Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Wyciek sugeruje: Wiedźmin 4 w planach CDP RED

32 postów w tym temacie

Dnia 24.06.2014 o 10:07, lis_23 napisał:

Wiedźmin bez Geralta to już nie Wiedźmin.


Weto. Świat wiedźmina jest tak genialny i bogaty, że wielka szkoda będzie od niego odchodzić. Zwłaszcza że równie dobrego świata fantasy Redzi nie są w stanie wymyślić.
Można opracować nowego bohatera głównego, nową historię, ale nie odchodźmy od tego tylko dlatego, że daliśmy Geraltowi spokój.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.06.2014 o 15:04, NemoTheEight napisał:

miejscami była 2. bohaterem głównym) pozostaje np. "Droga, z której się nie
wraca",


Jeżeli ktoś jest 2 bohaterem głównym to nie nazywa się to już bohaterem główny. Żeby była jasność ;P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mogą stworzyć jakiś niebezpośredni sequel z zupełnie nowym, wymyślonym wiedźminem i innymi postaciami, wykorzystując jedynie podstawowe elementy tego uniwersum. Być może byłby to bohater z większą customizacją (wygląd, sposób prowadzenia walki itd.). Łatwiej by też było reklamować taką grę dla nowych odbiorców, bo w tym przypadku wcześniejsza znajomość ksiażek czy poprzednich gier nie miałaby praktycznie znaczenia. Pytanie tylko czy jest to potrzebne. Moim zdaniem lepiej dać marce odpocząć, ale to może nie nastąpić, jeśli naprawdę chcą doić markę, póki ta nie padnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A może coś w klimatach SF, jeszcze lepszego niż MassEfect?
Tylko czy sami potrafili by wykreować równie genialne, absolutnie genialne uniwersum, jak zrobiło to BioWare?
Bo wykorzystać potrafiliby je na pewno nawet lepiej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A może coś w klimatach SF, jeszcze lepszego niż MassEfect?
Tylko czy sami potrafili by wykreować równie genialne, absolutnie genialne uniwersum, jak zrobiło to BioWare?
Bo wykorzystać potrafiliby je na pewno nawet lepiej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> "Przypominamy, że dokument zawiera mnóstwo spoilerów, które z pewnością zepsują
> Wam zabawę w Wiedźminie 3."
> Taki zabieg retoryczny jest naprawdę zbędny, bo nie każdemu spoilery muszą zepsuć zabawę.
> Przejrzałem te pliki, znam zakończenie, ale dalej czekam z niecierpliwością, aż sam będę
> mógł zagrać i poznać dokładniej historię.
> A informacja o Wiedźminie 4 to nic nowego. Redzi już wcześniej przebąkiwali, że trójka
> kończy tylko historię Geralta. Po prostu w czwórce będziemy kierować kimś innym.

Hmm... A mógłby ktoś podrzucić te pliki, bo zbyt pozno sie zorientowalem i nie zdazylem sciagnac (wiem, wiem lubie sobie "psuc" rozgrywke)...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.06.2014 o 14:18, Kafar napisał:

Mi nie, tym bardziej że oba światy znam więc jako tako zaskoczeń nie ma ;)


Świat jako taki może i ci znany, ale reszta już nie, w końcu nie są to gry w których ogrywamy to co wydarzyło się w książkach.

Dnia 24.06.2014 o 14:18, Kafar napisał:

Dużo przypadków pokazuje że mozna to i to zrobić bardzo dobrze ;)


I dużo przypadków pokazuje że gry na licencji mogą być równie świetne.

Dnia 24.06.2014 o 14:18, Kafar napisał:

No własnie ja tu mam. Wiolę wiekszą różnorodność i więcej nowych IP chociaż wiem że to
ryzykowne i z beznesowego punktu widzenia to rozumiem i też bym tak robił ale tu zawsze
pisze jako gracz więc mam to w d ;)


Czyli mamy idealny przykład "punkt widzenia zależy od punktu siedzenia". Więc "brynczysz" :-)

Dnia 24.06.2014 o 14:18, Kafar napisał:

Od tego co piszesz już niedaleka droga to wydawania taśmowo.


Myślę że zanim CDP zacznie wydawać gry taśmowo jak seria CoD zdążę osiwieć :) (nie zawiedź mnie CDP) :P

Dnia 24.06.2014 o 14:18, Kafar napisał:

Oczywiście jako że cenie firmę to pewnie każdy ich produkt bym kupił żeby ich wspierać
(no chyba że jakiś crap wydadzą;P). I widzę że to coś złego że uważam że stać ich na
więcej niż licencje.


To nic złego, ale twoja wypowiedź brzmi jakbyś narzekał, podczas gdy oni tworzą (jeszcze) dopiero swoją trzecią grę!:) Zobacz ile się nauczyli od pierwszego wieśka! Zdobyli moje zaufanie i niech robią jak im wygodniej byle trzymali ciągle wzrastający i tak już wysoki poziom:)

Dnia 24.06.2014 o 14:18, Kafar napisał:

Swoją drogą jak już by miał być Wiedzmin to uważam że tylko z naszym ulubionym głównym
bohaterem. Inaczej to nie wiedzmin.


A tam "naszym", mi od początku marzył się mój własny wiedźmin stworzony do podstaw. Ale wszystko ma swoje plusy i minusy:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

IMO ciekawie byłoby pozostać przy wielkości świata i tego typu pierdołach ale pokazać historię Vesemira. Poszukiwanie sierot na nowych wiedźminów, pokazanie ataku na Kaer Mohren. Myślę że ciekawie mogłoby to wyjść.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się z Czajorekiem. Kwestia Wiedźmina 4 jest nadal otwarta. To nie muszą być przygody związane bezpośrednio z Geraltem, ale na przykład jak kolega wspomniał z Vesemirem, albo historia wszystkich wiedźminów (jak powstał ich cech, kto był pierwszym Wiedźminem itp.)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Powiedzieli, że to ostatni Wiedźmin? Redzi nie kłamią ;p
A tak na serio, oni nie chcą brać przykładu z Assassin''s Creed. Chcą zakończyć historię Geralta w wielkim stylu, więc tak zrobią. Ale porzucenie tak obiecującego i rozpoznawalnego tytułu, tak zarysowanego świata i charakterystycznego bohatera, to marnotrawstwo... Po prostu zaczną jakąś inną serię osadzoną w tym uniwersum - a skoro wybory gracza mają wpłynąć na to uniwersum, to będzie można je przenieść z W3 do tej nowej gry. Wolę tylko nie myśleć o tym, jak będzie wyglądała trzecia część tej serii, jeśli każda kolejna będzie miała coraz więcej różnych rozpoczęć i zakończeń XP

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować