Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Wyciek sugeruje: Wiedźmin 4 w planach CDP RED

32 postów w tym temacie

Przeczytałem jakiś spoiler w komentarzu na innym serwisie, wstrząsnęło mną i modlę się by to było kłamstwem i nie korzystam z wyszukiwarki. Co do W4 - mówili, że W3 to ostatnia część z Geraltem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wiedźmin 4 wcale nie musi być taką dosłowna kontynuacją W3.
Przede wszystkim, zapisy mogą być przeniesione do zupełnie nowej serii osadzonej w świecie Wiedźmina. Zupełnie nowej trylogii, której bohaterką będzie np. Ciri.
Wcale by mnie to nie zdziwiło.
Więc W3 jest końcem serii o Geralcie, a kolejna gra będzie nową serią. Tak jak to ma miejsce w przypadku np Mass Effect.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A czy któryś z Redów nie wspominał ostatnio w jakimś wywiadzie, że Wiedźmin 3 ma wieńczyć trylogię o Geralcie? Nigdzie chyba nie padło zdecydowane "Tak, Wiedźmin 3 jest ostatnią grą w tym uniwersum" więc podejrzewam, że studio zostawia sobie otwartą furtkę na jakąś nową trylogię czy pojedyncze odsłony historii o jakimś innym bohaterze w świecie Sapkowskiego. Coś na wzór serii Mass Effect.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Błagam byle nie część 4. Niech CDP nie idzie drogami EA i Activision ;/ może w końcu jakaś nowa marka nie na jakiejś licencji? CDPR chyba na to stać jeżeli chodzi o pomysły.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.06.2014 o 09:59, Kafar napisał:

CDPR chyba na to stać jeżeli chodzi o pomysły.


Ale o co marudzisz? Przecież tworzą też Cyberpunka jeszcze, czyli zupełnie nową markę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

CDP RED już dawno się wypowiedziało w tej sprawie że Wiedźmin 3 to jest zakończenie trylogi o Geralcie z rivii a nie zakończeniem universum.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

"Przypominamy, że dokument zawiera mnóstwo spoilerów, które z pewnością zepsują Wam zabawę w Wiedźminie 3."
Taki zabieg retoryczny jest naprawdę zbędny, bo nie każdemu spoilery muszą zepsuć zabawę. Przejrzałem te pliki, znam zakończenie, ale dalej czekam z niecierpliwością, aż sam będę mógł zagrać i poznać dokładniej historię.
A informacja o Wiedźminie 4 to nic nowego. Redzi już wcześniej przebąkiwali, że trójka kończy tylko historię Geralta. Po prostu w czwórce będziemy kierować kimś innym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mi się zdaje, że gdzieś kiedyś czytałem wypowiedź REDów z której wynikało, że mają wiele pomysłów na świat wiedźmiński, ale na razie skupiają się na W3 i że czwartej części nie wykluczają ale też jeszcze o niej nie myślą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.06.2014 o 10:37, Stfforex napisał:

Ale o co marudzisz? Przecież tworzą też Cyberpunka jeszcze, czyli zupełnie nową markę.


Ale też jest na licencji a więc to aż takie NOWE nie jest, wyobraźnią przy takim produkcie który ma tony książek nie muszą aż tak się wysilić ani też świat nie jest ich. Nowy IP to nowy IP a nie nowa gra na licencji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.06.2014 o 12:23, Kafar napisał:

Ale też jest na licencji a więc to aż takie NOWE nie jest, wyobraźnią przy takim produkcie
który ma tony książek nie muszą aż tak się wysilić ani też świat nie jest ich. Nowy IP
to nowy IP a nie nowa gra na licencji.


Nowa marka jako gra, a mi wsio rybka czy to bazuje na jakimś świecie z książek. To coś złego? Łatwiej na takim świecie się wzorować niż tworzyć coś od podstaw. Zamiast wysilać się na wymyślanie świata, wolę by skupili się na dobrym zapełnieniu tego świata:)
A i przeciwko Wiedźminowi 4 nie mam nic przeciwko jeśli tylko historia i gra będzie bardzo dobra. Mogą zakończyć historię o Geralcie i stworzyć inną historię w tym świecie. Póki nie będą wydawać gier taśmowo co roku odcinając kupony jak wymienione przez ciebie firmy to nie widzę problemu i sensu porównywania pod tym kątem CDP do EA/Acti.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.06.2014 o 13:06, Stfforex napisał:

Nowa marka jako gra, a mi wsio rybka czy to bazuje na jakimś świecie z książek.


Mi nie, tym bardziej że oba światy znam więc jako tako zaskoczeń nie ma ;)

Dnia 24.06.2014 o 13:06, Stfforex napisał:

To coś > złego?


Nic złego. Po prostu uważam że CDPR i ludzi tam pracujących stać na więcej. To coś złego?

Dnia 24.06.2014 o 13:06, Stfforex napisał:

Łatwiej na takim świecie się wzorować niż tworzyć coś od podstaw. Zamiast wysilać
się na wymyślanie świata, wolę by skupili się na dobrym zapełnieniu tego świata:)


Dużo przypadków pokazuje że mozna to i to zrobić bardzo dobrze ;)

Dnia 24.06.2014 o 13:06, Stfforex napisał:

A i przeciwko Wiedźminowi 4 nie mam nic przeciwko jeśli tylko historia i gra będzie bardzo
dobra. Mogą zakończyć historię o Geralcie i stworzyć inną historię w tym świecie.


No własnie ja tu mam. Wiolę wiekszą różnorodność i więcej nowych IP chociaż wiem że to ryzykowne i z beznesowego punktu widzenia to rozumiem i też bym tak robił ale tu zawsze pisze jako gracz więc mam to w d ;)

Dnia 24.06.2014 o 13:06, Stfforex napisał:

Póki nie będą wydawać gier taśmowo co roku odcinając kupony jak wymienione przez ciebie firmy
to nie widzę problemu i sensu porównywania pod tym kątem CDP do EA/Acti.


Od tego co piszesz już niedaleka droga to wydawania taśmowo.

Oczywiście jako że cenie firmę to pewnie każdy ich produkt bym kupił żeby ich wspierać (no chyba że jakiś crap wydadzą;P). I widzę że to coś złego że uważam że stać ich na więcej niż licencje.

Swoją drogą jak już by miał być Wiedzmin to uważam że tylko z naszym ulubionym głównym bohaterem. Inaczej to nie wiedzmin.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> Wiedźmin bez Geralta to już nie Wiedźmin.
Nie zgodzę się. Pomijając to, że Geralt nie jest jedynym głównym bohaterem sagi (Ciri właściwie miejscami była 2. bohaterem głównym) pozostaje np. "Droga, z której się nie wraca", gdzie Geralta nie było w ogóle (jeśli czegoś nie pokręciłem, to wtedy nawet się nie narodził jeszcze).

Co do W4 to ja jestem przeciw, jeśli miałaby to być prosta kontynuacja.

Spoiler

Geralt wrócił, co już wiemy, dlatego, że uciekł Gonowi i w trójce prawdopodobnie zamknie się wątek zarówno Gonu, jak i poszukiwań Yenn.

Po prostu nie będzie co kontynuować, chyba, ze wątek wojny z Nilfgaardem, jesli sie nie zakończy w trójce. Mogą albo zrobić nowy wątek, albo pokazać jakąś wcześniejszą historię, jeśli nie tylko nie kłóciłaby się za bardzo ze znanymi wydarzeniami. ew. mogliby zrobić mmorpg w tym uniwersum (choć to chyba nie najlepszy pomysł), albo oprzeć się na kimś innym właśnie. Ja osobiście bym chciał poznać historię Roche''a, choć lepiej by się pewnie przyjął Zoltan, albo ktoś w tym stylu. Tylko to wymagałoby całkowitej przebudowy systemu walk, bo nbp. taki właśnie Zolten, czy Yarpen raczej nie są tak zwinni. Tak, czy siak, jak utrzymają jakość i nie będą wydawać co roku gier w stylu "40-ty raz wydajemy to samo, ale fajnie" to ok.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jakbyście uważnie śledzili informacje dotyczące Wiedźmina to byście nie pisali potem takich głupot.

Adam Badowski stwierdził, że jest to ostatnia gra "Wiedźmin", ALE z bohaterem głównym GERALTEM!

Co oznacza, że następne części gry powstaną, tylko już bez Geralta.

Na przyszłość radziłbym zamieszczać posty na temat, na którym się znacie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować