Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Spintires - recenzja

30 postów w tym temacie

Recenzja tak jak seria artykułów - sponsorowana, aż czuć jak autor niczym rasowy pismak-prostytka pisze pod dyktando wydawcy. O dziwo, z oceną się zgadzam, grę posiadam od dnia premiery.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> Recenzja tak jak seria artykułów - sponsorowana, aż czuć jak autor niczym rasowy pismak-prostytka
> pisze pod dyktando wydawcy. O dziwo, z oceną się zgadzam, grę posiadam od dnia premiery.

Przykro mi, że muszę Cię rozczarować, ale tekst napisany jest zupełnie szczerze. Może ma podobny wydźwięk co seria artykułów, bo też powstały z tego co naprawdę sądzę o grze. Jak możesz zarzucać nierzetelność wraz z obiektywną oceną, z którą się zgadzasz? To się kupy nie trzyma. Ale pewnie, lepiej powyzywać wszystko i kogo tylko się da, taka nasza krajowa mentalność. Pozdrawiam serdecznie mimo wszystko i do zobaczenia w świecie gry.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> Przykro mi, że muszę Cię rozczarować, ale tekst napisany jest zupełnie szczerze. Może
> ma podobny wydźwięk co seria artykułów, bo też powstały z tego co naprawdę sądzę o grze.
> Jak możesz zarzucać nierzetelność wraz z obiektywną oceną, z którą się zgadzasz? To się
> kupy nie trzyma. Ale pewnie, lepiej powyzywać wszystko i kogo tylko się da, taka nasza
> krajowa mentalność. Pozdrawiam serdecznie mimo wszystko i do zobaczenia w świecie gry.

Nie zarzuciłem ci braku rzetelności, tylko wydźwięk recenzji pachnie na odległość treścią sponsorowaną (tak jak i wcześniejsze artykuły nt. Spintires). I tak, z oceną się zgadzam, ale z samą recenzją jako taką - już nie. Nikogo nie wyzwałem ani nie miałem takiego zamiaru, porównałem tylko wydźwięk recenzji do takiej, jaką spłodziłby recenzent "na zlecenie". Co ma "krajowa mentalność" do konstruktywnej krytyki? Jeśli coś mi się nie podoba - mówię o tym głośno.

"Ale pewnie, lepiej powyzywać wszystko i kogo tylko się da, taka nasza krajowa mentalność. "

Obiekcje mam tylko i wyłącznie do recenzji, co dobitnie napisałem, do Ciebie ani do "kogo tylko się da" osobiście nie mam nic.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.06.2014 o 12:25, betonowy1 napisał:

Co ma "krajowa mentalność" do konstruktywnej krytyki? Jeśli coś mi się nie podoba - mówię
o tym głośno.


Konstruktywna krytyka, z definicji, jest konstruktywna czyli pozwala na znalezienie błędów i ich poprawę.
Ty nie wskazałeś żadnego błędu. Nie podałeś żadnego przykładu. Oceniłeś całość recenzji jednym słowem: "sponsorowana".
To z góry skreśla Twoją krytykę jako konstruktywną.

Dnia 16.06.2014 o 12:25, betonowy1 napisał:

Obiekcje mam tylko i wyłącznie do recenzji, co dobitnie napisałem, do Ciebie ani do "kogo
tylko się da" osobiście nie mam nic.


Trudno się zgodzić z tym stwierdzeniem widząc tekst: "autor niczym rasowy pismak-prostytka"

Edit:
Dodam jeszcze, że zdarza się, że za tego typy zadnia jak: "Recenzja tak jak seria artykułów - sponsorowana" (co nie jest wyrażeniem opinii tylko niejako stwierdzeniem), niepoparte dowodami na ten rzekomy sponsoring, sypią się tu na forum nagrody.
Bo można to uznać za pomówienie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bo do Pawła osobiście nic nie mam, lecz po przeczytaniu recenzji jako jej autor, zostawił mnie w odczuciu iż recenzja jest sponsorowana - powtarzam, w ODCZUCIU. Konstruktywna krytyka? Proszę bardzo. Autorem recenzji nie powinna być osoba która pisała SPONSOROWANE teksty w cyklu "tydzien z..." gdzie pod każdym tekstem Pawła Pochowskiego jest informacja "Tydzień ze Spintires to wspólna akcja promocyjna firm CDP.pl oraz Gram.pl" - pewnie dlatego recenzja pachnie mi sponsoringiem bo była pisana przez tą samą osobę w tym samym tonie. OCZYWIŚCIE że wszystko co napisałem wyżej jest moją opinią, do której mam prawo. Dowody? Ok, już piszę do CD-Projekt z zapytaniem czy recenzja (tak jak artykuły podpisane wspólną akcją promocyjną z wydawcą) jest sponsorowana :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.06.2014 o 11:59, Zaix_91 napisał:

Przykro mi, że muszę Cię rozczarować, ale tekst napisany jest zupełnie szczerze. Może
ma podobny wydźwięk co seria artykułów, bo też powstały z tego co naprawdę sądzę o grze.
Jak możesz zarzucać nierzetelność wraz z obiektywną oceną, z którą się zgadzasz? To się
kupy nie trzyma. Ale pewnie, lepiej powyzywać wszystko i kogo tylko się da, taka nasza
krajowa mentalność. Pozdrawiam serdecznie mimo wszystko i do zobaczenia w świecie gry.

Bez obrazy, tutaj to nie jest żadna krajowa mentalność, pozowanie na ofiarę też tu nie przejdzie. To oczywiste że kolega betonowy1 widząc pod każdym tekstem cyklu "tydzień z..." podpis "Tydzień ze Spintires to wspólna akcja promocyjna firm CDP.pl oraz Gram.pl" zaczyna mieć wątpliwości. To się kupy trzyma.
Co do gry: nie przecze, może jest tak dobra. Parę artykułów z serii przeczytałem, chwilę pograłem ale nie podejme się oceny. Może ta recenzyjna jest słuszna, może nie. Natomiast w pełni rozumiem zarzuty tutaj postawione (choć nie żebym zakładał stan faktyczny - każdy ma prawo wyraźić swoje zdanie).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wracając do dyskusji o grze, a nie recenzji.
Jedyną rzeczą do której można się przyczepić to nuuuuda. Nie jest to symek na długie wieczory jak ETS, a na krótkie posiadówy. Brak porządnego trybu kariery, ew. dodatkowych misji, do tego kilka map na krzyż sprawiają, że gierka dość szybko się przeje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czy teraz przy okazji każdej recenzji w komentarzach będą się pojawiać idioci i ignoranci piszący o "sponsorowanych", "kupowanych" recenzjach... Powoli zaczyna mi się chcieć rzygać jak zjeżdżam na komentarze...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nuda? Jak dla mnie przy ETS2 można zasnąć szybciej niż przy Spintires... Po zakupie siedziałem z kumplem w multi przez ponad pięć godzin. Walka z terenem to wystarczająca frajda. Przebijanie się z trójkołową naczepą przez bagna, problemy, kumpel wracający czymś ciężkim by mnie wyciągnąć... To jest coś, a nie single-playerowe trzymanie "W" w ETS...
Brak kamery ze środka jakoś mi nie przeszkadza. Wolę obserwować jak auto jest przeze mnie katowane :P Tylko czekać na jakiś dodatkowy content. Tech demo miało modyfikacje i dodatkowe pojazdy. Oby zaczęło się coś pojawiać także do pełnej wersji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> Czy teraz przy okazji każdej recenzji w komentarzach będą się pojawiać idioci i ignoranci
> piszący o "sponsorowanych", "kupowanych" recenzjach... Powoli zaczyna mi się chcieć rzygać
> jak zjeżdżam na komentarze...

Nie miałem zamiaru nikogo urazić, wyraziłem swoją opinie, więc oszczędź sobie epitetów. Newsflash dla Ciebie: proceder jak kupowanie recenzji ma miejsce w branży dziennikarstwa growego, a jeśli twierdzisz inaczej to idiotą jesteś tu Ty. I nie jest to obelga lecz diagnoza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.06.2014 o 23:26, betonowy1 napisał:

Nie miałem zamiaru nikogo urazić, wyraziłem swoją opinie, więc oszczędź sobie epitetów.
Newsflash dla Ciebie: proceder jak kupowanie recenzji ma miejsce w branży dziennikarstwa
growego, a jeśli twierdzisz inaczej to idiotą jesteś tu Ty. I nie jest to obelga lecz
diagnoza.


Diagnoza ;) Tak, tak, a później się obudziłeś. Zawsze będzie to obelgą. Sam zacząłeś swój pierwszy post od ładnych epitetów. Jak to było? "autor niczym rasowy pismak-prostytka pisze pod dyktando wydawcy".
Napisałeś już do CDProjekt? Dowody byłyby mile widziane. Oskarżać każdy beton potrafi, szkoda, że często bezpodstawnie. Kupowanie recenzji się zdarza, ale nie oznacza to, że ma miejsce za każdym razem i w każdym miejscu. Jak możesz pisać, że nie masz nic do autora tekstu po tym, jak go nazwałeś w pierwszej swojej wypowiedzi? Kpina. Bądź chociaż konsekwentny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@Cybertrash

"Autor jest sprzedajną dziwką, piszącą pod dyktando wydawcy" \ "autor niczym rasowy pismak-prostytka pisze pod dyktando wydawcy" - widzisz różnicę w dwóch powyższych zdaniach? To PORÓWNANIE odnosiło się do treści którą mógłby spłodzić pismak-prostytutka. Jak nie widzisz różnicy, mogę postawić kolejną diagnozę :)
No i widzę że ironii w sprawie pisania do cdp.pl nie wylapałeś, szkoda.

Mówię po raz ostatni, do Autora Pawła Pochowskiego NIC OSOBIŚCIE NIE MAM, bo nie znam go prywatnie, więc nie mam jak wyrobić sobie o nim zdania. Skrytykowałem tylko i wyłącznie ton recenzji - czemu można by zaradzić dając grę do oceny innej osobie. A tak recenzja nie wygląda na bezstronną. Dla mnie temat zamknięty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Może już czas skończyć wątek "konstruktywnego krytyka" i napisać coś o samej grze.

Widać, że to ich pierwsze gra. UI i to w jaki sposób sterujemy różnymi funkcjami, mógło być lepiej wykonane. Wyciągarka nie ma przypisanego przycisku na padzie, a co gorsze nie możemy tego sami zrobić bo nie ma funkcji zmiany przycisków (możemy to zrobić tylko na klawiaturze). Jest to spory problem bo z wyciągarki korzystam bardzo często. Nie pasuje mi mapa, w jakimś stopniu spełnia swoje zadanie, ale przydałaby się możliwość tworzenia krótkich notatek do oznaczania szczególnie trudnych sekcji czy ślepych dróżek.

Co do kwestii braku kamery z kokpitu, moim zdaniem funkcja zupełnie zbędna, bo i tak większość czasu patrzymy się na koła i błoto... albo szukamy punktów do zaczepienia liny wyciągarki.

Co do zalet, nie będę się powtarzał bo recenzent moim zdaniem opisał elementy gameplayu celująco. Na pewno nie jest to gra dla wszystkich, a raczej dla tych bardziej wytrwałych, którzy nie boją się dostać po jajkach za swoją głupotę. ;)

Nie pozostaje nic innego jak cieszyć się grą, czekać na łatki oraz nowe edycji, bo silnik tworzy solidne fundamenty do dalszego rozwoju.


Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.06.2014 o 23:26, betonowy1 napisał:

Nie miałem zamiaru nikogo urazić, wyraziłem swoją opinie, więc oszczędź sobie epitetów.
Newsflash dla Ciebie: proceder jak kupowanie recenzji ma miejsce w branży dziennikarstwa
growego, a jeśli twierdzisz inaczej to idiotą jesteś tu Ty. I nie jest to obelga lecz
diagnoza.


Degrad -1 - za obrażanie innego użytkownika tylko dlatego, że ma inne zdanie od Twojego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No tak, ale jak już wyżej zostałem nazwany ignorantem i idiotą, to jest OK :)

Więc powtórzę, proceder "kupowania" recenzji istnieje i jeśli użytkownik Marcin08 twierdzi że tak nie jest, to jest idiotą i naiwnym frajerem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.06.2014 o 13:00, betonowy1 napisał:

No tak, ale jak już wyżej zostałem nazwany ignorantem i idiotą, to jest OK :)

Więc powtórzę, proceder "kupowania" recenzji istnieje i jeśli użytkownik Marcin08 twierdzi
że tak nie jest, to jest idiotą i naiwnym frajerem.


BAN - Nie mam zamiaru się denerwować, obrażanie innego użytkownika i chamstwo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować