejową dostarczającą albo goły surowiec do pieców w głównej bazie albo też przerabiaj
go na miejscu i do bazy wysyłaj tylko gotowy półprodukt.
Mi w głównej bazie już tak zapchały się magazyny, że część pociagów jeżdzi w tę i nazad
nierozładowana. ;P


Nie mam wyjścia, bo zaczęły się przestoje a to mnie irytuje jak muszę czekać i plątać się bez celu xD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zamiast się "plątać" zabierz porzebne elementy i leć do miejsca gdzie są spore zasoby miedzi i żelaza i buduj. ;)
U mnie mniej więcej wygląda to tak po 62 godzinach gry (obcieło mi górną faktorię ustrojstwo, ale nie mam zainstalowanego PS i musiałem męczyć się w drętwym paintcie).

Na razie rozbudowuję wcześciej pokazaną faktorię wysokich technologii po prawej stronie, apóźniej uderzam dalej na wschód do tej faktorii na samym końcu.
Co prawda jest ona zbędna jak na razie, bo powstała tylko z tego względu że podczas jednej z wypraw krajoznawczych rozbiłem tam ostatni samochód i trzeba było wybudować fabryczki, by wyprodukować nowe pojazdy, bo przecież nie wracałbym "z buta" taki kawał do głównej bazy. :D

20140808060236

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Gdyby nie ta krzątanina w tę i nazad, to byłoby większe znacznie.
Widziałem screeny ludzi z gier mających po 50 godzin tylko i takie fabryczki, że aż głowa mała.
No ale ja nie używam logistycznych botów to raz, a dwa uwielbiam krzątać się to tu i tam tacąc na to mnóstwo czasu. :3

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja sobie chodzę i podziwiam jak wszystko pięknie samo się robi xD

Najgorsze w tym wszystkim jest to, że jak mam zakładać faktorię gdzieś dalej to muszę karczować las by zbudować kolejkę, a to takie żmudne, szkoda, że nie dali czegoś właśnie do wycinki lasów xD

Chyba, że materiały wybuchowe ułatwią mi zdanie? ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.08.2014 o 15:32, Isildur napisał:

/.../ szkoda, że nie dali czegoś właśnie do wycinki lasów xD


Oczywiście że dali.
Pierwszą metodą jest celny rzut paroma granatami. :D
Ale najskuteczniejszą metodą są podobnie celnie rzucone Poison Capsule, które karczują lasy niczym prawdziwy Agent Orange. ]:>

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.08.2014 o 15:49, meryphillia napisał:

Oczywiście że dali.
Pierwszą metodą jest celny rzut paroma granatami. :D
Ale najskuteczniejszą metodą są podobnie celnie rzucone Poison Capsule, które karczują
lasy niczym prawdziwy Agent Orange. ]:>


To w takim razie biorę się za masową produkcję granatów :D
Lesie uważaj bo nadchodzę xD

Poza tym na drodze na swoje upragnione nowe miejsce napotkałem dwa dosyć pokaźne obozy czerwi, co tu dużo ukrywać jest ich bardzo dużo i muszę znaleźć jakiś sposób by je ominąć, by nie atakowały mojej kolejki xD

Tak btw opanowaliśmy ten temat xD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.08.2014 o 15:53, Isildur napisał:

To w takim razie biorę się za masową produkcję granatów :D


Granaty sa dosyć tanie w produkcji i przydają się na goniące nas robale, ale do "wycinki" lasów lepiej używać wspomnianych kapsuł z racji że na robale średnio co się nadają.
Jedyna dobra w nich rzecz, że od któregoś z ostatnich buildów w końcu trują czerwie.
Ale na owe czerwie najskuteczniejsze są rakiety, które swobodnie odpalamy spoza zasięgu robaczywca.
Trzeba tylko pamiętać, że te drugie rakiety (Explosive Rocket) atakują obszarowo, tak więc bardzo często zgarniemy jakiegoś łażącego robala blastem i odpali się im aggro i trzeba będzie szybko przełączać się na skuteczniejszą broń.
Dlatego do niszczenia gniazd i czerwi lepiej uzywac podstawowych rakiet, tym bardziej że mnej kłopotliwe w produkcji.

Dnia 08.08.2014 o 15:53, Isildur napisał:

Tak btw opanowaliśmy ten temat xD


Może ktoś się w końcu zachęci do grania po przeczytaniu tego pełnego zachwytów spamu o tej zacnej gierce. ;D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Gra mnie nie lubi, przy zapisywaniu wyskoczył jakiś błąd i skasował wszystkie zapisy :C

Musze zaczynać od zera...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.08.2014 o 18:17, Isildur napisał:

Musze zaczynać od zera...


Ulalala...
Nawet quicksave wszystkie poszły się... ten tego?
Nigdy nie miałem aż tak hardkorowego przypadku z fabryczkami.
Jednak mając "doświadczenie" po utracie sejwa z póltorarocznym autyzmowaniem w Minecrafcie robię kopię zapasową sejwów gier w które marnotrawię masę czasu (jak Factorio właśnie, Space Engineers, Planet Explorers czy Terraria).

No ale nieco już doświadczony teraz łatwiej będziesz wiedział jak stawiać fabryczki i co warto najszybciej wynajdywać w techtree. ;]

U mnie aktualnie rozbudowa faktorii wysokich technologii trwa w najlepsze i produkcja Advanced Circuits wrze jak szalona. :3
Zaraz wracam do głównej bazy uzupełnić chesty w fabryczkach tego wymagających oraz zebrać potrzebne robocikom materiały na skopiowanie trzego kompleksu produkującego Advanced Circuits i będzie można stawiac fabryczki produkujące rzeczy wymagające owego przedmiotu.

Na screenie szarżujące roboty pragnące jak najszybciej zbudować kompleks oraz oba kompleksy już ładnie pracujące. ;]

20140808190521

20140808190526

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Niestety nawet autozapisy :(

Ale nie ma złego co by na dobre nie wyszło, nowy teren jaki się wygenerował jest genialny :)

Też chce takie robociki, pożycz mi je na chwilę :D

EDIT:

Poza tym teraz skoro już wiem, co i od czego jest zależne, rozwijam się powoli i planuje bardziej z głową :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się