Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Różni gracze - różne potrzeby. Wybieramy optymalny sprzęt dla różnych rodzajów gier

82 postów w tym temacie

gram.pl

Granie stało się zjawiskiem tak powszechnym, że dziś wybór komputera dla gracza nie musi wiązać się z wydaniem majątku. Malutkie komputerki, typowe domowe maszyny, ekstremalne demony prędkości i jeszcze konsole nowej generacji.

Przeczytaj cały tekst "Różni gracze - różne potrzeby. Wybieramy optymalny sprzęt dla różnych rodzajów gier" na gram.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

"Najlepszym uzupełnieniem dla tej naprawdę mocnej karty będzie oczywiście wspomniany już procesor z serii AMD FX" no nie wiem. Gorący, wcale nie wydajny i pobierający mnóstwo prądu. Ale skoro artykuł sponsorowany przez AMD to niech im będzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem, artykuł sponsorowany itd.

Ale wydaje mi się, że gram mogłoby bardziej dbać o swoją wiarygodność. Pisanie o sprzęcie do grania przy kompletnym pominięciu procesorów Intela to jakaś porażka. Przecież dziesiątki testów wykazały, że procesory AMD są dużo słabsze od procków Intela. Przy grach liczy się wydajność na pojedynczych wątkach, a tutaj AMD kuleje mocno. Daje sobie radę w segmencie low-end gdzie ma tańsze procesory. Ale AMD FX do gier? Która gra potrafi efektywnie wykorzystać więcej niż 2-3 rdzenie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Po tytule spodziewałem się czegoś ciekawszego, np. którą platformę wybrać gdy lubi się dany gatunek gier, a tu tylko segregacja graficzna i reklama AMD. ;p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tylko skończony moron będzie polecał FX''a do gier, zwłaszcza z kartą AMD, które nie potrafią pięknie rozłożyć narzutu na wiele rdzeni, jak to robią karty NVidii, a jak wiadomo, FX''y mają bardzo, bardzo, bardzo słaby wątek.

Taki artykuł jest nieetyczny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

"Tekst powstał w ramach wspólnej akcji reklamowej AMD i gram.pl."

Nie musicie tak krytykować serii FX, ponieważ wszystko zostało podsumowane w ostatnim zdaniu artykułu. Jest to jedynie reklama AMD, więc trzeba liczyć się w tym wypadku z brakiem obiektywności.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Niestety sterowniki AMD wciąż pozostawiają wiele do życzenia.
Póki co nie ma innej opcji jak NVidia.

I wcale mnie to nie cieszy. Chciałbym aby AMD stanowiło rzeczywistą konkurencję dla NVidii.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dedykowany artykuł na temat sprzętu konkretnego producenta. Pół biedy gdyby rzeczywiście tak było - tytuł wszak brzmi "Różni gracze - różne potrzeby. Wybieramy optymalny sprzęt dla różnych rodzajów gier".

Ktoś nierozeznany gotów jest pomyśleć, że optymalny sprzęt do gier pochodzi tylko od AMD.

Gdy zaglądam na gram.pl to chciałbym poczytać jakieś rzetelne wiadomości ze świata gier. A ten artykuł jest czymś wręcz przeciwnym. Wykorzystując zaufanie do redakcji wciska się ludziom kompletny kit. W ostatnich miesiącach gram.pl coraz bardzie traci wiarygodność w moich oczach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> Niestety sterowniki AMD wciąż pozostawiają wiele do życzenia.
> Póki co nie ma innej opcji jak NVidia.
>
> I wcale mnie to nie cieszy. Chciałbym aby AMD stanowiło rzeczywistą konkurencję dla NVidii.
Nie wiem skąd taki zachwyt tą nvidią.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Gdyby Nvidia robiła dobre sterowniki to było by fajnie. Na moim GTX 560 Ti nowsze sterowniki powodują zaniki obrazu. Mogę sobie normalnie na nich grać, ale gdy już np. przeglądam internet to w losowym momencie znika obraz i tylko reset pomaga. Z resztą wystarczy sobię poczytać temat na oficjalnym forum nvidii jakie są problemy z sterownikami na starsze karty. Więc Nvidia nie jest wcale taka super.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> AMD FX do topowej karty graficznej.
>
> Proszę was lepszym rozwiązaniem będzie tu i5 lub i7.
>
> Widać , że artykuł był sponsorowany.

Ta, dla osób, które wydają pieniądze tatusia to na pewno. 8 rdzeniowego FXa można wyrwać w cenie, w której intel sprzedaje przestarzałe i3, a wydajnościowo w grach FXy plasują się pomiędzy i3 a i5, przy czym dużo bliżej im do i5. Coraz więcej gier jest w stanie coraz lepiej wykorzystywać wielowątkowość co sprawia, że FXy coraz lepiej wypadają na tle i5 i ten trend się utrzyma. Dla kogoś, kto chce złożyć komputer do grania w rozsądnej cenie FXy są sensownym rozwiązaniem. Dla kogoś kto ma więcej kapusty i montuje maszynę za 4000 zł i więcej to wiadomo, że rozwiązania intela będą lepsze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> Dla kogoś kto ma więcej kapusty i montuje maszynę
> za 4000 zł i więcej to wiadomo, że rozwiązania intela będą lepsze.

Ktoś, kto kupuje topową kartę graficzną na pewno montuje maszynę "za 4000 zł i więcej."

Jeśli jeszcze nie zauważyłeś, to cytowany przez Ciebie post odnosił się do fragmentu artykułu:

"AMD już dziś ma odpowiedź na ten zew przyszłości - w chwili obecnej najszybszą na świecie kartę graficzną Radeon R9 295X2.
(...)
Najlepszym uzupełnieniem dla tej naprawdę mocnej karty będzie oczywiście wspomniany już procesor z serii AMD FX"

Czyli autor proponuje do karty za 6-7 tys zł. kupić procesor, który, jak sam zauważyłeś, "plasuje się pomiędzy i3 a i5".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> "Najlepszym uzupełnieniem dla tej naprawdę mocnej karty będzie oczywiście wspomniany
> już procesor z serii AMD FX" no nie wiem. Gorący, wcale nie wydajny i pobierający mnóstwo
> prądu. Ale skoro artykuł sponsorowany przez AMD to niech im będzie.

Dokładnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Sponsorowany ale ...
mogli by napisać co naprawdę sądzą o grafikach od AMD , w trochę lepszym świetle ..,
a nie tak jak teraz to wygląda , publikują to co AMD im podeśle (tak to dla mnie wygląda . )
Jak dużo osób pisze , gram.pl schodzi na niski poziom , smutne bo naprawdę lubie gram , ale bez jaj , ten kto więcej zapłaci będzie miał artykuły typu " NAJLEPSZY JEST AMD !!!" / NAJLEPSZA JEST NVIDIA !!! "

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Radeony są ok - są nawet bardziej opłacalne od GeForce''ów. Natomiast proponowanie na tą chwilę CPU AMD dla komputera do gier JEST NIEMORALNE !!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> Gdyby Nvidia robiła dobre sterowniki to było by fajnie.
Póki co nie znam osoby, która by nie miała problemów ze sterownikami AMD. Z tymi od Nvidii ani ja, ani nikt ze znajomych nie miał żadnych problemów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować