Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Tydzień z MotoGP 14: Dominacja Marca Marqueza

7 postów w tym temacie

Jezdzę motocyklem od kilku lat już, uwielbiam motocykle ale nadal nie pojmuje 2 rzeczy.. jak nóżka jest w stanie tyle utrzymać ;P (motocykl plus w przedszkolu z klubem dla dzieci postawiliśmy motocykle i na tej nóżce + 3 dzieci siadło:P) oraz drugie.. jak oni się tak przechylają i nie upadają ;D wiem noobskie pytania jak na kogoś kto się pasjonuje motocyklami ale nie mogę tych 2 rzeczy zrozumieć ;P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> Jezdzę motocyklem od kilku lat już, uwielbiam motocykle ale nadal nie pojmuje 2 rzeczy..
> jak nóżka jest w stanie tyle utrzymać ;P (motocykl plus w przedszkolu z klubem dla dzieci
> postawiliśmy motocykle i na tej nóżce + 3 dzieci siadło:P) oraz drugie.. jak oni się
> tak przechylają i nie upadają ;D wiem noobskie pytania jak na kogoś kto się pasjonuje
> motocyklami ale nie mogę tych 2 rzeczy zrozumieć ;P

Przechylają się z powodu odpowiedniej geometrii motocyklu, mieszanki substancji w oponach która działa na zasadzie takiego kleju a także jej kształtu (taki stożek) i struktury nawierzchni toru no i oczywiście techniki jazdy zawodników :)
A nóżka po prostu powoduje dobrze rozejście sił na wszystkie punkty podparcia (koła, nóżka) i dlatego jest w stanie tyle utrzymać ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 19.06.2014 o 10:50, Sajmonix11 napisał:

Przechylają się z powodu odpowiedniej geometrii motocyklu, mieszanki substancji w oponach
która działa na zasadzie takiego kleju a także jej kształtu (taki stożek) i struktury
nawierzchni toru no i oczywiście techniki jazdy zawodników :)


Tak to wiem, ale nadal dla mnie to kosmos jak się tak przechylają ;P kiedyś chciałbym spróbować takim sprzętem to zrobić musi to być nesamowite uczucie.

Dnia 19.06.2014 o 10:50, Sajmonix11 napisał:

A nóżka po prostu powoduje dobrze rozejście sił na wszystkie punkty podparcia (koła,
nóżka) i dlatego jest w stanie tyle utrzymać ;)


No tak ale ona taka malutka na jednej srubce :P jestem ciekaw ile ona moze wytrzymać ;) dzięki za odpowiedź ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować