Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Divinity: Grzech Pierworodny teraz taniej w ofercie pre-order!

118 postów w tym temacie

Dnia 04.07.2014 o 11:42, ankelalfred napisał:

Ze strony sklepu gram.pl
>Produkt jest dostępny do pobrania wyłącznie dla regionów:
> terytorium Polskie
I mnie po prostu ciekawi czy jeśli jest region lock, to czy będzie też blokował wybór
innej wersji językowej poza polską kinówką.


Mi się wydaje, że to blokuje wyłącznie możliwość ściągnięcia gry z innego regionu niż Polska - za pomocą konkretnego zakupionego kodu.


Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.07.2014 o 14:15, Siupson napisał:

Mi się wydaje, że to blokuje wyłącznie możliwość ściągnięcia gry z innego regionu niż
Polska - za pomocą konkretnego zakupionego kodu.



Tak, dokładnie. Gra jest taka sama jak wersja zachodnia i ma dokładnie te same rzeczy, to sam kod jest niemożliwy do aktywowania po za Polską. Mam na gramie kupiony sam klucz od Darksiders 2 i nie ma żadnego problemu, a jest przy nim taka sama adnotacja.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.07.2014 o 11:42, ankelalfred napisał:

>Produkt jest dostępny do pobrania wyłącznie dla regionów:
> terytorium Polskie
I mnie po prostu ciekawi czy jeśli jest region lock, to czy będzie też blokował wybór
innej wersji językowej poza polską kinówką.


A miales taki przypadek gry na steamie ograniczonej tylko do j. polskiego po zakupie w sklepie? Na chwile obecna nie wiadomo nic o region lockach. A moga byc roznego typu blokady. Mozna tylko przypuszczac, ze bedzie aktywacja tylko w Polsce-bo cena spadla o 30 zł.
To info (Produkt....) nie odzwierciedla rzeczywistosci jak dla mnie, sklep nie wie czy ta lub inna gra dziala poza granicami kraju, czy ma region locki, ale w Polsce musi dzialac - bo taki klucz maja im dawac ich dostawcy.
Dla mnie to info, ze klucz przekazany za granice moze nie dzialac, moze ale nie musi i "reklamacji" na to moga nie uznac.
Ewentualne info o faktycznych blokadach moga sie pojawic w okolicach premiery, po premierze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Z tym że gra może nie działać czy się aktywować za granicami polski nie mam problemu, ani nie zamierzam handlować tym, ani nie mieszkam za granicami kraju, a jak Bambusek napisał, skoro inne gry kupione tylko dla tego regionu nie miały problemu ze zmianą opcji językowych które były normalnie ogólnie dostępne, to dla mnie bajka, pozostaje tylko kupić bo cena jest faktycznie świetna ; )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czasem bywają blokady tylko na samą aktywację - możliwa jedynie z terenu Polski. Czasem też na aktywację, pobieranie i dalszą grę - wtedy zarówno aktywacja, jak i sama gra jest możliwa tylko u nas.

Jednakże, taki cenegowy, pudełkowy "BioShock: Infinite" miał na pudełku adnotację o blokadzie na aktywację oraz grę, ale w rzeczywistości grę już raz aktywowaną można było bez problemów pobrać i zainstalować chociażby z terenu UK. Sprawdzone w praktyce.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.07.2014 o 11:16, Artmaton napisał:

Czy w edycji kolekcjonerskiej są w końcu kości czy nie?
poniżej linki do dwóch wersji

https://www.gram.pl/upl/galerie/8285/20140703114252.jpg
http://img6.gram.pl/20140519143216.jpg


"Na podstawie informacji od dystrybutora, informujemy, że kolekcjonerska edycja gry nie będzie zawierała zestawu kości Bellegara. Za zmianę przepraszamy."
http://sklep.gram.pl/pc/divinity-grzech-pierworodny-edycja-kolekcjonerska.shtml

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.07.2014 o 16:25, Sarinew napisał:

A miales taki przypadek gry na steamie ograniczonej tylko do j. polskiego po zakupie
w sklepie?

Jak najbardziej są takie gry, choćby CoD: Black Ops czy Worms Relodaded.

W tym drugim przypadku jest o tyle zabawnie, że gra ściąga wszystkie paczki językowe, ale i tak nie pozwala na jakikolwiek wybór.

Nigdy nie wiadomo co polski dystrybutor wywinie kładąc na grze swoje obleśne łapska.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Co do braku kości w EK to cena powinna być troche niższa skoro ich nie ma. Nie wiem jak inni ale ja zamówiłem EK głównie z powodu tych kości.

Mam pytanie czy wiadomo coś czy jednak Larian Studios przekonało CDP do wcześniejszej wysyłki, pytam bo gdzieś pisało ze polskie tłumaczenie mieli dostać w tym tygodniu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.07.2014 o 08:07, Koliblank napisał:

Mam pytanie czy wiadomo coś czy jednak Larian Studios przekonało CDP do wcześniejszej
wysyłki, pytam bo gdzieś pisało ze polskie tłumaczenie mieli dostać w tym tygodniu.



Też czytałem posta o podobnej treści gdzieś na forum, ale jedyne co udało mi się znaleźć "na własną rękę" to informacja ( podana przez cdp.pl na swoim facebookowym fanpage) że gra premierę ma 18 lipca, ale spolszczenie do wersji ze steama powinno być po 18 lipca. Pomimo prośby o informacje odpowiedzi nie dostałem. Jeśli ktoś wie coś więcej to też proszę o informację :P.

Generalnie jest do dziwna sprawa, bo skoro wersja pudełkowa będzie miała spolszczenie i gotowa będzie na 18 lipca (może nawet z wcześniejszą wysyłką) to spolszczenie musi być gotowe trochę wcześniej. W czym więc problem, żeby udostępnić je przed premierą pudełkową? Jak nie wiadomo o co chodzi to pewnie chodzi o pieniądze.

Gra jest świetna. Tak dobra, że to pierwsza gra cyfrowa jaką kupiłem przed Polską premierą (i w ogóle moja pierwsza gra cyfrowa). Niemniej jednak trochę żałuję, że kupiłem ją wcześniej, bo nie dość, że kupiłem grę drożej i w postaci cyfrowej to jeszcze Ci którzy kupują później mają korzystniejszą sytuację, gdyż gra jest tańsza, dodatkowo ma wersje pudełkową no i jest spolszczona...a niestety z wypowiedzi cdp.pl wynika, że posiadacze cyfrowych wersji otrzymają spolszczenie dopiero po 18 lipca.

Oczywiście sam sobie jestem winien, bo uległem pokusie, ale jednak coś w tym jest, że gracze kupujący później mają mimo wszystko korzystniejszą sytuację wbrew wcześniejszym zapewnieniom, że będzie dokładnie odwrotnie...tu mówię już tak ogólnie. Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Patrząc na ilość sprzedanych kluczy do gry na Allegro, polski wydawca i sklepy internetowe tracą z każdym dniem coraz więcej pieniędzy - naprawdę nie wiem dlaczego nie mógłbym już teraz otrzymać zamówionej gry w wersji cyfrowej, czyli de facto klucza, a tłumaczenie ew. otrzymać w późniejszym terminie; nie żeby mi było potrzebne do szczęścia. Tym bardziej, że przecież wersja pudełkowa i cyfrowa gry są w tej samej cenie, więc odpada chyba obawa, że gracze rzucą się na już dostępną "szybszą" ofertę. O ile wysyłanie partiami elementów wersji pudełkowych mógłbym jeszcze zrozumieć (niepotrzebne zamieszanie), o tyle jak to się ma do wersji cyfrowej gry?

Eh, coraz bardziej żałuję, że przespałem tanie oferty z Allegro, polityka wydawnicza polskich dystrybutorów nie przestaje mnie zadziwiać.

Z innej beczki: napisałem wczoraj do wydawcy (tak mi poradził pracownik z gram.pl) w sprawie możliwości zmiany wersji językowej gry - chciałem się upewnić, że nikt mi nie zablokuje "przełączenia" na oryginalną wersję gry. Mam nadzieję, że dostanę odpowiedź przed 18-tym ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czas oczekiwania na polską wersję jest grubo przesadzony. Czekać prawie 3 tygodnie od premiery to przegięcie. Tym bardziej trudno wyczekiwać, skoro gra jest naprawdę świetna i chciałoby się już pograć ; )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Na pudelku od Dragon commander byla naklejka "spolszczenie bedzie dostepne pozniej-podana data" dziwne, ze w tym przypadku tez tak nie robia? (inny problem, ze spolszczenie D:DC mialo znaczne opoznienie)

Poniewaz istnieje unboxing EK to znaczy, ze pudelka sa gotowe? Wideo z unboxingu mialo pelnic chyba funkcje reklamowa, ale jakos srednio wyszlo, bo moze nawet zniechecic.:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.07.2014 o 16:25, Sarinew napisał:

Na pudelku od Dragon commander byla naklejka "spolszczenie bedzie dostepne pozniej-podana
data" dziwne, ze w tym przypadku tez tak nie robia? (inny problem, ze spolszczenie D:DC
mialo znaczne opoznienie)

Poniewaz istnieje unboxing EK to znaczy, ze pudelka sa gotowe? Wideo z unboxingu mialo
pelnic chyba funkcje reklamowa, ale jakos srednio wyszlo, bo moze nawet zniechecic.:P


To prawda, jak zobaczyłem ten unboxing EK w rękawiczkach to zastanawiałem się co jest z tą wersją nie tak że osoba pokazująca wyglądała jak by tam było coś toksycznego.

A co do tłumaczenia i opóźnienia premiery to ciągle się zastanawiam dlaczego tylko u nas musimy czekać dłużej na grę ponieważ był (jest?) problem by ukończyć tłumaczenie na czas.

Nie wiem dlaczego ale dla mnie to troche zaczyna wyglądać jak foch ze strony dystrybutora, bo teraz cdp pisze że polskie napisy będą po 18 lipca więc dlaczego nie mogą wydać gry przed 18 ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.07.2014 o 17:05, argahawk napisał:

/ciach/

Może to zabrzmi jak naciągana teoria spiskowa, ale może poniższa wersja jest prawdziwa...?

Otóż, Larian daje CDP.pl prawo do sprzedaży gry na terenie Polski po znacznie zaniżonej cenie (60-69 zł w zależności od sklepu), ale warunkiem jest opóźniona premiera aż o 3 tygodnie i dlatego nie ma jeszcze pudełek w sklepach.

Co tym myślicie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem, czy z finansowego punktu widzenia taka decyzja miałaby sens - już w tej chwili widać, że sporo osób jest skłonne wydać ponad 80 zł na dostęp do gry, a opóźnienie premiery w Polsce tylko odciągnęło ich od kupowania w rodzimych sklepach.
Myślę, że obserwowana zwłoka jest raczej spowodowana jakimiś problemami w przygotowaniu fizycznych elementów zestawów, a nie odgórnymi decyzjami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.07.2014 o 21:18, Caldur napisał:

/ciach/

Ale film z unboxingu Edycji Kolekcjonerskiej przez Roja dobitnie pokazuje, że wersje pudełkowe już są wyprodukowane. Więc jaki inny jest powód tej zwłoki?

Jak ktoś słusznie zauważył "Dragon Commander" miał na pudełku adnotację, że patch polonizacyjny będzie jakiś czas po premierze. A samą grę dało się wydać bez opóźnień. Więc doszukiwanie się drugiego dna w przypadku opóźnienia polskiej premiery "Original Sin" nie jest takie bezpodstawne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W sklepie gram.pl pojawiła się informacja, że Divinity: Original Sin wyjdzie w angielskiej wersji językowej a polska będzie dostępna do pobrania przez steam w późniejszym terminie...

Ciekawy rozwój sytuacji, czyli nie dość, że będą prawie 3 tygodnie opóźnoenia to gra i tak zostanie wydana po angielsku?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Filmu nie oglądałem - jest tam pokazana faktyczna zawartość np. podręcznika, czy tylko pudełka? Może zdążyli zrobić tylko to opakowania? ;-)

Okres urlopowy, ktoś źle ułożył grafik prac tłumaczy, ktoś inny się rozchorował...i jest jak jest.

Fajnie gdyby wypowiedział się przedstawiciel CDP lub gram.pl, bo teraz to już kompletnie nie ma usprawiedliwienia dla niewysyłania kluczy wcześniej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować