Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Różni gracze - różne potrzeby. Wybieramy optymalny sprzęt dla różnych rodzajów gier

82 postów w tym temacie

> Ta, dla osób, które wydają pieniądze tatusia to na pewno. 8 rdzeniowego FXa można wyrwać
> w cenie, w której intel sprzedaje przestarzałe i3, a wydajnościowo w grach FXy plasują
> się pomiędzy i3 a i5, przy czym dużo bliżej im do i5. Coraz więcej gier jest w stanie
> coraz lepiej wykorzystywać wielowątkowość co sprawia, że FXy coraz lepiej wypadają na
> tle i5 i ten trend się utrzyma. Dla kogoś, kto chce złożyć komputer do grania w rozsądnej
> cenie FXy są sensownym rozwiązaniem. Dla kogoś kto ma więcej kapusty i montuje maszynę
> za 4000 zł i więcej to wiadomo, że rozwiązania intela będą lepsze.

i5 3350p jest za 650 zł czyli tyle ile 8 rdzeniowy amd, jak się nie znasz to nie pisz pls

ja nigdy nie miałem problemu ze sterownikami od amd, to jakiś przypadek czy co ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe, na ile reklamodawcy wierzą jeszcze w skuteczność takich artykułów sponsorowanych. Nawet w komentarzach trudno tutaj znaleźć jeden w pełni pozytywny post. Zwłaszcza, że reklama odnosi się do drogich rzeczy, a mało kto lekką ręką wydaje kilka tysięcy, więc tym bardziej niewielu będzie podejmowało decyzję o zakupie zapoznając się jedynie z tak prymitywnie napisanym artykułem reklamowym, który bezkrytycznie wychwala produkty tylko jednej firmy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie musicie pisać że to artykuł sponsorowany bo widać to ze stacji kosmicznej. Artykuły sponsorowane sobie a gracze sobie. Dane ze steama wyraźnie pokazują czyj sprzęt jest popularniejszy, a wątpię żeby ludzie szastali sporymi przecież kwotami, bez wcześniejszego zbadania tematu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak zwykle nie mogło się obyć bez : "wzieli kasę, pieprzą głupoty" czy oczwyiście wielkie spuszczanie się na intela "I7 I tylko I7" I liniki do testów jakby to była jakaś świętość. Artykuł jest jak najbardziej poprawny I nie jest zakłamany. Gamingowa platform AMD to świetne rozwiązanie do grania I co najważniejsze nie pochłania pięniędzy no chyba , że mówimy o konfiguracji z 295x2. Jestem pewien że gdyby postawić PC z CPU od AMD I powiedzieć że to Intel nikt by się nie połapał tylko zachwalał jaki mocny PC. Więc zamiast spinać tak poślady I fapczyć na intela proponuje jak normalna osoba przeczytać artykuł I zainteresować się tematem. Oczywiście nie neguje Intela robi świetne procesory ale powiem wprost denerwuje mnie ostro to sranie się , I Gloria I7. Sam miałem kiedyś procesory intela, ale ich ceny są mocno przesadzone za mniejsza cene od AMD mam lepszą wydajność I to opieram o własne doświadczenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> Niestety sterowniki AMD wciąż pozostawiają wiele do życzenia.
> Póki co nie ma innej opcji jak NVidia.
>
> I wcale mnie to nie cieszy. Chciałbym aby AMD stanowiło rzeczywistą konkurencję dla NVidii.
Jak to nie stanowi? Poprzednim królem zeszłej generacji był Radeon 7970, a potem GE dopiero Tytan zrzucił go z podium ale w cenie jednego tytana miałeś CF.
Zresztą teraz jest podobnie Mamy GTX 780ti i niewiele wolniejszego R9290x który bije pierwszego ceną (i to bardzo). Tak wiem że praktycznie podaję wysoką półkę, ale chce pokazać że konkurencja jest bo zażarta walka jest praktycznie na każdym segmencie cenowym.
Problemem Radeonow jest TDP i energia jaka pobierają. Ale coś za coś.
Aktualnie na mojego 7970 ge nie narzekam ale zobaczymy co przyniesie nowa generacja. Czy zmienię na Nvidie(maxwella) nową czerwień czy po prostu dokupie karte do CF. Ogólnie nie zamykam się na żadną możliwość

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@Masz0Gwozdzie

Gamingowa platforma AMD to bezsensowne rozwiązanie, szczególnie jeśli chodzi o procesor, bo GPU mają całkiem dobre. Kupujesz grzałkę, która w wielu przypadkach odstaje nawet od Core i3, nie mówiąc już o tym, że gorzej współpracuje z własnymi kartami graficznymi przez to, że sterowniki Catalyst lubią mocny wątek, a tym CPU od AMD od czasów Phenoma nie może się poszczycić. W cenie FX-a masz Core i5, który bije go właściwe w każdej grze i co najważniejsze, oferuje wyższy minimalny FPS. Do tego z kręceniem i5 z K nie ma problemów, czego nie można powiedzieć o FX-ie - bez dobrego coolera i płyty z mocną sekcją to sobie można o tym pomarzyć. Dlatego to pisanie o jakiejś niższej cenie jest całkowitą bajką. Była już masa testów na ten temat, więc nie rozumiem po co polecasz ludziom czytać artykuł sponsorowany, który z obiektywną oceną nie ma nic wspólnego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> Póki co nie znam osoby, która by nie miała problemów ze sterownikami AMD. Z tymi od Nvidii
> ani ja, ani nikt ze znajomych nie miał żadnych problemów.

Na starszych sterownikach też nie mam problemów. Problem zaczyna się wzwyż.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pojawił się jeden artykuł o tym żeby zachęcić ludzi do kupowania produktów AMD i odrazu odezwało się pełno fanboyów NVIDI i Intela mówiących o tym jakie to AMD jest bee. Zestaw AMD jest tani i wystarczy w zupełności do grania w najnowsze gry. Przecież z technologią Mantle nie ma różnicy czy włożysz R9 290X do i5 czy Fx 6300, co prawda niewiele gier obsługuje Mantle. Wielkie oburzenie, że AMD sponsoruje ten artykuł. NVIDIA i Intel robią gorsze rzeczy żeby wykluczyć AMD z rynku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> Gdyby Nvidia robiła dobre sterowniki to było by fajnie. Na moim GTX 560 Ti nowsze sterowniki
> powodują zaniki obrazu. Mogę sobie normalnie na nich grać, ale gdy już np. przeglądam
> internet to w losowym momencie znika obraz i tylko reset pomaga. Z resztą wystarczy sobię
> poczytać temat na oficjalnym forum nvidii jakie są problemy z sterownikami na starsze
> karty. Więc Nvidia nie jest wcale taka super.

Mam 550 Ti i nigdy mi się takie coś nie zdarzyło.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ludzie zluzujcie trochę. Jak w jakimś artykule wychwalany jest Intel i Nvidia to nikomu nic nie wadzi a jak jest coś o AMD to od razu ból że nie jest w nim napisane że "AMD TO GÓWNO. INTEL LEPSZY !!!!!1111!ONEONE!". Może nie każdego stać na super procek Intela i grafę Nvidii za 1000+zł i wolą kupić AMD które wcale nie odstaje wydajnościowo. Nie bez powodu konsole moją podzespoły od AMD. Także zluzujcie poślady. Mam grafę od AMD i procek też od AMD i nie widzę wcale żeby były słabe. A na pewno współczynnik ceny do wydajności jest większy niż w Intelu i Nvidii. Ale i tak pewnie zaleje mnie hejt :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Najlepszy sprzęt do wszystkich* gier - Xbox One.

* z wyjątkiem strategicznych - tutaj potrzebny jest niezbyt drogi komputer lub laptop, za około 2000. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> Mam 550 Ti i nigdy mi się takie coś nie zdarzyło.
Problem występuje głownie w modelach nie referencyjnych. Nie mówię, że to przydarza się każdemy. Próbuję powiedzieć, że Nvidia też wcale taka święta nie jest. Problemy są po obu stronach i u AMD jak i u Nvidii.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Od około 15 lat jest związany z Nvidią i jakoś nie ciągnie mnie do AMD. Mimo to przeczytałem ten artykuł, będąc świadomym, że jest to tekst sponsorowany.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> i5 3350p jest za 650 zł czyli tyle ile 8 rdzeniowy amd, jak się nie znasz to nie pisz
> pls

Nie synku, 8 rdzeniowy AMD jest do kupienia za 540 zł (8320), a ten model i5, który podałeś to model przy którym są problemy z dostępnością

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

tak jak pisze Masz0Gwozdzie, zrobić ślepą próbę i większość pieniaczy wpadłaby jak śliwka w g... i nie potrafiła wskazać na jakim sprzęcie gra. Sam mam połączenie i5+R9 280x i mam polewkę z dziobaków, którzy pierd.. farmazony jak to tylko GTX do grania bo od sterowników amd zachodzi się w ciążę, dostaje grzybicy i raka jąder. Prawda jest taka, że dostajesz to za co płacisz i nic się nie zmieniło od fefnastu lat.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> Ludzie zluzujcie trochę. Jak w jakimś artykule wychwalany jest Intel i Nvidia to nikomu
> nic nie wadzi a jak jest coś o AMD to od razu ból że nie jest w nim napisane że "AMD
> TO GÓWNO. INTEL LEPSZY !!!!!1111!ONEONE!". Może nie każdego stać na super procek Intela
> i grafę Nvidii za 1000+zł i wolą kupić AMD które wcale nie odstaje wydajnościowo. Nie
> bez powodu konsole moją podzespoły od AMD. Także zluzujcie poślady. Mam grafę od AMD
> i procek też od AMD i nie widzę wcale żeby były słabe. A na pewno współczynnik ceny do
> wydajności jest większy niż w Intelu i Nvidii. Ale i tak pewnie zaleje mnie hejt :)

Owszem zaleje ;]. Konsole mają AMD w sobie tylko i wyłącznie z powodu ceny :]. Niestety ale procki AMD są mocno słabe. Byle intel z nisko-średniej pułeczki bije je bez problemów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To dziwne... na moim średnio mocnym kompie, który powinien ledwo uzyskać 15fps w armie 3 na ultra w 1080p, niskiej klasy Phenom II x6 (1055T) i radeon HD6870 wyciągają 45-50 poza walką oraz 35 podczas akcji i wybuchów. Jakoś dają radę gdy kompy z i5 i i7 przekręcają się by uzyskać 30fpsów przy wsparciu mocnych grafik rzędu GTX780Ti. Z tego co czytałem w armie najwięcej fpsów daje procesor... skoro tak to dlaczego ludzie wciąż płaczą, że brak fpsów przy i5-i7?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> > Gdyby Nvidia robiła dobre sterowniki to było by fajnie.
> Póki co nie znam osoby, która by nie miała problemów ze sterownikami AMD. Z tymi od Nvidii
> ani ja, ani nikt ze znajomych nie miał żadnych problemów.
>

2 Radeony (5770 i 5850) - zero problemów, z tym drugim już od 4 lat. GF8400 GS i GTS250 - pierwsza spalona (ot tak, nic nie podkręcałem bo jeszcze nie umiałem) a w drugiej niemoc w zmienieniu prędkości wiatraka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.06.2014 o 13:34, SiDi napisał:

Ciekaw żem co o tym artykule sądzi ktoś trzeźwo myślący.

fix''d

Dobry kabaret zaczyna się już przy Wiedzminie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować