Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Ubisoft zrezygnował w Watch Dogs z niektórych ustawień graficznych na PC nie bez powodu

37 postów w tym temacie

Małgorzata Trzyna

Mod – a raczej kilka zmian wprowadzonych w plikach gry przez TheWorse – mógł poprawić jakość grafiki w Watch Dogs, ale też wywołać negatywne efekty. Z tego właśnie powodu Ubisoft zablokował wybór niektórych ustawień na PC.

Przeczytaj cały tekst "Ubisoft zrezygnował w Watch Dogs z niektórych ustawień graficznych na PC nie bez powodu" na gram.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Póki co mam więcej problemów z grafą po patchu niż przed... Dodatkowo po zainstalowaniu moda gra działa płynniej i lepiej wygląda. Nie wiem co Ubi chce zdziałać swoją polityką ale idzie im coraz gorzej...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jakie zaskoczenie, kolejna marketingowa papka nie trzymająca się kupy. I znowu pozostawiona bez komentarza.

Oczywiście, że nie bez powodu wyłączyli cześć opcji:
- mogły negatywnie wpływać na wygląd gry - jak wiadomo cienie rzucane od świateł samochodów czy bogatszy w detale deszcz powoduje, w grze która sili się na realistyczne odwzorowanie świata powoduje, że całość wygląda gorzej

- stabilność, wydajność - czytaj, nie mieliśmy czasu/pieniędzy na dopracowanie, a wersja PC-towa wcale nie była priorytetowa jak zapwenialiśmy wcześniej

- ogółem – wrażenia z rozgrywki. - i ogółem to mamy was głęboko, ale nikt nie ma jaj żeby nam to wypomnieć więc spadajcie na drzewo


Swoją drogą:

"Ubisoft dodał, że cieszy się, iż ma tak kreatywną i pełną pasji społeczność modderów, ale mod TheWorse, który w niektórych przypadkach rzeczywiście poprawia wygląd gry, wywołuje też różne, negatywne efekty, poczynając od pogorszenia wydajności po trudności z rozpoznawaniem otoczenia. W ten sposób nie da się grać z przyjemnością, szczególnie jeśli pogarsza się też stabilność."

To news czy informacja prasowa? Nie dostało kursywy, a wygląda jak cytat z oddziału marketingowego Ubi. Nie wiedziałem, że zadaniem newsmana jest tłumaczenie dlaczego zmiany wprowadzone przez moderów, mimo że mogą poprawić doświadczenie z obcowania z grą to tak naprawdę są niekorzystne dla graczy. Ostatnie zdanie to już czysty marketingowy bełkot.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bo nie była. Po prostu niektórych ustawień nie da się włączyć w normalny sposób :)

Co do tego, co robi Ubisoft - ale przecież po to się robi dodatkowy tryb ustawień przecież. Jeśli miałbym do wyboru cały wachlarz przeróżnych możliwości ustawienia sobie wszystkiego jak mi się to żywnie podoba to nie byłoby problemu. Jednemu potrzebne są super refleksy i realistycznie odwzorowane cienowanie, a drugiemu jest to zbędne. To, co zostało zaprezentowane podczas E3 2012 powinno być przy ustawieniu gry na ultra i bez względu na wszystko, co by się waliło i paliło. Jeśli ktoś ich nie spełnia i "nie czerpie wystarczającej przyjemności z rozgrywki" to może je sobie obniżyć i będzie czerpał ją w całości.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak dotad slysze same dobre opinie glownie od youtuberow ktorzy graja z tym modem. Sam gry nie mam bo trudno byloby mi zaplacic za cos spartolonego z napisem bierz frajerze na pudelku.
Sam news juz jest smieszny, bez zadnego komentarza, gdzie w innych serwisach newsmani wyrazaja przynajmniej swoją opinie, tutaj jest to tak skonstruowane, ze news wyglada jakby autor z góry zakładał, że Ubi jest cacy i mówi prawde, a przecież każdy kto interesuje sie branżą wie, że takie sprawy mają drugie dno, a firmy zawsze bronią swego.
Ciekawe jak nas wydymaja z Assasynem nowym. Też po premierze stwierdza,że musieli nagle i bez uprzedzania zrezygnowac z grafiki jaką prezentowali na E3?....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie te tłumaczenie brzmi sensownie. Absurdalne teorie spiskowe, że ktoś coś niby specjalnie wyłączył aby ktoś nie poczuł się "pokrzywdzony" są w 200 proc. debilne biorąc pod uwagę współpracę z nVidią.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.06.2014 o 17:51, aope napisał:

Jak dla mnie te tłumaczenie brzmi sensownie


"Mieliśmy ładniejszą grę, ale coś nam nie działało, a grę trzeba było wydać więc ścięlismy wszystko do poziomu poprzedniej generacji, pokazując środkowy palec pecetowcom i wszystkim tym, co się napalili i kupowali nowe konsole dla Watch Dogs"

W sumie racja, sensowne i bardzo prawdopodobne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> Jak dla mnie te tłumaczenie brzmi sensownie.

Brzmialoby sensownie gdyby nie fakt, ze byli łaskawi poczekac az wiekszosc zainteresowqnych gre kupi. To prawieo tak jakbys sprzedawal komus przeterminowana zywnosc i informowal klientow dopiero jak siedza juz na kiblu. Rzeczywiscie sensowne to jest strqsznie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> Jak dla mnie te tłumaczenie brzmi sensownie. Absurdalne teorie spiskowe, że ktoś coś
> niby specjalnie wyłączył aby ktoś nie poczuł się "pokrzywdzony" są w 200 proc. debilne
> biorąc pod uwagę współpracę z nVidią.

Tłumaczenie tak samo sensowne jak tekst Ubisoftu, że PC jest dla W_D główną platformą...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.06.2014 o 18:25, Henrar napisał:

A, tak, teorie spiskowe i "złe kąsole".


Gdzie ja cokolwiek mówię o "złych konsolach" czy teoriach spiskowych. Oj Henrarku, zluzuj poślady, zdejmij konsolowe klapki z oczu, bo już omamy masz i wszędzie widzisz ataki na swoje ukochane zabawki. Żebyś ty z taką gorliwością i zawziętością tępił bzdury wypisywane o pecetach...

Fakty są takie, że ustawienia z E3 (albo zbliżone do nich) zostały w grze - ergo, miały w niej być. Teraz Ubi twierdzi, ze tak tak, miały być, ale sprawiały problemy, więc wyłączyli. No to logiczne pytanie - dlaczego nie naprawili problemów, tylko poszli na skróty? Jedyna logiczna odpowiedź jest taka, że trzeba by znowu przekładać premierę (przynajmniej wersji PC i next gen), a nie było na to zgody. Tyle, jeśli tu kogokolwiek obwiniam to Ubisoft.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pokazali tylko że mają ludzi za idiotów, którzy nie potrafią nawet ustawić opcji graficznych. Z tym modem to już po prostu dowalili tak że nie wiem czy śmiać się czy płakać. Dzięki tej modyfikacji mogę ustawić wszystkie opcje na Ultra (z wyjątkiem tekstur, bo mam 2GB VRAM) i nic ale to kompletnie nic mi się nie tnie! To trzeba mieć coś z głową żeby takie rzeczy do publicznej wiadomości podawać tym bardziej że jest to stanowisko Ubisoft-u do modyfikacji. Szkoda nawet mojego komentarza na to co się odwala na rynku gier...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Co prawda gram na PS4 i gra mi się nadwyraz dobrze (imo lepsze 30FPS niż przeskoki z 60 na 30 ale to moje odczucia.),Dla testów i szumu wokół tej gry aż chciałem przetestować jak to wygląda na PC. Może nie mam mocnego PC i7 2600K @4GHZ i 770 od nVidii, gra działa na wsokich ustawieniach średnio 45-60FPS, wygląda mniej więcej tak jak na PS4, tylko wyższy FPS jest trochę + co bardziej denerwuje spadki animacji. na ustawieniach ultra gra działa w 30FPS ale potrafi zwolnić. Jest to na pewno wina małej ilości ramu 2GB + kiepskiej optymalizacji IMO. Za konsole z grą dałem 1950zł za grafikę dla ustawień ultra tyle samo a i tak by były spadki. W mojej ocenie dzisiejsze gry na PC cierpią na brak dofinansowania i wiekszego wysiłku ze strony twórców. Nawet nVidia która daje swoje dodatki graficzne nie pomoże w optymalizacji jak twórcy to spie.....

Dlatego w większość gier gram ostatnio na konsoli, gry na premierę raczej nie kupuje a gry szybko tanieją. Jestem fanem gier na PC i konsolach ale ze względu na wkór.. mnie optymalizacje w większości gier coraz częściej wybieram wersję konsolowa zwłaszcza że poziom graficzny jaki oferuje PS4 jest dla mnie akceptowalny. I nie tracę czasu i nerwów...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować