Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Ubisoft zrezygnował w Watch Dogs z niektórych ustawień graficznych na PC nie bez powodu

37 postów w tym temacie

To jest to o czym wspominałem wcześniej. Sony maczało swoje brudne palce w wersji PC by ta nie wyglądała tak pięknie jak początkowo ją przedstawiano ponieważ wersje konsolowe nie dorastałyby jej do pięt. Powtarzam to jeszcze raz - jest to celowe i zamierzone działanie twórców konsol.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.06.2014 o 11:17, Draco0 napisał:

To jest to o czym wspominałem wcześniej. Sony maczało swoje brudne palce w wersji PC
by ta nie wyglądała tak pięknie jak początkowo ją przedstawiano ponieważ wersje konsolowe
nie dorastałyby jej do pięt. Powtarzam to jeszcze raz - jest to celowe i zamierzone działanie
twórców konsol.

Tak, spiski. Teraz sobie zobacz, jak wygląda Watch Dogs na PC i jak wygląda na PS4. Różnica jest widoczna gołym okiem.
Gdyby Sony maczało palce w Watch Dogs nigdy byś tej gry na PC nie zobaczył.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

grę ukończylem z modem, działa płynniej (koniec problemów z przycinaniem), wyglądała zdecydowanie lepiej. Gra jest świetna, ale zachowania Ubisoftu nie rozumiem... ale jak nie wiadomo o co chodzi, to chodzi o kasę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie to nic dziwnego, że społeczeństwo wymyśla powody, ponieważ sam fakt, że opcje zostały ukryte/zablokowane/czy jak to tam nazwać, budzi takie pomysły.
Jakiś cel musiał być, prawda?

Kolejna sprawa, jako jedyny głosisz, że wszyscy zasiewają tylko teorie spiskowe.
Teraz, nie wiem jak to jest u ciebie, ale w moich stronach osobnik, który oskarża wszystkich o spiskowanie...no cóż, dziwnie się takiego jegomościa odbiera. :)

Co sprowadza nas do pytania "przy okazji" - wszystkim dookoła śmiało zarzucasz sianie teorii spiskowych, ale do posta Bambuska, że plakietkę "spiskowaca" przyklejasz każdemu z powodu twojego zapatrzenia na konsole - się nie odniosłeś.

Chciałbym wiedzieć dlaczego jemu nie odpowiedziałeś?

Jestem graczem starej daty, po prostu spodziewałem się, że skończyły się już czasy, gdzie na growych dyskusjach znajdą się osobniki, które będą zawsze bronić jednego obozu, nie patrząc na resztę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.06.2014 o 14:47, Husaria napisał:

Dla mnie to nic dziwnego, że społeczeństwo wymyśla powody, ponieważ sam fakt, że opcje
zostały ukryte/zablokowane/czy jak to tam nazwać, budzi takie pomysły.
Jakiś cel musiał być, prawda?

Patrząc jak działa tam DOF, czy chociażby bloom - te opcje nie zostały dokończone.

Dnia 21.06.2014 o 14:47, Husaria napisał:

Co sprowadza nas do pytania "przy okazji" - wszystkim dookoła śmiało zarzucasz sianie
teorii spiskowych, ale do posta Bambuska, że plakietkę "spiskowaca" przyklejasz każdemu
z powodu twojego zapatrzenia na konsole - się nie odniosłeś.
Chciałbym wiedzieć dlaczego jemu nie odpowiedziałeś?

Zaraz odpiszę.

Dnia 21.06.2014 o 14:47, Husaria napisał:

Jestem graczem starej daty, po prostu spodziewałem się, że skończyły się już czasy, gdzie
na growych dyskusjach znajdą się osobniki, które będą zawsze bronić jednego obozu, nie
patrząc na resztę.

Tak, bo ty przecież nie patrzysz na jeden obóz i nie atakujesz drugiego. Śmiech na sali.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.06.2014 o 19:07, Bambusek napisał:

Gdzie ja cokolwiek mówię o "złych konsolach" czy teoriach spiskowych. Oj Henrarku, zluzuj
poślady, zdejmij konsolowe klapki z oczu, bo już omamy masz i wszędzie widzisz ataki
na swoje ukochane zabawki.

Cytat z paru postów niżej:
To jest to o czym wspominałem wcześniej. Sony maczało swoje brudne palce w wersji PC by ta nie wyglądała tak pięknie jak początkowo ją przedstawiano ponieważ wersje konsolowe nie dorastałyby jej do pięt. Powtarzam to jeszcze raz - jest to celowe i zamierzone działanie twórców konsol.
Yep, to nie jest "atak".

Dnia 20.06.2014 o 19:07, Bambusek napisał:

Żebyś ty z taką gorliwością i zawziętością tępił bzdury wypisywane
o pecetach...

Bo ataki i bzdury wypisywane nt. PC są wypisywane rzadko, bo większość tutaj gra na PC a konsole widziała w sklepie?

Dnia 20.06.2014 o 19:07, Bambusek napisał:

Fakty są takie, że ustawienia z E3 (albo zbliżone do nich) zostały w grze - ergo, miały
w niej być.

Owszem, miały. Ale powtórzę - patrząc na to, jak niektóre efekty z tego moda działają - nie zostały dokończone.

Dnia 20.06.2014 o 19:07, Bambusek napisał:

Teraz Ubi twierdzi, ze tak tak, miały być, ale sprawiały problemy, więc
wyłączyli. No to logiczne pytanie - dlaczego nie naprawili problemów, tylko poszli na
skróty?

Bo mieli budżet i deadline. Premiery w nieskończoność nikt przekładać nie będzie.

Dnia 20.06.2014 o 19:07, Bambusek napisał:

Jedyna logiczna odpowiedź jest taka, że trzeba by znowu przekładać premierę (przynajmniej
wersji PC i next gen), a nie było na to zgody. Tyle, jeśli tu kogokolwiek obwiniam to
Ubisoft.

I bardzo dobrze, bo to oni są winni a nie Sony czy Microsoft. Zresztą, to już chyba drugi taki przypadek. Far Cry 3 też dostał downgrade a zwalanie winy na konsole w tamtym przypadku jest bardzo zabawne patrząc na to, jak ta gra chodzi na PS3/X360 i jak wygląda (podpowiedź: 20FPSów i ultra-low detale). Żadne konsole Ubisoftowi niczego nie blokowały. Ani w tym przypadku, ani w tamtym. Bo gdyby blokowały, gier w ogóle na konsolach (lub PCtach) byśmy nie zobaczyli, bo zostałyby wydane albo na to, albo na to. Albo wersja PCtowa wyglądałaby o wiele gorzej niż teraz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Prawda jest taka, że cokolwiek teraz nie powiedzą, większość graczy na o nich wyrobioną opinię. Po co blokować działanie moda? Skoro i tak kilka godzin później powstanie działająca wersja. Za kilka miesięcy gra będzie dzięki temu lepsza, a wydawca może odpoczywać i mydlić oczy wszystkich przy premierze następnej gry.

Gdyby gry na PC miałby rzeczywiście wykorzystywać ich możliwości musiałby powstawać jako oddzielny projekt, równolegle do swoich konsolowych odpowiedników. Polityka wydawnicza Ubi raczej tego nie zakłada, poza PRowym ''PC platformą wiodącą''.

Wystarczy spojrzeć jak mogło a jak wygląda Dark Souls 2. Tak, ze względu na konsole. W końcu tworzenie dwóch oddzielnych wersji nie wchodziło w grę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> Gra i tak wygląda lepiej niż na PS4/Xbox One, więc nie bardzo wiem, o co Ci chodzi.
>
> A, tak, teorie spiskowe i "złe kąsole".

Szkoda, że nie bierzesz pod uwagę tego,że mogłaby wyglądać JESZCZE lepiej niosąc za sobą JESZCZE większą dostrzegalną różnicę pomiędzy wersją PCtową i konsolową.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.06.2014 o 14:59, Henrar napisał:

te opcje nie zostały dokończone


W przypadku wersji komputerowej, przełożenie premiery o kilka miesięcy aż tak bardzo nie pomogło.

Ale, jak wspomniałeś, był ograniczony budżet i terminy, więc najbardziej oberwała wersja komputerowa.

Dlatego powtarzam, że nie dziwie się zarzutom dla firmy, że faworyzuje jedne platformy nad drugimi.

Na koniec pytanie: dlaczego do tej pory nie wydali chociaż aktualizacji poprawiającej i aktywującej te funkcje? Z tego co kojarzę, zamiast tego ich aktualizacja całkowicie je zablokowała?

Dnia 21.06.2014 o 14:59, Henrar napisał:

Tak, bo ty przecież nie patrzysz na jeden obóz i nie atakujesz drugiego.


Nie rozumiem, masz na myśli to, że się nie dziwię ludziom zarzucającym Ubisoftowi faworyzowanie danych platform? Czy to, że śmieszy mnie naiwność Ubisoftu, że ktoś uwierzy w ich usprawiedliwianie się?

Jeśli to drugie, to czy mam rozumieć, że uśmiechnięta emotka (o taka ":D") sprawia, że automatycznie mam status "atakujący"?

Albo inaczej - jaki według ciebie miałem dać komentarz, żebym nie był uważany przez ciebie za osobnika faworyzujący dany sprzęt?

Dnia 21.06.2014 o 14:59, Henrar napisał:

Śmiech na sali.


Nie wiem, czy zdajesz sobie sprawę, ale są ludzie, którzy takie zwracanie się traktują jako potwarz i brak szacunku do rozmówcy?

Mam nadzieję, że nie udzielasz się tutaj w taki sposób przez cały czas i do każdego?

Dnia 21.06.2014 o 14:59, Henrar napisał:

Yep, to nie jest "atak".


Czy czasem Bambusek nie dał ci znać, że wszędzie widzisz ataki na swoje ukochane zabawki?

Wszędzie?

Popraw mnie jeśli się mylę, ale czy czasem Bambusek w innych słowach nie określił ciebie jako..."konsolowego paranoika teorii spiskowych"?

Dnia 21.06.2014 o 14:59, Henrar napisał:

bo większość tutaj gra na PC a konsole widziała w sklepie?


Nawet jeśli mówisz o większości a nie o wszystkich, to skąd masz pewność, że to właśnie oni konsolowe platformy widzieli tylko w sklepie?

Nieładnie coś komuś zarzucać, nie mając żadnych dowodów.

Dnia 21.06.2014 o 14:59, Henrar napisał:

Zaraz odpiszę.


To zostawiłem na koniec - chciałbym wiedzieć, czy gdybym nie zwrócił ci uwagi to czy w ogóle byś jemu odpisał?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.06.2014 o 20:28, Husaria napisał:

W przypadku wersji komputerowej, przełożenie premiery o kilka miesięcy aż tak bardzo
nie pomogło.

Skąd wiesz, po co przesuwali premierę? Patrząc na to, w jakim stanie ta gra była na premierę (uszkodzenie save''ów, itp.) chyba mieli nieco więcej do roboty niż kończenie opcji graficznych.

Dnia 21.06.2014 o 20:28, Husaria napisał:

Ale, jak wspomniałeś, był ograniczony budżet i terminy, więc najbardziej oberwała wersja
komputerowa.

Oberwały wszystkie po kolei. Wersja na WiiU nie została wydana i obstawiam, że Ubisoft po cichu ją skasuje. Na konsolach gra wygląda gorzej niż konkurencyjne sandboksy (przede wszystkim nowy inFamous). Ubisoft jest sobie sam winien robiąc z tej gry cross-gen.

Dnia 21.06.2014 o 20:28, Husaria napisał:

Dlatego powtarzam, że nie dziwie się zarzutom dla firmy, że faworyzuje jedne platformy
nad drugimi.

Gdyby wersje konsolowe jeszcze wyglądały tak, jak powinny, nie miały bugów, itp. zrozumiałbym zarzuty. Ale nie w tym przypadku.

Dnia 21.06.2014 o 20:28, Husaria napisał:

Na koniec pytanie: dlaczego do tej pory nie wydali chociaż aktualizacji poprawiającej
i aktywującej te funkcje?

Bo mają inne priorytety? Ot, chociażby poprawa scalingu SLI, optymalizacja, itp. Dodatkowe efekty raczej sprawy nie polepszą, gdy gra gubi klatki aż miło.

Dnia 21.06.2014 o 20:28, Husaria napisał:

Z tego co kojarzę, zamiast tego ich aktualizacja całkowicie je zablokowała?

O ile patrzyłem, modyfikacja polega na dostaniu się do paru zabezpieczonych plików gry. A to podpada (chyba) pod reverse engineering oprogramowania - a to legalne raczej nie jest.*
Jeżeli tak, Ubi miało prawo to zablokować.

Dnia 21.06.2014 o 20:28, Husaria napisał:

Nie rozumiem, masz na myśli to, że się nie dziwię ludziom zarzucającym Ubisoftowi faworyzowanie
danych platform? Czy to, że śmieszy mnie naiwność Ubisoftu, że ktoś uwierzy w ich usprawiedliwianie
się?

Powtarzam - gdyby wersje konsolowe były w lepszym stanie, zrozumiałbym. Ale nie są. Widziałem, grałem i jakoś najlepszej opinii o tym nie mam.

Dnia 21.06.2014 o 20:28, Husaria napisał:

Jeśli to drugie, to czy mam rozumieć, że uśmiechnięta emotka (o taka ":D") sprawia, że
automatycznie mam status "atakujący"?
Albo inaczej - jaki według ciebie miałem dać komentarz, żebym nie był uważany przez ciebie
za osobnika faworyzujący dany sprzęt?

Ot chociażby taki "Nie wiem, dlaczego Ubisoft wycięło te efekty, ale powinni je oficjalnie przywrócić albo chociaż pozwolić na wykorzystanie moda od theWorse". A tutaj lecą teksty typu "to celowe i zamierzone działanie twórców konsol".

Dnia 21.06.2014 o 20:28, Husaria napisał:

Nie wiem, czy zdajesz sobie sprawę, ale są ludzie, którzy takie zwracanie się traktują
jako potwarz i brak szacunku do rozmówcy?

To miło.

Dnia 21.06.2014 o 20:28, Husaria napisał:

Mam nadzieję, że nie udzielasz się tutaj w taki sposób przez cały czas i do każdego?

Kiedy chcę, to używam takich wyrażeń. Zwłaszcza, gdy ludzie wszędzie widzą spiski i nie potrafią zrozumieć, że raz na jakiś czas zdarza się z oprogramowania wycinać całe funkcjonalności, bo najzwyczajniej w świecie nie działają poprawnie i jednocześnie nie ma ani czasu ani pieniędzy na poprawienie tego.

Dnia 21.06.2014 o 20:28, Husaria napisał:

Czy czasem Bambusek nie dał ci znać, że wszędzie widzisz ataki na swoje ukochane zabawki?

Jest o tyle zabawne, że Bambusek zarzuca mi coś, co robi sam w kontekście PC. Nie chcę się bawić w robienie listy postów tak, jak robiłem w przypadku Eternala (poszukaj).

Dnia 21.06.2014 o 20:28, Husaria napisał:

Wszędzie?

No ba, bo jak ludzie piszą głupoty, to trzeba je sprostować. To samo jeżeli piszą o PC. Tak, czasem PC zdarza mi się bronić, zwłaszcza głupot pokroju "na konsolach wszystko działa płynnie a na PC nie" (bo nie działa) lub "PCtowe 30FPSów jest mniej płynne od konsolowych 30 FPSów" (uwierz lub nie, takie teksty też tu leciały).

Dnia 21.06.2014 o 20:28, Husaria napisał:

Popraw mnie jeśli się mylę, ale czy czasem Bambusek w innych słowach nie określił ciebie
jako..."konsolowego paranoika teorii spiskowych"?

Nie, on prędzej jest gotów mnie uznać za konsolowego fanboja. I jego opinię szanuję, bo osobiście konsole bardziej mi odpowiadają od grania na PC. Ale to moja prywatna opinia.

Dnia 21.06.2014 o 20:28, Husaria napisał:

Nawet jeśli mówisz o większości a nie o wszystkich, to skąd masz pewność, że to właśnie
oni konsolowe platformy widzieli tylko w sklepie?

Patrząc na to, jakie głupoty czasem tu czytam, ewidentnie widać, że ci ludzie konsole widzieli w sklepie.

Dnia 21.06.2014 o 20:28, Husaria napisał:

Nieładnie coś komuś zarzucać, nie mając żadnych dowodów.

To fajnie, ale jeżeli chodzi o dowody potrafię je sobie znaleźć. Eternal się o tym przekonał. A jak ktoś pisze, że grał w GTAV na Xboksie a potem nie chce podać passa do Rockstar Social Club, to jest tu coś nie halo.

Dnia 21.06.2014 o 20:28, Husaria napisał:

> Zaraz odpiszę.
To zostawiłem na koniec - chciałbym wiedzieć, czy gdybym nie zwrócił ci uwagi to czy
w ogóle byś jemu odpisał?

Odpisałbym, gdybym wszedł na forum i zobaczył wykrzyknik a nie wchodził w newsy przez stronę główną. Ja na to forum wchodzę o wiele rzadziej niż dawniej.

*Napisałem chyba.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Trochę przykro patrzeć na te wszystkie teorie spiskowe, zwłaszcza ludzi pewnie kompletnie nie mających pojęcia o czym mówią (choć w końcu tacy wydają najwięcej opinii). Jestem natomiast ciekaw jak będzie wyglądał Watch Dogs 2, czy rzeczywiście cross gen był jedną z przyczyn tego jak wyglądała i działała część pierwsza.

@Husaria

> Popraw mnie jeśli się mylę, ale czy czasem Bambusek w innych słowach nie określił ciebie
> jako..."konsolowego paranoika teorii spiskowych"?

Na jego miejscu powstrzymałbym się od tego typu komentarzy, jak to się mówi - przyganiał kocioł garnkowi. ;P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No dobra, po pobieżnym przejrzeniu archiwum tego portalu, muszę przyznać, że jeszcze nigdy tyle razy w ciągu jednego dnia nie złapałem się za głowę.

Głupota goni głupotę, wymieniony użytkownik Eternal101 to prawdopodobnie minął się z powołaniem - nic dziwnego, że widzę co chwilę reakcję moderacji.

Widząc to wszystko, dochodzę do jednego z dwóch wniosków:
- albo zrobiłem sobie za długą przerwę w tej "branży" (powrót po 19 latach)
- albo (zagadam angielszczyzną) "I''m too old for this shit"

W sumie to obydwa pasują. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bo większość z nich to banda idiotów nabijająca się z teorii spiskowych, dzieciarnia i tyle.

Oczywiście, że Ubisoft ograniczył wersję na PC ze względu na konsole i nadal to robią, Ubisoft twierdzi, że Far Cry 4 na konsolach będzie wyglądał tak samo jak na PC na ultra co jest śmiech na sali.

Nie wiem tylko skąd to zdziwienie, ludzie zapomnieli już skandal z Crysisem i directx albo wiele innych? Xbox który nie mógł działać bez Kinecta? Durnie i tyle.

Każdy kto wierzy w bełkot korporacyjny zasługuje by życie kopnęło go w zad.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 21.06.2014 o 22:07, Henrar napisał:

> Z tego co kojarzę, zamiast tego ich aktualizacja całkowicie je zablokowała?
O ile patrzyłem, modyfikacja polega na dostaniu się do paru zabezpieczonych plików gry.
A to podpada (chyba) pod reverse engineering oprogramowania - a to legalne raczej nie
jest.*
Jeżeli tak, Ubi miało prawo to zablokować.


Niby mieli takie prawo tylko jaki jest sens w tym? Mod poprawiał efekty wizualne i niekiedy płynność gry, co w oczywisty sposób przekłada się na zadowolenie klientów z produktu. Ponadto Ubi nie ponosi żadnej odpowiedzialności od strony technicznej bo modyfikacja pochodzi od strony trzeciej. Ubi jednak widzi w tym znaczący problem. Na czym polega natura tego problemu i co jest powodem zablokowania modyfikacji? Trudno nie wkraczać w obszar teorii spiskowych kiedy działania Ubi są tak bardzo niezrozumiałe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować