• 0
Zaloguj się, aby obserwować  
Pufson

Steam - Max Payne 1 i 2

Pytanie

Jak można się domyślać problem mam z zagraniem w obydwie gry. Odpaliłem normalnie i nie wyskoczyło nic ale w menedżerze zadań była aplikacja aktywna. Zacząłem więc zmieniać tryby zgodności ale dalej to samo. Mam Win7 64bit i dx11. Przy zamykaiu aplikacji przez menedżera pisze że to "maxpayne.exe 32*". I tutaj pytanie - czy coś jeszcze można zrobić? Gry są oryginalne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

9 odpowiedzi na to pytanie

  • 0

Masz zainstalowane dx9? Wersje 10 i 11 nie mają pełnej zgodności wstecznej, aczkolwiek bez problemu ze sobą koegzystują na jednym komputerze (sam mam zarówno 9 do starszych gier jak i najnowszego do nowych).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 23.06.2014 o 22:02, S1G napisał:

Masz zainstalowane dx9? Wersje 10 i 11 nie mają pełnej zgodności wstecznej, aczkolwiek
bez problemu ze sobą koegzystują na jednym komputerze (sam mam zarówno 9 do starszych
gier jak i najnowszego do nowych).

Steam i tak sam zawsze instaluje biblioteki w wymaganej przez grę wersji. Nawet, jeżeli instalujesz po kolei 10 gier korzystających z tej samej wersji DX to i tak za każdym razem odpali się instalator.

@Pufson:
Oczywiście w trybie zgodności odpalasz plik exe gry, a nie Steama?
Wejdź do C:\Program Files (x86)\Steam\steamapps\common\Max Payne i znajdź plik maxpayne.exe. Tam ustaw tryb zgodności z Windowsem 98/ME i aby gra odpalała się z uprawnieniami administratora.
Dodatkowo niektórzy piszą, że problemem jest zbyt nowa karta graficzna i w wypadku laptopów pomagało odpalenie gier na zintegrowanym Intelu, a nie dedykowanej grafice.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 23.06.2014 o 22:47, Narmo napisał:

Oczywiście w trybie zgodności odpalasz plik exe gry, a nie Steama?
Wejdź do C:\Program Files (x86)\Steam\steamapps\common\Max Payne i znajdź plik maxpayne.exe.
Tam ustaw tryb zgodności z Windowsem 98/ME i aby gra odpalała się z uprawnieniami
administratora.

Admina nie potrzeba. Jedynie zgodność z Win 98.

Dnia 23.06.2014 o 22:47, Narmo napisał:

Dodatkowo niektórzy piszą, że problemem jest zbyt nowa karta graficzna i w wypadku laptopów
pomagało odpalenie gier na zintegrowanym Intelu, a nie dedykowanej grafice.

Dokładniej to sterowniki do grafiki, a nie grafika.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Tak odpalałem z pliku .exe :)

Panowie dzięki odpala na 98/ME a tak się złożyło że akurat tej nie sprawdziłem :|

Dzięki raz jeszcze i tema do zamknięcia :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 23.06.2014 o 21:42, Pufson napisał:

Mam Win7 64bit

Zapomniałem o jednej rzeczy. MP 1 i WIn7 się nie lubią za bardzo, bo w grze nie ma dźwięku. tutaj masz programik, który to naprawia. Jeśli po uruchomienu będzie na czerwono to póbuj różne zgodności dopóki nie będzie zielony.
http://forums.3drealms.com/vb/showpost.php?s=d693f002d1825b2d33f3586f0d19b8aa&p=963522&postcount=35

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 23.06.2014 o 21:42, Pufson napisał:

Jak można się domyślać problem mam z zagraniem w obydwie gry. Odpaliłem normalnie i nie
wyskoczyło nic ale w menedżerze zadań była aplikacja aktywna. Zacząłem więc zmieniać
tryby zgodności ale dalej to samo. Mam Win7 64bit i dx11. Przy zamykaiu aplikacji przez
menedżera pisze że to "maxpayne.exe 32*". I tutaj pytanie - czy coś jeszcze można zrobić?
Gry są oryginalne.


Że tak się spytam czy w max1 masz dźwięk w grze?. Bo z tego co czytałem to z 7 już jest problem i trzeba xp instalować .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 24.06.2014 o 12:07, Karanthir666 napisał:

> Mam Win7 64bit
Zapomniałem o jednej rzeczy. MP 1 i WIn7 się nie lubią za bardzo, bo w grze nie ma dźwięku.
tutaj masz programik, który to naprawia. Jeśli po uruchomienu będzie na czerwono to póbuj
różne zgodności dopóki nie będzie zielony.
http://forums.3drealms.com/vb/showpost.php?s=d693f002d1825b2d33f3586f0d19b8aa&p=963522&postcount=35


Chodzi o : Max Payne Soundpatch v1.12 ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować