Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

W Space Hulk: Deathwing twórcy przywiązują ogromną wagę do detali - zobacz zwiastun

25 postów w tym temacie

@ Sadhu Według mnie ciężko coś polecić, ja zaczynałem od kodeksów do figurek - wyjaśnione podstawy uniwersum i historie danych ras (co prawda są nieścisłości, bo każdy kodeks opisuje konflikty ze swojego punktu widzenia). Potem z racji tego, że lubiłem chaos marines chwyciłem za herezje horusa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Książek dobrych jest od groma. Przykładowo trylogia Kosmicznego Wilka, trylogia Eisenhorn''a, zbiór ksiąg o Herezji Horusa.
Co do gry to jaram się jak dzieciak przed rozdawaniem gwiazdkowych prezentów

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> A tak przy okazji: czy możecie polecić jakieś dobre książki na wejście w uniwersum Warhammer
> 40k?
Herezja Horusa (tłumaczenie z Fabryki Słów - moim zdaniem najlepsze):
1. "Czas Horusa"
2. "Fałszywi bogowie"
3. "Galaktyka w ogniu"
4. "Ucieczka Einsteina"
5. "Fulgrim"

Komiksy: "Damnation Crusade", Daemonifuge", "Bloodquest", "Lone Wolves" (wszystkie są PL).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Można mieć wątpliwości, czy wyjdzie z tego coś dobrego, biorąc pod uwagę ostatni wysyp marnych gier opartych na licencji Wh40k. Z gier osadzonych w tym uniwersum jedynie Eternal Crusade może okazać się pełnowartościowym produktem, aczkolwiek i tutaj póki co nie jest to nic pewnego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No dobra, trailer cacy. Oby gra była w chociaż w miarę dobra ( tzn grywalność i klimat), bo od czasu DoW2 i Space Marine to straszna posucha ;( Space Hulka to tak trochę na siłę przeszedłem..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Niestety książki o Ragnarze i Eisenhorn są do kitu tłumaczone, więc jeśli już to polecam czytać w orginale, jeśli macie taką opcję. Herezja do tego Trylogia Night Lordów, Emperor''s Gift, Seria o Ravenorze czy Priests of Mars stanowią naprawdę dobrą podkładkę pod uniwersum.
Z drugiej zaś strony czy mi się wydaje, czy też, pomimo szczegółowości i detali, parę rzeczy w opancerzeniu i oznaczeniu Blood Angels jest różne od kodeksowych?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o kradzież genów to wolę genohunters.

PS Wszytko fajnie, Unreal Engnie 4, detale graficzne i Warhammer, ale jedna rzecz nie daje mi spokoju: nadal nie wiem nic o grze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach


> Z drugiej zaś strony czy mi się wydaje, czy też, pomimo szczegółowości i detali, parę
> rzeczy w opancerzeniu i oznaczeniu Blood Angels jest różne od kodeksowych?

Może dlatego że są to Dark Angels, a nie Blood Angels? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.06.2014 o 00:04, Wasieq napisał:

Z drugiej zaś strony czy mi się wydaje, czy też, pomimo szczegółowości i detali, parę
rzeczy w opancerzeniu i oznaczeniu Blood Angels jest różne od kodeksowych?

To Dark Angels, w dodatku tytułowa kompania Deathwing ma też swoje unikalne odznaczenia.
http://warhammer40k.wikia.com/wiki/Deathwing
Można powiedzieć, że są taką elitą wśród elity zakonu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> A tak przy okazji: czy możecie polecić jakieś dobre książki na wejście w uniwersum Warhammer
> 40k?

Polecam serie trylogię Eisenhorn.
Horus Heresy jest wspaniała
i świetna jest również Duchy Gaunta

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach


> Można powiedzieć, że są taką elitą wśród elity zakonu.

A dokładnie Deathwing to pierwsza kompania zakonu, elitarny zamknięty krąg. Druga kompania to Ravenwing, która także ma swoją unikalna heraldykę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> A tak przy okazji: czy możecie polecić jakieś dobre książki na wejście w uniwersum Warhammer
> 40k?
Szczególnie polecam trylogię Eisenhorna napisaną przez Dana Abnetta; Xenos, Malleus i Hereticus(w takiej kolejności chyba). Oczywiście dorzucę jeszcze Kosmicznego Wilka od Williama Kinga(w polsce przetłumaczono tylko 3 części, ale jest chyba 5).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować