Zaloguj się, aby obserwować  
HudiniPL

Development gry (Silnik graficzny)

24 postów w tym temacie

Witam wszystkich użytkowników tego zacnego forum.

O pomoc w tym temacie proszę głównie zeznajomionych z tematem, ale i również zieloni mogą się przydać ;)

Otóż:
W planach mam z kolegą wyprodukować grę (stworzyć), i jest ona narazie projektem na papierze ;D.
Rozmyślaliśmy jak się do tego zabrać i znaleźliśmy trzy opcję:
Napisać grę od podstaw - Trzebabyło by się zapewne nauczyć dużo o programowaniu.
Wybrać silnik graficzny - (Chyba najlepsza opcja) Ułatwi niewątpliwie to sprawę.
Zlecić stworzenie gry - Fajnie było by jak by było za free, ale raczej niema chętnych ;D.

Wybraliśmy więc opcję 2. ale szybko okazało się że nie jest to tesz takie proste.

Unreal Engine - Pięniądze na licencje? Nie problem, gozej z interfejsem, gdyż silnik niby prosty w użyciu, a trzeba się naprawdę namęczyć żeby zrozumieć enyfenk.

Unity3D - Wydaje się być dobrym pomysłem. Darmowy program, gre można udostępnić graczom (tylko free bez license) i w ogóle niby fajne, ale do gry chciałbym wykorzystać coś orygalniejszego i mniej zbuggowanego :)

Panda3d - xxx

Torque3D - Unlock ;D

Irlich,ogre3d,openGL - Nawet nie jestem pewnien do końca czy to są silniki, a nawet jeśli to pewnie wymagają dużego nakładu pracy poza projektem gry a programy są przeztarzałe.

I teraz do was:
Ustaliliśmy że Gra będzie tworzona na zupełnie nowych silniku graficznym. Bądź na Unity3d :( (TYLKO W PIERWSZYCH WERSJACH GRY)

CO DO SILNIKU GRAFICZNEGO:
Czy jest ktoś w stanie napisać albo stworzyć albo znaleźć silnik gr. do stworzenia gry 3d zawierający podstawowe fukcje?
Bardzo proszę byłbym dozgonnie wdzięczny :)
Jak by ktoś mógł stworzyć go to żeby po polsku najlepiej był, i żeby był troche podobny do Unity3d.

Jeżeli byście potrzebowali informacji o grze, do stworzenia silnika, pisać posty a ja odpiszę :)

ACTIVE

20140626114359

20140626114557

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie będę się rozpisywał co do zapału czy chęci itp. pytasz to odpowiadam Ci bierz Unreal Engine 4 UE4.

I się go ucz. Nie wiem o co Ci chodzi z trudnościami. Tym silnikiem możesz zrobić 90% gier które jest na rynku bez znajomości ani jednej linijki kodu c++. Warto nauczyć się blueprintów i baw się, pewnie wasz projekt nie wyjdzie ale jak chcesz kiedyś gry robić to warto już uczyć się tego silniku a to zaowocuje w przyszłości.

Odradzam unity, wersja darmowa jest okrojona a licencja i warunki licencyjne duże i bardzo skomplikowane. UE płacisz raz 19$ i możesz robić wszystko z tym silnikiem co chcesz i udostepniać to za free. Jak coś z nim robisz za kasę to tlyko do nich zgłaszasz i raz na jakiś czas przesyłasz raport oraz przelewasz im 5% z tego co zarobiłeś (5% przed opodatkowaniem itp.)

W unity bez znajomosc języka programowania nic nie zrobisz, a skoro tak się napalasz na to i sądząc po tym co napisałeś to na bank nie znacie na tyle języka by programować całą grę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Może moasz rację.. wiesz co? zgadzam się Kafar.

Taa, Rozmyślaliśmy głeboko nad tym silnikiem ale postanowiliśmy że to pewnie znowu jakiś program którego trzeba się uczyć kilka lat.

Kożystałeś może już z tego silniku graficznego może?
Pytam bo niewiem czy trudno się z niego kożysta.

Projekt gry jest troche podobny do The Rust, Minecraft (Bez klocków bo to szajs troche) :), The forest.
No dobra znacznie skąpsze ale to dopiero projekt.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.06.2014 o 11:52, Kafar napisał:

Nie będę się rozpisywał co do zapału czy chęci itp. pytasz to odpowiadam Ci bierz Unreal
Engine 4 UE4.

I się go ucz. Nie wiem o co Ci chodzi z trudnościami. Tym silnikiem możesz zrobić 90%
gier które jest na rynku bez znajomości ani jednej linijki kodu c++. Warto nauczyć się
blueprintów i baw się, pewnie wasz projekt nie wyjdzie ale jak chcesz kiedyś gry robić
to warto już uczyć się tego silniku a to zaowocuje w przyszłości.

Odradzam unity, wersja darmowa jest okrojona a licencja i warunki licencyjne duże i bardzo
skomplikowane. UE płacisz raz 19$ i możesz robić wszystko z tym silnikiem co chcesz i
udostepniać to za free. Jak coś z nim robisz za kasę to tlyko do nich zgłaszasz i raz
na jakiś czas przesyłasz raport oraz przelewasz im 5% z tego co zarobiłeś (5% przed opodatkowaniem
itp.)

W unity bez znajomosc języka programowania nic nie zrobisz, a skoro tak się napalasz
na to i sądząc po tym co napisałeś to na bank nie znacie na tyle języka by programować
całą grę.


Owsze. Praktycznie nic. :) ja dopiero zaczołem się uczyć c++ (2 dni) i znam tylko z 6 podstawowych skryptów :)

Nie jesteśmy napaleni. Po prostu wpadliśmy na pomysł zrobienia czegoś spólnie w temacie który obaj lubimy drążyć (gry dev żecz jasna) :)
A z tym projektem gry to nam się udało bo myślę że to naprawdę fajny pomysł na gre.

Po prostu chcemy zrobić grę, i jeśli do osiągnięcia tego celu trzeba podjąć jakieś wyzwanie, to tego dokonamy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pracuje długo na UDK kiedyś teraz UE4. Płacisz abonament i masz dostep do forum oraz wzorów aplikacji. Masz solidne wsparcie jak czegoś nie potrafisz piszes zna forum i epic lub ludzie Ci odpowiadają.

Wejdz na kanał na youtube unreal engine ich oficjalny i zobacz kilka filmow z blueprint i tworzenie poziomu a zobaczysz ze to jak zabawa klockami lego. Program jest bardzo prosty i cholernie rozbudowany.

Jeżeli uważasz że parę lat niechce Ci się uczyć programu to własnego silnika nigdy nie stworzysz. Osobiście uważam za głupotę tworzenie własnego silnika w tych czasach chyba że jest się bardzo dużą firmą która go użyje do produkcji kilku gier w ciągu roku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Brzmi jak troll, ale co mi tam :)
Na Unity opiera się naprawdę sporo solidnych gier, co chyba dobrze o nim świadczy. Co masz na myśli, mówiąc "coś oryginalniejszego"? Nie bez powodu korzystanie z gotowych silników tyle kosztuje i wątpie, żeby ktokolwiek napisał ci silnik za frykas. W każdym razie życzę powodzenia z tą grą!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tak, widziałem te ich fimiki na kanale.
Silnik wygląda... osobiście mi się bardzo podoba bo wygląda świetnie.

Zrezygnowałem bo myślałęm iż pewnie to mi itak nie wyjdzie bo zatrudne, ale skoro twierdzisz iż nie jest to takie trudne jak mi się to wydaje, to podejmę się.

Ma Polskie forum?
Wiem że płaci się 19$ 5% Now ale nic mi nie wiadomo o abonamencie.
Można silnik kupić jednorazowo?
Znasz jakieś Tutoriale po polsku do UDK to znaczy UE4 :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.06.2014 o 12:01, HudiniPL napisał:

Owsze. Praktycznie nic. :) ja dopiero zaczołem się uczyć c++ (2 dni) i znam tylko z 6
podstawowych skryptów :)


Czyli jesteście napaleni.

Dnia 26.06.2014 o 12:01, HudiniPL napisał:

Nie jesteśmy napaleni. Po prostu wpadliśmy na pomysł zrobienia czegoś spólnie w temacie
który obaj lubimy drążyć (gry dev żecz jasna) :)
A z tym projektem gry to nam się udało bo myślę że to naprawdę fajny pomysł na gre.


Czyli jesteście napaleni :D

Dnia 26.06.2014 o 12:01, HudiniPL napisał:

Po prostu chcemy zrobić grę, i jeśli do osiągnięcia tego celu trzeba podjąć jakieś wyzwanie,
to tego dokonamy.


Pierwsza i na razie ostatni rada.. właściwie dwie w jednej, rozwijajcie grę na papierze i róbcie obszerną dokumentację. Jak ją rozpiszecie na minimum 60-70 stron to znaczy że jakiś pomysł macie.

Wybierzcie silnik (ja polecam UE4 bo dla zaawansowanych i nowicjuszy w tej chwili to najkorzystniejszy i najlepszy silnik a uwierz mi robiłem w unity i cryengine) i się go uczcie i bawcie się. Macie YT oraz unreal wiki duzo tutoriali i duzo pomocy.

Powodzenia może wam za miesiąc nie przejdzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.06.2014 o 12:05, Maciejas napisał:

Brzmi jak troll, ale co mi tam :)
Na Unity opiera się naprawdę sporo solidnych gier, co chyba dobrze o nim świadczy. Co
masz na myśli, mówiąc "coś oryginalniejszego"? Nie bez powodu korzystanie z gotowych
silników tyle kosztuje i wątpie, żeby ktokolwiek napisał ci silnik za frykas. W każdym
razie życzę powodzenia z tą grą!


Solidnych?
Slendytubbies, Slender, i ponad 90% amatorskich gier robionych przez szkraby co chcą się popisać xD i zero gier znanych jak np. a szkoda gadać ;D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 26.06.2014 o 12:08, HudiniPL napisał:

Wiem że płaci się 19$ 5% Now ale nic mi nie wiadomo o abonamencie.
Można silnik kupić jednorazowo?


Wykup abonament i potem możesz anulować subskrypcje jak pobierzesz wszystko i możesz korzystać z silnika. Więc wykupienie go na stałe kosztuje 19$. Natomiast jeżeli chcesz mieć dostęp do kodu zrodlowego silnika, forum lub projektów (gier) udostpenianych za free by sobie ogladać ich budowe nalezy mieć abonament.

Dnia 26.06.2014 o 12:08, HudiniPL napisał:

Znasz jakieś Tutoriale po polsku do UDK to znaczy UE4 :)


Ucz się angielskiego, bez tego za wiele nie zrobisz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Z tego co wiem, to są silniki "darmowe". Chyba CryEngine 2/3 i Unreal Engine 3 opierają się na progu zarobków poniżej którego możesz silnik wykorzystywać do celów komercyjnych za darmo. Z drugiej strony pisał o "nauce programowania", więc należy założyć, że nic nie umie, więc po co do nauki takie narzędzia? Source, UE, idTech...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.06.2014 o 12:05, Maciejas napisał:

Brzmi jak troll, ale co mi tam :)


Może i troll ale skoro coś mu da to można spróbować przekazać wiedzę jakaś. Może ten 1 na 1000 takich coś jednak kiedyś zrobi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.06.2014 o 12:12, StrictlyBananas napisał:

Z tego co wiem, to są silniki "darmowe". Chyba CryEngine 2/3 i Unreal Engine 3 opierają
się na progu zarobków poniżej którego możesz silnik wykorzystywać do celów komercyjnych
za darmo. Z drugiej strony pisał o "nauce programowania", więc należy założyć, że nic
nie umie, więc po co do nauki takie narzędzia? Source, UE, idTech...

Sory ale rozpatrzałem jóż te opcje :) dzięki za dobre intęcje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bo takimi narzedziami możesz robić nawet duże gry bez znajomości programowania. Na prawdę w przypadku np. UE4 się duzo zmieniło. I inne silniki pójdą tą drogą.

Wręcz trochę strach o programistów skoro w firmach które pracuja na UE4 zmniejsza się liczba programistów w zamian przychodzą graficy którzy mogą też programować przy pomocy blueprintów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.06.2014 o 12:13, Kafar napisał:

Może i troll ale skoro coś mu da to można spróbować przekazać wiedzę jakaś. Może ten
1 na 1000 takich coś jednak kiedyś zrobi.


Dzięęęęęęęęęęęęęęęęęęęęęęęęki ;D
MEGA PROPSY DLA KAFAR Za motywację i wiarę w realizację planów celów i marzeń ;D
Duży+

Do żeczy: Konto na forum założyłem niespałna godzine temu i nigdy wcześniej nie pisałem żadnych postów w zadnym innym forum, więc jestem nowy. Na konsoli pociskam od 2 roku życia, czyli już jakieś 13 lat ;D co za tym idzie? Angielski? Znam i uczie się na grach od 2 roku życia do dziś ;D

1 na 1000 co chą coś zrobić? i warto im pomóc?
Po prostu masz wielkie poparcie, a i też motywacja wielka.

Od dziecka mażę żeby zrobić coś swojego mającego wpływ na cokolwiek, tak jak lubię.

W końcu powiedziałem se że spełniam żażenia, i proszę. Byślałem że tu sami chejterzy, a naprawdę fajne i zabawne człowieki tu goszczą :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jestem uzależniony od spełnienia marzeń od paru lat i jestem przykładem że każde można spełnić ale podejdź na spokojnie do tej gry. Pomyśl też nad czymś łatwym. Największym błędem jest rzucać sie na początek na coś ambitnego bo poniesiesz klęskę. Żadne rpg ani sandboxy niestety.

Osobiście jako 1 grę polecam zrobić prostą arenową strzelankę i dodawać do niej pomysły. Dzieki temu COŚ zrobisz + się czegoś nauczysz. Może przeczytaj jakieś opowiadanie krótkie i przenieś je w jakiś oryginalny sposób. Baw się konwencją wiedzą i programem.

Albo to Cię znudzi albo sprawi że będziesz chciał coś dalej robić.

Ps. jak jesteś nowy na forum korzystaj z wyszukiwarki tematów i sprawdź parę razy czy nie ma podobnego wątku bo jakiś chyba był o tworzeniu gier chociaż mało tu amatorskich artystów z pasją tworzenia więc tam trochę temat martwy ale próbuj tam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować